بورسیه دانمارک

بورسیه دانمارک را از چه راه هایی می توان به دست آورد؟ آیا درباره ی بورسیه دانمارک اطلاعاتی دارید؟ آیا بورسیه دانمارک انواع مختلفی دارد؟ موسسه مشاوره ای  MIE تصمیم دارد در این مقاله اطلاعات کافی و مفیدی را در خصوص بورسیه دانمارک در اختیار شما بگذارد. کارشناسان و مشاوران مجرب موسسه مشاوره ای  MIE می توانند در مورد بورسیه دانمارک شما را راهنمایی نموده و اطلاعات کافی در زمینه بورسیه دانمارک به شما بدهند.

هزینه شهریه و بورسیه های تحقیقاتی

آموزش عالی در دانمارک برای دانشجویان اتحادیه اروپا/ منطقه اقتصادی اروپا/ سوئیس و دانشجویان شرکت کننده در برنامه تبادل دانشجو رایگان می باشد. در مورد دیگر دانشجویان، شهریه سالانه از 6.000 تا 16.000 یورو متغیر می باشد. امکان دریافت تعدادی کمک هزینه و  بورسیه تحقیقاتی از طریق مؤسسات و طرح های تأمین بودجه شده دولتی نیز وجود دارد.

هزینه شهریه

آموزش عالی در دانمارک برای دانشجویان اتحادیه اروپا/ منطقه اقتصادی اروپا/ سوئیس رایگان است. به همین ترتیب، اگر در برنامه تبادل دانشجو شرکت کنید، تحصیل شما در دانمارک رایگان خواهد بود. هم چنین در صورت برخورداری از شرایط زیر لزومی به پرداخت شهریه وجود ندارد:

  • مجوز اقامت دائم
  • مجوز اقامت موقتی که می توان آن را به دائم ارتقاء داد
  • مجوز اقامت به عنوان فرزند همراه والد غیر اتحادیه اروپا/ منطقه اقتصادی اروپا/ سوئیس دارنده مجوز اقامت بر اساس استخدام

تمام دانش آموزان دیگر باید شهریه را بپردازند.

هزینه شهریه سالانه برای دانشجویان دارنده مدرک کامل دانشگاهی

21000-8000 دلار آمریکا؛ 16.000-6.000 یورو؛ (120.000-45.000 کرون دانمارک)

توجه: برای هزینه دقیق باید با مؤسسه مورد بحث تماس حاصل فرمائید

هزینه درخواست

دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا/ منطقه اقتصادی اروپا/ سوئیس باید هنگام درخواست مجوز اقامت (ویزا) برای تحصیل در دانمارک هزینه پرداخت کنند.

کمک هزینه و بورسیه تحقیقاتی

بیشتر مؤسسات دانمارک با مؤسسات خارجی آموزش عالی توافق دوجانبه حاصل کرده اند. این توافق ها معمولاً برای تبادل متقابل دانشجو، محقق و معلم طراحی شده اند. برنامه های کشوری و اروپایی بورسیه هایی را به دانشجویان بین المللی خواهان تحصیل در دانمارک از طریق توافق سازمانی به صورت دانشجوی میهمان یا بخشی از مدرک بین المللی دوگانه یا مشترک عرضه می کنند. محدودیت ها و پیش نیازهای خاصی به برنامه های زیر اطلاق می گردند:

بورسیه نوآوری دانمارک: دانمارک در سال های 2015 و 2016 رقمی معادل 3.4 میلیون یورو صرف بورسیه نموده که این کمک هزینه شامل دانشجویان رده بالا و متعهدی می گردد که دارای نمایه آکادمیک در حوزه های علوم طبیعی، محیط زیست و بهداشت، مهندسی، فناوری و نوآوری هستند.

نوردپلاس

اگر در مؤسسه آموزش عالی منطقه اسکاندیناوی یا بالتیک ثبت نام کنید، نوردپلاس امکان تحصیل در کشور دیگر اسکاندیناوی یا بالتیک به عنوان بخشی از مدرک را برای شما فراهم می کند. برای اطلاعات بیشتر با دانشگاه کشور خود یا مؤسسه آموزشی ملی کشور خود تماس بگیرید. به منظور کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه نوردپلاس، لطفا از سایت www.nordplusonline.org.  بازدید به عمل آورید.

اراسموس

برنامه اراسموس به دانشجویان اتحادیه اروپا/ منطقه اقتصادی اروپا/ سوئیس امکان تحصیل در خارج از کشور به عنوان بخشی از تحصیلات عالیه کشور خود را ارائه می کند. تبادل دانشجو بین 3 و 12 ماه انجام می گیرد. برای اطلاعات بیشتر، لطفاً با دانشگاه کشور خود یا نهاد آموزشی کشور خود تماس حاصل فرمائید.

اراسموس موندوس/ مدرک کارشناسی ارشد مشترک

برنامه اراسموس موندوس از دانشجویان اتحادیه اروپا/ منطقه اقتصادی اروپا و غیراتحادیه اروپا/ منطقه اقتصادی اروپا استقبال می کند. از طریق این طرح شما می توانید برای بورسیه و برعهده گرفتن برنامه های خاص مدرک کارشناسی ارشد درخواست نمائید. دوره ها مشترکاً توسط سازمان دانمارکی و دیگر دانشگاه یا دانشکده اروپایی ارائه می شوند. دانشجویان و محققین باید مستقلاً با دوره های کارشناسی ارشد اراسموس موندوس تماس حاصل کرده تا اطلاعات بیشتری در ارتباط با روال بورسیه و درخواست کسب نمایند.

کمیسیون فول برایت

دانشجویان آمریکایی دوره آموزش عالی که خواهان تحصیل در دانمارک هستند می توانند برای بورسیه فول برایت نیز درخواست کنند. اطلاعات بیشتر در این ارتباط در بنیاد دانمارک- آمریکا و وب سایت کمیسیون فول برایت قابل دستیابی خواهد بود.

بورسه دولت دانمارک تحت توافق های فرهنگی

بورسیه دولت دانمارک تحت توافق های فرهنگی با هدف تبادل دانشجویان کیفی و محققین جوانی ارائه می شود که می خواهند وقت خود را صرف مطالعات انجام شده به زبان و فرهنگ دانمارکی یا دیگر حوزه های مطالعاتی مرتبط با این کشور مانند طراحی، معماری، مطالعات زیست محیطی و دیگر حوزه های مرتبط نمایند.

توافق های فرهنگی بورسیه هایی در زمینه دوره های بلندمدت مطالعاتی و دوره های زبان تابستان به دانشجویان خارجی ارائه می کنند. بورسیه های بلندمدت به دانشجویان چینی، مصری، اسرائیلی، ژاپنی، روسی و کره جنوبی و دوره های تابستانی زبان برای دانشجویان کشورهای فوق الذکر و نیز 34 کشور اروپایی قابل استفاده خواهد بود. ضرب الاجل سالانه درخواست بورسیه برای سال تحصیلی جاری اول مارس است.

بورسیه های دولت دانمارک برای دانشجویان کیفی کشورهای غیر اتحادیه اروپا/ منطقه اقتصادی اروپا

مؤسسات آموزش عالی دانمارک سالانه تعداد محدودی بورسیه دولتی را دریافت نموده تا هزینه تحصیل دانشجویان دارای مدرک کامل تحصیلی و کیفی کشورهای اتحادیه اروپا/ منطقه اقتصادی اروپا و سوئیس را تأمین کند.

به منظور دارا بودن واجدیت شرایط دریافت بورسیه باید ویژگی های زیر را دارا باشید:

  • شهروند کشوری خارج از اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی یا سوئیس
  • ثبت نام در برنامه آموزش عالی جهت کسب مدارج کامل تحصیلی
  • مجوز اقامت زمانمند در دانمارک به دلیل تحصیل

در صورت برخورداری از ویژگی های زیر، واجد شرایط دریافت بورسیه دولت دانمارک نخواهید بود:

  • جستجو برای پذیرش از سوی مؤسسه آموزش عالی هنری
  • داشتن ادعای حقوقی در مورد حقوق شهرندان دانمارکی
  • دریافت مجوز اقامت در زمان پذیرش توسط لایحه تحکیم ائتلاف دانمارک، فصل 9، زیربخش 1، به عنوان فرزند شهروندان خارجی دارای مجوز اقامت طبق لایحه تحکیم ائتلاف دانمارک، و شهروند کشوری که به اتحادیه اروپا نپیوسته و تحت توافق قرار ندارد.
  • دانشجوی واجد شرایط کمک هزینه طبق قوانین دانمارک در ارتباط با بودجه آموزش کشوری.

بورسیه ها توسط نهادهای دانمارکی آموزش عالی مدیریت می شوند، که هر یک از آنها در مورد دانشجویان دریافت کننده بورسیه تصمیم گیری می کنند. برای اطلاعات بیشتر در مورد بورسیه دولتی، لطفاً در مورد جزئیات پذیرش مؤسسه آموزش عالی منتخب خود مشورت نمائید.

لطفاً توجه داشته باشید: بورسیه دولت شامل دو بخش بوده و می توان آن را به صورت معافیت کامل یا پاره ای از پرداخت هزینه و/یا کمک هزینه به منظور پوشش هزینه های زندگی دریافت نمود. با این وجود، چون بورسیه مستقلاً توسط مؤسسه آموزش عالی مدیریت می شوند، باید برای کسب اطلاعات بیشتر در مؤسسه انتخابی خود تحقیقات لازم را انجام دهید.

پشتیبانی آموزشی دولت دانمارک

پشتیبانی آموزشی دولت دانمارک (SU) به طور کلی تنها به افراد مقیم دانمارک اعطاء می شود. با این حال، به عنوان دانشجوی بین المللی می توانید برای وضعیت برابر در قبال پشتیبانی آموزشی درخواست نموده و در صورت واجد شرایط بودن از جایگاه برابر برخوردار شوید.

https://studyindenmark.dk/study-options/tuition-fees-scholarships

در خصوص کسب اطلاعات بیشتر درباب بورسیه دانمارک و همچنین بورسیه کشور ها می توانید با مشاوران با تجربه و زبده موسسه مشاوره ای  MIE تماس حاصل بفرمایید. شما متقاضیان گرامی می توانید سوالات خود را در زمینه بورسیه دانمارک و اخذ پذیرش و در دانشگاه های کشور های مختلف از طریق اطلاعات زیر مشاوره تلفنی رایگان داشته باشید و همچنین می توانید برای مشاوره حضوری با موسسه مشاوره ای  MIE از طریق اطلاعات زیر اقدام نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *