بهترین شهر جهان برای مهاجرت

بهترین شهر جهان برای مهاجرت

بهترین شهر جهان برای مهاجرت را باید با توجه به معیار های زیادی بررسی کرد. مقاله گردآوری شده از جانب موسسه مشاوره ای  MIE، برای آشنایی و تسهیل در امر یافتن بهترین شهر جهان برای مهاجرت است و به طور کل به بررسی بهترین شهر جهان برای مهاجرت و شرح وضعیت بهترین شهر دنیا می باشد. مسلما در هر قسمت از جهان پیرامون، کشور های متفاوت، شرایط متفاوتی را جهت مهاجرت خواستار است و دسترسی به حجم بالای اطلاعات مورد نیاز با توجه به شرایط حال حاضر نیازمند صرف وقت زیادی است.

از این رو موسسه مشاوره ای  MIE با بهره گیری از کادر مجرب وکلا و مشاورین، اقدام به فراهم کردن بستر مناسب جهت خدمت رسانی به هم میهنان عزیز در هر نقطه کشور نموده است. در همین راستا میتوانید با تلفن های موسسه مشاوره ای MIE تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان تلفنی در مورد امور مشاوره ای خود با مشاوران ما بهرمند شوید.

فایل تصویری توضیحات استاد ملک پور (فارغ التحصیل حقوق عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای رشته حقوق دانشگاه ملی وین) در باب شهر وین

معیاری های انتخاب بهترین شهر جهان برای مهاجرت

در باب انتخاب بهترین شهر جهان برای مهاجرت ، هر ساله بر اساس فاکتور های متقاوتی، کشور های تمام دنیا مورد بررسی قرار می گیرند و بر همین اساس کیفیت زندگی در کشور های دنیا مورد بررسی قرار می گیرند و بهترین شهر جهان برای مهاجرت اعلام می شوند.  یکی از مزیت های این بررسی ها، کمک به افرادی است که از شرایط و کیفیت زندگی در کشور محل اقامت خود راضی نیستند و قصد مهاجرت به کشوری با کیفیت زندگی بالا از طرق مختلف شامل؛ تحصیل، سرمایه گذاری، کار و … را دارند. از دیگر مزایای این بررسی ها، انتخاب بازار هدف مناسب برای شرکت های بین المللی برای گسترش فعالیت خود در کشور هایی با کیفیت زندگی بالا است.

بهترین شهر دنیا برای مهاجرت از دید مجله معتبر Mercer

در ارتباط با انتخاب بهترین شهر جهان برای مهاجرت، مجله معتبر Mercer هر ساله از میان ۴۵۰ شهر در دنیا اقدام به انتخاب بهترین شهر جهان برای مهاجرت می کند. بر هیمن اساس و طی بررسی های صورت گرفته، ۲۰ شهر اول دنیا از نظر کیفیت زندگی به شرح ذیل می باشند:

 1. وین اتریش
 2. زوریخ سوییس
 3. آوکلند نیوزیلند
 4. مونیخ آلمان
 5. ونکوور کانادا
 6. دوسلدورف آلمان
 7. فرانکفورت آلمان
 8. ژنو سوییس
 9. کپنهاگ دانمارک
 10. سیدنی استرالیا
 11. آمستردام هلند
 12. ولینگت نیوزیلند
 13. برلین آلمان
 14. برن سوییس
 15. تورنتو کانادا
 16. ملبورن استرالیا
 17. اوتاوا
 18. هامبورگ آلمان
 19. لوکزامبورگ
 20. استکهلم سوئد

بررسی وین به عنوان بهترین شهر جهان برای مهاجرت

با توجه به تمام عواملی که اشاره گردید و بر اساس بررسی تمام موارد، طی ۷ نظرسنجی اخیر، همواره شهر وین در کشور اتریش به عنوان بهترین شهر جهان برای مهاجرت از لحاظ کیفیت زندگی انتخاب گردیده است. در شرق رودخانه دانوب، وین به عنوان هفتمین شهر پر جمعیت اتحادیه اروپا، شهری غنی از لحاظ فرهنگ و سطح زندگی است. بر اساس ۳۹ فاکتور که جهت انتخاب بهترین شهر جهان برای مهاجرت مورد بررسی قرار می گیرد، شهر وین از جمله شهر هایی می باشد که از تقاضای کار بین المللی بالای بر خوردار است و در همین راستا هر ساله عده زیادی درخواست مهاجرت از طریق کار به این کشور را دارند.
همانطور که پیش تر اعلام گردید، یکی از عوامل بسیار مهم، سطح آموزش و فشار آموزشی مناسب می باشد که شهر وین در این مورد نیز از شرایط بسیار مطلوبی برخوردار است و از دانشگاه های بین المللی به رتبه بسیار بالا بهره می برد. نکته بسیار مهم در باب تحصیل در اتریش، هزینه بسیار اندک تحصیل در این کشور است. بطوری که تحصیل در این کشور رایگان نیز اعلام می گردد. از این رو هر ساله درخواست های بسیار زیادی از اقصی نقاط دنیا توسط دانشجو یان بین المللی جهت تحصیل در اتریش برای دانشگاه های مختلف شهر وین ارسال می شود.

اما نکته حائر اهمیت، نحوه انتخاب بهترین شهر جهان برای مهاجرت می باشد. این قضاوت از طریق بررسی شرایط ذیل در هر شهر صورت می گیرد و نهایتا با مقایسه شرایط و امتیاز ها و معیار ها انتخاب نهایی صورت می پذیرد. اما چه شرایطی جهت انتخاب بهترین شهر های دنیا مورد بررسی قرار می گیرند؟

بررسی محیط سیاسی و اجتماعی برای انتخاب بهترین شهر جهان برای مهاجرت

در این بررسی عواملی از جمله ثبات سیاسی، جرم و جنایت و اجرای قوانین صورت می پذیرد. با توجه به بررسی عوامل ذکر شده ارتباطات سیاسی داخلی و بین المللی، میزان جرم و جنایت سالیانه و میزان پایبندی به اجرای قوانین حاکم، مورد بررسی قرار می گیرند.

بررسی شرایط اقتصادی جهت انتخاب بهترین شهر جهان برای مهاجرت

در ارتباط با شرایط اقتصادی، میزان خدمات بانکی، اقتصادی، میزان تورم و همچنین میزان تبادلات بانکی مورد بررسی قرار می گیرند و بر همین اساس رتبه بندی و امتیازات مربوطه اختصاص می گیرند.

شرایط اجتماعی و فرهنگی بهترین شهر دنیا

بر این اساس، مهمترین مسئله دموکراسی است. در این بررسی، در دسترس بودن رسانه ها و میزان سانسور اطلاعات و اخبار و همچتنین میزان آزادی فردی و اجتماعی مورد بررسی قرار می گیرد.

ملاخظات پزشکی و سلامت برای انتخاب بهترین شهر جهان برای مهاجرت

در این بررسی، عواملی چون، لوازم و خدمات پزشکی، آلودگی های همچون آلودگی هوا و زیست محیطی و عواملی چون دفع زباله، بیماری های عفونی و حتی میزان فاضلاب مورد تحقیق و بررسی واقع می شوند.

بررسی آموزش و پرورش جهت انتخاب بهترین شهر جهان برای مهاجرت

یکی از عوامل مهمی که در انتخاب بهترین شهر جهان برای مهاجرت مورد بررسی قرار می گیرند، بررسی سطح آموزش و پرورش و در دسترس بودن فضای آموزشی، چه داخلی و چه بین المللی است.

خدمات عمومی و حمل و نقل بهترین شهر دنیا

در این بررسی عواملی چون، هزینه های حمل و نقل، تراکم کیفیت و حتی هزینه برق و آب نیز مورد بررسی قرار می گیرند که این مسئله یکی از عواملی است که نقش بسیار مهمی در انتخاب بهترین شهر های دنیا دارد.

معیار های تفریح و سرگرمی در انتخاب بهترین شهر دنیا

در این مورد، عواملی چون، در دسترس بودن اماکن و امکانات تفریحی مورد بررسی قرار می گیرند. از این موارد می توان به عواملی چون، در دسترس بودن رستوران ها، تئاتر، سینما، اماکن ورزشی اشاره نمود.

بررسی کالا های مصرفی جهت انتخاب بهترین کشور جهان برای مهاجرت

یکی از عوامل مهم در انتخاب بهترین شهر های دنیا، در دسترس بودن و کیفیت کالا های مصرفی است. در این بخش می توان به مواردی از جمله در دسترس بودن و کیفیت مواد غذایی، وضعیت مصرف روزانه و حتی کمیت و کیفیت خودرو های تولیدی اشاره نمود.

شرایط مسکن در بهترین شهر دنیا

بدون شک وضعیت مسکن در هر شهر و کشور دنیا، نقش بسیار مهمی در ایجاد رفاه اجتماعی ایفا می نماید. در این مسئله، مواردی چون؛ اجاره مسکن، لوازم خانگی، مبلمان، خدمات تعمیر و نگهداری مورد بررسی قرار می گیرند.

معبار محیط زیست طبیعی برای انتخاب بهترین شهر جهان برای مهاجرت

یکی از عواملی که شرایط آسایش و رفاه زندگی اشخاص را سهل و آسان می کند، شرایط زیست محیطی شهر یا کشور محل زندگی است. از این رو شرایطی چون آب و هوا، سابقه بلایای طبیعی نیز مورد بررسی قرار می گیرد.

سخن آخر در مورد بهترین شهر جهان برای مهاجرت

موسسه مشاوره ای MIE با سالها سابقه در امر مهاجرت آماده خدمت رسانی به شما متقاضیان و هموطنان گرامی است و با داشتن مشاوران حرفه ای و کارآمد در باب مهاجرت توانایی ارائه مشاوره های مفید و کاملی را به شما دارد. شما برای اطلاع از شرایط مختلف در مورد بهترین شهر جهان برای مهاجرت می توانید از طریق تلفن با مشاورین و وکلای با تجربه موسسه مشاوره ای MIE مشاوره رایگان دریافت کنید و همچنین می توانید به صورت حضوری از مشاوره وکلای موسسه مشاوره ای MIE بهره مند شوید. همچنین شما می توانید مقاله بهترین کشور دنیا برای مهاجرت را برای افزایش اطلاعات خود مطالعه کنید. در نهایت از تمام شما سروران که تا انتهای مقاله بهترین شهر جهان برای مهاجرت همراه ما بودید نهایت تشکر را داریم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *