آمریکا

بورسیه تحصیلی در آمریکا

بورسیه تحصیلی در آمریکا نیاز به چه شرایطی دارد؟ چه مدارکی برای اخذ بورسیه تحصیلی در آمریکا نیاز می باشد؟ با اخذ بورسیه تحصیلی در آمریکا در چه مقاطعی در این کشور می توان تحصیل نمود؟ افرادی که به دنبال بورسیه تحصیلی در آمریکا هستند از چه راه هایی باید اقدام نمایند؟

تحصیل در آمریکا، بورسیه تحصیلی در آمریکا، شرایط اخذ بورسیه از دانشگاه های آمریکا، اخذ بورسیه در تمامی مقاطع در آمریکا

طبق اطلاعات به دست آمده بسیاری از افراد تمایل دارند برای بورسیه تحصیلی در آمریکا اقدام نمایند.

 • در میان افرادی که تمایل دارند از طریق ویزای تحصیلی کشور آمریکا اقدام نمایند متقاضیان بسیار زیادی وجود دارند که تمایل دارند از طریق اخذ بورسیه تحصیلی در آمریکا اقدام نمایند. همانطورکه ، می دانید  بسیاری از افراد وجود دارند که می خواهند به عنوان ویزای تحصیلی برای کشورهای دیگر به خصوص تحصیل در کشور آمریکا اقدام نمایند. البته تحصیل به صورت رایگان در کشورهایی همچون آمریکا یکی از برترین موضوعاتی است که امروزه بسیاری از افراد تحصیل کرده و افرادی که تمایل دارند از طریق بورسیه تحصیلی در آمریکا اقدام نمایند مطرح شده است
آمریکا ◄ بورسیه تحصیلی در آمریکا

بورسیه آمریکا

موسسه مشاوره ای MIEطبق تجربه خود در زمینه ی مهاجرت در زمینه های تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری و … شما عزیزان را در زمینه اخذ ویزای تحصیلی آمریکا و همچنین اخذ بورسیه تحصیلی در آمریکا راهنمایی خواهد کرد. تا شما عزیزان بتوانید در صورت صلاح دید تحصیل در کشور آمریکا را انتخاب و از بهترین شرایط بورسیه تحصیلی در کشور آمریکا برخوردار شوید.

بورسیه تحصیلی در آمریکا
بورسیه تحصیلی در کشور آمریکا معمولا نوعی کمک مالی  است که بر اساس توانایی و عملکرد تحصیلی دانشجو محاسبه می گردد.  بنابراین، تنها یک دانشجوی کاملا  برجسته ممکن است قبل از ثبت نام در دانشگاه، مشمول این نوع کمک مالی و در واقع بورس تحصیلی شود. در واقع هزینه ای است که از سوی دانشگاه ها و مراکز آموزشی به دانشجویان داده شده و دانشجو نیازی به بازپرداخت آن ندارد. هرچند هزینه های عام (برای استفاده از تسهیلات دانشگاه مانند کتابخانه، کامپیوترها و خدمات ورزشی و بهداشتی) عموما باید توسط دانشجو تأمین شود.

همانطور که می دانید بورس تحصیلی در کشور های دیگر انواع مختلفی دارد یکی از انواع بورس  های تحصیلی در کشور آمریکا بورسیه  تمامی مخارج زندگی دانشجو در دانشگاه می باشد در حالیکه بورس های دیگر مستلزم پرداخت هزینه هایی از طرف دانشجو و یا پوشش مابقی هزینه ها از راه های دیگر می باشد.

بورسیه تحصیلی.دارای انواع گوناگونی است که معمولا از سوی دانشکده ها و موسسات خارج از دانشگاه به منظور تشویق در اختیار دانشجویان مستعد در تعدادی محدود قرار می گیرد. خصوصیت اصلی بورسها این است که بر خلاف کمک هزینه در قبال گرفتن آن لازم نیست کار بکنید

ایالات متحده آمریکا سرزمین تنوع فرهنگی و جغرافیایی است. جامعه ایست که همچنان مهاجران را جذب می کند و به مکانی پویا برای زندگی و تحصیل بدل شده است. امروزه بسیاری از افراد وجود دارند که در کشور آمریکا تحصیل نمایند و از این محیط بسیار زیبا و ارام استفاده کنند.

تحصیل در ایالات متحده، تجربه ای فوق العاده خواهد بود چرا که فرصت این را خواهید داشت تا دانش خود را با بهترین مغزها به اشتراک بگذارید و در محوطه ی دانشگاه، با اجتماعاتی از اقشار مختلف جامعه تعامل داشته باشید. تجربه درس خواندن در برترین دانشگاه های آمریکا  و اخذ مدرک دانشگاه های آمریکا یکی از آرزو های جوانان می باشد یکی از علت های برتری دانشگاه های کشور آمریکا این است که آینده ی شغلی بهتری در انتظار شما خواهد بود و تجربه ی تحصیل و کار در این کشور باعث افزایش اعتماد به نفس، استقلال و توانایی های بین فرهنگی در شما می شود که بسیاری از کشورها و کارفرمایان در انظار این فرصت هستند تا این افراد را به عنوان نیروی کار متخصص جذب نمایند. ایالات متحده آمریکا دارای دانشگاه ها و کالج هایی با بهترین رتبه هاست.کشور آمریکا دارای یکی از بهترین سیستم های آموزشی دنیا با برنامه هایی برجسته در تقریبا تمام زمینه ها می باشد. مدارکی که در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا صادر می شوند، در کل دنیا شناخته شده هستند.آزادی عمل و بیان، یکی از نشانه های دانشگاه های ایالات متحده است. نظام آموزش عالی در هر رشته ی تحصیلی دارای تنوع موضوع است.

فایل صوتی توضیحات آقای ملک پور در باب پذیرش بورس آمریکا

فایل های صوتی توضیحات آقای ملک پور در باب بورسیه تحصیلی در آمریکا

 

فایل صوتی توضیحات آقای ملک پور در باب بورس پرستاری آمریکا

کشور آمریکا برای دانشجویانی که وارد کشور می شوند ارزش خاصی را قائل می شود. کشور آمریکا معتقد است هر دانشجو با یک ایده جدید وارد کشور می شود که این موضوع باعث میشود از تمام ایده ها افکار جدید یک دانشجو استفاده شود. همچنین درایالت متحده آمریکا یک سری انجمن ها وجود دارند که به دانشجو کمک می کند تا با محیط دانشگاه و نحوه آموزش آشنا شوند. این کمک در تمامی مراحل تحصیل ادامه خواهد داشت؛ از برنامه های جهت دهی اولیه گرفته تا کمک کردن به ویرایش رزومه و کاریابی هنگامی که فارغ التحصیل می شوید.

دانشگاه های آمریکا به دو دسته تقسیم می شوند: مراکز دولتی (با پشتیبانی دولت) و خصوصی (مستقل). شهریه ی دانشجویان خارجی در دانشگاه های دولتی معمولا در مقایسه با هزینه های دانشگاه های خصوصی ارزان تر است. و دانشجویان تمایل بیشتری به سمت دانشگاه های دولتی دارند. به علت اینکه در کنار هزینه تحصیل در کشور آمریکا هزینه های زندگی در کشور را هم باید در نظر بگیرند.
هزینه ی شهریه برای دانشگاه های مختلف، متفاوت است و بطور گسترده ای بسته به هر دوره متغیر است. این هزینه ها می تواند از مقدار کمی مثلا ۵,۰۰۰ دلار در سال برای دانشگاه های دولتی گرفته تا ۳۰,۰۰۰ دلار در سال برای برخی دانشگاه های خصوصی، تغییر کند. تا زمانی که نوع دانشگاه و نوع رشته معلوم نشود خبر قطعی و دقیقی را در رابطه با هزینه های تحصیل در کشور آمریکا نمی توانیم بگوییم.

بورس های تحصیلی – دولتی امریکا برای دانشجویان بین المللی :

 • برنامه دانشجویان خارجی فولبرایت (Fulbright Foreign Student Program ) :شاید محبوب ترین دولت برای دانشجویان بین المللی باشد که برای کمک هزینه تحصیلی امریکا فولبرایت به دانشجویان تحصیلات تکمیلی ،هزینه کمک تحصیلی ارائه می دهد که برای حرفه های جدید و هنرمندانی که تمایل به تحصیل در امریکا برای یک سال یا بیشتر را دارند.توسعه برای تمام دانشجویان بین المللی در تمامی زمینه های تحصیلی به جز پزشکی.
 • برنامه کمک هزینه تحصیلی هوبرت هامفری(Hubert Humphrey Fellowship Program) :برنامه ای است برای بورسیه تحصیلی در آمریکا بدون مدرک برای متخصصان با تجربه ای بین المللی که مایل به انجام ۱۰ ماه از مطالعات علمی آکادمیک در ایالات متحده است .اگر چه کمک هزینه را بر عهده می گیرد اما مدرک را ساپورت نمی کند.دانش آمزان فقط می توانند مطالعه کنند و در عرض موسسات دانشگاهی آکادمیک، معلومات خود را گسترش دهند.

بورس های تحصیلی غیر دولتی امریکا برای دانشجویان بین المللی :

 • Abbey Road Summer Scholarships: ارائه کمک هزینه تحصیلی آمریکا به ارزش ۱۰۰۰ دلار برای دانشجویان زبان ،هنر و همچنین ۵۰۰ دلار امریکا برای کمک هزینه غنی سازی تابستان (summer enrichment) در موسسات امریکا.
 • The Next Gen Scholarship Fund (صندوق بورس تحصیلی امریکا): کمک هزینه تحصیلی در امریکا بر ای افراد غیر مقیم و دانشجویان بین المللی ،در این برنامه باید حداقل معدل شما ۳٫۰ باشد و در یک دانشگاه معتبر واشنکتن دی سی ،مریلند،و یا ویرجینیا به ارزش ۱۰۰۰ دلار امریکا ثبت نام کرد.
 • Tortuga Backpacks Study Abroad Scholarship (عضویت در پکیج تحصیلی خارج از کشور با بورس تحصیلی ) : این بورسیه دو بار در سال اهدا می شود به دانشجویان بین المللی پر شوری که تمایل به تحصیل در آمریکا به ارزش ۱۰۰۰ دلار ،را دارند.
 • David P. Shapiro Annual Leukaemia Scholarships(بورسیه سالیانه دیوید پ. برای دانشجویان مبتلا به سرطان خون) : دو بورسیه سالیانه به ارزش ۱۰۰۰ دلار امریکا باز به دانشجویان فعلی یا کسانی که در آینده در امریکا عضو و مبتلا به سرطان خون هستند.

بورسیه امریکا برای دانشجویان آسیا یی:

 • شرق و غرب مرکز بورسیه های تحصیلی و فرصت های مطالعاتی : بورس های تحصیلی برای تحصیل دز امریکا در منتخب چند نهاد است که هدف آن جذب دانشجویان بین المللی از منطقه آسیا و اقیانوس آرام است.
 • کمسیون دولتی ابتکار اجرا شده توسط ژاپن در امریکا : کمسیون ارائه می دهد برای کمک مالی به دانشجویان ژاپنی که قصد تحصیل در امریکا را دارند و بالعکس .

بورسیه امریکا برای دانشجویان خانم:

 • AAUW International Fellowships(فرصتهای تحصیلی AAUW ) :فرصت های تحصیلی که توسط انجمن زنان امریکایی در دانشگاه ارائه می شود برای دانشجویان خانمی که قصد تحصیل در امریکا را دارند.
 • MIT-Zaragoza Women in Logistics and SCM Scholarship : کمک هزینه تحصیلی برای دانشجویان زن در هر سن ،نژاد و یا ملیت برای تحصیل در مرکز سارا گو بالجستیک در MIT است.
 • کمک هزینه تحصیلی بیشتر یرای دانشجویان اقلیت خانم می باشد.

بورسیه امریکا برای دانشجویان فارغ التحصیل :

Rotary Peace Fellowships (فرصت های تحصیلی روتاری صلح): بورسیه تحصیلی امریکا اهدا به دانشجویان مقطع کارشنا سی است که مشغول به تحصیل در یکی از مراکز صلح رو تاری هستند (برای مثال در دانشگاه دوک و یا دانشگاه کارولینای شمالی در چلیل هیل)

بورسیه امریکا برای دانشجویان از کشور های در حال توسعه :

 • بنیاد Aga Khan برای بورسیه تحصیلی بین المللی : بورس های تحصیلی امریکا برای دانشجویان بین المللی کارشناسی ارشد که در هر نقطه از کشور افریقا هستند.
 • بورسه ماندلا واشینگتن ( Mandela Washington Fellowship) : بورس های تحصیلی امریکا برای دانشجویان افریقایی بین سنین ۲۵ تا ۳۵ از کشور های جنوبی  افریقا که تمایل به تحصیل در امریکا برای بدست آوردن مهارت های رهبری و کسب و کار را دارند.
 • بورسیه امریکا بنیاد مستر کارد(Master Card Faundation ): برای دانشجویا افریقایی برای تحصیل در امریکا و افریقا است.
 • برای کمک هزینه تحصیلی برای دانشجویان از مناطق در حال توسعه می باشد.

شرایط اصلی اخذ بورسیه در کشور آمریکا

داشتن مدرک زبان معتبر، داشتن ایلتس ۷ به بالا، داشتن ایده های علمی و تحقیقاتی، اخذ مدرک GREوGMAT، معرفی نامه از استاد

مدارک تحصیلی و ارائه اخرین مدرک تحصیلی با  ذکر دانشگاه و معدل، مقالات علمی و پژوهش در سطح بالا و مقالات منتشر شده در ژورنال های داخلی و خارجی، داشتن اختراع و شرکت در همایش های برجسته، رزومه کاری و تحقیقاتی

نحوه اخذ کمک هزینه تحصیلی و بورسیه تحصیلی دوره های لیسانس

دانشجویان مقطع لیسانس می توانند در صورت تحصیل تمام وقت برای دریافت کمک هزینه های تحصیلی با توجه به معدل دوره دیپلم و عملکرد دوره دانشگاه اقدام نمایند. میزان کمک هزینه همچنین بستگی به نوع نیاز و درخواست دانشجو دارد. در هنگام پذیرش به دانشجویان با معدل بالا و مدرک زبان با نمره کافی بورسیهتعلق خواهد گرفت. در بسیاری از دانشگاه ها دانشجویان می توانند بعد از ترم اول و یا دوم و پس از مشخص شدن معدل برای دریافت بورسیه بیشتر وسایر کمک هزینه های تحصیلی اقدام نمایند. در واقع اخذ بورسیه در مقطع کارشناسی بستگی به معدل و سطح علمی دانشجو دارد و شامل همه افراد نمی شود.

برخی از دانشگاه های آمریکا در صورتی که متقاضی دارای شرایط عالی برای پذیرش باشد در همان ابتدای صدور پذیرش به دانشجو بورسیه می دهند. همانطور که مشاهده فرمودید در صورتی که نتوانستید از کشور خود برای بورسیه در دانشگاه های آمریکا اقدام نمایید می توانید با ورود به کشور و اخذ نمره های بالا و رضایت دانشگاه برای بورسیه تحصیلی در آمریکا اقدام نمایید.

نحوه اخذ کمک هزینه تحصیلی و بورسیه برای دوره های فوق لیسانس یا دکتری

نحوه اخذکمک هزینه برای دوره های فوق لیسانس و دکتری در کشور آمریکا در دانشگاه ها کاملا متفاوت بوده و بستگی به رشته، دانشگاه محل تحصیل و گروه تحصیلی دارد. با این حال معمولا کمک هزینه های تحصیلی به صورت زیر به دانشجویان پرداخت می گردد: دانشجویان قبل از پذیرش اصلی باید این موضوع را اعلام نمایند خواهان اخذ بورسیه از دانشگاه می باشند. دانشگاه بر اساس معدل، نوع دانشگاه، سطح زبان و بسیاری مسائل دیگر میزان بورس را برای دانشجو تعیین می کند.

فایل صوتی توضیحات آقای ملک پور (فارغ التحصیل حقوق ، عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین) در باب بورس دکترا شیمی آمریکا

البته در برخی از دانشگاه ها یا بعضی رشته ها، اساتید دارای بودجه های تحقیقاتی برای پروژه های خود هستند و باید بخشی از این بودجه را به دانشجویان خود پرداخت نمایند. دانشجو می تواند از ایران با هماهنگی با استاد به راحتی این کار را انجام دهد اما یکی از بهترین راه ها و موثرترین راه ها که دانشجو از ایران با مشکل مواجه نشود ورود به کشور از راه تحصیلی و اخذ بورسیه در کشور می باشد. در واقع افراد می توانند از طریق ورود به کشور و آشنا شدن با استاد راهنما و هماهنگی با این افراد از این بورس استفاده نمایند.

در واقع با گذراندن ترم یک و یا ترم دو و هماهنگی با استاد راهنما از این شرایط برخوردار شوند. . در صورتی که استاد راهنما شرایط علمی و علایق تحقیقاتی دانشجو را قبول کند و بودجه نیز داشته باشد، دانشجو را تایید کرده و به دانشکده اعلام می کند. مبلغ این کمک هزینه بستگی به بودجه استاد راهنما و شرایط متقاضی دارد. در این نوع بورسیه ها رشته تحصیلی، موضوع تحقیق و عملکرد تحصیلی دانشجو بسیار مهم است.

همانطور که می دانید اخذ بورسیه تحصیلی در کشور آمریکا در مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا کار ساده ای نیست و شرایط سختی را به دنبال خواهد داشت اما اگر برای فردی میزان هزینه ها و شرایط کشور مهم باشد، تحصیل در کشور اتریش یکی از گزینه های بسیار عالی می باشد .

برخی جزئیات که معمولا در اخذ بورسیه تحصیلی خواسته می شوند عبارتند از:
– کل درآمد شخصی سالانه
– کل درآمد سالانه ی والدین
– میانگین هزینه های سالانه ی زندگی
– جزئیاتی درمورد سرمایه های خود و والدین
– منابع تأمین هزینه های تحصیل؛ غیر از فاند از طرف دانشگاه

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با یک تماس تلفنی و بهره مندی از مشاوره رایگان تمام اطلاعات مورد نیاز را کسب نمایید. یا با مراجعه به سایت www.MIE.company  اطلاعات بیشتری را کسب نمایید.

2 پاسخ
 1. amin
  amin گفته:

  با سلام بنده دانش اموز سال دوازدهم تجربی هستم و ایلتس ۶.۵ دارم و اینکه مدال نقره المپیاد شیمی دارم و اینکه معدلام تا الان به این صورت ۱۹.۴۶و۱۹.۲۳ و ۱۹.۵۴و۱۹.۴۳ و قطعا در دوازدهم هم معدلم بالا می شه و اینکه شیمی و زیستم خیلی خوبه و شیمی تا الان همرو ۲۰ گرفتم ایا می توانم برای پزشکی در امریکا بورس بگیرم با این رزومه

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *