بورسیه تحصیلی در لهستان

بورسیه تحصیلی در لهستان فرصت لازم برای تحصیل در کشوری اروپایی را در اختیار شما قرار می دهد. همچنین با در نظر گرفتن عضویت لهستان در اتحادیه اروپا، بورسیه تحصیلی در لهستان فرصت سفر در کلیه کشورهای اروپایی را نیز نصیبتان می کند. دانشگاه های این کشور هم در رده بندی های جهانی رتبه خوبی را به خود اختصاص می دهند. در حال حاضر بورسیه تحصیلی در لهستان یکی از شانسهای دانشجویان ایرانی در اروپا محسوب می شود.

آیا مایل به داشتن بورسیه تحصیلی در لهستان هستید؟ آیا شرایط داشتن بورسیه تحصیلی در لهستان را نمی دانید؟آیا مایل به دانستن شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در لهستان هستید؟ما شما را در این خصوص راهنمایی می کنیم. دراین مقاله سعی بر این داریم بورس های تحصیلی برای دانشجویان بین المللی در مقاطع کارشناسی,کارشناسی ارشد و دکتری و مفتخریم که بورسیه تحصیلی برای کشورهای در حال توسعه را در کشور لهستان مورد بررسی قرار دهیم.

بورسیه تحصیلی در لهستان و کمک های مالی: دانش آموزان لهستانی و دانشجویان بین المللی که مایل به تحصیل در لهستان هستید میتوانید برای جلوگیری از پرداخت هزینه های آموزش و پرورش از بورس های تحصیلی استفاده کنید که در این خصوص کمک هزینه های تحصیلی مختلفی وجود دارد که یا شما را از پرداخت شهریه معاف و یا میتوانید به عنوان حمایت مالی در پوشش هزینه های زندگی خود آن را اعمال کنید. بورسیه های دولتی لهستان به پژوهشگران جوان و دانش آموزان بر اساس توافق متقابل بین کشورها و همچنین سازمان های دیگر تعلق می گیرد و دانشجویان را تشویق به ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر میکند. لیست فعلی کمک هزینه تحصیلی برای دانشجویان ایرانی و بین المللی در سطوح مختلف یعنی در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا و فوق دکترا وجود دارد. کاوش و درخواست این نوع بورس ها برای داشتن بهترین برنامه تحصیلی در کشور لهستان میتواند شما را در این زمینه راهنمایی کند. برای آگاهی بیشتر با موسسه مشاوره ای MIE تماس بفرمایید.

تحصیل در لهستان با کیفیت بالا و با هزینه کم است. علاوه بر این، کمک هزینه های تحصیلی و تخفیف های مختلف برای دانشجویان بین المللی نیز اعمال می شود.

به عنوان مثال، بورس تحصیلی دولتی در لهستان وجود دارد که دانشجو تنها شهریه خود را پرداخت می کند اما کمک هزینه ماهانه و برخی از هزینه های روزمره خود را از دولت بورس می گیرید که برای یک دوره و زمان خاص به دانشجو اعطا می شود با این حال ممکن است دانشجو بتواند این بورس را برای کل زمان مطالعه خود در لهستان داشته باشد و کل زمان تحصیل دانشجو را پوشش دهد.

اگر شما در یک وضعیت مالی دشوار هستید و یا اگر هدف شما تحصیل در دو رشته به طور همزمان می باشد شما می توانید برای هزینه های کالج از تخفیفات دولت لهستان و یا حتی بورس کامل شهریه در این کشور اقدام کنید.

تعدادی از دانشگاه های لهستانی برنامه بورس تحصیلی خود را براساس سطح نمره و رزومه تحصیلی دانشجویان قرار می دهند با این حال دانشجویان بین المللی می توانند بورسیه های تحصیلی و حمایت های مالی بر اساس پژوهش های علمی ارایه شده خود دریافت نمایند. دانشجویان برای اطمینان از ارایه کردن این خدمات توسط دانشگاه ها باید قبل از ورود شرایط دانشگاه را مورد بررسی قرار دهند.

برخی از دانش آموزان و دانشجویان بین المللی تحصیل و مطالعه آنها در دانشگاه های لهستان کاملا رایگان است که این مورد با داشتن یکی از شرایط زیر امکان پذیر است:

داشتن کارت اقامت کشور لهستان

داشتن یک وضعیت سیاسی در این کشور مانند پناهندگی

تحت حفاظت موقت جمهوری لهستان باشند.

کارگرانی که در یک کشور اتحادیه اروپا به کار مشغول بوده اند و براساس توافقنامه تجارت آزاد اروپا به کشور لهستان مهاجرت کرده و در این کشور ساکن شده باشند.

برای این دسته از اشخاص تحصیل در دانشگاه های لهستان رایگان است. برای آگاهی بیشتر با موسسه مشاوره ای MIE تماس بفرمایید.

بورس های تحصیلی در مقطع کارشناسی

بورسیه تحصیلی در لهستان در مقطع کارشناسی، فرصت های مطالعاتی و کمک های مالی: بورس تحصیلی در مقطع کارشناسی شامل کمک های مالی کالج های مختلف و جوایزی که برای دانشجویان بین المللی به دنبال مدرک کارشناسی در تمامی رشته های تحصیلی در دانشگاه های مشهور جهان وجود دارد ارایه می شود. این بورسیه در مقطع کارشناسی و کمک های مالی براساس شایستگی دانشجویان و یا مطابق نیاز به آنها تعلق میگیرید. همچنین در مقطع کارشناسی دو کمک هزینه تحصیلی وجود دارد که یا به صورت خصوصی و یا دولتی ارایه می شود.

بورس های تحصیلی کارشناسی ارشد

بورسیه تحصیلی در لهستان در مقطع کارشناسی ارشد به مدارک تحصیلی معتبر و براساس سطح و درجه دانشگاه به دانشجویان بین المللی تعلق می گیرید. کمک هزینه های تحصیلی در این مقطع برای مدرک معتبر از کالج ها, دانشگاه ها, شرکت ها و سازمان های غیر انتفاعی ات و این کمک هزینه برای دانشجویان بین المللی و کشورهای در حال توسعه می باشد.مقصدهای مطالعه در مقاطع بالا برای این افراد عبارت است از: استرالیا، آمریکا، کانادا، انگلستان، آلمان و نیوزیلند.

بورس های تحصیلی دکترا

بورس های تحصیلی دکترا برای دانشجویان بین المللی به دنبال تحقیق در رشته های مختلف در دسترس هستند. برنامه دکتری که پژوهش های عمیق دانشجویان برای سالهای متوالی را می طلبد باعث توسعه و افزایش تخصص در یک کشور می شود. در کشور لهستان نیز سرمایه گذاری برای مقطع دکترا وجود دارد که در قالب کمک هزینه های تحصیلی مختلف برای دانشجویان بین المللی و داخلی در دسترس است. دانشجویان در مقطع دکتری به مدت چهار / پنج سال وقت خود را صرف کارهای تحقیقاتی و پژوهشی می کنند که گاهی اوقات علاوه بر داشتن بورس تحصیلی حق الزحمه و حقوق نیز برای این اشخاص در نظر گرفته می شود.

بورسیه تحصیلی در لهستان به کشورهای در حال توسعه

کمک هزینه تحصیلی برای دانش آموزان و دانشجویان از کشورهای در حال توسعه به منظور بهبود در سطح آموزش و پرورش, آنها در پرداخت شهریه و هزینه های زندگی کمک می کند و نیز برای رسیدن به اهداف شغلی خود در آینده به آنها یاری می رساند.این بورس برای این دسته از دانشجویان بین المللی در سطوح مختلف  در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا، تحقیقات فوق دکتری و همچنین برای برنامه های آموزشی دیگر به آنها تعلق می گیرید.

اگر شما متقاضی تحصیل در کشور لهستان هستید و قصد استفاده ازبورسیه تحصیلی در لهستان را دارید شما عزیزان می توانید با کارشناسان موسسه مشاوره ای MIE تماس حاصل فرمایید و مشاوره رایگان اخذ نمایید.

منابع:

https://scholarship-positions.com/category/poland-scholarships/

https://www.thinkpoland.org/art/scholarships#start

2 پاسخ
 1. hadi
  hadi گفته:

  سلام و عرض ادب و خسته نباشید
  من ارشد علوم سیاسی دانشگاه آزاد دارم
  میخواستم بدونم برای تحصیل دکتری آیا لهستان کشور مناسبیه برای این رشته یا کشورهای دیگه مثل کانادا یا مجارستان مناسبه؟

  پاسخ
  • farzin kargar
   farzin kargar گفته:

   با سلام و عرض ادب
   معمولا اکثر کشورها در رشته شما درس اراوه می نمایند شما با توجه به میزان سرمایه و سطح زبان و علاقه مندی خود باید انتخاب کنید

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *