بهترین سرمایه گذاری در آلمان

بهترین سرمایه گذاری در آلمان

بهترین سرمایه گذاری در آلمان از دید بسیاری از افراد متفاوت می باشد برخی از افراد بهترین سرمایه گذاری در آلمان را خرید ملک می دانند و برخی دیگر ثبت شرکت و . . . را بهترین سرمایه گذاری در آلمان می دانند بنابراین باید گفت که از دید افراد بهترین سرمایه گذاری در آلمان متفاوت است و هر کس بر اساس تفکر و میزان سرمایه ای که دارد بهترین سرمایه گذاری در آلمان را انتخاب می نماید. شاید بتوان گفت بهترین سرمایه گذاری در آلمان از نوع ثبت شرکت باشد که افراد متقاضی بتوانند از این طریق به اقامت دائم آلمان نیز دست یابند. در این مقاله موسسه مشاوره ای MIE  قصد دارد بهترین سرمایه گذاری در آلمان را برای شما خوانندگان محترم بررسی نماییم.

 

آیا می دانید بهترین سرمایه گذاری در آلمان چه نوع سرمایه گذاری می باشد؟ از چه روشی می توان بهترین سرمایه گذاری در آلمان را داشت؟

کشور آلمان از قطب های صنعتی اروپا و جهان محسوب می شود همانطور که میدانید رشته های مهندسی در این کشور شرایط خوبی را برای کسانی که قصد کار و سرمایه گذاری دارند ایجاد کرده است ، ما در این مقاله سعی داریم تا شما را با شرایط سرمایه گذاری و ثبت شرکت و شرایط انجام این کار آشنا کنیم ، شرایط مختلفی وجود دارد که شما میبایست قبل از اقدام برای ثبت شرکت در این کشور از آن ها آگاه باشید ، مسائلی از قبیل هزینه ها زندگی در این کشور ، شرایط ثبت شرکت و هزینه های آن ، پایه حقوق یک کارمند و یا کارگر در این کشور ، هزینه های بیمه و مالیات بر ارزش افزوده و بسیاری موارد دیگر که لازم می باشد که قبل از هر اقدامی از آنها آگاهی داشت تا با اطلاعات بیشتر اقدام به ثبت شرکت در این کشور داشت .

کشور آلمان در منطقه اروپای مرکزی قرار دارد و پایتخیت این کشور برلین می باشد این کشور را با نام رسمی جمهوری فدرال میشناسند. نظام این کشور سیاسی می باشد و فدرالی دموکرات میباشد که ۱۶ ایالت دارد . البته لازم به ذکر می باشد که این ایالت ها هر کدام میتوانند به حالت جداگانه برای ایالت خود تصمیم گیری کنند و همانطور که گفته شد کشور آلمان از قطب های صنعتی اروپا و جهان بوده و از این حیث بسیار قدرتمند عمل میکند ، شرکت های زیمنس ، بنز، بی ام و ، فولکس واگن از شرکت های قدرتمند در کشور آلمان میباشد . که میتوان از شهر های مهم آلمان به هانوفر ، فرانکفورت ، برلین ، هامبورگ اشاره کرد.

فایل صوتی توضیحات آقای ملک پور در باب رستوران در آلمان

انواع سرمایه گذاری در آلمان:

1:  فعالیت حرفه‌ ای فردی (مانند رستوران، مغازه فرش فروشی)

2: ثبت شرکت مدنی (با حداقل2 نفر)

3: ثبت شرکت های تضامنی شخصی

4: ثبت شرکت با مسئولیت محدود

5: ثبت شرکت سهامی

6: ثبت شعبه شرکت

7: ثبت شعبه مستقل

8: ثبت شعبه وابسته (مانند دفتر کارخانه، انبار پخش کالا و یا کارگاه و…)

9: دفتر نمایندگی

شرایط ثبت شرکت در حالت های مختلف وجود دارد به عنوان مثال شرایط ثبت شرکت در آلمان لازمه داشتن مدرک لیسانس می باشد و در صورت نداشتن مدرک تحصیلی فرد متقاضی می بایست مدرک زبان b2 آلمانی داشته باشد . در یکی از حالات ثبت شرکت لازم است ۲۵ هزار یورو برای افتتاح حساب شرکت خود پرداخت داشته باشد . شرایط سنی وجود ندارد ولی اگر فرد متقاضی زیر ۵۰ سال باشد از شانس ویزای بالایی برخودار میشود.

مدت زمانی که طول خواهد کشید تا ثبت شرکت انجام پذیرد از ابتدا کار تا اتمام آن ۶ تا ۸ ماه می باشد البته لازم به ذکر می باشد که این مبلغ برای شرکت های سهامی خاص ۵۰۰۰۰ هزار یورو میباشد . یکی از کارهایی که برای ثبت شرکت انجام میدهید اعلام طرح اقتصادی می باشد که شما باید مشخص کنید برنامه کاری شرکت در ۳ سال آینده به چه صورت خواهد بود . بعد از اعلام طرح اقتصادی و در صورت اخذ ویزا فرد ابتدا ویزای ۳ ماهه دریافت میکند و میبایست در این ۳ ماه کارهای شهروندی خود ، اسکان ، افتتاح حساب خود را با مراجعه به اداره مهاجرت و اداره پلیس آن کشور پیگیری نماید . بیشتر کسانی که در این پروسه سرمایه گذاری میکنند قصد اخذ اقامت دائم این کشور را دارند لازم به ذکر است که شرایط رسیدن به اقامت دائم از طریق ثبت شرکت متغیر می باشد ، منظور از متغیر بودن این است که در حال حاضر بعد از ۵ سال اداره شرکت و پرداخت بیمه و مالیات و گردش مالی بالای فرد میتواند به اقامت دائم منجر گردد در حال حاضر تمدید این ویزا به صورت ۲ تمدید یک ساله و یک تمدید ۳ ساله می باشد .

مراحل افزایش سرمایه گذاران خارجی در آلمان:

1: هر کس می تواند یک شرکت تجاری را در آلمان تأسیس کند، بدون توجه به ملیت و یا محل اقامت.

2: در آلمان قوانین خاصی برای سرمایه گذاری وجود ندارد، همچنین کمترین میزان سرمایه گذاری در آلمان برای مؤسسان خارجی شرکت ها نیاز می باشد که قصد شروع یک تجارت را دارند.

3: سرمایه گذاران خارجی می توانند از میان فرم های قانونی متفاوت برای شروع تجارت در آلمان، یک فرم را انتخاب کنند. شرکت های ثبت شده هم می توانند برای تأسیس یک دفتر کاری در آلمان اقدام کنند.

4: ویژگی های محکم و قطعی برای انتخاب فرم قانونی عموماً شامل عملکرد مورد نظر سرمایه گذاران، تعهد و شرایط مالیاتی می باشد.

5: ساختار اولیه همه فرم های شرکتی در قانون تصریح شده است که قابل پیش بینی بودن و اطمینان قانونی را ایجاد می نماید. در ضمن شرایط قانونی یکسانی برای سرمایه گذاران خارجی و بومی وجود دارد.

در سرمایه گذاری و ثبت شرکت در آلمان اساسنامه شرکت باید شامل موارد زیر باشد:

1:نام شرکت

2: اقامتگاه اصلی شرکت

3: موضوع شرکت

4: نام کلیه شرکاء یا صاحبان سهم الشرکه یا مؤسسین شرکت با نشانی آنها

5: تعیین مدیر عامل برای شرکت

6: ثبت در دفتر ثبت شرکت ها

1: سرمایه گذاری و ثبت شرکت در آلمان و ثبت شرکت با مسئولیت محدود:

هزینه  کامل  برای ثبت شرکت در آلمان بین  ۹۰۰۰ الی ۱۳۰۰۰ یورو می باشد و این هزینه شامل هزینه های ثبت شرکت، تهیه اساسنامه، آگهی ها ، مشاوره حقوقی و گرفتن مجوز صنفی  و ترجمه های مدارک به زبان آلمانی است. این مبلغ شامل گرفتن مجوزهای خاص، افتتاح حساب بانکی در بانکهای آلمان  نمی باشد.

در بحث سرمایه گذاری و ثبت شرکت در آلمان این گونه است که شرکت نیاز به  یک مشاور مالیاتی جهت تنظیم دفاتر، سود و زیان و محاسبه ارزش افزوده یا مالیات بر مصرف  و ترازنامه و مالیات سالیانه  خواهد داشت. از موارد مهم دیگر در خصوص سرمایه گذاری و ثبت شرکت در آلمان این است که شرکت باید دارای یک محل اقامتی یا نشانی باشد که برگه های قانونی و نامه ها به این آدرس پست شوند.

2: تاسیس شعبه  Niederlassung

اشخاص ایرانی می ‌توانند مبادرت به سرمایه گذاری و ثبت شرکت در آلمان و تاسیس و ثبت شعبه اعم از مستقل و وابسته نمایند. اشخاص حقیقی یا حقوقی می ‌توانند اقدام به تاسیس شعبه نمایند که تاجر یا بازرگان کامل Vollkaufmann باشند به عنوان مثال  یک بقالی کوچک نمی‌ تواند شعبه در آلمان تاسیس کند ولی تولید کننده مواد غذائی یا تاجر بزرگ فعال در صادرات و واردات حق تاسیس و ثبت شعبه دارد. تمام شرکتهای تجاری با شخصیت حقوقی مستقل از نظر قانون آلمان تاجر کامل بوده و مجاز به تاسیس شعبه می ‌باشند. افراد دیگر که تاجر کامل نمی باشند می ‌توانند فقط شعبه غیر مستقل تاسیس نمایند.

شعبه می‌تواند به شکل تشکیل گردد:

1: شعبه مستقل ( Selbständige Niederlassung Zweigniederlassung)

2: شعبه وابسته : مانند دفتر کارخانه، انبار پخش کالا و یا کارگاه  (Unselbständige Niederlassung Betriebsstätte)

تاسیس شود.

در این مقاله سعی داشتیم که شما خوانندگان عزیز را با بهترین سرمایه گذاری در آلمان آشنا نماییم تا در صورتی که قصد مهاجرت به آلمان را دارید بتوانید با اطلاعاتی دقیق تر گامی بهتر به سوی مهاجرت به آلمان داشته باشید. در حال حاضر بهترین سرمایه گذاری در آلمان از طریق ثبت شرکت در آلمان می باشد که افراد می توانند با اقدام از این روش به اقامت و سپس تابعیت آلمان نیز دست یابند. سرمایه گذاری در آلمان به روش های مختلفی انجام می پذیرد و هزینه های متفاوتی برای افراد خواهد داشت به همین دلیل هر فرد با توجه به شرایط خود بهترین سرمایه گذاری در آلمان را انتخاب می نماید.

اگر قصد مهاجرت به آلمان را دارید و به دنبال بهترین سرمایه گذاری در آلمان هستید می توانید با موسسه مشاوره ای MIE تماس حاصل نمایید و اطلاعات مورد نیاز خود را بدست آورید.

2 پاسخ
 1. رزیتا
  رزیتا گفته:

  با سلام و تشکر به خاطر فایل صوتی آقای ملک پور می خواستم بدونم آیا امکانش هست که یک شرکت صنایع غذایی ثبت کنیم تا اقامت موقت بگیریم ولی بعد در آلمان کافه یا رستوران باز کنیم؟ مگه اون شرکت نباید حتما کار کنه و گردش مالی شرکت را بعد از یک سال بررسی نمی کنند؟

  پاسخ
  • تیم مقاله نویسی
   تیم مقاله نویسی گفته:

   با عرض سلام و احترام
   سودآوری و گردش مالی شرکت برای تمدید اقامت شما از طریق سرمایه گذاری مهم است.
   لطفا برای دریافت اطلاعات کامل تر با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل فرمایید

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *