بورسیه تحصیلی دانمارک

 • بورسیه تحصیلی دانمارک و مقدمه ای بر آن
 • بورسیه تحصیلی دانمارک و شرایط عمومی
 • بورسیه تحصیلی دانمارک و شرایط اخذ آن
 • بورسیه تحصیلی دانمارک در مقطع کارشناسی
 • بورسیه تحصیلی دانمارک در مقطع کارشناسی ارشد
 • بورسیه تحصیلی دانمارک در مقطع دکترا
 • بورسیه تحصیلی دانمارک و دانشگاههای بین المللی آن
 • بورسیه تحصیلی دانمارک و مدارک مورد نیاز
 • بورسیه تحصیلی دانمارک و ویزای آن
 • بورسیه تحصیلی دانمارک و هزینه زندگی
 • بورسیه تحصیلی دانمارک و سخن پایانی
بورسیه تحصیلی دانمارک

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

بورسیه تحصیلی دانمارک و مقدمه ای بر آن

بورسیه تحصیلی دانمارک ،مهاجرت به دانمارک و شرایط بورسیه تحصیلی دانمارک در این مقاله مورد تحقیق و بررسی علمی قرار گرفته است. تلاش شده به همه پرسش های شما عزیزان در باب بورسیه تحصیلی دانمارک پاسخ داده شود. اخذ بورسیه تحصیلی دانمارک تحت چه شرایطی اعطا میشود؟ مدارک مورد نیاز بورسیه تحصیلی دانمارک چیست؟ انواع بورسیه تحصیلی دانمارک کدام است و به چه افرادی تعلق میگیرد؟ همچنین هزینه های زندگی در دانمارک و بهترین دانشگاه های دانمارک در این مقاله به صورت خلاصه همراه با نکات در این خصوص گفته شده است. در این مقاله تلاش  گردیده اطلاعات کاملی در باب بورسیه تحصیلی دانمارک ارائه شود. در صورت نیاز به کسب اطلاعات تکمیلی با مشاورین ما در موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرموده و از مشاوره رایگان بهره مند شوید و یا ویدیو راهنمای گام به گام  انتخاب مسیر مهاجرت را تهیه نموده و با تماشای آن بهترین مسیر خود برای مهاجرت را بیابید.

فایل تصویری موسسه حقوقی ملک پور در باب اخذ بورسیه تحصیلی
فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با بورسیه و فاند

بورسیه تحصیلی دانمارک و شرایط عمومی

بورسیه تحصیلی دانمارک به علت رنکینگ بالای دانشگاه های این کشور و کیفیت بالای زندگی مورد توجه واقع شده است. البته قابل ذکر است بورسیه تحصیلی دانمارک برای مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد رایج نبوده و بیشتر در مقطع دکتری در رشته ها و دانشگاه های خاصی همچون مدیریت، اقتصاد و کامپیوتر، رشته های پزشکی و شیمی در دانشگاه های جنوبی دانمارک و کپنهانگ اعطا میشود. شخص در صورت واجد شرایط بودن امکان بررسی رزومه او توسط موسسه حقوقی ملک پور وجود دارد. کشور دانمارک به علت کیفیت بالای زندگی ، نبود اختلاف طبقاتی، امکان کار تمام وقت و از ابتدا برای همراه و آموزش رایگان زبان دانمارکی مورد توجه  بسیاری از افراد است. لازم به ذکر است تحصیل در دانمارک برای خانواده های دارای فرزند بهترین گزینه محسوب می شود. شخص در مقطع دکتری در صورت واجد شرایط بودن امکان اخذ بورسیه تحصیلی دانمارک را خواهد داشت که در ادامه به طور کامل این مبحث را بررسی میکنیم.

بورسیه تحصیلی دانمارک و شرایط اخذ آن

به طور کلی بورسیه دانمارک برای دانشجویان بین المللی و افراد غیر تبعه دانمارک و غیر اتحادیه اروپا  به علت تحصیل به زبان انگلیسی و وجود  دانشگاه های معتبر در حوزه اسکاندیناوی مورد استقبال قرار است. بورسیه برای مقطع کارشناسی امکان پذیر نبوده و برای مقطع کارشناسی ارشد تا حدی شانس وجود داشته ولی برای مقطع دکتری بسیار راحت تر امکان پذیر خواهد بود. لازم به ذکر است اخذ بورسیه تحصیلی دانمارک نیازمند داشتن سوپروایزر خواهد بود، به این صورت که دانشجو باید با استاد مکاتبه کرده و رضایت وی را جلب نماید. همینطور به سطح زبان بالا ، مقالات بین المللی و نمرات و معدل خوب در مقاطع گذشته نیازمند است. شخص در صورت واجد شرایط بودن میتواند استعلام گرفته و برای بورسیه تحصیلی دانمارک در مقطع دکتری اقدام کند. بورسیه نیز به دو صورت ممکن است: یا به طور کامل هزینه هارا پوشش میدهد و یا بخشی از هزینه را پوشش میدهد. این بورسیه طرح های مختلفی دارد از جمله اراسموس که برای دانشجویان اتحادیه اروپا است. طرح اراسموس موندس که برای دانسجویان اتحادیه اروپا و غیر اتحادیه اروپا است و برای مقاطع فوق لیسانس به بالا است. همچنین تعدادی بورسیه در رشته ها و دانشگاه های خاص  برای دانشجویان بین المللی نیز وجود دارد.

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در باب اخذ بورسیه تحصیلی

بورسیه تحصیلی دانمارک در مقطع کارشناسی

بورسیه تحصیلی دانمارک برای افراد علاقمند به تحصیل در دانمارک به دشوار ی امکان پذیر است و در واقع به مقطع کارشناسی تعلق نمی گیرد. رشته های ارائه شده برای تحصیل در مقطع کارشناسی بسیار زیاد و گسترده است و دانشجویان می توانند  در رشته مورد علاق خود بدون محدودیت تحصیل کنند و محدودیتی نداشته باشند. برای رشته های مدیریتی و زیر شاخه آن بازار کار عالی تری فراهم است. امکان اخذ بورسیه تحصیلی دانمارک در مقطع کارشناسی از داخل ایران دشوار بوده و در واقع قطعی نیست. در  حقیقت بورسیه برای مقاطع بالاتر از کارشناسی است ولی شخص میتواند برای تحصیل به دانمارک رفته و در آنجا با کسب نمرات و معدل بالا و سطح زبان بالا و فعالیت علمی زیاد شانس اخذ بورسیه خود را افزایش دهد. دوره ی کارشناسی 4 ساله بوده و دانشجو پس از پایان تحصیل پایان نامه ای ارائه میدهد که این پایان نامه زمینه ورود شخص به بازار کار دانمارک و ورود به مقاطع بالاتر است. دانشجویان در مقطع کارشناسی میتوانند هفته ای 10 ساعت کار کرده و به این طریق قسمتی از هزینه های خود را پوشش دهند. به طور کلی اخذ بورسیه تحصیلی در دانمارک در مقطع کارشناسی قطعی نبوده و دشوار خواهد بود .

بورسیه تحصیلی دانمارک در مقطع کارشناسی ارشد

اخذ بورسیه تحصیلی دانمارک در مقطع کارشناسی ارشد دارای شانس بیشتری از مقطع کارشناسی می باشد. بورسیه تحصیلی دانمارک دارای شرایطی می باشد. در واقع برای شخص با کسب نمرات و معدل بالا در مقطع کارشناسی، سطح زبان بالا و مقاله های علمی  امکان درخواست بورسیه وجود داشته و شانس این امر از خود کشور دانمارک بیشتر است. با تحصیل در دانشگاه های دانمارک امکان تحصیل و بورسیه تحصیلی دانمارک در مقطع دکتری نیز فراهم میشود. دانشجویان در پایان مقاطع باید یک پژوهش علمی ارائه داده و  به انجام رسانند. دانشگاه های دانمارک به علت رنکینگ بالای دانشگاه هایش متقاضیان زیادی برای تحصیل و بورسیه  تحصیلی دانمارک دارد. با تحصیل در رشته های عالی بازار کار مناسب برای شخص فراهم خواهد شد. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش تهیه و گرد آوری شده و هر گونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعا حرام و خلاف قانون است. دانشجو برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد نیازمند به ایلتس 6.5 می باشد. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد 2 ساله بوده و در مقطع  فوق لیسانس امکان 20 ساعت کار در هفته را دارد که میتواند بخشی از هزینه را پوشش دهد. همچنین همراه نیز میتواند به صورت همزمان با متقاضی  وارد کشور دانمارک شده و شرایط مناسبی برای همراه فراهم خواهد بود و زبان دانمارکی را به طور رایگان نیز فرا خواهد گرفت. اجازه کار تمام وقت از ابتدا نیز برای همراه فراهم خواهد بود.

بورسیه تحصیلی دانمارک در مقطع دکترا

بورسیه تحصیلی دانمارک در مقطع دکتری بسیار رایج تر و امکان پذیر است است. کشور دانمارک  از رتبه بالایی در بین دانشگاه های دنیا برخوردار است بنابراین بورسیه تحصیلی دانمارک مورد استقبال واقع شده است و  آگاهی از شرایط آن اهمیت دارد. برای دریافت بورسیه تحصیلی دانمارک شخص نیازمند به مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد از دانشگاه های معتبر و مورد تایید، مقالات بین المللی و مدرک زبان ایلتس با نمره بالا است .شخص واجد شرایط با مکاتبه با استاد راهنما و پیدا کردن سوپروایزر می تواند به راحتی پروسه پذیرش را طی کند. بورسیه ها بسته به نوع و رشته و دانشگاه یا شامل همه هزینه ها میشود و یا بخشی از هزینه را پوشش میدهد، اصولا بورسیه شامل هزینه کامل تحصیل می شود و کمک هزینه زندگی به مبلغ 6090 دلار را دربر میگیرد. از ویژگی های مثبت تحصیل در مقطع دکتری اجازه کار تمام وقت برای شخص اصلی  است.

بورسیه دانمارک
ویزای تحصیلی دانمارک
تحصیل دکترا دانمارک
تحصیل در دانمارک

بورسیه تحصیلی دانمارک و انواع آن

بورسیه تحصیلی دانمارک انواع مختلفی داشته که ما به بررسی آنها میپردازیم . کشور دانمارک  از طریق توافقات  سازمانی بین المللی به دانشجویان بین المللی انواع بورسیه را  اعطا میکند.

 • اراسموس

  این برنامه برای دانشجویان اتحادیه اروپا ، منطقه اروپا و سوئیس است و به عنوان بخشی از تحصیلات عالیه است.

 • اراسموس موندس مدرک کارشناسی ارشد مشترک

  این برنامه برای دانشجویان اتحادیه اروپا و غیر اتحادیه است. این بورسیه برای مقطع کارشناسی ارشد بوده و این برنامه مشترکا توسط سازمان دانمارکی و دانشگاه های اروپایی برگزار می شود.

 • کمیسیون فول برایت

  دانشجویانی که تمایل دارند برای  تحصیلات عالی به کشور دانمارک مهاجرت کنند میتوانند برای بورسیه فول برایت اقدام کنند.

 • نورد پلاس

  این نوع بورسیه برای شخصی است که در منطقه اسکاندیناوی یا بالنیک حضور دارند به این صورت که نودرپلاس امکان تحصیل در کشور دیگر را برای فرد فراهم میکند .

 • بورسیه تحصیلی دانمارک تحت توافق های فرهنگی

  این بورسیه برای دانشجویانی است که قصد تحقیق و مطالعه به زبان و فرهنگ دانمارکی، همچنین حوزه های مرتبط طراحی ، معماری ، مطالعات زیست محیطی و دیگر حوزه های مرتبط را دارند. موسسات آموزش عالی دانمارک هر سال تعدادی بورسیه را برای تحصیل دانشجویان دارای مدارک کامل و شرایط مورد نیاز در اروپا ، سوئیس و کشور های اتحادیه اروپا در نظر میگیرد.

دانشجویان برای دریافت بورسیه تحصیلی دانمارک باید شرایط زیر را دارا باشند :

شهروندی از خارج از اتحادیه اروپا و یا اروپا و سوئیس باشد

 در برنامه های اموزش عالی برای کسب مدارج تحصیلی ثیت نام کرده باشد

 مجوز اقامت در دانمارک به دلیل تحصیل را دارا باشد

به طور کلی بورسیه تحصیلی دانمارک 2 یخش است که توسط نهادهای دانمارکی آموزش عالی مدیریت میشود :

نوع اول بورسیه ای است که شامل تمام هزینه تحصیل و زندگی فرد میشود

نوع دوم فقط قسمتی از هزینه زندگی و تحصیل فرد را ساپورت میکند که در واقع این نوع رایج تر و دست یافتنی تر است.

بورسیه تحصیلی دانمارک و دانشگاههای بین المللی آن

کشور دانمارک کشوری کوچک است که از لحاظ علمی و سطح دانشگاه ها از وضعیت عالی برخوردار است. دانشگاه کوپنهانگ با رتبه 79 در سال 2019 دارای بالاترین رتبه در بین دانشگاه های منطقه اسکاندیناوی بوده و همچنین دومین و قدیمی ترین دانشگاه در اسکاندیناوی نیز محسوب می شود. دانمارک با حضور 5 دانشگاه برتر در حوزه اسکاندیناوی کشوری شاد و مناسب برای تحصیل است. همینطور دانشگاه های دانمارک به علت تدریس به زبان انگلیسی و اموزش رایگان زبان دانمارکی و هزینه مناسب تحصیل مورد توجه مردم دنیا واقع شده است.

 تعدادی از دانشگاه ها برای بعضی مقاطع در رشته های خاص بورس هایی در نظر گرفته است که عبارتند از :

 • بورس تحصیلی دولتی دانمارک جنوبی

  این بورسیه برای دانشجویان بین المللی خارج از اتحادیه اروپا بوده و برای مقطع دکتری است که هزینه کامل تحصیل و کمک هزینه زندگی به مبلغ 6090 دلار را پرداخت میکند.

 • بورس SDU در همگرایی دانمارک

  این بورسیه در مقطع دکتری و برای رشته های ریاضی و کامپیوتر در دانشگاه های جنوبی دانمارک اعطا میشود که تمامی دانشجویان بین المللی واجد شرایط میتوانند این بورسیه تحصیلی دانمارک را اخذ کنند.

 • بورسیه تحصیلی رشته اقتصاد در دانشگاه کپنهانگ

  دانشگاه کپنهانگ از قدیمی ترین دانشگاه ها برای مقطع دکتری در رشته اقتصاد بورسیه ارائه میدهد که ویژه دانشجویان بین المللی می باشد. دانشجویان مقطع دکترا امکان کار در دوره 3سال تحصیل خود را دارند. افراد دارای مدرک کارشناسی ارشد یا دکترای اقتصاد با نشان دادن علاقه ی تجربی در رشته اقتصاد میتوانند این بورسیه را دریافت کنند.

 • بورسیه تحصیلی برای هوش مصنوعی در ماکترونیک دانمارک

  دانشگاه های جنوبی دانمارک در رشته هوش مصنوعی به دانشجویان بین المللی بورسیه تحصیلی اعطا میکند. شخص با تحصیل در این رشته در دانشگاه استخدام میشود و با درامد عالی امکان اقامت دانمارک را پیدا میکند. از دیگر بورسیه ها میتوان به بورسیه دانشگاه فیزیک دانمارک، بورسیه رشته بیوگرافی، شیمی دانشگاه کپنهانگ، بورسیه دانشجویان رشته جغرافیا دانشگاه کپنهانگ اشاره کرد .

  در جدول زیر لیست دانشگاه های برتر دانمارک که در رتبه بندی جهانی از رنکینگ بالایی برخوردارند آمده است :

  دانشگاه ها رتبه بندی QS2019
  دانشگاه کپنهانگ 79
  دانشگاه اوهوش 106
  دانشگاه فنی دانمارک 112
  دانشگاه آلبرگ 343
  دانشگاه جنوبی دانمارک 376

بورسیه تحصیلی دانمارک و مدارک مورد نیاز

بورسیه تحصیلی دانمارک در ابتدا نیازمند پذیرش از دانشگاه های دانمارک و سپس  اخذ ویزای تحصیلی است و برای این امر شخص باید مدارک لازم را جهت پذیرش به دانشگاه ارائه دهد. بورسیه تحصیلی دانمارک ابتدا نیازمند  ارائه مدرک آیلتس با نمره بالا ، مقالات بین المللی و مدارک تحصیلی قبلی به همراه نمرات و معدل بالا است که برای پذیرش باید ارائه شود. علاوه بر این مدارک پذیرش تحصیلی دانمارک عبارتند از :

1-پاسپورت

2- ایلتس 6 برای مقطع لیسانس و 6.5 برای مقطع فوق لیسانس

3-برگه توصیه نامه از دانشگاه ایران که از آن فارغ التحصیل شده اند

4-حداقل مدرک دیپلم 12 به همراه مدارک با صورت ترجمه رسمی و مهر امور خارجه

5-انگیزه نامه

6-ارائه نامه کاری در صورت وجود گپ تحصیلی

7-رزومه شخصی

بورسیه تحصیلی دانمارک و ویزای آن

پس از اخذ پذیرش بورسیه تحصیلی دانمارک شخص برای ویزای تحصیلی دانمارک اقدام کرده که این امر نیازمند اخذ وقت سفارت دانمارک است که به صورت آنلاین صورت میگیرد. پس از حضور در سفارت دانمارک اقدامات مربوط به انگشت نگاری صورت گرفته و یک مصاحبه برای اخذ ویزای بورسیه تحصیلی دانمارک صورت میگیرد. شخص با ویزای تحصیلی دانمارک امکان اقامت و اجازه کار نیم وقت داشته و این ویزا هر سال تمدید میشود.

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی دانمارک عبارت است از :

 پاسپورت با اعتبار حداقل 6 ماه

 شناسنامه

 عقدنامه در صورت تاهل

تاییدیه پذیرش بورسیه تحصیلی دانمارک

 رسید پرداخت شهریه به هر میزانی که شامل بورسیه نشده

 عکس 3*4

 پرینت بانکی برای اثبات تمکن مالی فرد

لازم به ذکر است همسر و فرزند زیر 18 سال نیز با این مدارک میتواند از طریق ویزا همراه و ملحق شود. یک موقعیت بسیار عالی برای همراه و اشخاصی که دارای فرزند هستند فراهم است. دانمارک از معدود کشور هایی است که همراه به صورت همزمان با شخص اصلی  وارد کشور مقصد می شود و از ابتدا با ویزای همراه اجازه کار تمام وقت دارد.

کار ضمن تحصیل در دانمارک
معرفی دانشگاه های دانمارک

بورسیه تحصیلی دانمارک و هزینه زندگی

بورسیه تحصیلی دانمارک با توجه به شرایط ذکر شده در مقطع دکتری اعطا می شود و ممکن است فقط بخشی از هزینه های متقاضی را پوشش بدهد. در نتیجه شخص باید از پس هزینه زندگی اش برآید و  یا بتواند همه هزینه تحصیل یا زندگی را  پوشش بدهد. با این حال شخصی که قصد مهاجرت دارد باید از  هزینه زندگی در دانمارک آگاهی داشته و تمکن مالی مورد نیاز را دارا باشد.

در مورد هزینه های دانمارک میتوان گفت که هزینه اجاره آپارتمان در دانمارک مناسب و استاندارد است. همینطور هزینه بهداشت و درمان نیز در شرایط مطلوبی قرار دارد. در مقابل هزینه رستوران و آب و برق و بنزین بالا محسوب میشود. درامد افراد شاغل در دانمارک نیز بالا و قابل توجه است لازم به ذکر است که کپنهانگ پایتخت دانمارک و گرانترین شهر این کشور محسوب می شود.

به طور کلی میانگین هزینه زندگی 1 سال زندگی هر فرد در دانمارک نیز بین 10 الی  12 هزار یورو در سال است که برای 3 نفر حدودا 15هزار یورو خواهد بود و این میزان بسته به سبک زندگی هر فرد متفاوت خواهد بود.

در جدول ذیل می توانید هزینه های زندگی در دانمارک را مشاهده نمائید:

رستوران ارزان قیمت 110.00 کرون
کاپوچینو 34.82 کرون
تخم مرغ 23.02 کرون
گوشت گاو 91.28 کرون
بلیط یک طرفه 22.00 کرون
تاکسی یک طرفه 15.50 کرون
برق ، آب ، زباله 1،218.04 کرون
باشگاه تناسب اندام 232.59 کرون
اجاره یک آپارتمان 1 خوابه در مرکز در شهر 6،535.97 کرون
قیمت خرید آپارتمان 32،718.66 کرون
یک جفت کفش نایک 32،718.66 کرون
بورسیه تحصیلی دانمارک و سخن پایانی

بورسیه تحصیلی دانمارک در این مقاله بررسی شده است. متقاضی تحصیل در دانمارک می تواند با توجه به شرایط ذکر شده و دانشگاه های معتبر نام برده شده، همه جوانب رابررسی کرده و با استفاده از مدارک لازم جهت پذیرش و ویزا که به طور کامل توضیح داده شده است اقدام کرده و مراحل را با موفقیت طی نماید. متقاضی پس از اتمام تحصیل در دانمارک و ورود به بازار کار این کشور و طی مراحلی امکان درخواست اقامت و تابعیت دانمارک را خواهد داشت. امید است به سوالات شما عزیزان در باب بورسیه تحصیلی دانمارک پاسخ داده باشیم. جهت اخذ اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین تخصصی ما در موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسهMIE اتریش تماس حاصل فرموده و مشاوره رایگان در باب بورسیه تحصیلی دانمارک دریافت کنید و یا در قسمت دیدگاه نظراات و پرسش های خود را بیان کرده و پاسخ خود را در کوتاه ترین زمان پاسخ خود را دریافت کنید تا شما را در این امر مهم بورسیه تحصیلی دانمارک نمایم .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *