تحصیلات در انگلستان

تحصیلات در انگلستان از راه های زیادی امکانپذیر است که موسسه مشاوره ای MIE در آن مقاله به توضیح این راه های و ارائه راهنمایی هایی پرداخته است. در این مقاله به معرفی معرفی برخی ویزا های تحصیلی در انگلستان ، تعریفی از موسسات آموزشی در رابطه با تحصیلات در انگلستان ، رتبه های علمی دانشگاه های انگلستان و همچنین هزینه های تحصیلات در انگلستان است لذا در صورت وجود هرگونه شبهه و سوالات بیشتر در مورد تحصیلات در انگلستان و یا طرق قانونی و مطمئن تر مهاجرت به انگلستان می توانید با مشاورین برجسته امر حقوق بین الملل در موسسه مشاوره ای MIE تماس حاصل فرمایید . امید است با مطالعه این مقاله که متعلق به موسسه مشاوره ای MIE است توانسته باشیم مطالب مفیدی را در مورد تحصیلات در انگلستان خدمت شما عزیزان همیشه همراه این سایت گذاشته باشیم.

آیا در مورد تحصیلات در انگلستان سوالاتی‌دارید؟ آیا می خواهید بیشتر با تحصیلات در انگلستان آشنا شوید ؟ آیا از بورسیه های تحصیلی در کشور انگلستان مطلع هستید؟ در مورد ویزا های تحصیلات در انگلستان اطلاعاتی دارید‌؟ آیا از تعداد دانشگاه و موسسات آموزشی کشور انگلستان مطلع هستید ؟

یکی از بهترین و پر کاربرد ترین ویزاها برای امر مهاجرت به انگلستان ویزای تحصیلی است . کشور انگلستان با بیش از ۳۵۰۰ دانشگاه – کالج و موسسات آموزشی یکی از برترین نظامهای آموزشی دنیا را دارد که اخذ پذیرش در دانشگاه های انگلستان و اخذ ویزا از این طریق یکی از بهترین راه های مهاجرت می باشد .

موسسات آموزشی در انگلستان دارای سابقه غنی و سنتی در ارائه آموزش و پرورش به دانشجویان خود در سطح بین المللی  می باشد . آکسفورد و کمبریج نامهایی هستند که در جهان به دلیل عملکرد فوق العاده و دوره های آموزشی با سطح و کیفیت بالا شناخته شده اند .

رتبار توصیه می شود به اه های علمی دانشگاه های کشور انگلستان به سه گروه تقسیم می شوند .

گروه ۱) دانشگاه های که از لحاظ سطح علمی بسیار مطلو ب و در رنکینگ علمی عموما جایگاه های ۱ تا ۱۰ را کسب می کنند که از لحاظ شرایط پذیرش بسیار سختگیرانه عمل می کنند و هزینه های بسیار بالایی هم دارند .

گروه ۲) دانشگاه و موسسات آموزشی هستند که برای امر پذیرش تحصیلی دانشجویان بین المللی بسیار توصیه می شود به این علت که از رنکینگ متوسطی در سطح بین المللی برخوردارند و امکانات مطلوبی به دانشجویان خود ارائه می دهند .

گروه ۳) نوع سوم به مراکز آموزشی لوکس و فانتزی در کشور انگلستان اطلاق می شود که از لحاظ سطح علمی خیلی کیفیت مناسبی نداشته و هزینه های بالایی نیز دریافت می نمایند که برای پذیرش تحصیلی دانشجویان بین المللی توصیه نمی گردند .

سطوح آموزشی در انگلستان همراه با مهارت های مورد نیاز به دانشجویان ارائه می گردد . آیا می دانید دانشمندان و موسسات آموزشی در انگلستان موفق به دریافت حدود ۱۰۰ جایزه نوبل شده اند . همچنین این کشور در رشته های هنر – مد – تلویزیون و طراحی بازی های ویدئویی در جهان بهترین هستند .

در انگلستان شورای علمی به نام شورای علمی بریتانیا وجود دارد که راهنمای دانشجویان بین المللی می باشد که این سازمان در زمینه خدمات دانشجویی – پیدا کردن دانشگاه مناسب – پذیرش تحصیلی و … به دانشجویان کمک می کند .

همچنین هر دانشگاه دارای یک جامعه دانشجویی بین المللی است که به تنظیم زندگی در انگلستان و ارتباط با دانشجویان دیگر کمک بسیاری به محصلین بین المللی می نماید .

هزینه ها

هزینه تحصیل دانشجویان دوره در کشور انگلستان کارشناسی حدود ۶ تا ۹ هزار پوند در سال می باشد .علاوه بر این اگر شما جزء شهروندان بریتانیا ( انگلستان – اسکاتلند – ولز و ایرلند شمالی ) نیستید پرداخت شهریه شما بیش از کسانی است که جزء شهروندان بریتانیا هستند .

کمک های مالی در انگلستان

بورسیه برای دانشجویان بین المللی تعلق می گیرد . بیش از ۲۰۰۰۰ دانشجوی بین المللی دانشجویان از کمک هزینه مالی دریافت می کنند که این کمک هزینه ها یا بر اساس نیاز مالی است با بر اساس شایستگی علمی تعلق می گیرد .

در این رابطه وب سایتهایی وجود دارند که به دانشجویان بین المللی که واجد شرایط اخذ بورسیه هستند کمک می کنند .

 • بورس تحصیلی دانشجو: SCOLARSHIP_SEARCH.ORG.UK
 • آموزش پرورش : educationuk.org/global/scholarships
 • شورای بریتانیا : britishcouncil.org
 • مقالات حرفه ای : essayorders.uk

مدارس : بسیاری از مدارس بریتانیا ارائه مدارک آموزشی مانند سطح A – دیپلم بین المللی و یا HIGHERS اسکاتلند (برای دانش آموزان بین ۱۶ تا ۱۸ ساله) و مدارک شغلی مانند : NQS – SVQS صادر می کنند .

ویزای دانشجویی

هر سال، هزاران نفر از دانشجویان بین المللی موفقیت ویزا برای تحصیل در انگلستان به دست آورید. دولت بریتانیا از دانشجویان بین المللی استقبال می کند و هیچ محدودیتی در تعداد ویزاهای دانشجویی وجود ندارد .اطلاعات دقیق و بیشتر را می توان در وب سایت UKCISA دریافت نمود .

آیا ویزا برای تحصیل در بریتانیا نیاز دارید؟

این بستگی به ملیت و وضعیت مهاجرت فرد دارد.  اگر شما نیاز به ویزا برای تحصیل در انگلستان دارید در سایت زیرمی توانید این امر را دنبال کنید . www.gov.uk/check-uk-visa

چه زمانی باید برای ویزای اقدام کنم؟

این مهم است که برای آماده سازی و اعمال قبل از شما قصد شروع دوره خود را. بسیاری از دانش آموزان نمی دانند که چگونه طولانی روند خواهد شد، و هم به اندازه کافی را ترک کنید. شما می توانید برای ویزای تا سه ماه قبل از شروع دوره خود را اعمال می شود، اما این یک ایده خوب برای انجام تحقیقات خود را و برنامه ریزی چه شما نیاز به قبل از آن انجام دهید، اگر شما می توانید.

نرم افزار شما ممکن است شما نیاز به:

 • اسناد تولید نشان امور مالی و مدارک خود را.
 • شرکت در مصاحبه و یا ثبت نام اطلاعات بیومتریک خود را
 • یکآزمون زبان انگلیسی.

در حالی که هیچ مورد نیاز واکسیناسیون برای ویزای وجود دارد، برخی از موسسات شما نیاز به واکسن های خاص و یا – یک رادیوگرافی قفسه سینه – اگر شما از یک سل منطقه پرخطر آینده. لطفا موضوع را با موسسه شما، برای مثال دانشگاه یا کالج خود را، برای دیدن آنچه مورد نیاز خود هستند.

شما باید یک تصمیم در ویزای شما در عرض سه هفته است. بررسی انگلستان ویزا و مهاجرت راهنمای زمان پردازش برای پیدا کردن چه مدت آن ممکن را برای دریافت ویزا در کشور شما.

چه نوع از ویزا نیاز دارم؟

دو ویزاهای زیر مناسب برای دانش آموزان که مایل به انجام یک دوره کوتاه یا دوره های زبان انگلیسی برای تا 11 ماه عبارتند از:

 • ویزای دانشجویی کوتاه مدت: شما می توانید اگر ۱۸ سال یا بیشتر از آن سن دارید ، و شما می خواهید به مطالعه در انگلستان تا شش ماه بپردازید. اگر شما می خواهید برای پیوستن به یک دوره زبان انگلیسی، شما می توانید برای ویزای طولانی برای تا 11 ماه باقی بماند اعمال می شود.
 • کوتاه مدت دانش آموز (کودک) ویزای: شما می توانید اگر 17 ساله یا جوانتر هستید اقدام کنید ، و شما می خواهید به مطالعه در انگلستان تا شش ماه بپردازید .

دو ویزاهای زیر اجازه می دهد شما را به انجام دیگر البته در انگلستان:

 • درجه ویزا (کودک) دانش آموز 4: شما می توانید درخواست اگر شما بین 4 و 17 سال سن دارند. اگر شما بین 4 و 15 سال سن دارند، شما باید از آمدن به انگلستان به در، مدرسه مستقل شهریه تحصیل شود.
 • درجه 4 (عمومی) ویزای دانشجویی: شما می توانید درخواست دهید اگر شما می خواهید به مطالعه در انگلستان بپردازید و شما 16 سال یا بیش از آن سن دارید واجد شرایط خاص این ویزا هستید .

برخی از دانش آموزان تقاضا برای 4 ویزا درجه (عمومی) ممکن است نیاز به یک آزمون زبان انگلیسی به عنوان بخشی از برنامه های خود را. لطفا توجه داشته باشید که دستورالعمل ها و مقررات در آزمون زبان انگلیسی امن دولت بریتانیا (SELT) ارائه دهندگان در معرض تغییر هستند. بسته به جایی که هستید و نوع دوره شما انجام می دهند، این تغییرات ممکن است یک اثر در آزمون شما می توانید برای دیدار با الزامات ویزا. همچنین ممکن است یک اثر در هر گونه شرایط زبان انگلیسی تعیین شده توسط دانشگاه یا کالج خود را داشته باشند.

نتیجه گیری

هدف ازنگارش این مقاله که متعلق به موسسه مشاوره ای MIE است تشریح و توضیح راه مهاجرت از طریق  مهاجرت تحصیلی به کشور انگلستان و همچنین معرفی مختصری از ویزاهای تحصیلی در  انگلستان ، تعریفی از مهاجرت تحصیلی به کشور انگلستان و .. است که با توجه به سطح و رنکینگ علمی بالای کشور انگلستان و دانشگاه های معتبر در این کشور بتوانیم اطلاعات درستی را به خواننده این مطلب بدهیم تا با توجه به شرایط موجود اگر قصد مهاجرت به کشور انگلستان را دارد  دارد با مشورت با موسسه مشاوره ای MIE بتواند مناسب ترین تصمیم را اتخاذ نماید .

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *