تابعیت از طریق تولد در کشور مجارستان

تابعیت از طریق تولد در کشور مجارستان یکی از راه های کسب اقامت این کشور است. برای اینکه تابعیت از طریق تولد در کشور مجارستان را به دست آورید باید قوانین مربوط به این مسئله را به خوبی بدانید. آیا می خواهید برای تابعیت مجارستان اقدام کنید؟ آیا می خواهید کودکتان در این کشور متولد بشود؟ آیا قوانین تابعیت از طریق تولد در کشور مجارستان را می دانید؟ آیا می دانید که فرزند شما با تولد در این کشور، تابعیت از طریق تولد در کشور مجارستان را کسب می کند یا نه؟ آیا شما به عنوان پدر و مادر پس از تولد فرزندتان تابعیت از طریق تولد در کشور مجارستان را کسب خواهید کرد؟

آیا فرزندان افراد بی تابعیت ، می توانند تابعیت کشور مجارستان را به دست بیاورند؟ اگر می خواهید فرزندتان در خارج از کشور متولد بشود تا بتوانید تابعیت کشوری را از طریق تولد فرزندانتان بدست بیاورید ، باید اطلاعاتی در زمینه قوانین داخلی کشورها به دست بیاورید. مشاوران موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE آماده مشاوره رسانی به شما عزیزان در زمینه های مختلف هستند. (این مقاله با عنوان تابعیت از طریق تولد در کشور مجارستان متعلق به موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE می باشد.)

مجارستان

مَجارستان ، کشوری در اروپای مرکزی بوده که پایتخت آنبوداپست می باشد. مساحت مجارستان ۹۳۰۳۰ کیلومتر مربع است. مجارستان در حدود ۹ میلیون و ۸۸۰ هزار نفر جمعیت دارد، زبان رسمی مجارستان ، مجاری و واحد پول این کشور فورینت است. پایتخت و پرجمعیت‌ترین شهر این کشور بوداپست است که یک میلیون ۷۴۰ هزار نفر جمعیت است. مجارستان کشوری مسطح با دشت هایی‌ زیبا می باشد که توسط رود دانوب که معروفترین و زیباترین رود در اروپا است که به ۲ بخش شمالی و جنوبی تقسیم شده است. مجارستان دارای معماری بسیار زیبا و منحصر به فردی می باشد که اصالت و زیبایی‌ را در خود جای داده‌ است. مجارستان کشوری در حوزه اروپای مرکزی است که دارای آب و هوایی معتدل است. در فصل تابستان این کشور نسبتا گرم با رطوبی متوسط است و در زمستان‌‌ بارندگی زیاد و هوایی سرد دارد.(این مقاله با عنوان تابعیت از طریق تولد در کشور مجارستان متعلق به موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE می باشد.)

کشور مجارستان از قدیمی ترین کشورهای استقلال یافته است .این کشور تاریخ و فرهنگ خاص خود است. مردم مجارستان همواره کوشیده است تا فرهنگ،آداب و رسوم خود را همراه با گذشت زمان و در فراز و نشیب تاریخ حفظ کند.
از این رو کشور مجارستان نمونه بسیار جالبی جهت همگامی سنت و مدرنیته در کنار یکدیگر است.کشور  مجارستان سرزمین گذشته و حال است که قسمت های زیادی از شهر بوداپست، جزء میراث فرهنگی جهان بوده است و توسط سازمان یونسکو محافظت می شود.
شهر پچ، یکی از بزرگترین شهرهای کشور مجارستان است که پایتخت فرهنگی اروپـا بوده است.(این مقاله با عنوان تابعیت از طریق تولد در کشور مجارستان متعلق به موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE می باشد.)

 

مردم مجارستان

 

مردم مجارستان که به آن‌ها مجار گفته می‌شود، ملت و قومی هستند که به زبان مجاری سخن می‌گویند و اصلالتاً اهل مجارستان هستند. حدود ۱۳٫۱ تا ۱۴٫۷ میلیون نفر مجاری وجود دارد که ۸٫۵ تا ۹٫۸ میلیون نفرشان امروزه در مجارستان زندگی می‌کنند. حدود ۲٫۲ میلیون نفر مجار در مناطقی زندگی می‌کنند که پیش از انحلال پادشاهی اتریش- مجارستان و پیمان تریانون ، متحد بودند . در حال حاضر در بخش‌هایی از هفت کشور، همسایه مجارستان به ویژه رومانی، اسلواکی،صربستان و اوکراین قرار گرفته اند. گروه قابل توجهی از مردم با اصالت مجاری در کشورهایی از جمله آمریکا، کانادا، آلمان، انگلستان، برزیل، شیلی و آرژانتین زندگی می‌کنند.(این مقاله با عنوان تابعیت از طریق تولد در کشور مجارستان متعلق به موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE می باشد.)

 

روند اخذ تابعیت از طریق تولد فرزند در ایران برطبق ماده ۹۷۶

در کشور ایران بر طبق قوانین شهروندی ایران (ماده ۹۷۶ قانون مدنی) در مورد روند تابعیت اینگونه بیان شده است که :

 1. افرادی که ساکن ایران هستند به جز افرادی که تابعیت خارجی دارند،
 2. تمامی افرادی که در ایران و یا خارج از آن به دنیا آمده اند و پدر آنها ایرانی است،
 3. تمامی افرادی که در ایران متولد شده و پدر و مادر آنها غیر معلوم می باشد،
 4. تمامی افرادی که در ایران از پدر و مادر خارجی که یکی از آنها در ایران متولد شده،
 5. تمامی افرادی که در ایران متولد شده اند و پدر آنها غیر ایرانی است وحداقل ۱۸ سال در ایران اقامت داشته اند،
 6. زنی که دارای تابعیت خارجی باشد و با مرد ایرانی ازدواج کرده است و
 7. تبعه خارجی که تابعیت کشور ایران را دریافت کرده باشد ، فرزند وی نیز ایرانی است.

نکته این قانون این است که این ماده تبصره دارد، بدین گونه که بند ۴ و ۵ شامل فرزندان دیپلمات های سیاسی نمی شود.

 

قوانین کشور مجارستان در رابطه با اخذ تابعیت از طریق تولد فرزند

قبل از اینکه وارد جزئیات شویم باید این نکته را در نظر بگیریم که قانون شهروندی مجارستان بر اساس اصول و قانون خون است. بدین معنا که اگر پدر و مادر شهروند مجارستان باشد ، فرزند نیز می تواند تبعیت مجارستان را بدست آورید. بنابراین شناسنامه مجارستانی تنها به فرزندی تعلق می گیرد که پدر و مادر او تبعه مجارستان باشند و بتواند از طریق مدارکی که در دست دارند ، این روند را ثابت کنند.(این مقاله با عنوان تابعیت از طریق تولد در کشور مجارستان متعلق به موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE می باشد.)

همانطور که در جریان هستید در قوانین ، عطف به ماسبق نمی شود . قوانین مربوط به تابعیت در سال۱۹۹۳ تصویب شد . در بین سال های ۱۹۹۳ تا ۱۹۵۷ قوانین مجارستان به این صورت بود که اگر پدر و مادر هر کدام تبعه مجارستان باشند ، می توان به فرزند تبعیت مجارستان را اعطا نمود.

قبل از اول اکتبر ، هر فرزندی که در مجارستان متولد می شد ، فقط زمانی می توانست تبعیت مجارستان را بدست بیاورد که پدر او شرعا مجارستانی باشد. بدین معنی که اگر پدر او تبعه مجارستان نباشد ، به فرزند شناسنامه مجارستان تعلق نمی گیرد.اگر مادر تبعه مجارستان باشد و پدر تبعه مجارستان نباشد ، فرزند تبعه مجارستان نخواهد بود. در این قوانین نکته ایی قابل توجه است که بدانید اگر فرزندی از مادر تبعه مجارستان باشد و پدر او نامعلوم باشد ، بدین معنی که تبعیت پدر مشخص نباشد و یا پدر در زمان تولد حضور نداشته باشد ، فرزند به تابیعت از مادر ، مجارستانی خواهد بود.این روند تا زمانی پابرجاست که تبعیت پدر مشخص نشود.اگر بر فرض مثال مشخص شود که پدر تبعه مجارستان نباشد ، فرزند از تبعه مجارستان نخواهد بود.(این مقاله با عنوان تابعیت از طریق تولد در کشور مجارستان متعلق به موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE می باشد.)

همسرغیر مجارستانی به طور اتوماتیک بعد از ازدواج مجارستانی می شود . همچنین اگر زن مجارستانی با فردی ازداج کند که شخص تبعه مجارستان نباشد ، زن به طور اتوماتیک تابعیت مجارستان را از دست می دهد.اگر شما با شخص مجارستانی ازدواج کنید ، بعد از ۳ سال می توانید تابعیت مجارستان را بدست بیاورید.

شرایط اخذ تابعیت مجارستان برای خانواده و فرزندان

 

 • اگر فرزندی در مجارستان متولد شود ، باید ۵ سال از سن او بگذرد تا بتواند تابعیت مجارستان را بدست بیاورد.
 • اگر شخصی به فرزند خواندگی پذیرفته شود ، بعد از ۳ سال می تواند تابعیت مجارستان را بدست بیاورد.
 • اگر مرد و زنی بی تابعیت باشند و فرزند آنها در مجارستان متولد شود ، فرزند آنها تبعه مجارستان خواهد بود.
 • وقتی که شما به مجارستان مهاجرت کرده اید و برای اخذ تابعیت مجارستان اقدام کرده اید ، به محض اینکه کارت مهاجرت خود را دریافت کنید ، مجارستانی می شوید.(این مقاله با عنوان تابعیت از طریق تولد در کشور مجارستان متعلق به موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE می باشد.)

این مقاله مختصر اطلاعاتی را در زمینه تولد فرزند در کشور مجارستان بیان کرد .شما عزیزان اگر خواهان یادگیری زبان انگلیسی در اخذ تابعیت کشور مجارستان هستید می توانید با تماس رایگان با موسسه مهاجرتی در ۱۲ شعبه دنیا تماس حاصل کنید و از اطلاعات کاملتر به همراه جزئیات در خصوص اخذ تابعیت کشور مجارستان از طریق تولد فرزند مطلع شوید. مشاوران موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE همگام با شما هستند تا شما بتوانید بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید تا آینده زیباتری را برای خود رقم بزنید.(این مقاله با عنوان تابعیت از طریق تولد در کشور مجارستان متعلق به موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE می باشد.)

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *