بورسیه تحصیلی در اتریش

بورسیه تحصیلی در اتریش و بررسی انواع بورسیه

 • بورسیه تحصیلی در اتریش و مقدمه‌ای بر آن
 • بورسیه تحصیلی در اتریش و شرایط عمومی
 • بورسیه تحصیلی در اتریش و شرایط اخذ آن
 • بورسیه تحصیلی در اتریش در مقطع کارشناسی
 • بورسیه تحصیلی در اتریش در مقطع کارشناسی ارشد
 • بورس تحصیلی در اتریش در مقطع دکترا
 • بورسیه تحصیلی در اتریش و دانشگاه های بین المللی آن
 • بورسیه تحصیلی در اتریش و مدارک مورد نیاز
 • بورسیه تحصیلی در اتریش و ویزا
 • بورسیه تحصیلی در اتریش و هزینه زندگی
 • بورسیه تحصیلی در اتریش و سخن پایانی
بورسیه تحصیلی در اتریش

بورسیه تحصیلی در اتریش و مقدمه‌ای بر آن

بورسیه تحصیلی در اتریش،  چگونگی دریافت بورسیه و معرفی انواع بورسیه در این مقاله به صورت کاملاً تخصصی مورد بررسی علمی قرار می گیرد. آیا کشور اتریش، بورسیه تحصیلی به دانشجویان خارجی ارائه می نماید؟ شرایط دریافت بورسیه تحصیلی در اتریش چیست؟ آیا امکان دریافت بورسیه در مقطع لیسانس هم وجود دارد؟  اینها سوالاتی است که شما عزیزان به کرات بر روی وبسایت های موسسه و طی تماس های تلفنی از مشاورین ما در مورد تحصیل در اتریش پرسیده اید.  لذا ما بر آن شدیم تا مقاله حاضر را در مورد بورسیه تحصیلی در اتریش، برای شما عزیزان تهیه و تنظیم نماییم. پس از مطالعه این مقاله در صورت نیاز می توانید با مشاورین ما در موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش تماس حاصل نمایید و مشاوره رایگان دریافت کنید.

فایل تصویری موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با اپلای و ویزای تحصیلی اتریش
فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با خودحمایتی

بورسیه تحصیلی در اتریش و شرایط عمومی آن

بورسیه تحصیلی در اتریش، مورد توجه  بسیاری از دانشجویان در مقاطع مختلف قرار دارد. بسیاری از متقاضیان تحصیل در اتریش با توانایی مالی پایین و متوسط و سرمایه اندک و یا حتی متقاضیانی هم که سرمایه کافی برای تحصیل در اتریش دارند، تمایل دارند بورسیه دریافت کنند. کشور اتریش از کشورهای مورد تقاضا برای اخذ بورسیه، می باشد. در بحث بورسیه در کشور اتریش، شاید این سوال به ذهن بیاید که وقتی دانشگاههای اتریش رایگان هستند، بورسیه تحصیلی عملا چه معنایی دارد؟  در حالیکه آموزش و پرورش و کلا سیستم آموزشی اتریش رایگان است، دریافت بورسیه در نگاه اول خیلی معنایی پیدا نمیکند. در اینجا و در پاسخ به این سوال می توان گفت که بورسیه ها صرفا شامل هزینه تحصیل نیست و بورسیه های زیادی وجود دارد که هزینه های زندگی دانشجویان را نیز تامین می کند. در سال ۲۰۰۵ شورای ملی  دولت اتریش ، قانونی را  تحت عنوان بنیاد بورسیه اتریش در مجلس خود به تصویب رساندکه این قانون شامل کمک هزینه هایی برای تحصیل در بسیاری از دانشگاههای اتریش بود. در ادامه به بررسی شرایط اخذ بورسیه در اتریش می پردازیم:

بورسیه تحصیلی در اتریش و شرایط اخذ آن

بورسیه تحصیلی در اتریش توسط سازمان‌های اتریش، برای کمک به دانشجویان با درآمد پایین و توان مالی ضعیف با توجه به کشور مبدا و شرایط و مقاطع مختلف ارائه می گردد. سازمان های مختلف و همچنین سازمان OEAD بورسیه های تحصیلی را برای دانشجویان در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می دهند. دانشگاه های مختلف نیز بورسیه های مختلفی را برای دانشجویان در نظر گرفته اند. اولین شرط دریافت بورسیه تحصیلی در اتریش، اخذ پذیرش تحصیلی است. پس از اخذ پذیرش، میتوانید برای دریافت بورسیه درخواست دهید. اشخاصی که توانایی مالی بالایی ندارند می‌توانند برای دریافت بورسیه اتریش درخواست بدهند. باید توجه داشته باشید که پس از دریافت بورسیه امکان تغییر بورسیه را ندارید اما می توانید مثلا تاریخ دریافت بورسیه را با درخواست و ذکر دلایل تغییر دهید.

 بورسیه تحصیلی به دلایل زیر می تواند لغو شود:

 • اگر مشخص شود اطلاعات ذکر شده توسط متقاضی صحیح نبوده و خلاف آن ثابت گردد.

 • در صورتی که مشخص شود دانشجو در دوران تحصیل کار می‌کند، زیرا فردی که بورسیه دریافت می‌کند اجازه کار کردن ندارد.

 • غیبت های طولانی دانشجو و عدم حضور وی در اتریش

 • عملکرد ضعیف دانشجو در دوران تحصیل

 در این جا یاد آور می شویم که در صورت لغو بورسیه دانشجو باید کل مبلغ را که تا زمان لغو بورسیه از موسسه دریافت نموده است باز پرداخت نماید.

بورسیه های تحصیلی موجود در اتریش عبارتند:

 • OEAD

  برای دانشجویان کارشناسی ارشد، فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد و دانشجویان و محققان دکترا

 • بورسه تحصیلی مربوط به دانشگاههای اتریش

 • EURAXESS

  این بورسیه مخصوص محققان است که در اروپا در حال تحقیق و پژوهش هستند.

 • اراسموس

  اراسموس نیز یکی از نهادهای ارائه بورسیه به دانشجویان بین المللی است.

بورسیه تحصیلی در اتریش

بورسیه تحصیلی در اتریش برای مقاطع مختلف

 • بورسیه تحصیلی در اتریش برای دوره کارشناسی

  دریافت بورسیه در مقطع کارشناسی، بسیار اندک است. نهادهای کمی هستند که بورسیه در مقطع کارشناسی ارائه می نمایند. شایان ذکر است که موسسه OEAD بورسیه تحصیلی برای مقطع کارشناسی ندارد و شما برای دریافت بورسیه باید به موسسات دیگر مراجعه نموده و یا در سایت دانشگاه خود به دنبال بورسیه برای مقطع کارشناسی در اتریش باشید.

 • بورسیه تحصیلی در اتریش برای دوره کارشناسی ارشد

  برای دوره کارشناسی ارشد در اتریش بورسیه های فراوانی وجود دارد. بورسیه تحصیلی در مقطع ارشد، در اکثر کشورها تنوع و فراوانی زیادی دارد. برخی از بورسیه ها هستند که تنها هزینه پایان نامه را پوشش می‌دهند، اما بورسیه هایی نیز وجود دارند که هزینه های تحصیل و زندگی را پوشش دهند. در کل برای دریافت بورسیه می توانید هم به پایگاه اطلاعات بورسیه OEAD و هم به وب سایت   Gratnts.at مراجعه نمایید.

 • بورس تحصیلی در اتریش در مقطع دکترا

  در مقطع دکترا چه در کشور اتریش و یا هر کشور دیگری بورسیه های تحصیلی فراوانی در دسترس است. دانشجویان مقطع دکترا علاوه بر اینکه هزینه تحصیل پرداخت نمی کنند بلکه معمولا حقوقی را نیز بابت تحقیق و پژوهش دریافت می نمایند. بنابراین تحصیل در مقطع دکترا بورسیه های زیادی دارد.

در اینجا به چند نمونه از بورسیه ها در مقاطع مختلف تحصیلی می پردازیم:

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با بورسیه تحصیلی آلمان و اتریش
تحصیل دکترا در اتریش

بورسیه تحصیلی در اتریش و دانشگاه های بین المللی آن

کشور اتریش کشوری است که بسیار مورد توجه افراد متقاضی مهاجرت قرار دارد. شهر وین برای یازدهمین سال متوالی به عنوان برترین شهر جهان برای زندگی انتخاب شده است. دانشگاه های زیادی در اتریش وجود دارد که جزو دانشگاه های برتر هستند اما در این قسمت ابتدا به معرفی چند دانشگاه برتر اتریش می پردازیم و سپس جدول رتبه بندی جهانی برترین دانشگاه های اتریش را برای شما ذکر می کنیم.

دانشگاه ملی وین اتریش
 • دانشگاه وین

  این دانشگاه بزرگ ترین و برترین دانشگاه در وین است. قدمت این دانشگاه به 654 سال می رسد و قدیمی‌ترین دانشگاه آلمانی‌زبان است. این دانشگاه تا کنون موفق به کسب ۱۵ جایزه نوبل شده است. تحصیل در این دانشگاه به دو زبان آلمانی و انگلیسی امکان پذیر است.

دانشگاه تکنیک وین اتریش
 • دانشگاه تکنولوژی وین

  دانشگاه تکنولوژی وین دومین رتبه را در اتریش دارد. در سال ۱۸۵۱ تاسیس شده و یکی از برترین دانشگاه های فنی در اروپاست. این دانشگاه نیز در وین قرار دارد.

دانشگاه اینسبروک
 • دانشگاه اینسبروک

  این دانشگاه نیز دانشگاه بین المللی است و در رتبه سوم در بین دانشگاههای برتر اتریش قرار دارد و در اینسبروک  قرار دارد.

 • دانشگاه گراتس

  دانشگاه در رتبه چهارم بهترین دانشگاههای کشور اتریش قرار دارد که در سال ۱5۸۵ تاسیس شده است. دانشگاه گراتس دومین دانشگاه قدیمی بعد از دانشگاه وین در اتریش است.

سایر دانشگاه های بین المللی اتریش عبارتند: از دانشگاه یوهانس کپلر لینز،  دانشگاه آلپن آدریا،  دانشگاه کلاژن فورت، دانشگاه پاریس لدرون سالزبورگ

 جدول رتبه بندی ده دانشگاه برتر اتریش در جهان

دانشگاههای اتریش
دانشگاههای اتریش

بورسیه تحصیلی در اتریش و مدارک مورد نیاز

مدارکی که برای دریافت بورسیه تحصیلی اتریش مورد نیاز است عبارتند از:

 • نامه پذیرش دانشگاه
 • مدارک تحصیلی مقاطع قبل
 • انگیزه نامه تحصیلی

این موارد از اهم مدارک مورد نیاز برای دریافت بورسیه تحصیلی در اتریش است.

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با بورسیه تحصیلی اتریش

بورسیه تحصیلی در اتریش و ویزا

برای دریافت ویزای تحصیلی اتریش ابتدا باید از دانشگاهی در اتریش پذیرش تحصیلی دریافت نمایید. ویزای تحصیلی اتریش برای تحصیل بالای 6 ماه صادر می‌شود و اگر مدت زمان تحصیل شما زیر ۶ ماه است باید ویزای توریستی دریافت نمایید. مدارک لازم  جهت دریافت ویزای اتریش:.

 • فرم درخواست ویزا
 • بیمه مسافرتی
 • اجاره نامه در اتریش به عنوان محل زندگی
ویزای تحصیلی اتریش
 • پاسپورت معتبر
 • عکس گذرنامه
 • نامه پذیرش دانشگاه

بورسیه تحصیلی در اتریش و هزینه زندگی

هزینه زندگی در اتریش برای هر فرد به طور میانگین حدود ۸۰۰ تا ۱۱۰۰ یورو در ماه است. اما این هزینه به طور میانگین است چرا که هزینه زندگی بستگی مستقیم به سبک زندگی هر شخص دارد و همچنین محل زندگی نیز تاثیر بسزایی در کل هزینه‌ها دارد. در جدول زیر به برخی از هزینه های مهم در اتریش می پردازیم:

زندگی در وین
روش های مهاجرت به اتریش
دفتر حقوقی ملک پور

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

بورسیه تحصیلی در اتریش و سخن پایانی

بورسیه تحصیلی در اتریش، انواع بورسیه و شرایط دریافت و یا لغو بورسیه در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار گرفت. ما در این مقاله به بررسی مدارک مورد نیاز برای دریافت بورسیه تحصیلی در اتریش، معرفی بورسیه در مقاطع مختلف تحصیلی و معرفی دانشگاه های برتر اتریش پرداختیم. مدیریت محترم موسسه حقوقی ملک پور، آقای ملک پور ویدیویی را در زمینه اپلای و ویزای تحصیلی اتریش تهیه نموده اند که می تواند راهنمای مناسبی برای افراد متقاضی تحصیل در اتریش باشد. با دیدن این ویدیو شما به کلیه مسائل در مورد تحصیل و ویزای تحصیلی، بورسیه تحصیلی در اتریش و همه نکات تحصیل در اتریش واقف شده و قدم به قدم روش اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی اتریش به شما آموزش داده می شود. در صورت تمایل می توانید این ویدیو را تهیه و خودتان برای پذیرش خود. اقدام نمایید. سوالات خود را در رابطه با بورسیه تحصیلی در کشور اتریش در انتهای این مقاله در قسمت دیدگاه ها و یا سوالات همگانی مطرح نموده و پاسخ رایگان دریافت نمایید. در صورت نیاز به مشاوره نیز می توانید با ما تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان دریافت کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *