تحصیل ارزان در لهستان

تحصیل ارزان در لهستان از جمله بهترین فرصت ها برای ادامه تحصیل در قلب اروپا میباشد سطح علمی بالای دانشگاه ها و هزینه های فوق العده پایین از جمله نکات قابل ذکر برای تحصیل در کشور لهستان میباشد .تحصیل ارزان در اروپا و دانشگاه های معتبر همواره یکی از خواسته های هموطنان عزیز می باشد.تحصیل ارزان در لهستان چگونه است؟آیا تحصیل ارزان در لهستان برای تمامی افراد استفاده می شود؟آیا درباره تحصیل ارزان در لهستان اطلاعات کافی دارید؟آیا تمایل به دریافت اطلاعات تحصیل ارزان در لهستان دارید؟شرایط تحصیل ارزان در لهستان چگونه است؟تحصیل ارزان در لهستان چگونه انجام پذیر است.

 • موسسه مشاوره ایMIE همواره سعی در این امر داشته که بتواند تسهیل کننده راه دوستان عزیز باشد. در این مقاله سعی شده است شرح جامع و کاملی درباره تحصیل ارزان در کشور لهستان و شرایط آن دانشگاه های برتر و وضع فرهنگی و اقتصادی این کشور داده شود. در صورت داشتن هرگونه سوال میتوانید با مشاوران مجرب و برجسته موسسه مشاوره ای MIE تماس بگیرید.

 • مشاوران مجرب ما بر آنند تا راحت ترین راه ها را برای تحصیل ارزان در لهستان را پیش روی شما متقاضی عزیز قرار دهند. تحصیل ارزان در لهستان از سرتاسر دنیا متقاضی دارد از جمله کشورهای آمریکا انگلستان و…که به دلیل سطح کیفی بالای تحصیل و هزینه پایین آن این امر روز به روز فزونی می یابد.

   

 • لهستان

  لهستان واقع در مرکز اروپا است که در میان بزرگترین و پرجمعیت ترین کشورهای منطقه در رده نهم بزرگترین کشور در اروپا و از لحاظ جمعیت در رده ششم اتحادیه اروپا(EU) قرار دارد. لهستانرشد اقتصادی قوی در سال های اخیر به خصوص بعد از پیوستن به اتحادیه اروپا در سال ۲۰۰۴ برخوردار بوده است،؛ در میان بحران اقتصادی سال ۲۰۰۹، لهستان تنها کشور اروپایی بود که در آن برهه زمانی شاهد توسعه اقتصادی بوده است.

  با توجه قدمت بیش از یک هزار ساله  این کشور، میراث فرهنگی فوق العاده غنی در این کشور وجود دارد. اولین دانشگاه در لهستان در قرن ۱۴ تاسیس شد. امروزه، لهستان در حال تبدیل شدن به یک مقصد محبوب برای دانشجویان بین المللی جهت تحصیلات دانشگاهی می باشد، در سال ۲۰۱۵ در حدود ۴۶۰۰۰ دانشجوی خارجی در این کشور حضور داشته اند.

  برای بسیاری از کسانی که تحصیل در لهستان را انتخاب می کنند دلیل اصلی ، هزینه های زندگی نسبتا پایین آن این کشور است، هزینه های زندگی در کشور لهستان  از میانگین هزینه های زندگی در کشور های عضو اتحادیه اروپا پایین تر است. هزینه های دانشگاه به همین ترتیب نسبتا مقرون به صرفه است، به طور معمول بیش از  -۵۰۰۰۴۰۰۰ $ در سالنخواهد بود (غیر از رشته های MBAو پزشکی)

  شرایط تحصیلی برای تحصیل ارزان در لهستان

  آموزش عالی لهستان به مدت سه الی چهار سال در مقطع کارشناسی، یک و نیم تا دو سال در مقطع کارشناسی ارشد طول خواهد کشید. شما نیاز به ارائه مدرکی دارید که نشانگر این باشد که دوره تحصیلی قبلی خود را با موفقیت به پایان رسانده اید. مدرک زبان انگلیسی هم مورد نیاز است(مگر اینکه شما به زبان مادری این زبان را صحبت میکنید). در بعضی از رشته ها ممکن است که شما نیاز به دادن امتحان ورودی برای پذیرش داشته باشید و یا برای رشته های هنر به یکسری پروژه های هنری و کارهای دستی (portfolio)دارید. شما همچنین می توانید به مطالعه به زبان لهستانی را انتخاب کنید، که در این صورت شما هم نیاز به ارائه مدرک زبان و یا ثبت نام در دوره زبان یکساله برای آماده سازی برای تحصیل به زبان لهستانی می باشد.

  ویزای تحصیلی در لهستان

  دانشجویانی که تبعه کشورهای اتحادیه اروپا هستند به  ویزا برای تحصیل در لهستان نیاز ندارد. با این حال، پس از ورود به کشور، شهروندان اتحادیه اروپا نیاز به اجازه اقامت موقت خواهند داشت. دانشجویان بین المللی از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا باید قبل از ورود به کشور لهستان برای ویزای دانشجویی لهستان اقدام نمایند. در بدو ورود، آنها نیز نیاز به اجازه اقامت دارند، که معمولا برای کسانی که با ویزای تحصیلی وارد این کشور میشوند به مدت دو سال اجازه اقامت داده خواهد شد که قابل تمدید نیز میباشد.

  هزینه دانشگاه ها برای تحصیل ارزان در لهستان

  آموزش عالی در لهستان برای شهروندان لهستانی رایگان است. دانشجویان بین المللی ملزم به پرداخت شهریه هستند، که معمولا میان ۲۳۰۰-۴۵۰۰ $ در هر سال در دانشگاه های دولتی لهستان باید پرداخت شود. هزینه در دانشگاه های خصوصی لهستان کمی بیشتر خواهد شد. بسته به دوره و دانشگاه ، هزینه ها می تواند به ۶۸۰۰ $ در سال برسد. دانشگاه های لهستان به تازگی از گرفتن هزینه تحصیل به طور کامل تا قبل از ورود به دانشگاه جلوگیری میکند، به این  منظور که اطمینان حاصل شود که دریافت هزینه ها به صورت یک جا مانعی برای حضور دانشجویان بین المللی در کشور لهستانمحسوب نشود.

  توجه داشته باشید که تعداد نسبتا کمی از کمک هزینه های تحصیلی برای دانشجویان خارجی وجود دارد، بنابراین احتمال قوی وجود دارد که شما هزینه های خود را باید پوشش دهید. با این حال، دانشگاه ممکن است که با درخواست شما مبنی بر گرفتن بورسیه با توجه به شرایط خاصی که شما خواهید داشت موافقت کند.

  هزینه های زندگی در لهستان

  هزینه های زندگی در لهستاننسبتا پایین میباشد، هرچند مقدار هزینه های  شما بسته به شیوه زندگی خود شما و شهری که در آن زندگی میکنید متفاوت است. شما احتمالا نیاز به حداقل ۳۲۰-۶۷۰ $در هر ماه برای پوشش هزینه های زندگی به همراه اقامت خواهید داشت .هزینه خوابگاه های دانشجویی  ۱۲۰تا۱۸۰ $  در هر ماه می باشد، در حالی که اجاره آپارتمان می تواند در حدود ۲۷۰ تا ۵۰۰ $ در هر ماههزینه داشته باشد.

  بیمه درمانیاجباری برای همه دانش آموزان برای کل مدت اقامت خود در لهستان مورد نیاز است. در حالی که توصیه می شود که دانشجویانی که ملیتی خارج از اتحادیه اروپا دارند باید بیمه اتحادیه اروپا را برای تمام زمان حضورشان خریداری کنند.

  دانشگاه های معروف برای تحصیل ارزان در لهستان

  بیش از ۵۰۰ دانشگاه در لهستان وجود دارد، بسیاری آنها در بخش خصوصی فعال هستند. در بین فارغ التحصیلان دانشگاه های لهستان انسانهای شناخته شده ای هستند،از جمله اولین زنی که تا کنون برنده جایزه نوبل شد، ماری کوری، و ستاره شناس معروف دانشگاه نیکلاس  Copernicus.Six. کشور لهستان به رتبه دانشگاه ها خود در رتبه بندی  دانشگاه های جهان QS 2015/16می بالد، در حالی که ۱۲ رتبه از ۱۵۰ برتر دانشگاه دنیا را به خود اختصاص داده است.

  دانشگاه ورشو

  واقع در پایتخت لهستانی، دانشگاه دولتی ورشو در حال حاضر در رده ۶ در رتبه بندی EECA(اروپا)قرار گرفت. دانشگاه Warsawدر سال ۱۸۱۶ بنیان گذاری شده است، و این دانشگاه بزرگترین دانشگاه لهستان است، با ۶۰۰۰۰ دانشجو که  در ۱۹ بخش های آن ثبت نام کردند. دانشگاه سابقه طولانی در ورشو دارد تاریخی با اتفاقات جالب و افسانه ای را دارا میباشد. در طول جنگ جهانی دوم، به عنوان مثال، دانشگاه یک پادگان نظامی توسط سربازان آلمانی تبدیل شده بود. در طول این زمان دانشگاهیان تاسیس به اصطلاح “دانشگاه راز ورشو” و آموزش دانشجویان در مکان های مختلف به صورت پنهانی ادامه یافت.

  دانشگاه Jagiellonian

  قدیمی ترین دانشگاه این کشور، و یکی از قدیمی ترین دانشگاههای اروپا، Jagiellonianاین دانشگاه یکی از معتبر ترین دانشگاه ها  در لهستان است، و رتبه ۷ در رتبه بندی EECA(اروپا)است. تاسیس آن در سال ۱۳۶۴ میلادی صورت گرفته است. این دانشگاه به مکانی برای آموزش رهبران آینده این کشور تبدیل شده است. در میان فارغ التحصیلان متعدد از دانشگاه جان سوم Sobieski (پادشاه لهستان تا ۱۶۹۶)، نیکلاس کوپرنیک (مشهور برای تدوین یک مدل از جهان را با خورشید در مرکز)، پاپ ژان پل دوم و دو برنده جایزه نوبل، ایوو آندریچ و ویسواوا شیمبورسکا حضور دارند. امروزه دانشگاه Jagiellonianحدود ۵۰،۰۰۰ دانشجو دارد این دانشگاه در شهر کراکوف قرار دارد، کراکوف دومین شهر بزرگ این کشور میباشد.

  زندگی برای تحصیل ارزان در لهستان

  از آنجا که لهستان در مرکز اروپا واقع شده است  می توان گفت این کشور  است که شرق و غرب  اروپا را بهم  متصل میکند، هم از لحاظ جغرافیایی و هم فرهنگی. با اینکه دولت کمونیستی سابقا بر لهستان حکومت میکرده ،اما لهستان در سال های اخیر به عنوان یکی از انعطاف پذیر ترین اقتصاد های در اروپا شناخته شده است، در صورتی که کل اروپا در سال ۲۰۰۸-۹ از بحران های اقتصادی رنج میبردند کشور لهستان در حال  لذت بردن از نرخ رشد خود حتی در این وضع بوده است.

  نقاط دیدنی  کشور لهستان عبارتند از سواحل زیبا در کنار دریای بالتیک، منطقه دریاچه ماسوریایی، کوه های تاترا، روستاهای زیبا و البته بسیاری از روستا های این کشور . هزینه های زندگی در لهستان در مقایسه با بسیاری از کشورهای اروپایی نسبتا کم است. مردم محلی نیز برای مهمان نوازی و طبع دوستانه شان شناخته شده اند، به طوری که آنها کمک بسیاری را برای وفق یافتن شما به شرایط موجود خواهند کرد.

  شهرهای دانشجویی برای تحصیل ارزان در لهستان

 • ورشو Warsaw

  پایتخت لهستان، Warsawبزرگترین شهر  کشور لهستان است. ورشو واقع شده است نزدیک به مرکز این کشور، در وسط شهر ورشو رودخانه ویستولا قرار دارد که شهر را دارای یک شخصیت و روح و متمایز کرده است. این شهرستان تقریبا به طور کامل در طول جنگ جهانی دوم نابود شد، شهر قدیمی خود را، در کنار رودخانه و محبوب در میان گردشگران، یک منطقه تعیین شده میراث جهانی یونسکو است، ورشو همچنین دارای یک مجموعه در حال رشد از آسمان خراش ها، مثل Złotaمسکونی ۴۴، تکمیل شده در سال ۲۰۱۲، به کاخ هنر دکو الهام گرفته از فرهنگ و علم، که به ۱۹۵۵ باز می گردد.

  بسیاری از دانشگاه ها و کالج  های کشور لهستان در ورشو قرار دارد، دانشگاه ورشو و دانشگاه ورشو فناوری، که همچنین در رتبه بندی دانشگاه های QSجهانی ویژگی های وجود دارد.

 •   Krakow

  دومین شهر بزرگ در لهستان، Krakowاست که در بخش جنوبی این کشور واقع شده است. از آن به عنوان پایتختی به مدت پنج قرن خدمت کرده است یاد میشود (تا سال ۱۵۶۹)، و یک مرکز بزرگ اقتصادی، علمی و فرهنگی است. این شهر برخلاف ورشو، در جنگ جهانی دوم از آسیب ها به دور بوده است ، و این شهر یکی از محبوب ترین مقصد برای بازدیدکنندگان کشور لهستان است، و مردم را از سراسر جهان با معماری تاریخی و پر زرق و برقش مجذوب خود میکند.

  در حدود ۲۰ دانشگاه و کالج در کراکوف، که کمتر از نیمی از آنها بودجه دولتی استفاده میکنند، از جمله قدیمی ترین و دانشگاه رتبه دوم  درکشور لهستان، دانشگاه Jagiellonianاستدر این شهر قرار دارد.

 • Lodz

  سومین شهر مهم در مرکز لهستان ، و در ۱۳۰ کیلومتری  جنوب غربی  ورشوشهر Lodzاست. یک مرکز صنعتی مهم، به ویژه در طول رونق منسوجات قرن ۱۹، آن را گاهی اوقات با نام مستعار “منچستر لهستان”، در مقایسه با  شهر منچستر بریتانیا. امروز، لودز رونق صنعتی سابق خود را از دست داده است، اما همچنان به صورت یک مرکز کسب و کار جذاب، با  توجه به محل مرکزی آن، ارتباطات خوب و نزدیکی به پایتخت شناخته می شود.

 • جاذبه های این شهر برای بازدیدکنندگان و ساکنان شامل  طیف خوبی از گالری ها و مکانهای تفریحی، و یکی از طولانی ترین خیابان های  تجاری در جهان است. این شهر سومین دانشگاه برتر کشور لهستان به نام دانشگاهLodz در خود جای داده است با توجه به مواردی که ذکر شد این شهر به یکی از بهترین انتخاب ها برای دانشجویان بین المللی تبدیل شده است.

  در پایان باید گفت پیشنهادموسسه مشاوره ای MIE نیز آن است که اگر دوستان به دنبال تحصیل در دانشگاه های رده بالا و ارزان قیمت اروپایی هستند بدون شک کشور لهستان بهترین گزینه پیش رو برای احقاق این امر خواهد بود ،شما شانس تحصیل در یکی از بهترین دانشگاههای اروپایی و اخذ برترین مدارک تحصیلی اروپا را خواهید داشت. در صورت نیاز به هرگونه مشاوره  با مشاوران ارشد موسسه مشاوره ای MIE تماس بگیرید و مشاوران ما شما را در تمام مراحل پیش رو شما را صمیمانه یاری و همراهی خواهند نمود.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *