بورس تحصیلی در قبرس

آیا متقاضی دریافت بورس تحصیلی در قبرس هستید؟ چه اشخاصی واجد الشرایط اخذ بورس تحصیلی در قبرس هستند؟ آیا اعطای بورس تحصیلی در قبرس دارای محدودیت خاصی است؟ بورسیه تحصیلی در قبرس مختص چه مقاطعی می باشد؟ بورس تحصیلی در قبرس چند نوع است ؟ مراحل اخذ بورس تحصیلی در قبرس کدامند؟ میزان بورس تحصیلی در قبرس چقدر است؟

یکی از موارد حائز اهمیت برای تحصیل در قبرس و دانشگاههای خارج از کشور اخد بورس تحصیلی از دانشگاههای آن کشور می باشد، چرا که تامین هزینه ها می تواند قدم بزرگی در راستای پیشرفت های تحصیلی باشد. دانشگاه های قبرس بنا به شرایطی که در زیر آورده می شود از این  مسئله مستثنی نیستد و به دلیل داشتن فاصله ی کم با ایران از جمله کشورهای مطرح در زمینه ی مهاجرت به قبرس و تحصیل در قبرس می باشد و دریافت بورس تحصیلی در قبرس می توان به مزایای آن کشور اضافه کند. دانشجویانی که در مقطع لیسانس یا فوق لیسانس در قبرس موفق به دریافت پذیرش می شوند، می توانند ابتدای هر ترم درخواست بورس تحصیلی در قبرس کنند و شروع کلیه ی ترم ها ابتدای بهمن و شهریور است.

مدارک لازم جهت اخذ بورس تحصیلی در قبرس عبارتند از :

1.فرم درخواست بورس تحصیلی در قبرس که کامل گردیده و امضا و شده باشد.

2.دوقطعه عکس

3.کپی پاسپورت

4.برای دانشجویان مقطع لیسانس،ارائه ی مدرک دیپلم

5.برای دانشجویان مقطع فوق لیسانس ارائه ی مدرک اصلی لیسانس به انضمام ریز نمرات و یا هر گونه مدرک معتبر دیگر که ترجمه ی انگلیسی شده و ممهور گشته.

برای دریافت بورس تحصیلی در قبرس دانشجو می بایست ابتدا درخواست پذیرش خود را از مقطع تحصیلی مورد نظر بنا به شرایط سنی ارسال نماید پس از آن می بایست مدارک تحصیلی و هویتی خود را که در بالا آورده شده برای دانشگاه مورد نظر خود در قبرس ارسال کنید.

پس از دریافت برگه پذیرش خود از دانشگاه های قبرس می تواند شخص متقاضی فرم بورس تحصیل در قبرس را پر نموده و ارسال کنید.

در روند اخذ بورس تحصیلی در قبرس در صورت مورد پذیرش قرار گرفتن درخواست بورس تحصیلی در قبرس، میزان حساب بانکی متقاضی جهت اخذ ویزای تحصیلی متغیر می باشد اگر متقاضی دریافت بورس تحصیل در قبرس موفق به دریافت بورسیه ی میزان 100% هزینه ی تحصیل در قبرس شود شخص متقاضی نیازی به داشتن حساب بانکی نخواهد داشت.

همانطور که گفته شد امکان درخواست بورس تحصیلی در قبرس برای مقاطع مختلف و همین طور در رشته های متفاوت به جز رشته های پزشکی امکان پذیر می باشد و میزان شهریه برای دانشجویان پزشکی ده هزار دلار برای هر ترم می تواند بین 25% تا 50% هزینه ها متغیر باشد در این بین برخی امتیازات و شرایط مانند تحصیل در رشته ی داروسازی ، دارندگان معدل بالا و فارغ التحصیلان مدارس تیزهوشان می تواند سبب گردد که شخص متقاضی از حداقل 50% بورس تحصیلی در قبرس بهره مند گردد.علاوه بر آنچه گفته شد شرایط دیگری نیز برای دریافت بورس تحصیلی در قبرس بهره مند گردند آن هم به این شکل است که دانشجو تنها با گذراندن اولین ترم از تحصیل به دست آوردن معدلی به میزان حداقل سه نمره از چهار نمره در صورتی که استاد دانشجو را به عنوان دستیاری تایید نمایند دانشجو می تواند به عنوان دستیار استاد دانشگاه به طور پاره وقت مشغول شده و از 50% تخفیف شهریه ی دانشگاه بهره مند شده و 450 لیر معادل با 900 هزار تومان در ماه حقوق دریافت نماید. در صورتی که دانشجو در مقطع دکتری بتواند به عنوان دستیار استاد فعال شود میتواند در صورت فعالیت به طور تمام وقت از 100 درصد تخفیف شهریه دانشگاه و 900 لیر معادل یک میلیون و 800 هزار تومان به طور ماهیانه بهره مند شود.

مرجع اعطا کننده ی بورس تحصیلی در قبرس هیئت ارزیابی بورس دانشجو یان در دانشگاه می باشد که سهم قطعی در حدود 25% تا 50% را دریافت می کند.

در هر ترم تحصیلی 2 متقاضی از کشورهای مختلف می توانند از بورس تحصیلی در کشور قبرس به طور 100% بهره مند شوند و سایرین از 50% بورس تحصیلی در قبرس ، حال اگر شخص متقاضی بورس تحصیلی در قبرس که از 50% تخفیف شهریه بهره مند شده موفق به اخذ نمره ی 8 گردد می تواند از 50 % تخفیف به تخفیف قبلی نیز بهره مند گردد و در کل هزینه ای برای تحصیل پرداخت نماید. متقاضیان بورسیه تحصیلی در قبرس می توانند به موسسات معتبر  رجوع نموده و در رابطه با شرایط و طرق مختلف اخذ بورس تحصیلی و کمک هزینه مشورت نمایند موسسه مشاوره ای MIE در خدمت رسانی به شما سروران آماده می باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *