تحصیل داروسازی در انگلستان

تحصیل داروسازی در انگلستان

تحصیل داروسازی در انگلستان برای متاضیان و علاقه مندان به تحصیل در انگلستان و مهاجرت به انگلستان در این مقاله به صورت علمی مورد بحث و بررسی قرار میگیرد.در این مقاله برآنیم تا اهم نکات و جزئیات درمورد تحصیل داروسازی در انگلستان  و شرایط اخذ پذیرش تحصیل داروسازی در انگلستان  را برای شما عزیزان بیان بداریم.همچنین میتوانید پاسخ سوالات خود را درباره ی تحصیل در انگلستان ، راههای مهاجرت به انگلستان ، تحصیل داروسازی در انگلستان و آشنایی با شرایط وکیل متخصص مهاجرت،از طریق همین وبسایت فراگیرید.تحصیل داروسازی در انگلیس به دلیل برخورداری از برترین دانشگاه ها و مراکز آموزشی مورد استقبال بسیاری از افراد علاقه من به تحصیل در انگلستان میباشد.برای کسب این اطلاعات مقاله ی زیر را دنبال بفرمایید.

فایل تصویری استاد ملک پور (دانشجو دکترا رشته حقوق در دانشگاه ملی وین اتریش ) در باب تحصیل در انگلستان

فایل صوتی استاد ملک پور (دانشجو دکترا رشته حقوق در دانشگاه ملی وین اتریش ) در باب تحصیل در انگلستان
 

ورود برای تحصیل داروسازی در انگلستان

تحصیل داروسازی در انگلستان برای ورود در مقاطع سنی مختلف شرایط بخصوصی را شامل میگردد.دانش آموزان بین المللی می توانند برای تحصیل داروسازی در انگلستان لازم است در نظر بگیرند که د رکدام دسته بندی قرار خواهند گرفت و شرایط لازم برای آنها به چه صورت است. ورود دانش آموزان بین المللی به مدارس انگلیس جهت آماده سازی دانش آموزان برای ورود به رشته داروسازی ۳ حالت دارد.
۱-    دانش آموزان بالای ۱۲ سال قبل از دوره دبیرستان که تا اول دبیرستان را تمام کرده اند : در این صورت باید وارد دوره GCSE  شوند. این دوره برای دانش آموزان در این مقطع معادل دیپلم است و دروس علوم پایه به آن ها آموزش داده شده و برای ورود به تحصیل داروسازی در انگلستان آماده می شوند.
۲-    دانش آموزانی که تا سال دوم دبیرستان تحصیل نموده اند که باید در دوره های A-Level  شرکت نمایند.
در دوره A-Level  دروس علوم پایه مانند فیزیک ، شیمی و… به همراه زبان به دانش آموزان آموزش داده خواهد شد.
۳-    دانش آموزانی که مدرک دیپلم را دارند که می توانند وارد دوره های A-Level  یا Foundation  شوند.
پس از گذراندن دوره های مربوطه ، دانش آموزان با امتحانات پایان دوره و نمراتی که در امتحانات پایان دوره کسب می نمایند می توانند وارد مقطع کارشناسی داروسازی شوند.
اگر سطح نمرات دانش آموزان در امتحان پایانی A باشد،دانش آموزان امکان ورود به بهترین دانشگاه های انگلیس را خواهند داشت.
ورود به حرفه داروسازی در انگلیس پس از اتمام موفقیت آمیز ۳ سال دوره لیسانس (کارشناسی) و پس از ۱ سال کار preregistration  امکان پذیر است. با این مدرک اجازه ثبت نام در جامعه داروسازی سلطنتی بریتانیا (RPSGB) داده می شود که در واقع ۴ سال برنامه MPharm می باشد.
در کل اروپا، برنامه های تحصیلی داروسازی معمولا ۵ تا ۶ سال می باشد.۲۲ مدارس داروسازی در انگلستان دوره های MPharm را ارائه می دهند.

 

دانشگاه های موجود برای تحصیل داروسازی در انگلستان

تحصیل داروسازی در انگلستان در بهترین دانشگاه های انگلستان که در رده بندی بالاترین رده را در جهان کسب نموده اند امکان پذیر میباشد.در زیر اسامی 10 دانشگاه برتر برای تحصیل داروسازی آورده شده است:

1.دانشگاه بریستول انگلستان(University of Bristol)

2.دانشگاه اولستر انگلستان(Ulster University)

3.دانشگاه ناتینگهام انگلستان(University of Nottingham)

4.دانشگاه کوئینز بلفاست انگلستان(Queen’s University, Belfast)

5.دانشگاه لیورپول انگلستان(University of Liverpool)

6.دانشگاه کاردیف انگلستان(Cardiff University)

7.دانشگاه بیرمنگام انگلستان(University of Birmingham)

8.دانشگاه رابرت گوردون انگلستان(Robert Gordon University)

9.دانشگاه لیدز انگلستان(University of Leeds)

10.دانشگاه کینگستون انگلستان(Kingston University)

برای بررسی رنکینگ این دانشگاه ها در انگلستان جدول زیر را مشاهده بفرمایید.این رده بندی بر اساس رده بندی سال 2019 اعلام شده است.

نام دانشگاه رده بندی دانشگاه در انگلستان
دانشگاه لیدز 11
دانشگاه بیرمنگام 14
دانشگاه ناتینگهام 16
دانشگاه بریستول 19
دانشگاه کاردیف 32
دانشگاه کینگستون 110

شرایط ورود برای تحصیل داروسازی در انگلستان

تحصیل داروسازی در انگلستان شرایطی را برای ورود افراد در نظر گرفته است.شرایط ورود ، سطح نمرات A در امتحانات نهایی ۱۸ ساله تحصیلی است. برای ورود به برنامه MPharm باید نمرات grade A و B2 در درس شیمی الزامی است. همچنین دانش آموز باید از هرگونه سابقه کیفری و انجام جرم و هرگونه بیماری و معلولیت به دور باشد.

هزینه های تحصیل داروسازی در انگلستان

تحصیل داروسازی در انگلستان هزینه هایی را در بر خواهد داشت.بسیاری از دوستان در باره ی اخذ بورسیه ی تحصیلی برای دانشگاه های انگلستان سوالاتی میپرسند که بدین جهت میتوانند در مقالات همین سایت برای اخذ اطالعات در این زمینه جست و جو نمایند.هزینه های تحصیل داروسازی در انگلیس معمولا سالانه حدود ۱۶۰۰۰ الی ۲۰۰۰۰ پوند در سال است که معمولا دانشجویان می توانند شهریه را به صورت اقساطی پرداخت نمایند.

برنامه درسی جهت تحصیل داروسازی در انگلستان

تحصیل داروسازی در انگلستان شامل برنامه ی درسی و تعداد ساعات مشخص این برنامه میگردد.به طور معمول بر اساس دوره ۵ ساله برنامه درسی مشخص شده است که عبارتند از:
•    دانش آموزان حداقل ۳۰۰۰ ساعت مطالعه در خصوص موضوعات مربوطه دارویی خواهند داشت.
•    حداقل ۳۵ درصد از برنامه تحصیلی مشترک همه دانش آموزان شامل آماده و تجزیه و تحلیل نتایج  آزمایش، تمرین ها، و یا مشاهدات و نتیجه گیری یافته های خود می باشد.
•    آموزش داروسازی در مقطع کارشناسی صورت گرفته در کنار تحقیق و دیگر مطالعات کارشناسی ارشد
•    در سال آخر، دانش آموزان به تصویب یک ارزیابی از دانش و درک از هر گونه تغییر در قانون داروخانه نیاز خواهند داشت.

محتوای برنامه درسی جهت تحصیل داروسازی در انگلستان

تحصیل داروسازی در انگلستان دارای محتوای برنامه درسی یزر میباشد.

•    اتیولوژی و اپیدمیولوژی بیماری های عمده و اصول درمان مواد مخدر
•    اساس مولکولی عمل مواد مخدر و اقدامات مواد مخدر در سیستم های زنده؛ مولکولی، سلولی، بیولوژیکی و جنبه های فیزیکی
•    جنبه های فیزیکی و شیمیایی مواد مخدر و سیستم های بیولوژیکی، از جمله ترمودینامیک و سینتیک شیمیایی
•    روش تحلیلی
•    فروش و عرضه دارو، از جمله ارزیابی و مدیریت ریسک و ارائه مشاوره
•    کد، استانداردها و سیستم های دولت و عمل؛ مدیریت ریسک
این برنامه به طور معمول شامل دروس شیمی محض، ریاضی، زیست شناسی، و فیزیولوژی در سال اول همراه با مقدمه عمل داروخانه و برخی از مهارت های تحصیلی است.

مدارک مورد نیاز جهت تحصیل داروسازی در انگلستان

-پاسپورت یا شناسنامه متقاضی

-ترجمه انگلیسی مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی(در صورت وجود)و ریز نمرات آن

-مدرک زبان آیلتس 6.5(نمرات هر 4 بخش باید حداقل 6 باشند و TOEFL یا PTE نیز قابل قبول میباشد.)

-فرم رزومه (CV)

– ۸ قطعه عکس ۴*۳

-گواهی بهداشت سلامت و عدم ابتلا به ایدز وهپاتیت(BوC)

-ترجمه و تایید مدارک توسط وزارت دادگستری و وزارت امور خارجی

-بیانیه ی شخصی(Personal Statement)

نکته:بیانیه ی شخصی به جهت توضیح مسائلی همچون علت درخواست تحصیل داروسازی در انگلستان،اهداف پس از تحصیل داروسازی در انگلستان و انتظارات و علایق شما در خصوص تحصیل میباشد.

پس از تحصیل داروسازی در انگلستان

تحصیل داروسازی در انگلستان پس از فارغ التحصیلی شما را در 3 چایگاه شغلی قرار خواهد داد.پس از تحصیل شما داروساز،دستیار داروساز و یا تکنسین داروساز خواهید بود.به عنوان داروساز شما میتوانید وارد فضاهای درمانی مانند داروخانه ی بیمارستان ها و داروخانه های داخلی شوید و بر تجویز داروها به بیماران و دوز مصرف و موارد مشابه نظارت فرمایید.چنانچه شما دستیار داروساز باشید،در کنار تکنسین داروساز میتوانید به دریافت نسخه ی مشتریان و پاسخگویی به سوالات پزشکی مشتریان در ارتباط با داروها بپردازید.تکنسین داروساز همچنین دوز مصرف داروها را برای بیماران یادداشت مینماید و میتواند هم در داروخانه ها و هم در بیمارستان ها خدمت رسانی نماید.برای اطلاع از کار در انگلستان در زمینه داروسازی میتوانید در مقالات همین سایت به جست و جو بپردازید و یا در گوگل با جست و جوی کار در انگلستان بهمراه کلیدواژه ی ملک پور مقالات برتر و دست اول را بیابید.

سخن آخر در خصوص تحصیل داروسازی در انگلستان

تحصیل داروسازی در انگلستان در این مقاله به صورت کامل بررسی گردید و مهمترین نکات به عرض شما رسید.جزئیات بسیاری در خصوص تحصیل در انگلستان،اخذ بورسیه ی تحصیلی در انگلستان،دانشگاه های انگلستان و مهاجرت تحصیلی به انگلستان وجود دارد.به جهت تسریع در امر پاسخگویی به شما عزیزان میتوانید سوالات مرتبط با تحصیل داروسازی در انگلستان را در ذیل همین مقاله بیان نمایید.چنانچه علاقه من به تبادل اطلاعات و نظرها با دیگر دوستان در داخل و یا خارج از کشور دارید،میتوانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ همگانی ذکر نمایید.توجه داشته باشید طبق قانون وکالت جمهوری اسلامی ایران،واژه ای به عنوان وکیل مهاجرت در قوانین ایران وجود ندارد و تنها وکیل پایه یک دادگستری ویا کارآموز وکالت، امکان مشاوره حقوقی در همه زمینه ها، خصوصا مشاوره حقوق بین الملل خصوصی که قوانین مهاجرت بخشی ازاین علم می باشد را داراست. موسسات مهاجرتی که توسط وکلای پایه یک دادگستری تاسیس اداره می شوند به شرط آموزش درزمینه قوانین مهاجرت وحقوق بین الملل خصوصی، امکان مشاوره حقوق مهاجرت رادارند. موسسه مشاوره ای MIE ، اولین موسسه مهاجرتی معتبر که بابیش از صد وکیل پایه یک دادگستری همکاری مستمر دارد، در زمینه های مهاجرتی وحقوق مربوط به قوانین مهاجرتی، خدمات مشاوره رایگان حقوقی تلفنی برای شما متقاضیان عزیز فراهم آورده است.درصورتی که پس ازمشاوره رایگان تلفنی، شرایط شما توسط مشاورین ارشد موسسه مشاوره ای MIE ، مثبت ارزیابی شود،امکان مشاوره حضوری وعقد قرارداد مشاوره حقوقی با موسسه مشاوره ای MIE را دارید.درصورت تمایل به اخذ مشاوره تلفنی رایگان در باب مهاجرت به انگلستان و تحصیل داروسازی در انگلستان میتوانید با دفتر ما در وین تماس حاصل بفرمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *