تحصیل در استرالیا با مدرک دیپلم

تحصیل در استرالیا با مدرک دیپلم

آیا تمایل به تحصیل در استرالیا با مدرک دیپلم دارید؟ آیا تحصیل در استرالیا با مدرک دیپلم امکان پذیر می باشد؟ شرایط تحصیل در استرالیا با مدرک دیپلم چیست؟ چه افرادی می توانند برای تحصیل در استرالیا با مدرک دیپلم اقدام نمایند؟ برای تحصیل در استرالیا با مدرک دیپلم چه اقداماتی لازم است؟ راهکارهای چگونگی تحصیل در استرالیا با مدرک دیپلم چیست؟ در صورتی که شما عزیزان تمایل به کسب اطلاعات درباره تحصیل در استرالیا با مدرک دیپلم دارید می توانید برای یافتن پاسخ سوالات خود در ارتباط با تحصیل در استرالیا با مدرک دیپلم با این مقاله همراه بوده و پاسخ سوالات خود را جویا شوید. در این مقاله تلاش شده است به برخی از سوالات مهم و کلیدی شما عزیزان درباره تحصیل در استرالیا با مدرک دیپلم پرداخته شود و اطلاعات مناسبی در این باب در اختیار شما عزیزان قرار گیرد.

 

تحصیلات مقطع کارشناسی

نحوه سازماندهی دوره های کارشناسی و تحصیل در استرالیا با مدرک دیپلم مبتنی بر نحوه سازماندهی سیستم دانشگاهی در بریتانیا است. دانشگاه های کشور استرالیا برخی از انواع دیگر دوره های کارشناسی (یعنی مدرک مقدماتی) که انگلستان وجود دارد را ارائه نمی دهند، اما به طور کلی این دو سیستم دانشگاهی بسیار مشابه هستند .

یکی از عواملی که تحصیل در استرالیا با مدرک دیپلم و نظام آموزشی استرالیا را از سیستم های آموزشی در اکثر کشورهای دیگر جدا می کند، به عنوان چارچوب صلاحیت استرالیا (AQF) شناخته شده می شود. این چارچوب در تمام مقاطع آموزشی کشور استرالیا اعمال می شود اما به طور ویژه در سطح متوسطه (مقطع دبیرستان) و دانشگاه (مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد) تمرکز دارد. طبق این چارچوب سیستم آموزشی به سطوح مختلفی تقسیم می شود که براساس سطح تحصیلی دانشجویان متفاوت می باشد. این سیستم به اندازه کافی ساده و انعطاف پذیر است و دانشجویان بین المللی می توانند به راحتی تحصیل کنند .

در خصوص تحصیل در استرالیا با مدرک دیپلم لازم به ذکر است که به این علت که تحصیل در ایران تا مقطع دیپلم ۱۱ ساله است لذا افرادی که قصد تحصیل در استرالیا با مدرک دیپلم را دارند و می خواهند در مقطع کارشناسی ادامه تحصیل دهند باید الزاما یک دوره ی یک ساله ی foundation  را در کشور استرالیا گذارنده تا مدرک دیپلم آنها معادل ۱۲ سال محسوب شود .

چارچوب تحصیل در استرالیا با مدرک دیپلم و کالج و دانشگاه شامل ده سطح مختلف است. ۷ سطح اول AQF مربوط به مقطع کارشناسی ارائه می شود و سطح ۸ مربوط به تحصیلات بین مقطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی است و سطوح ۹ و ۱۰ در مختص تحصیلات تکمیلی است. بخش های تحصیلات تکمیلی در اینجا بررسی می نماییم.

 

مدرک سطح ۱ تا ۴

این سطوح در رابطه با تحصیل در استرالیا با مدرک دیپلم و مربوط به مقاطع آموزشی مقدماتی هستند. دریافت این مدارک بین ۶ ماه تا یک سال طول می کشد، اما شما بسته به هدف تحصیلی خود می توانید زمان بیشتر یا کمتری صرف آن کنید. دو سطح اول این مدارک مشابه مدارکی است که در سایر کشورها برای شغل هایی مانند موقعیت های اداری و سایر موقعیت هایی که در آنها سطح آموزش رسمی اندک است، اعطا می شود. سطوح ۳ و ۴ شبیه مدارک حرفه ای است که در دانشکده بازرگانی اعطا می شود و شامل دوره های تخصصی تر مانند دوره های جوشکاری، ماشین آلات و مهارت های اساسی IT می شود، همچنین در آمادگی دانشجویان برای تحصیل در استرالیا با مدرک دیپلم و تحصیلات تکمیلی تاثیرگذار است .

 

دیپلم (سطح ۵)

این سطح دیپلم باز هم برای کسانی که هدف تحصیل در استرالیا با مدرک دیپلم را دارند با این شرایط است که به دانشجویان در اکتساب دانش شناختی و فنی پیشرفته در زمینه های خاص کمک می کند، توجه نمایید که سطح دیپلم یک مرحله بالاتر از سطح ۴ محسوب می شود. دریافت دیپلم معمولا حدود دو سال طول می کشد و معمولا  در زمینه های تخصصی ارائه می شود .

 

دیپلم پیشرفته، مدرک فوق دیپلم (سطح ۶)

مدرک فوق دیپلم یا دیپلم پیشرفته بین ۲ تا ۳ سال طول می کشد و اگر دانشجو تصمیم داشته باشد که تحصیل در استرالیا با مدرک دیپلم در مقطع کارشناسی را ادامه دهد، حدود ۳ تا ۴ ترم از دروس کارشناسی را شامل می شود. دیپلم پیشرفته به کسانی که در رشته های فنی و حرفه ای تحصیل می کنند، اعطا می شود. مدرک فوق دیپلم به کسانی که در رشته های تحصیلی علمی تر مشغول هستند اعطا می گردد. مدرک دیپلم پیشرفته یا فوق دیپلم در روند اشتغال در استرالیا یا کشور مبدا شما بسیار تاثیرگذار است .

 

مدرک کارشناسی (سطح  ۷)

این مدرک مشابه مدرک کارشناسی در سراسر جهان است و برای افرادی که می خواهند تحصیل در استرالیا با مدرک دیپلم داشته باشند ارزشمند خواهد بود .

در استرالیا، میانگین ​​مدت زمان لازم برای اخذ مدرک کارشناسی ۳ تا ۴ سال، بسته به نوع دانشگاه و هدف تحصیلی شما است. بیشتر رشته هایی که شامل پژوهش می شود، معمولا چهار سال طول می کشد .

 

در اینجا فهرستی از رشته ها برای تحصیل در استرالیا با مدرک دیپلم در مقطع لیسانس ارائه شده است که عبارت است از:

انسان شناسی و باستان شناسی

تاریخ کلاسیک

علوم اجتماعی (جامعه شناسی، روانشناسی و غیره)

علوم کامپیوتر

بازرگانی (اقتصاد، مدیریت)

حقوق

رشته های پزشکی / رشته های پیش پزشکی

موسیقی و هنر

فلسفه و دیگر رشته های مشابه

انگلیسی (ادبیات و غیره)

الهیات و مذهب

رشته های علوم (علوم زمین، زیست شناسی، شیمی)، فناوری، مهندسی و ریاضیات

 

 

مدرک کارشناسی (سطح ۸)

تحصیل در استرالیا با مدرک دیپلم به این صورت است که سطح ۸ به مدرک کارشناسی و مدرک تحصیلات تکمیلی تقسیم می شود. مدرک کارشناسی به دو روش حاصل می شود: اگر مدرک کارشناسی خود را در مدت سه سال به اتمام برسانید، می توانید با ادامه تحصیل به مدت یک سال بیشتر و انجام پژوهش در زمینه های خاص، مدرک کارشناسی بگیرید. همچنین در بحث تحصیل در استرالیا با مدرک دیپلم شایان ذکر است که می توانید در صورت فارغ التحصیلی در مقطع کارشناسی چهار ساله، مدرک کارشناسی بگیرید. هرگونه شرایط بیشتر (پایان نامه، پروژه های تحقیقاتی و غیره) مورد نیاز برای اخذ مدرک کارشناسی توسط دانشگاه محل تحصیل و با توجه به رشته تحصیلی شما تعیین می شود.

شما می توانید برای اخذ اطلاعات بیشتری در وب سایت AQF جستجو نمایید. در وب سایت AQF جزئیات بسیار بیشتری ارائه شده است و به شما در درک سیستم آموزشی استرالیا کمک می کند.

به طور کلی در این مقاله تلاش شد درباره ی تحصیل در استرالیا با مدرک دیپلم، مهاجرت به کشور استرالیا، شرایط تحصیل در استرالیا با مدرک دیپلم، مقاطع تحصیل در استرالیا با مدرک دیپلم و سایر موارد اطلاعاتی در اختیار شما عزیزان قرار داده شود. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با تحصیل در استرالیا با مدرک دیپلم با موسسه مشاوره ای MIE همکار موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان کارشناسان خبره بهره مند شوید چرا که اولین قدم برای تحصیل در استرالیا با مدرک دیپلم اخذ اطلاعات صحیح و کامل درباره کشور استرالیا می باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *