بهترین موقعیت کاری برای مهندسان

بهترین موقعیت کاری برای مهندسان در کشورهای صنعتی بزرگ چگونه است؟ بهترین موقعیت کاری برای مهندسان چه شرایطی نیاز دارد؟ موسسه مشاوره ای  MIE در این مقاله بهترین موقعیت کاری برای مهندسان را به طور کامل تشریح کرده و شما را با این موقعیت آشنا می کند. در صورت داشتن هر گونه سوالی درباره بهترین موقعیت کاری برای مهندسان می توانید با موسسه مشاوره ای  MIE تماس حاصل نمایید. امروزه اغلب کشورهای صنعتی دنیا با نرخ پایین رشد جمعیت و به تبع آن کاهش چشمگیر نیروی کار روبرو هستند .

بدین جهت در این کشورها دولتها سیاستها و برنامه هایی را برای جبران کمبود نیروی کار ماهر در نظر گرفته اند و اجرا می کنند.

در اغلب اوقات این برنامه ها شامل جذب نیروی کار خارجی برای اشتغال در صنایع این کشور ها می باشد .

این برنامه ها موقعیت های کاری مناسبی برای مهندسان و متخصصان متقاضی فراهم می آورد.

موسسه مشاوره ای MIE با توجه به سالها تجربه و استفاده از همکاران و وکلای متخصص خود در زمینه کاریابی که اغلب مقیم کشورهای صنعتی می­باشند بهترین موقعیت­های کاری برای مهندسان را شناسایی و در اختیار علاقه­مندان قرار می­دهند.

مهندسان برای بدست آوردن بهترین موقعیتهای کاری می­بایست شرایط لازم را دارا بوده و یا درصورت عدم دارا بودن شرایط مناسب آن را احراز نمایند و پس از آن جهت اخذ ویزای کاری و پیدا نمودن فرصت های کاری مناسب در کشورهایی که به دنبال نیروی کار هستند ، اقدامات لازم را انجام دهند .

موسسه مشاوره ای MIEشرایطی را فراهم آورده است تا مهندسان و متخصصان با دارا بودن حداقل شرایط بتوانند بهترین موقعیتهای کاری را بدست آورند، برای نمونه در بعضی از موارد تنها داشتن مدرک لیسانس و تجربه کاری چهار تا پنج ساله برای رسیدن به بهترین موقعیت های کاری در کشورهای خارجی برای مهندسان کافی خواهد بود.

از میان کشورهای نیازمند نیروی کارمی­توان به کشورهای صنعتی آلمان و اتریش اشاره کرد . در حال حاضر کشور آلمان ، بهترین موقعیت های کاری برای مهندسان را ارائه می­کند .

آلمان به عنوان  صنعتی ترین کشور در اتحادیه اروپا همواره در زمینه­های مختلف صنعتی با کمبود و نیاز به مهندسان متخصص مواجه بوده است و افراد متخصص در زمینه های فنی مهندسی می­توانند با استفاده از مشاوره های تخصصی مشاورین موسسه مشاوره ای MIE این موقعیت های کاری را شناسایی و برای بدست آوردن آن اقدام کنند. برای مثال کشور اتریش و آلمان موقعیتی را فراهم آورده اند که مهندسان با احراز شرایطی ویزای کاری اتریش و ویزای کار آلمان و به تبع آن اقامت دائم کشور اتریش و یا اقامت دائم کشور آلمان را کسب نمایند .

این که یک کشور اروپایی حاضر به دادن یک ویزایی تحت عنوان کاریابی به افراد خارجی بدهد امریست که در اتحادیه اروپا بسیار کم سابقه می باشد و حاکی از آنست که این کشورها به نیروی کار ماهر بسیار نیازمند می باشند . و به پیشنهاد مشاورین موسسه مشاوره ای  MIE هم اکنون بهترین کشور ها جهت مهاجرت کاری برای مهندسان کشورهای آلمان ، اتریش ، افریقای جنوبی ، دانمارک و کانادا می باشد . و غریب به یقین می توان گفت که اگر کسی در این کشور ها موفق به پیدا کردن کار نگردد ، در کشورهای دیگر نیز شانس بسیار کمتری برای کاریابی خواهند داشت .

فایل صوتی توضیحات آقای ملک پور فارغ التحصیل حقوق عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی ویندر باب کاری اتریش

فایل صوتی توضیحات آقای ملک پور فارغ التحصیل حقوق عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی ویندر مهندسی معماری در اتریش

فایل صوتی توضیحات آقای ملک پور فارغ التحصیل حقوق عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین در باب مهندسی آی تی اتریش

از جمله شرایطی که مهندسان باید دارا بوده تا بتوانند جهت مهاجرت کاری به کشورهای خارجی اقدام کنند ، داشتن مدرک تحصیلی حداقل لیسانس در رشته های مهندسی، دارا بودن سابقه کاری بین سه تا پنج سال و بهتر است که سابقه بیمه هم داشته باشند تا به اثبات این موضوع که سابقه کار ایشان مرتبط با رشته تحصیلی ایشان بوده کمک نماید ، آشنایی فرد متقاضی مهاجرت کاری با زبان آلمانی یا انگلیسی تا حد متوسط و کمتر، سن افراد میبایست کمتر از چهل سال باشد ، تجربه کاری در پستهای مدیریتی در شرکتهای معتبر و بزرگ می­باشد که هریک از این موارد دارای امتیازاتی مخصوص به خود بوده و متقاضی در مجموع اگر بتواند حد مشخص از امتیازات را کسب کند موفق به اخذ ویزای کاری اتریش و کشورهای دیگر نظیر آلمان و آفریقای جنوبی و دانمارک و کانادا خواهند شد ،  بعد از سپری شدن مدت مشخص شده از طرف دولتها و گذراندن آن تعداد سال ها و پرداخت مالیات و سابقه بیمۀ متقاضی ، عمومآ متقاضیان موفق به اخذ اقامت دائم آن کشورها خواهند شد .

موسسه مشاوره ای MIE، بهترین موقعیت های کاری برای مهندسان را در سراسر جهان شناسایی و تازه ترین اطلاعات و آخرین قوانین مربوط به کاریابی و مهاجرت کاری را در اختیار شما علاقه­مندان قرار می­دهد.

از دیگر موقعیتهای کاری بی نظیر برای مهندسان می­توان به ویزای کار دانمارک اشاره کرد که فرد متقاضی با توجه به مدرک تحصیلی و مدرک زبان و مواردی دیگر می­تواند در ابتدای امر ویزای اقامت ۳ ساله کاری دانمارک و در صورت یافتن شغل ویزای دوم که ویزای اقامت ۴ ساله کاری دانمارک می باشد را کسب نموده و پس از مدت زمان مشخص برای اخذ پاسپورت دانمارک اقدام نمایند .

از آخرین قوانین که در مورد دانمارک تغییر کرده آنست که شرط سن که حداکثر چهل سال بود را برداشته اند و مدرک زبان آیلتس نیز از نمره ۷ به نمره ۶٫۵ کاهش داده شد .

دانمارک از کشورهای عضو پیمان شنگن می­باشد و شخص دارنده اقامت دانمارک،  اجازه کار و اقامت در کل کشورهای شنگن را خواهد داشت. لیکن با اطلاع و آماری که موسسه مشاوره ای  MIE از موکلین خود به دست آورده ، اخیرآ اوضاع کاریابی در کشور دانمارک به نسبت به زمان قبل کمی ضعیف تر است ، و درصد بالایی از افراد که موفق به اخذ ویزای کار دانمارک شده بودند ، پس از پیدا نکردن کار در دانمارک متاسفانه مجبور به برگشتن به کشور خود شده اند و اکنون در پی یافتن موقعیت کاری در دیگر کشورها می باشند .

از دیگر کشورهای که در سالهای اخیر از رشد صنعتی بسیار بالا و چشمگیری برخوردار بوده و موقعیتهای کاری زیادی برای مهندسان و متخصصان فراهم آورده آفریقای جنوبی است .

بسیاری از شهرهای آفریقای جنوبی مانند کیپ تاون، ژوهانسبورگ و دوربان از استانداردهای بالای زندگی و رفاه اجتماعی برخوردارند و همواره رتبه­های بالای رفاه اجتماعی را از آن خود کرده اند، از دیگر مزایای آفریقای جنوبی اینست که در حدود هشتاد درصد از ساکنین شهرهای مشهور این کشور به زبان انگلیسی صحبت می­کنند ، و دیگر اینکه از شرایط سهل تری برای اعطای ویزای کاری به متقاضیان برخوردار است ، و از برترین مزایای این ویزا آنست که متقاضی مهاجرت کاری به آفریقای جنوبی ، اجازه بردن همراه (همسر و فرزندان زیر هجده سال ) خود را خواهد داشت . و این ویزا از سه ماهه تا دو ساله بسته به نظر افسر ویزا برای متقاضی کار در آفریقای جنوبی و همراهان وی صادر میگردد .

یکی از بزرگترین کشورهای دنیا که از صنعت و اقتصاد و بازارکار پویایی برخوردار است کانادا می باشد .کشور پهناور کانادا از بزرگترین کشورهای صنعتی دنیا می­باشد و بهترین موقعیت ­های کاری برای مهندسان و سایر متخصصان را فراهم آورده و راههای مختلفی را برای دریافت ویزای اقامت دائمی کانادا را ارائه می­کند . از از جمله این روشها که شامل اغلب فعالین در زمینه های فنی و مهندسی می شود روش اسکیل ورکر Skilled Worke می­باشد .

در این روش شخص دارای تحصیلات دانشگاهی در یکی از رشته­های فنی و مهندسی نیز می­تواند با کسب امتیازات لازم برای دریافتPR  اقامت کاری کانادااقدام کند. این پروسه دارای پیچیدگیها و محاسبات امتیازی خاصی می باشد که در این مقاله جای توضیح بیشتر در این زمینه نیست ، در صورت علاقه به اطلاعات جامع در زمینه ویزای کار کانادا و اسکیل ورکر کانادا Skilled Workerوسیستم ورود سریع کانادا Express Entryمیتوانید مقاله مربوط به این موضوع را نیز در سایت موسسه مشاوره ای MIE مطالعه نمایید .

با توجه به وضعیت صنایع و منابع انسانی هر کشوری لیست کشورهای متقاضی نیروی کار همواره در حال تغییر است و با توجه به آنچه هم اکنون شاهد آن هستیم که شرایط پذیرش نیروی کار خارجی در بسیاری از کشورها روز به روز دشوارتر می­گردد بنظر می­رسد در آینده تعدادی از این کشورها با تأمین نیروی کار خود دیگر از نیروی کار خارجی بی نیاز گردند. و بهتر آنست که در صورت داشتن اهدافی در زمینه مهاجرت کاری ، پس از تحقیق و بررسی کامل و اخذ مشاوره با وکلا و مشاورین مجرب در این زمینه جهت اخذ ویزا های کاری سریعتر اقدام گردد .

موسسه مشاوره ای MIE با سالها تجربه در امر مشاوره آماده ارائه به روزترین اطلاعات و قوانین در زمینه یافتن بهترین موقعیتهای کاری برای مهندسان و متخصصان می­باشد. در صورت نیاز به مشاوره و اطلاع از بهترین موقعیت کاری برای خود و خانواده خود می توانید با تماس با دفاتر همکار موسسه مشاوره ای MIE در ایران و خارج از ایران از امکان مشاوره تلفنی رایگان بهره مند گردید . لیکن تجربه این را ثابت نموده است که مشاوره حضوری با وکلا و مشاوران بسیار بهتر بوده و منجر به آگاهی عمیق تر و تصمیم گیری بهتر شما خواهد شد .

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *