تحصیل داروسازی در آمریکا

رشته های علوم پزشکی به ویژه ،دندانپزشکی ،پزشکی ،داروسازی ،مامائی و پرستاری از پرطرفدارین ترین رشته های تحصیلی هستند .بسیاری از متقاضیان تحصیل در داروسازی که از راه یابی به دانشگاههای داخل محروم می مانند ، به فکر تحصیل داروسازی در خارج از کشور می باشند. تحصیل داروسازی در آمریکا ،تحصیل داروسازی در انگلستان ،بهترین گزینه ها جهت اشتغال به تحصیل در داروسازی است.قاره آمریکا که کشور ایالات متحده آمریکا بزرگترین و ثروتمندترین کشور در این قاره و کل دنیا می باشد، از نظر تولید علم ،در سطح اول دنیا قراردارد، ایالت های مختلف آمریکا دانشجوی خارجی جهت تحصیل داروسازی در آمریکا را پذیرفته و بعضی از این دانشگاه ها ،دانشجویان ممتاز  شاغل به تحصیل داروسازی در آمریکا را بورس می کنند.
شرایط خاص سیاسی در ایالات متحده آمریکا،موجب شده تا اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی آمریکا ، با حضور وکیل متخصص مهاجرت ،آسانتر شود و بدون اخذ کمک از وکیل متخصص مهاجرت ،یا موسسه مشاوره ای معتبر در زمینه مهاجرت تحصیلی ،اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی با اندکی مشکل مواجه شود. جهت دریافت آخرین اطلاعات درباره مهاجرت تحصیلی به آمریکا و یا تحصیل داروسازی در آمریکا ، با ما همراه باشید.
آیا تاکنون اندیشه تحصیل در آمریکا را برای فرزندانتان در سر داشته اید؟با تحصیل داروسازی در آمریکا ،امکان اشتغال به داروسازی در آمریکا وجود دارد؟ طول مدت تحصیل داروسازی در آمریکا ، چندسال است ؟تحصیل داروسازی در آمریکا سالانه چه مقدار هزینه می خواهد؟شرایط اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی آمریکا و تحصیل داروسازی در آمریکا چیست؟شرایط اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی در داروسازی آمریکا ، در مقطع تخصص، چیست ؟وکیل متخصص مهاجرت،به چه کسی اطلاق می شود؟صلاحیت موسسه مشاوره ای معتبر،وشرایط وکیل متخصص مهاجرت چه معیارهایی دارد؟با مطالعه این مقاله به پاسخ سوالات حقوقی خود در زمینه مهاجرت تحصیلی به آمریکا آشنا خواهید شد .این نوشتار ،توسط وکیل متخصص مهاجرت ، ،یکی از معتبرترین موسسات مشاوره ای دنیا ، به رشته تحریر در آمده و به سوالات شما عزیزان پاسخ خواهد داد.

فایل صوتی توضیحات آقای ملک پور در باب داروسازی آمریکا

نظام آموزشی آمریکا و مقایسه با ایران

در کشور جمهوری اسلامی ایران ، رشته هایی چون پزشکی ،دندانپزشکی و داروسازی ، بعد از اخذ دیپلم کامل متوسطه و قبولی در کنکور سراسری به صورت پیوسته امکان پذیر است. تحصیل داروسازی در ایران ۷ساله است و در پایان این دوره ۷ساله ، شخص فارغ التحصیل با درجه دکترای حرفه ای (معادل فوق لیسانس) از دانشگاه خارج شده و اجازه کار در حرفه داروسازی را خواهد داشت . اما تحصیل داروسازی در آمریکا ، به این شکل و نظام نیست. تحصیل داروسازی در آمریکا از دو دوره ۴ساله (لیسانس) ویک دوره ۲ساله جهت اخذ دکترا تشکیل می شود . متقاضی تحصیل داروسازی در آمریکا ، ابتدا لازم است در یکی از رشته های علوم پایه ، نظیر زیست شناسی و یا شیمی ، مشغول به تحصیل شود و در  سال سوم در آزمون وروردی شرکت کند . در صورت قبول در آزمون ورودی داروسازی(  PCAT)  امکان ادامه تحصیل درداروسازی را دارد .

شرایط پذیرش دانشجوی خارجی در داروسازی آمریکا

۱-دارا بودن دیپلم و پیش دانشگاهی به معدل حداقل ۱۶٫
۲-مدرک زبان آیلس با نمره ۶و بالاتر
۳-نیاز به قبولی در آزمون MCAT نیست .
۴-هزینه تحصیل سالیانه حدود ۳۷۰۰۰دلار.
نکته قابل ذکر درباره دانشگاههای کشور آمریکا این است که دانشگاههای ایالتی و خصوصی آمریکا ، دانشجوی خارجی متقاضی تحصیل در دارو سازی آمریکا را می پذیرند و شهریه دانشگاههای ایالتی ،کمتر از دانشگاههای خصوصی است . طول دوره  تحصیل در کارشناسی دارو سازی آمریکا ، ۴ساله است  و بعضی از دانشگاههای آمریکا که جنبه پژوهشی دارند ، مقطع داروسازی و تحصیل  در داروسازی آمریکا را تا مقطع دکترا ، که۶سال می باشد را به صورت ناپیوسته ارائه می دهند.

شرایط ورود به حرفه داروسازی در آمریکا

هر چند تحصیل داروسازی در آمریکا ، تا مقطع لیسانس نیز امکانپذیر است ، اما شرط ورود به حرفه داروسازی درآمریکا ، داشتن مدرک دکترای حرفه ای داروسازی می باشد . گرایش رشته داروسازی آمریکا در مقطع دکترا ،عبارتنداز:
گرایش های دکترای حرفه ای تحصیل داروسازی در آمریکا :
۱-داروسازی هسته ای               Nuclear pharmacy
۲- دارو سازی انکولوژی             Oncology pharmacy
۳-دارو درمانی                          pharmacoTherapy
۴-داروسازی روانپزشکی          Psychiaeric pharmacy

دانشگاههای برتر آمریکا در رشته داروسازی

تعدادی از دانشگاههای علوم پزشکی ایالات متحده آمریکا ،در لیست ۲۰ دانشگاه برتر داروسازی دنیا قراردارند. از این میان دانشگاه علوم پزشکی هاروارد و دانشگاه علوم پزشکی کالیفرنیا ، سانفرانیسکو ، در رتبه های اول و دوم دنیا قرار دارند . دانشگاههای کارولینای شمالی ، میشگیان ، پوردو ،در این رتبه بندی دیده می شوند .دانشگاههایی که امکان تحصیل داروسازی در آمریکا را دارند ، به این دانشگاهها ،خلاصه نمی شوند و دانشگاههای علوم پزشکی خصوصی و ایالتی آمریکا ، امکان ارائه رشته داروسازی را به متقاضیان دادند. این دانشگاه ها عبارتند از دانشگاه جان هاپکینز –دانشگاه ییل ، دالنشگاه مینه سوتا و دانشگاه کالیفرنیا ،سان دیگو.

تحصیل دارو سازی در آمریکا، در مقطع تخصصی

دارندگان دکترای حرفه ایی داروسازی که خارج از آمریکا، فارغ التحصیل شده اند، ورود به دوره های تخصصی و تطبیق مدارک تحصیلی ،لازم است تا در آزمونی  با نام اختصاری( USMLE)   در سه مرحله شرکت نمایند.
دانش آموختگان خارج از آمریکا ،که متقاضی ورود به دوره های تخصصی یا فلوشیب می باشند، از طریق شرکت در آزمون های مربوطه ، می توانند در دوره های تخصصی داروسازی در آمریکا ، ارائه تحصیل دهند.

هزینه های داروسازی در آمریکا

شهریه سالیانه هزینه تحصیل داروسازی در آمریکا ، به همراه هزینه های زندگی ، سالانه حدود ۳۰ الی ۴۰ هزار دلار می باشد و دانشجوی شاغل به تحصیل داروسازی در آمریکا ،حق کار دانشجویی دارد که بخشی از هزینه های وی را پوشش می دهد .این هزینه در ایالت های مختلف آمریکا ، متغیر است و شرح جدول شهریه ها در سایت دانشگاه های علوم پزشکی آمریکا ، جهت تحصیل داروسازی در آمریکا ،آمده است .درمجموع هزینه های تحصیل وزندگی درایالات متحده آمریکا ازکشورهای اروپایی که کورس های داروسازی برگزارمیکنند بیشتراست وقبل ازهرگونه اقدامی ازشرایط وهزینه های تحصیل داروسازی درآمریکا مطلع شوید.درصورتی که متاهل هستید وقصد ادامه تحصیل درآمریکارادارید،پیش ازهراقدامی ،ازصدور ویزای همراه دانشجو جهت خانواده اطمینان حاصل فرمایید.
سطرهای نوشته شده دربالا،اطلاعات مختصری درباره تحصیل داروسازی در آمریکا می باشد.،چنانچه نیاز به اطلاعات بیشتر درباره تحصیل داروسازی درسایرکشورها ویامایل به آشنایی باسایر راههای مهاجرتی هستید،می توانید با موسسه مشاوره ای MIE درایران وسایر کشورها تماس حاصل فرمایید .به اطلاع شما عزیزان میرسانیم که موسسه مشاوره ای MIE  افتخار همکاری باوکلای طراز اول بین المللی وداخلی رادارد.وکلای پایه یک دادگستری ایران ومشاورین حقوق بین الملل ،درتمامی ایام وساعات اعلامی درهفته وحتی ایام تعطیل،باافتخار آماده پاسخگویی به سوالات مشاوره ای شما عزیزان می باشند. این مقاله جهت استفاده درسایت موسسه مشاوره ای MIE نگاشته شده است.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *