فایل تصویری توضیحات آقای  ملک پور (فارغ التحصیل حقوق عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین) در باب شهر تورنتو در کانادا

بهترین شهر دنیا

بهترین شهر دنیا کجاست؟ آیا اطلاعاتی درباره بهترین شهر دنیا دارید؟ آیا شهری وجود دارد که به بهترین شهر دنیا معروف باشد؟ آیا بهترین شهر دنیا را می شناسید؟ آیا علاقمندید بهترین شهر دنیا را بشناسید؟ چه کسانی قصد سفر به بهترین شهر دنیا را دارند؟ بهترین شهر دنیا کدام شهر است ؟ اقامت در بهترین شهر دنیا چگونه به دست می آید؟ وضعیت زندگی در بهترین شهر دنیا چگونه است؟ سطح رفاه اجتماعی در بهترین شهر دنیا تا چه میزانی است؟ بهترین شهر دنیا از نظر تحصیلی به کدام شهر اطلاق می شود؟ وضعیت افرادی که تحصیل در بهترین شهر دنیا را انتخاب می کنند به چه صورتی است؟

موسسه مشاوره ای MIE بزرگترین و معتبرترین موسسه مشاوره ای در خاورمیانه در این مقاله به معرفی و بررسی بهترین شهر دنیا از نظر زندگی و موقعیت های مختلف پرداخته است . شما عزیزان اگر می خواهید راجع به بهترین شهر دنیا آگاهی کاملی داشته باشید ، می توانید این مقاله را به دقت مطالعه نموده و در صورت هرگونه سوال دیگری در رابطه با مهاجرت به بهترین شهر دنیا همواره می توانید با تمامی دفاتر ، موردوثوق ترین موسسه مشاوره ای در خاورمیانه تماس حاصل نموده و از طریق مشاورین متخصص و کارشناسان و حقوقدانان و وکلای رسمی این موسسه به صورت تلفنی و رایگان مشاوره ی تخصصی دریافت نمایید .

بهترین شهر دنیا بر اساس سطح کیفیت زندگی تا قبل از سال 2016 :

امروزه افراد بسیاری همواره به دنبال یافتن بهترین شهر دنیا برای زندگی کردن و داشتن یک موقعیت مکانی و فرهنگی و اجتماعی خواهند بود ، در همین راستا بر اساس رده بندی ها آمارهای جهانی به مدت 6 سال پیاپی تا قبل از سال 2016 ، شهر زیبای وین پایتخت کشور اتریش در قلب قاره اروپا از لحاظ کیفیت ، سطح رفاه اجتماعی ، فرهنگی و نظم و آرامش رتبه ی اول را به خود اختصاص داد . درباره ی وین بهترین شهر دنیا اینگونه می توان بیان نمود که وین پایتخت و بزرگترین شهر اتریش می باشد که در قاره اروپا و حوزه ی شنگن واقع شده است . این شهر به دلیل وجود مقر سازمان ملل از گسترده ترین و بالاترین سطح امنیت و رفاه برخوردار می باشد . شهر وین از لحاظ موقعیت جغرافیایی در حوالی رود بسیار زیبای دانوب قرار گرفته است ، بهترین شهر دنیا ، وین از لحاظ مساحت 415 کیلومتر مربع بوده و دارای حدود 2 میلیون نفر جمعیت می باشد . تاریخ بنیان این شهر حدود قرن پنجم قبل از میلاد می باشد ، بهترین شهر دنیا وین  ، جایگاه سازمان های مهم دیگری از جمله سازمان انرژی اتمی ، سازمان اوپک و سازمان OSZE می باشد ، شهر وین سالیانه در جذب توریست و گردشگری آمار بسیار بالایی را از خود ارائه می نماید و عده ی کثیری جهت دیدن از جاذبه های بسیار چشم نواز این شهر به وین مهاجرت می نمایند . در بهترین شهر دنیا وین ، موزه ها ، کلیساها و قصرهای معروف و زیبایی وجود دارد که بر جاذبه های بسیار زیبای این شهر افزوده است ، از جمله کلیساهای معروف و بزرگ شهر وین بهترین شهر دنیا می توان به کلیسای سنت استفان اشاره نمود که در مرکز شهر وین قرار گرفته است و از شاهکارهای زیبایی این شهر به حساب می آید . از دیگر مکان های معروف شهر وین بهترین شهر دنیا  ، قصر شونبرون و قصر هافبورگ می باشد . قصر بسیار معروف شونبرون که از بی نظیرترین مکان های دیدنی شهر وین می باشد تقریبا در سال 1700 میلادی  بنا شده است که طراحی و سبک معماری ایرانی نیز در این قصر باشکوه به چشم می خورد . همچنین قصر سلطنتی هافبورگ ، قصر گلوریت ، قصر بلویدیر ، موزه ی آلبرتینا ، موزه دکتر لئوپلد و موزه تکنیک از مهم ترین جاذبه ها و دیدنی های بهترین شهر دنیا یعنی شهر زیبای وین می باشد . کیفیت زندگی و رفاه اجتماعی که افراد در شهر وین دارند در اروپا بلکه در دنیا کم نظیر بوده و افراد در بالاترین سطح آسودگی و آرامش خاطر به سر می برند ، همچنین بهترین شهر دنیا  ، وین  از نقطه نظر اقتصادی و تجارتی دارای معتبرترین شرکت ها از جمله شرکت ردبول ، سواروفسکی ، اوام وی ، ورباند ، وست آلباین ، اشتروه ، لنزینگ ، اوستریک پست ، دی سی سی دوپل سایر ، و . . . که باعث شده است که شهر وین در ردیف اول بهترین شهر دنیا در چند سال اخیر قرار گیرد . شهر وین از لحاظ کیفیت آموزشی و نظام و سیستم آموزشی قوی که دارا می باشد و همچنین تحصیل رایگان دلیل دیگری برای کسب رتبه بهترین شهر دنیا می باشد . آب و هوا و طبیعت بی نظیر و بکر این شهر از دیگر عوامل مثبت برای کسب رتبه بهترین شهر دنیا تا سال 2016 به شمار می رود .

اما بر اساس جدیدترین آمار ارائه شده در سال 2016 در سازمان پژوهشی فاکت وهمچنین مجله ی فوربس در سال 2016 لیست بهترین شهر دنیا بر اساس طبقه بندی و رتبه بندی زیر معرفی شده اند :

1 _ شهر ونکوور در کانادا :

در رابطه با بهترین شهر دنیا در سال 2016 می توان گفت که شهر ونکوور در کانادا در یکی از استان های غربی کشور کانادا به نام استان بریتیش کلمبیا واقع شده است . شهر ونکوور یک کلانشهر بندرگاهی و جزء سومین شهر بزرگ در کشور کانادا محسوب می گردد . شهر ونکوور دارای یک آب و هوای معتدل و مناسب می باشد ، این شهر که در سال 2016 رتبه اول بهترین شهر دنیا را به دست آورد دارای موقعیت های شغلی و تحصیلی بسیار مناسب بوده که برای افراد 5 تا 16 سال تحصیل به صورت رایگان امکانپذیر خواهد بود . شهر ونکوور یک پل بسیار مهم دارد که راه ارتباطی معتبری برای مناطق تجاری و مناطق مسکونی می باشد . شهر ونکوور در سال 2010  میزبان بازی های المپیک بود . بر خلاف سایر شهرهای کانادا شهر ونکوور به لحاظ قرار گرفتن در سواحل اقیانوس آرام و داشتن یک موقعیت مکانی خاص دارای آب و هوایی نسبتا گرم و مناسب می باشد . این شهر در فصل های بهار و پاییز نیز آب و هوایی دل انگیز و مناسب را دارا می باشد . کیفیت و سطح رفاه اجتماعی در شهر ونکوور بسیار مناسب بوده و همین امر سبب شده است که جزء بهترین شهر دنیا شناخته شود .  از نقطه نظرهای اقتصادی و فرهنگی و مناسب بودن شرایط زندگی و مکان های مناسب ، شهر ونکوور دارای بالاترین مقام امنیت و آرامش خاطر شهروندان این شهر شود .

2 _ شهر وین :

این شهر پس از چندین سال پی در پی اخذ رتبه ی اول بهترین شهر دنیا ، در سال 2016 با اختلاف بسیار اندکی با شهر ونکوور رتبه دوم را بدست آورد . امنیت بسیار بالا.، رفاه اجتماعی ویژه و اقتصاد پایدار در این شهر از عوامل مثبت جهت کسب رتبه ی بهترین شهر دنیا خواهد بود .

3 _ شهر ملبورن استرالیا :

شهر ملبورن استرالیا در ردیف سوم از بهترین شهر دنیا قرار میگیرد ، شهر ملبورن دارای یک جمعیت تقریبا 4 میلیون نفری و شهر دوم پر جمعیت استرالیا محسوب میشود . شهر ملبورن از نظر معماری بی نظیر و مکان های بسیار دیدنی  و سواحل و طبیعت بکر و روح انگیز و اینکه از نقطه نظر اقتصاد پایدار و فعالیت های تجارتی عظیم و مکان های ورزشی و جهانگردی و توریسم یک قطب مهم به شمار می رود . کیفیت و امنیت زندگی در شهر ملبورن ، علت اصلی کسب  امتیاز جهت یکی از بهترین شهرهای دنیا می باشد .

4 _ شهر تورنتو در کانادا :

رتبه ی چهارم بهترین شهر دنیا از نظر کیفیت زندگی به شهر زیبا و بزرگترین شهر کانادا تورنتو اختصاص یافته است . قدمت این شهر به سال 1793 میلادی بر میگردد . بخش زیر زمینی شهر تورنتو به عنوان دیدنی ترین مکان در شهر تورنتو به حساب می آید که عنوان بزرگترین مرکز خرید در این شهر می باشد . شهر تورنتو با حدود 5 و نیم میلیون نفر جمعیت جزء 10 شهر مقتدر از نظر اقتصادی در سطح جهان می باشد که بازار اقتصادی عظیمی را در ید خود دارد تا جایی که به عنوان پایتخت اقتصادی کشور کانادا به حساب می آید .

5_ شهر کالگری در کانادا :

شهر کلگری با کسب رتبه ی پنجم بهترین شهر دنیا در سال 2016 در جنوب استان آلبرتا در کشور کانادا و در جنوب غربی کشور کانادا قرار گرفته است . جمعیت شهر کلگری حدود يک و نیم میلیون نفر بوده و یکی از پرجمعیت ترین شهرهای دولت کانادا می باشد . شهر کلگری از نقطه نظر اقتصادی در زمینه ی نفتی یکی از مراکز و مناطق فعال نفتی در قاره ی آمریکا می باشد . زیبایی و امنیت مثال زدنی را از نظر کیفیت زندگی این شهر را در رتبه ی ممتازی از بهترین شهر دنیا قرار داده است . شهرهای دیگری که به ترتیب جزء بهترین شهر دنیا شناخته شده اند به ترتیب زیر خواهد بود :

6 _ شهر هلسینکی در کشور فنلاند :

شهر هلسینکی پایتخت کشور فنلاند در منطقه ی اسکاندیناوی و حوزه ی شنگن می باشد ، که حدود 1 میلیون نفر جمعیت دارد و جزء شهرهای شمالی کره ی زمین شناخته شده است . اقتصاد قوی ، فرهنگ و هنر زیبایی این شهر از عوامل کسب رتبه ی بهترین شهر دنیا در رتبه ی ششم می باشد .

7 _ شهر سیدنی در کشور استرالیا :

شهر سیدنی که بزرگترین شهر استرالیا می باشد دارای جذابیت ها و زیبایی های بی شماری می باشد . شهر سیدنی در جنوب شرقی استرالیا با حدود 4 میلیون نفر جمعیت که از نظر آب و هوایی نیز دارای یک آب و هوای معتدل می باشد در رتبه ی هفتم بهترین شهر دنیا در سال 2016 قرار گرفته است .

8 _ شهر پرث در استرالیا :

این شهر با حدود 2 و نیم میلیون نفر جمعیت با شهر سیدنی حدود 3800 کیلومتر دارای فاصله می باشد . شهر پرث در سال 1829 بنیانگذاری شد . این شهر در غرب استرالیا و یکی از شهرهای پرجمعیت آن می باشد . شهر پرث به دلیل وجود فرصت های تجارتی و سرمایه گذاری های مناسب و ایجاد مشاغل عالی و امتیت و رفاه اجتماعی در رتبه ی هشتم از لیست بهترین شهر دنیا قرار گرفته است .

9 _ شهر آدلاید در استرالیا :

شهر آدلاید یک شهر ساحلی و پنجمین شهر پر جمعیت در کشور استرالیا که حدود 2 میلیون نفر جمعیت دارد ، فرهنگ غنی ، اقتصاد پایدار و نظم اجتماعی بالای این شهر اعتبار چندانی به این شهر داده است و باعث گردیده است که جزء بهترین شهرهای دنیا قلمداد شود .

10 _ شهر آوکلاند در نیوزیلند :

این شهر از نظر آب و هوای مناسب و سطح امنیت و رفاه اجتماعی بالا در شمار بهترین شهرهای دنیا قرار گرفته است .

علاوه بر اینکه بهترین شهر دنیا از نظر زندگی مورد توجه بسیاری از افراد قرار می گیرد ، بهترین شهر دنیا از نظر تحصیل نیز همواره از اهمیت بالایی برخوردار می باشد . بنابراین در پایین به ترتیب لیست بهترین شهر دنیا برای تحصیل نیز از شماره ی يک تا 10 معرفی شده است :

1_ شهر پاریس :

پاریس پایتخت کشور فرانسه با توجه به اینکه از استانداردهای تحصیلی و دانشگاهی و همچنین وجود فرصت های کاری و شغلی مناسب پس از اتمام تحصیلات برخودار است رتبه ی اول را بعنوان بهترین شهر دنیا برای تحصیل به خود اختصاص داده است .

2 _ شهر ملبورن استرالیا

3 _ شهر توکیو در ژاپن

4 _ شهر سیدنی استرالیا

5 _ شهر لندن انگلستان

6 _ شهر سنگاپور

7 _ شهر مونترال کانادا

8 _ شهر هنگ کنگ

9 _ شهر برلین

10 _ شهر سئول در کره جنوبی

موسسه مشاوره ای MIE بزرگترین و معتبر ترین موسسه مشاوره ای در خاورمیانه همواره بانک اطلاعاتی گسترده ای در رابطه با موضوع بهترین شهر دنیا و تمامی مسائل مهاجرتی از جمله مهاجرت تحصیلی ، مهاجرت کاری و . . . بوده ، لذا شما عزیزان می توانید در صورت هر گونه سوال در رابطه با بهترین شهر دنیا و مهاجرت تحصیلی و مهاجرت کاری و اخذ اقامت دائم در اروپا ، با تمامی دفاتر تماس حاصل نموده و از طریق مشاورین و کارشناسان مشاوره ای این دفاتر به صورت تلفنی و رایگان مشاوره ی تخصصی دریافت نمایید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *