اخذ تابعیت کشور پرتغال از طریق تولد

تابعیت کشور پرتغال از طریق تولد و خون یعنی چه و از چه صورت می باشد؟ تابعیت کشور پرتغال از طریق تولد چگونه امکان پذیر است؟ آیا قصد اخذ تابعیت کشور پرتغال از طریق تولد را تا به حال داشته اید؟ اخذ تابعیت پرتغال از طریق تولد از چه روش هایی ممکن است؟ آیا قانون اخذ تابعیت کشور پرتغال از طریق تولد خون می باشد؟ آیا قانون اخذ تابعیت پرتغال از طریق تولد خاک است ؟ آیا از طریق تولد فرزند در پرتغال می توان از اخذ تابعیت پرتغال از طریق تولد بهره جست ؟ قوانین کشور پرتغال در مورد تابعیت ازطریق تولد چگونه است ؟ مرور قوانین کلی کشور پرتغال درمورد دادن تابعیت چگونه است؟ آیا افراد متولد در خاک پرتغال ، که پدرو مادر خارجی دارند میتوانند تابعیت پرتغالی بگیرند؟ آیا مزایای اخذ تابعیت پرتغال از طریق تولد را می دانید؟ آیا اخذ تابعیت کشور پرتغال از طریق تولد باعث بهره مندی از حقوق شهروندی اتحادیه اروپا می شود؟ بهره مندی تبعه پرتغال از شهروندی اروپا چیست؟ آیا متولدین خارجی در خاک پرتغال موفق به اخذ تابعیت کشور پرتغال از طریق تولد و از طریق خاک می شوند؟
موسسه مشاوره ای MIE با مشاوران کارآزموده، آماده ارائه کلیه خدمات مهاجرتی در کشور می باشد. منتظر شما درشعبات متعدد موسسه مشاوره ای MIE هستیم.
تعریف تابعیت چیست؟ تابعیت رابطه ملی سیاسی،معنوی ، حقوقی فی مابین شخص با خاک کشورش است.
تعریف اقامتگاه چیست؟ اقامتگاه هر شخص محلی است که شخص آنجا سکونت دارد و مرکز امور مهم او می باشد.
اقامت ، بدون رابطه احساسی و عاطفی است همچنین بدون نظر سیاسی است.

تفاوت تابعیت و اقامت در چیست؟ تابعیت غیرارادی و تحمیلی است و قابلیت اسقاط ندارد،یعنی نمی توان به فرد پرتغالی بگویند تو دیگر پرتغالی نیستی.
اما اقامت بسادگی قابلیت اسقاط دارد، یعنی می توان براحتی فرد مقیم یک کشور را از آن کشور اخراج کرد.
ابتدا اقامت یک کشور را می گیرند بعد تابعیت یا همان گرفتن پاسپورت را می گیرند.

تابعیت دو نوع است:

تابعیت اصلی- از طریق تولد است.(بند ب ماده،976ق.م ایران)
تابعیت فرعی- بصورت اکتسابی است.مثل مهاجرت از طریق ازدواج. کار. تحصیل.پناهندگی

تابعیت اشخاص :

تابعیت اشخاص براساس خون
تابعیت اشخاص بر اساس خاک

تابعیت اشخاص بر اساس خون به این معناست که فرد متولد شده باید از پدر و مادر تبعه کشور مورد نظرباشد.یا فقط از پدر تبعه کشور مورد نظر باشد. یا پدر بزرگ و مادر بزرگ تبعه کشور مذکور باشند.
تابعیت اشخاص براساس خاک به این معناست که فرد اگر پدر و مادرش تبعه یک کشور نباشند ولی فرزندشان در کشور عضو کاملا یا مهاجرپذیر به دنیا بیاید، فرزند مولود همان خاک و کشور است و مثل اتباع آن کشور که در آن به دنیا آمده اند ، تبعه آنهاست.
در گستره قاره ای ذیل در شکل ، اصل خاک مورد بررسی قرار گرفته،
رنگ آبی تیره نشاندهنده کشورهائیست که برای افراد بدون قید وشرط اصل خاک را پذیرفته اند.

رنگ آبی فیروزه ای نشاندهنده کشورهایست که با محدودیت اصل خاک را پذیرفته اند.

رنگ آبی روشن نشاندهنده کشورهایست که اصل خاک را لغو کرده اند.

اخذ ویزای تابعیت پرتغال از طریق تولد :

اخذ تابعیت کشور پرتغال از طریق تولد بواسطه خون است.
در کشورهایی که تابعیت آنها از طریق خون است تولد عامل اخذ اقامت نمی باشد.
اخذ تابعیت اصولأ رابطه سیاسی و معنوی است که شخص را به دولت معینی متصل می کند.تابعیت از راه تولد شروع شده و در طول زندگی ادامه می یابد و از دو روش خاک یا خون حاصل می شود. معمولا این تابعیت غیرارادی و تحمیلی است. پرتغال جزء کشورهایست که تولد در آن کشور عامل اصلی اخذ تابعیت نیست ولیکن از عوامل تأثیرگذار محسوب می شود. در پرتغال که تابعیت آنها ازطریق خون می باشد تولد عامل اخذ اقامت نمی باشد. تابعیت کشور پرتغال از طریق تولد جزء اصلی ترین انواع تابعیت محسوب می شود. یعنی مولود خاک پرتغال ، تابعیت پرتغال را به شرط اینکه والدین یا یکی از آنها پدر یا مادر پرتغالی باشند.

در قانون پرتغال منشاء پرتغالی عبارتند از :

فرزندان یک مادر یا پدر پرتغالی متولد در قلمرو پرتغال
فرزندان یک مادر یا پدر پرتغالی در حال خدمت به کشور اما خارج از قلمرو پرتغال متولد شده
فرزندان یک مادر یا پدر که خارج از پرتغال اند، باید تولد فرزند خود رادرریجستری مدنی پرتغال ثبت کند.
افراد متولد در خاک پرتغال که پدر و مادر خارجی دارندوحداقل یکی از والدین نیز در پرتغال به دنیا آمد ودر زمان تولد ساکن پرتغال اند. فرزندان و نوادگان شهروندان خارجی که در خاک پرتغال بدنیا آمده و پس ازتاریخ هشت اکتبر 1981مطابق با قانون 37/81از 3اکتبر دارای شرایط ملیت پرتغالی اند اگر در هنگام تولد والدین اقامت قانونی داشته باشد و در خدمت کشور خارجی نباشدو براساس ماده 1شماره1بند ه قانون ملیت پرتغال کد ملیت دریافت می کنند.
افراد متولد در خاک پرتغال که والدین خارجی دارندو در خدمت دولت پرتغال اند ویکی از والدین از نظر قانونی به مدت حداقل پنج سال در زمان تولد در پرتغال اقامت داشته باشد.(در این مورد هیچ محدودیت سنی برای ثبت نام و اعلام متولدین پرتغال نیست و آن را عطف به ماسبق به زمان تولد داده و این حق تبعه پرتغال بودن برای نسل بعد هم محفوظ می مانددر صورتیکه آخرین فرد نسل قبل پیش از مرگ آن را ثبت کند.)
افراد در قلمرو پرتغال که ملیت دیگری ندارد.
افراد در خارج متولد شده، حداقل یکی از والدین پرتغالی یا در درجه دوم پدربزرگ و مادربزرگ شهروند پرتغال دارند.
اعطای تابعیت بعنوان یک شهروند پرتغالی به افراد 18سال به بالا پس از شش سال اقامت قانونی در پرتغال داده می شود، بشرط آنکه دانش کافی از زبان پرتغالی و آشنایی با فرهنگ پرتغالی را داشته باشد.

تمام شهروندان پرتغالی از حقوق زیر برخوردارند :

قادر به رأی دادن در انتخابات سیاسی بعد از رسیدن به سن 18سالگی
گرفتن پست های سیاسی کشور
رای دادن در رفراندوم
قادر به گرفتن گذرنامه پرتغالی
منع تبعید از پرتغال

شهروند پرتغال بعنوان شهروند اروپا نیز شناخته می شود،و دارای حقوق ذیل می باشد:

حق زندگی کار و بازنشستگی در هر کشور عضو اتحادیه اروپا برای مدت نامحدود
حق رأی دادن در انتخابات محلی و اروپایی دیگر کشورهای عضو برای شهروند پرتغال

در این مقاله شما با این موضوع که آیا می توان با به دنیا آوردن فرزند در پرتغال تبعه پرتغال شد یا نه آشنا شدید، که پرتغال بدلیل پذیرفتن سیستم خون جزء کشورهای سیولاست و ضد مهاجرت است، و بصورت عادی مثل آمریکا، کانادا و دیگر کشورهای دارای سیستم کامللا که به راحتی فرزند یک خارجی که در کشورشان به دنیا می آید تبعه پرتغال نمی شود.

برای آشنایی با موضوع مورد بحث و گرفتن تابعیت از طریق تولد فرزند ، به موسسه مشاوره ای MIE بیاید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *