تابعیت آلمان ازطریق ازدواج و تولد

تابعیت آلمان ازطریق ازدواج و تولد چگونه اخذ می گردد؟ درباره کسب تابعیت آلمان ازطریق ازدواج و تولد توضیحاتی در این مقاله ارائه شده است. اگر درباره تابعیت آلمان ازطریق ازدواج و تولد سوالاتی ذهن شما را به خود مشغول کرده است می توانید این مقاله را مطالعه نمایید و اگر سوالات دیگری درمورد تابعیت آلمان ازطریق ازدواج و تولد دارید می توانید با موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE تماس حاصل نمایید. بر اساس نظام حقوق بین الملل خصوصی در اکثر کشور های جهان پذیرفته شده که در صورت ازدواج فی مابین زوجین شخص می تواند در راستای اخذ تابعیت اقدام نمایند. کشور آلمان  از این این قائده مستثنی نمی باشد.

لذا چنان چه یک نفر با یک  آلمانی  ازدواج کند می تواند جهت اخذ تابعیت اقدام کند.

موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE نحوه این اقدام مهاجرتی را برای شما توضیح داده وپرونده های این موضوع را جهت اخذ اقامت کشور آلمان می پذیرد در حقوق کشور ایران نیز به این موضوع اشاره شده است.

برای مثال:در بند ۶ از ماده ۹۷۶ قانون مدنی قید شده هر زمان تبعه خارجی که با شوهر ایرانی ازدواج کند ایرانی محسوب می شود.   در بعضی کشورها نظیر ایران آثار مهاجرتی جهت اخذ تابعیت در ازدواج با شوهر یا زن آن کشور متفاوت است.

لیکن در مورد  کشور آلمان  ازدواج با مرد یا زن آن قطعا منتهی به اخذ تابعیت می شود البته در صورتی که پرونده درست ارائه شود ودارای شاکله صحیح مهاجرتی باشد.

لازم به ذکر است در نظام مهاجرتی بعضی کشورها نظیرایران ازدواج دارای آثار تحمیلی تابعیت می باشد.

برای مثال:در ماده ۹۷۶ قانون مدنی ایران اگر زن خارجی با مرد ایرانی ازدواج کند از نظر قانون گذار خودبه خودایرانی حساب می شود.حال آنکه ازدواج مرد خارجی با زن ایرانی متضمن اخذ تابعیت نیست.

همچنین است در کشور آلمان که ازدواج با شخص آلمانی نیازمند در خواست برای اخذ تابعیت می باشد و تا شما در خواست و پرونده را ارائه نکنید تابعیت به شما ارائه نمی گردد.

بدیهی است اطلاعات مهاجرتی در خصوص ازدواج وشروط ضمن عقد ازدواج و اخذ تابعیت یا اقامت درآلمان از طریق ازدواج دارای پیچیدگی ها و اصول مهاجرتی خود می باشد.

شما می توانید با مشاورین و وکلای دادگستری ما تماس حاصل نمایید وما با افتخار شما را راهنمایی می کنیم ,خواهشمند هستیم توجه فرمایید  موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE  دفتر وکالت می باشد وانتخاب زوج یا زوجه از طریق موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE صورت نمی گیرد.

موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE تنها ارائه کننده خدمات می باشد.بنابراین لطفا در خصوص امور غیر مهاجرتی با ما تماس نگیرید.

ویزای اخذ تابعیت درکشور آلمان ازطریق تولد:تابعیت و اخذ تابعیت اصولا رابطه سیاسی و معنوی که شخص را به دولت معینی مربوط می سازد.بر اساس تعریف جناب آقای دکترنصیری این تعریف دارای سه عنصر سیاسی بودن ومعنوی بودن و مهاجرتی بودن است.ودو طرف دارد شخص دارای تابعیت و دولت اعطا کننده تابعیت.

تابعیت از طریق تولد جزء اصلی ترین انواع تابعیت محسوب می شود. این تابعیت تابعیتی است که با تولد شخص شروع شده و در طول زندگی ادامه می یابد واز دو روش خاک یا خون حاصل می شود .

معمولا این تابعیت غیر ارادی و تحمیلی است. به این مفهوم که چنان چه برای مثال شخصی در ایران متولد شود بر اساس مفاد قانون ما خواه ناخواه ایرانی محسوب می شویم.البته به شرط اینکه شروط دیگری نظیر پدر ایرانی هم لحاظ شده باشد.

بنابراین کسی که دارای تابعیت ایرانی از طریق تولد شد نمی تواند تابعیت را انتخاب کند بلکه تابعیت بر او تحمیل می شود.

ترک این نوع تابعیت نیز مستلزم رعایت شرایط مهاجرتی خاص می باشد.

برای مثال:ماده ۹۸۸قانون مدنی مقرر نموده اتباع ایرانی نمی توانند ترک تابعیت کنند مگر با رعایت چهار شرط مذکور در ماده فوق. اخذ تابعیت در آلمان از طریق خون می باشد.هرچند دربسیاری از کشورها تولد در آن کشور عامل اصلی اخذ تابعیت نیست ولیکن از موارد تاثیرگذار محسوب می شود

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *