تبدیل اقامت به تابعیت در آلمان

تبدیل اقامت به تابعیت در آلمان

تبدیل اقامت به تابعیت در آلمان در سال 2018 از روش های مختلفی صورت می گیرد و اشخاصی که قصد مهاجرت به آلمان را دارند پس از مهاجرت به آلمان و اخذ اقامت می توانند تبدیل اقامت به تابعیت در آلمان را داشته باشند و پس از اخذ اقامت دائم درخواست تابعیت آلمان را نمایند. در صورتی که فرد متقاضی اقامت بلند مدت آلمان را دارا باشد تبدیل اقامت به تابعیت در آلمان برای وی ممکن و آسان خواهد بود. در مقاله فوق موسسه مشاوره ای MIE با همکاری وکیل مهاجرت به تبدیل اقامت به تابعیت در آلمان می پردازد و تمامی شرایطی را که برای تبدیل اقامت به تابعیت در آلمان وجود دارد را بررسی می نمایید.

 

آیا مراحل تبدیل اقامت به تابعیت در آلمان را می شناسید؟ چه مواردی برای تبدیل اقامت به تابعیت در آلمان وجود دارد؟ از چه روش هایی می توان تبدیل اقامت به تابعیت در آلمان را انجام داد؟

کشور آلمان واقع در قاره اروپا پرجمعیت ترین ، صنعتی ترین و ثروتمند ترین کشور اروپا می باشد . واحد پولی آن یورو و زبان رسمی آن آلمانی می باشد . به سبب تحصیل رایگان ، نرخ بیکاری پایین ، فرهنگ غنی و بسیاری از موارد دیگر ، بسیاری از افراد خواهان زندگی و اقامت در کشور آلمان می باشند .

اقامت در کشور آلمان به دو گروه تقسیم می شود :

اقامت موقت یا محدود اقامتی است که شامل مواردی مثل تحصیل ، کار ، آموزش زبان یا حرفه ی خاص و …. می شود و مدت آن حداکثر تا یکسال می باشد که در صورت نیاز به زمان بیشتر به عنوان مثال برای تحصیل هر ساله این ویزا باید تمدید گردد.

اقامت دائم و همیشگی اقامتی است که به اشخاصی با شرایط زیر اعطا می شود و ویزاهای  سرمایه گذاری ، ازدواج و بلو کارت  می تواند به اقامت دائم منجر شود ، این شرایط عبارت است از :

1: مدت ۵ سال در کشور آلمان اقامت غیر دائم داشته باشد .

2:قادر به تامین هزینه زندگی خود باشد .

3: کشور آلمان را به عنوان یک کشور دموکرات قبول داشته باشد .

4: به قانون اساسی کشور آلمان پایبند باشد و اقداماتی بر ضد منافع این کشور انجام ندهد .

5: به زبان آلمانی در سطح B1  تسلط داشته باشد .

6: تقاضای دریافت تابعیت کشور آلمان را داشته باشد و باید تابعیت قبلی خود را برای اخذ تابعیت آلمان واگذار نماید.

تابعیت کشور آلمان معمولا پس از ۸ سال اقامت در کشور آلمان اخذ می شود . افرادی که می خواهند به تابعیت کشور آلمان برسند باید دارای شرایط زیر باشند :

1: در کشور آلمان به مدت ۸ سال اقامت داشته باشد ( به جز موارد استثنایی که به افراد خاص در زمان کمتری تابعیت کشور آلمان اعطا می شود )

2: بتواند مخارج زندگی خود و خانواده خود را تامین نماید ( از مزایای رفاهی دولت و حقوق بیکاری کشور آلمان نباید هیچ استفاده ای بنماید )

3: به زبان آلمانی در سطح B1  تسلط کامل داشته باشد .

4: به قانون اساسی کشور آلمان متعهد باشد .

5: سابقه کیفری نداشته باشد .

شرایط تبدیل اقامت به تابعیت در آلمان:

کشور آلمان برای متقاضیان آزمونی برگزار می نماید که پس از گذراندان این آزمون می توانند به تابعیت کشور آلمان دست یابند که برای قبولی در این آزمون از ۳۳ سوال باید به ۱۷ سوال پاسخ صحیح دهند ( افرادی که ۱۶ سال سن به پایین داشته باشند ، از مدارس آلمانی فارغ التحصیل شده باشند یا معلولیت یا بیماری تایید شده داشته باشند نیازی به گذراندن آزمون تابعیت ندارند ).

کشور آلمان دو تابعیتی بودن افراد را نمی پذیرد و افراد برای کسب تابعیت آلمان باید تابعیت قبلی خود را ترک نمایند .

اگر فرد از طریق ویزای ازدواج وارد کشور آلمان شود و با فرد تبعه آلمانی ازدواج کرده باشد پس از ۳ سال می تواند به تابعیت کشور آلمان دست یابد و یا اگر فردی با یکی از افراد مقیم کشور آلمان ازدواج نماید و فرد مقیم از ۳ سال قبل از ازدواج ، در خاک کشور آلمان اقامت داشته باشد پس از ۲ سال (جمعا ۵ سال ) می تواند به تابعیت کشور آلمان دست پیدا کند .

برخی از افراد با شرایط خاص می توانند سریع تر به اقامت دائم یا تابعیت برسند به عنوان مثال بعضی از افراد از طرف دولت کورس های پیشنهادی دریافت می کنند که مدت زمان اقامت آن ها را از ۸ سال به ۷ سال کاهش می یابد. یا پناه جویان و آوارگان در شرایط خاص می توانند با اقامت کمتر از ۸ سال درخواست تابعیت نمایند.

بسیاری از افراد با ویزای تحصیلی وارد این کشور شده و به طور رایگان به تحصیل در این کشور می پردازند ، پس از اتمام تحصیل با دانستن زبان آلمانی جویای کار می شوند و پس از کار کردن به مدت دو دوره ۲ ساله درخواست اقامت دائم و سپس تابعیت می کنند .

افراد پس از ۵ سال کار در کشور آلمان می توانند اقامت دائم دریافت نمایند و پس از ۳ سال اقامت دائم در این کشور می توانند به تابعیت کشور آلمان دست پیدا کنند هم چنین افرادی که مدرک دانشگاهی معتبر ، قرارداد کاری با یک شرکت آلمانی و حقوق بالای ۳۵۰۰ یورو در ماه و شرایط دیگر را هم داشته باشند می توانند کارت ابی اتحادیه اروپا را دریافت نمایند که پس از ۳۳ ماه کار قادر به دریافت اقامت آلمان می باشند افرادی که مدرک زبان B1 آلمانی دارند پس از ۲۱ ماه کار می توانند برای اقامت خود اقدام نمایند .

در این مقاله به اخذ اقامت کشور آلمان و تبدیل اقامت به تابعیت در کشور آلمان پرداختیم ، طی شرایطی افراد مقیم در کشور آلمان می توانند از اقامت به تابعیت کشور آلمان برسند که زمان تبدیل اقامت به تابعیت در کشور آلمان معمولا ۸ سال می باشد و طی شرایطی می توان این زمان تبدیل اقامت به تابعیت کشور آلمان را کوتاه تر نمود.

در مقاله فوق تمامی مواردی را که برای تبدیل اقامت به تابعیت در آلمان وجود دارد را بررسی نمودیم اما باید گفت که اشخاصی که اقامت  دائم آلمان را دارا هستند به راحتی می توانند تبدیل اقامت به تابعیت در آلمان را انجام دهند و به تابعیت آلمان نیز دست یابند اما اخذ تابعیت آلمان معمولا 8 سال به طول خواهد انجامید تا فرد متقاضی بتواند اقامت دائم خود را به تابعیت تبدیل نماید.

اگر درخواست تبدیل اقامت به تابعیت در آلمان را دارید قبل از هر اقدامی بهتر است با مشاورین برجسته موسسه مشاوره ای MIE در اتریش مشاوره نمایید و اطلاعات کافی در مورد تبدیل اقامت به تابعیت در آلمان را بدست آورید.

 

 

2 پاسخ
 1. موعینی
  موعینی گفته:

  باسالم وعرض ادب من با ۷سال در آلمان هستم از دواج حالا قانونی جدا شدیم اقامت داعم دارم اما تقاضای پاس آلمانی دارم ۶سال کار میکنم نیمه وقت کمکی از دولت المان تا بحال بابت کمک هزینه دریافت نکردمB1 ندارم اما در کلاس شرکت کردم چه مدارکی لازم است مرا لطفا راهنمای کنید با تشکر

  پاسخ
  • m h
   m h گفته:

   سلام و عرض ادب
   مدارک خاصی نیاز ندارید. نداشتن سابقه جرم و کیفری ، آشنایی به قوانین آلمان و تسلط به زبان آلمانی از عوامل مهم در اخذ تابعیت است.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *