تحصیل در آلمان در مقطع دبیرستان

بررسی شرایط تحصیل در مقطع دبیرستان در این کشور

 • تحصیل در آلمان در مقطع دبیرستان و مقدمه ای بر آن
 • تحصیل در آلمان در مقطع دبیرستان و شرایط عمومی
 • تحصیل در آلمان در مقطع دبیرستان و نظام آموزشی آلمان
 • تحصیل در آلمان در مقطع دبیرستان و هزینه های تحصیل و زندگی
 • تحصیل در آلمان در مقطع دبیرستان و اخذ بورسیه تحصیلی
 • تحصیل در آلمان در مقطع دبیرستان و بررسی ویزای همراه
 • تحصیل در آلمان در مقطع دبیرستان و معرفی دبیرستان های آلمان
 • تحصیل در آلمان در مقطع دبیرستان و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی آلمان
 • تحصیل در آلمان در مقطع دبیرستان و موقعیت ورود به دانشگاه
 • تحصیل در آلمان در مقطع دبیرستان و راه یابی به رشته های علوم پزشکی
 • تحصیل در آلمان در مقطع دبیرستان و وضعیت اقامت پس از تحصیل
 • تحصیل در آلمان در مقطع دبیرستان و سخن پایانی
تحصیل در آلمان در مقطع دبیرستان

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

تحصیل در آلمان در مقطع دبیرستان و مقدمه ای بر آن

تحصیل در آلمان در مقطع دبیرستان ، شرایط و قوانین تحصیل در این کشور و همچنین قوانین مهاجرت تحصیلی و زندگی در آلمان را ما در این مقاله به صورت کاملا تخصصی مورد بررسی قرار دادیم تا در صورتی که کشور آلمان را مقصد مهاجرت خود قرار داده اید و تمایل دارید تحصیلات خود را در این کشور تکمیل نمایید اطلاعات اولیه خود را من باب تحصیل در آلمان در مقطع دبیرستان از این مقاله دریافت نمایید. آیا تحصیل در آلمان در مقطع دبیرستان منجر به اخذ اقامت دائم این کشور خواهد شد؟ امکان اخذ ویزای دانشجویی آلمان پس از گذراندن مقطع دبیرستان، وجود دارد؟ با توجه به اینکه قوانین تحصیل در آلمان در مقطع دبیرستان در مقایسه با دیگر کشورها متفاوت است و این کشور شرایط خاصی را برای صدور ویزا برای افراد متقاضی در نظر گرفته است، پیشنهاد می شود پیش از هر اقدامی این مقاله را با دقت مطالعه نمایید تا اطلاعات اولیه نسبت به قوانین تحصیل در آلمان در مقطع دبیرستان را دریافت نمایید و سپس پیشنهاد دیگر ما این است که پس از مطالعه این مقاله در صورتی که قصد جدی در خصوص اخذ ویزای آلمان از طریق تحصیل داشتید و نیاز به اطلاعات تکمیلی داشتید می توانید با مشاورین ارشد موسسه حقوقی ملک پور مشاوره تخصصی داشته باشید تا اطلاعات مورد نیاز خود را در خصوص تحصیل در آلمان در مقطع دبیرستان از طریق اطلاعاتی که مشاورین ارشد ارائه می دهند دریافت نمایید.

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با شرایط تحصیل در آلمان
فایل تصویری موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با شرایط تحصیل در آلمان

تحصیل در آلمان در مقطع دبیرستان و شرایط عمومی

تحصیل در آلمان در مقطع دبیرستان، در ابتدا مستلزم گاهی افراد متقاضی در خصوص شرایط عمومی این کشور می باشد. ما در این بخش به بررسی شرایط عمومی کشور آلمان می‌پردازیم تا در صورتی که شما عزیزان این کشور را به عنوان مقصد مهاجرتی خود انتخاب نموده اید نسبت به شرایط عمومی کشور آلمان اطلاعات اولیه مختصری را داشته باشید. آلمان یکی از بزرگترین کشورهای اروپایی از لحاظ شرایط اقتصادی و جمعیتی می‌باشد. این کشور با کشورهایی همچون فرانسه، هلند، دانمارک، اتریش، ایتالیا و سوئیس دارای مرز مشترک خاکی میباشد. کشور آلمان در حدود ۳۵۷ کیلومتر مربع مساحت دارد و جمعیتی بالغ بر ۸۲ میلیون نفر بر اساس آمار ارائه شده دارد. از جمعیت اعلام شده حدود ۹۵ درصد از اتباع کشور آلمان به زبان آلمانی تکلم می کنند و زبان رسمی کشور آلمان، آلمانی میباشد. کشور آلمان یکی از بزرگترین کشورهای جهان از لحاظ رشد اقتصادی و توسعه یافتگی صنعتی به حساب می‌آید به طوری که در حدود ۵۰۰ شرکت بزرگ دنیا ۳۷ شرکت در این کشور دارای شعبه می باشند. بر اساس آخرین آمار اعلام شده نرخ بیکاری در آلمان در حدود 3.1% است. برای کسب اطلاعات بیشتر با موسسه حقوقی ملک پور(mie اتریش) تماس بگیرید.

ویزای تحصیلی آلمان بدون مدرک زبان
ویزای تحصیلی آلمان بدون مدرک زبان

تحصیل در آلمان در مقطع دبیرستان و نظام آموزشی آلمان

تحصیل در آلمان در مقطع دبیرستان

تحصیل در آلمان در مقطع دبیرستان بر اساس قوانین موجود در این کشور برای تمامی اتباع آلمانی اجباری است و افراد باید از سن 6 سال وارد مدارس ابتدایی این کشور شوند. دانش‌آموزان محصل در آلمان پس از پایان دوره ابتدایی می‌توانند برای گذراندن دوره متوسطه یا دبیرستان از بین 5 نوع مدرسه یکی را بریا ادامه تحصیل خود انتخاب کنند. البته دانش‌آموزانی که عملکرد تحصیلی خیلی خوبی داشته باشند و نمرات بالایی ارائه دهند می توانند وارد مدارس Gymnasium شوند. دانش‌آموزان می‌توانند پس از اخذ مدرک دیپلم 12 ساله وارد دانشگاه های آلمان شوند. براساس قوانین آموزشی موجود در آلمان دانش آموزان پس از گذراندن دوره 12 ساله باید خود را برای انجام آزمون آماده کنند در صورت قبولی در این آزمون به آنها مدرک دیپلم Abitur داده می‌شود.

دانش‌آموزانی که در پایان دوره ابتدایی و راهنمایی خود نمره متوسطی کسب کرده باشند می‌توانند وارد مدارس Realschule شوند، این مدارس هم به صورت آکادمیک هستند فقط دروسی که در این مدارس ارائه می شود ساده‌تر و سطح دانش‌آموزان متوسط است. دانش‌آموزانی مدرک دیپلم خود را از کشورهای دیگر اخذ نموده اند نمی‌توانند برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های آلمان اقدام نمایند و این افراد باید با گذران دوره تحصیلی سال 12 یا کالج در آلمان مدرک خود را جایگزین کنند تا بتوانند وارد دانشگاه های آلمان شوند. نوع دیگری از مدارس متوسطه و دبیرستان که در آلمان وجود دارد به نام Fachoberschule می باشد که در این مدارس دروس فنی حرفه ای به صورت تخصصی در دو سطح نظری و عملی به دانش آموزان ارائه می شود.

تحصیل در آلمان در مقطع دبیرستان و هزینه های تحصیل و زندگی

یکی از مواردی که افراد متقاضی در پروسه مهاجرت تحصیلی و تحصیل در آلمان در مقطع دبیرستان باید در نظر داشته باشند، بحث هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور است.  در خصوص هزینه های تحصیل در کشور آلمان باید توجه داشته باشیم با توجه به نوع نظام آموزشی حاکم در این کشور که تحصیل رایگان و دولتی می باشد افراد متقاضی هزینه ای بابت تحصیل پرداخت نمی کنند. البته  ممکن است در طول هر ترم افراد هزینه هایی را بابت تحصیل داشته باشند که این هزینه‌ها شامل، هزینه های ثبت نام و خرید کتاب می باشد که به عنوان هزینه‌های جانبی تحصیلی به حساب می‌آید. در مورد هزینه های زندگی در کشور آلمان با توجه به سبک زندگی یک فرد به طور میانگین هزینه زندگی در طول یک ماه چیزی در حدود ۷۰۰ الی ۱۰۰۰ یورو می باشد. این هزینه شامل هزینه های خورد و خوراک و رفت و آمد بیمه هزینه اسکان و دیگر هزینه ها می باشد .البته باید توجه داشته باشید در برخی شهرهای آلمان مانند برلین ، هامبورگ هزینه‌های زندگی نسبت به شهرهای دیگر بالاتر می باشد. بدین صورت که ممکن است در این شهرها هزینه اجاره یک ملک در حدود ماهیانه ۱۰۰۰ یورو باشد. ما در جدول زیر به بررسی برخی هزینه های پیش روی افراد در این کشور می پردازیم:

هزینه زندگی در آلمان

تحصیل در آلمان در مقطع دبیرستان و اخذ بورسیه تحصیلی

تحصیل در آلمان در مقطع دبیرستان

یکی از موارد مهمی که افراد متقاضی تحصیل در آلمان در مقطع دبیرستان به آن توجه می کنند و تمایل دارند نسبت به آن اطلاعات مورد نیاز را کسب نمایند شرایط اخذ بورسیه در این کشور می باشد. با توجه به نوع نظام آموزشی حاکم در کشور آلمان که نظام آموزش دولتی میباشد، بدین صورت که افراد خارجی می‌توانند همانند اتباع این کشور از تحصیلات رایگان در آلمان استفاده نمایند. طبیعتاً امکان اخذ بورسیه های تحصیلی در این کشور به ویژه در مقطع دبیرستان و مقاطع پایین تر از دبیرستان برای افراد متقاضی امکان پذیر نمی باشد، زیرا افرادی که وارد کشور آلمان به واسطه تحصیل در مقاطع پایین تر از دانشگاه می شوند بابت تحصیل خود هزینه ای نمی‌پردازند.

البته نکته قابل توجه این است که افرادی که به واسطه مهاجرت تحصیلی وارد دانشگاه های این کشور نیز می‌شود هزینه‌ای بابت تحصیل خود پرداخت نمی نمایند. افراد متقاضی باید توجه داشته باشند حتی اگر بورسیه های تحصیلی هم در کشور آلمان وجود داشته باشد این بورسیه ها برای اتباع بومی آلمان در نظر گرفته شده است. بدین صورت که این بورسیه ها معمولاً هزینه های زندگی و هزینه های جزئی تحصیلی که شامل هزینه های ثبت نام و خرید کتب می‌باشد را پوشش می دهد.

تحصیل در آلمان در مقطع دبیرستان و بررسی ویزای همراه

تحصیل در آلمان در مقطع دبیرستان

یکی از مواردی که افراد متقاضی تحصیل در آلمان در مقطع دبیرستان به آن توجه ویژه نشان می‌دهند شرایط و قوانین ویزای همراه این کشور می باشد، ما در این بخش به بررسی شرایط و قوانین صدور ویزای همراه برای افرادی که به واسطه ویزای تحصیلی وارد این کشور می‌شوند می‌پردازیم. با توجه به اینکه کشور آلمان جزو کشورهایی است که به افراد متقاضی زمانی که برای ادامه تحصیل در این کشور اقدام می‌نماید اجازه داشتن همراه را می‌دهد، باید توجه داشته باشید این کشور برای افرادی که در مقاطع بالاتر از دبیرستان یعنی مقطع لیسانس، کارشناسی ارشد و دکترا اقدام می دهد اجازه داشتن همراه را به فرد متقاضی می دهد. در تعریف همراه آمده است که همراه شامل همسر و فرزندان زیر سن ۱۸ سال می باشد با وجود این تعریف مشخصاً معلوم می‌شود افرادی که برای ادامه تحصیل در مقطع دبیرستان اقدام می‌نمایند اجازه داشتن همراه را در این کشور ندارند و این افراد زمانی که وارد دانشگاه شده اند در صورتی که ازدواج نموده باشند می توانند همسر خود را به واسطه ویزای الحاق خانواده وارد آلمان نمایند.

تحصیل در آلمان در مقطع دبیرستان و معرفی دبیرستان های های آلمان

تحصیل در آلمان در مقطع دبیرستان

یکی از مواردی که در بحث اخذ ویزای تحصیلی آلمان و تحصیل در آلمان در مقطع دبیرستان این کشور برای افراد متقاضی مهم می باشد این است که کدام یک از مدارس این کشور پذیرش برای آنها صادر می شود. با توجه به نوع نظام آموزشی آلمان و کیفیت بالای تحصیل در مدارس این کشور، آلمان می تواند یکی از کشورهای ایده آل برای ادامه تحصیل و زندگی به حساب آید. ما دراین بخش به معرفی برخی مدارس این کشور می پردازیم که شامل موارد زیر می باشد:

 • مدرسه آگنشتاین جیمناسیوم(St. Leonhard Gymnasium Aachen)

 • مدرسه بین المللی آکادیس بد هامبورگ (Accadis Bad Homburg)

 • مدرسه برلین Phorms Süd

 • مدرسه بین المللی بن (Bonn)

 • مدرسه بین المللی براونشوایگ وولفسزبرگ

 • مدرسه بین المللی سنت جورج

 • مدرسه ای ابتدایی برای دوزبانه‌ها در کلن آلمان (Bilinguale Grundschule BilinGO )

 • مدرسه فریدن ژول کلن (Friedensschule)

 • مدرسه بین المللی سنت جورج

 • فورم – جوزف شوارتز شوال( Josef Schwarz Schule)

 • مدرسه بین المللی روهر (Ruhr)

 • مدرسه گو ات اسکول در اسن آلمان (Goetheschule Essen)

 • مدرسه بین المللی فرانکفورت

 • مدرسه بین المللی راین ماین فرانکفورت Rhein-Main

 • مدرسه متروپولیتن فرانکفورت

 • فورمن فرانکفورت

 • مدرسه بین المللی دوسلدورف( Düsseldorf)

تحصیل در آلمان در مقطع دبیرستان و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی آلمان

در خصوص تحصیل در آلمان در مقطع دبیرستان یکی از مواردی که در خصوص اخذ ویزای این کشور مهم و نقش تاثیرگذاری دارد مدارکی است که افراد به سفارت این کشور جهت اخذ ویزای تحصیلی آلمان ارائه می دهند. ما در این بخش به بررسی مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی آلمان می پردازیم این مدارک شامل موارد زیر است:

تحصیل مهندسی در آلمان
 • ارائه گذرنامه معتبر که حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد

 • ارائه 2 عدد عکس پاسپورتی

 • ارائه اصل و کپی تأییدیه پذیرش از مدارس این کشور

 • ارائه مدارک مالی و گواهی تمکن مالی

 • ارائه انگیزه نامه

 • ارائه ترجمه و ریز نمرات مدارک سه سال آخر تحصیلی

 • ارائه نامه گواهی پزشکی و واکسیناسیون و بیمه

تحصیل در آلمان در مقطع دبیرستان و موقعیت ورود به دانشگاه

افرادی که به واسطه تحصیل در آلمان در مقطع دبیرستان اقدام به مهاجرت تحصیلی به این کشور نموده اند باید توجه داشته باشند زمانی که دوره دبیرستان خود را در این کشور به پایان رساندند می‌توانند وارد دانشگاه های کشور آلمان شوند یعنی فرد متقاضی باید دوره 12 ساله تحصیلی خود را تکمیل نموده باشد، ولی این در صورتی که برای افراد متقاضی امکان‌پذیر است که عملکرد تحصیلی خیلی خوبی در دوره تحصیل در مقطع دبیرستان از خود ارائه داده باشد و در کنار این موارد فرد متقاضی باید مدرک زبان آلمانی را نیز داشته باشد. برای ورود به دانشگاه های کشور آلمان و انتخاب رشته بر اساس علایق افراد دانشگاه ها رشته هایی را به افراد پیشنهاد میدهند که فرد در حین تحصیل در دوره دبیرستان عملکرد تحصیلی خیلی خوبی نشان داده باشد و استعداد  خود را در آن رشته نشان داده باشند در این صورت می‌توانند با موفقیت وارد دانشگاه های آلمان شود و رشته مورد علاقه خود را ادامه دهند.

تحصیل در آلمان در مقطع دبیرستان و راه یابی به رشته های علوم پزشکی

شرایط تحصیل در رشته پزشکی در کشور آلمان به واسطه تحصیل در آلمان در مقطع دبیرستان به این صورت است که در زمانی که فرد متقاضی وارد مدارس این کشور می‌شود باید خود را برای شرکت در آزمون های پزشکی این کشور آماده کند. با توجه به حجم بسیار بالای متقاضی برای شرکت در این آزمون ها، شرایط ورود به دانشگاه های پزشکی کشور نیز برای افراد متقاضی ممکن است بسیار سخت باشد و با توجه به ظرفیت های محدودی که در دانشگاه‌های آلمان وجود دارد،  این آزمون ها معمولاً در سطح بالایی برگزار می‌شود و معمولاً افرادی که در این آزمون ها موفق به کسب امتیاز می‌شوند که استعداد بالایی داشته باشند. یکی از مواردی که در خصوص شرکت در آزمون های پزشکی کشور آلمان مدنظر است داشتن مدرک زبان می باشد.

افراد متقاضی باید حداقل مدرک زبان B2 آلمانی را داشته باشند تا بتوانند وارد دانشگاه های پزشکی این کشور شوند. افرادی که به واسطه تحصیل در مدارس این کشور اقدام به شرکت در آزمون های پزشکی می نمایند باید سطح زبان خود را به سطح B2 برسانند. نکته قابل توجه در خصوص شرایط پزشکی در کشور آلمان به این صورت است که افرادی که از خارج از این کشور اقدام به شرکت در آزمون های پزشکی می نمایند باید توجه داشته باشند که ۱۲ سال تحصیلی آنها باید تکمیل شده باشد و فردی که در ایران تحصیلات خود را تکمیل نموده باید یا در دانشگاه های پزشکی ایران قبولی دانشگاه را داشته باشد یا مدرک زبان آلمانی B2 را برای شرکت در آزمون ارائه دهد. در صورتی که افراد متقاضی این شرایط داشته باشند می‌توانند برای آزمون های پزشکی کشور آلمان اقدام نمایند و در صورت قبولی می‌تواند وارد دانشگاهی کشور شوند.

تحصیل در آلمان در مقطع دبیرستان و وضعیت اقامت پس از تحصیل

یکی از مواردی که افراد متقاضی زمانیکه برای تحصیل در آلمان در مقطع دبیرستان اقدام می‌نمایند توجه ویژه ای به آن دارند، این است آیا امکان اخذ اقامت دائم برای آنها به واسطه اخذ ویزای تحصیلی آلمان وجود دارد یا خیر؟ باید توجه داشته باشید اقامت های تحصیلی در زمره اقامت های موقت هستند و افراد زمانی که بعد از ورود به دانشگاه و فارغ التحصیل شدن از دانشگاه توانستند وارد بازار کار این کشور شوند و در صورتی که به مدت ۴ تا ۵ ساله را به صورت مستمر کار کردند و مالیات خود را به صورت مرتب پرداخت نموده اند می توانند اقامت دائم این کشور را اخذ نمایند. یکی دیگر از راه‌هایی که می‌تواند در اخذ اقامت دائم کشور آلمان به افراد متقاضی کمک کند سرمایه گذاری در این کشور است که سرمایه‌گذاری از روشهایی چون ثبت شرکت، خرید ملک یا مواردی همچون خرید سهام انجام می شود البته موردی که در کشور آلمان بیشتر برای سرمایه‌گذاری کارایی دارد ثبت شرکت در این کشور می باشد. نهایتاً افراد اگر خواستند اقامت دائم خود را در این کشور دریافت نمایند باید در ابتدا پس از گذراندن دوره دبیرستان خود وارد دانشگاههای آلمان شوند و بعد از گذراندن چهار سال دوره لیسانس در صورتی که توانستند وارد بازار کار این کشور شوند می‌توانند برای اقامت دائم خود اقدام نماید.

پاسپورت آلمان
راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
تحصیل دکتری در آلمان
تحصیل در آلمان در مقطع دبیرستان و سخن پایانی

تحصیل در آلمان در مقطع دبیرستان، قوانین اخذ ویزای تحصیلی آلمان در مقطع دبیرستان و همچنین شرایط اخذ اقامت این کشور به واسطه ورود به این کشور از طریق تحصیل در آلمان در مقطع دبیرستان را ما در این مقاله مورد بررسی علمی قرار دادیم تا در صورتی که کشور آلمان را به عنوان هدف مهاجرتی خود برای ادامه تحصیل و اقامت در نظر گرفته اید با اطلاعات کامل در این خصوص اقدام نمایید. با توجه به قوانین خاص کشور آلمان در خصوص صدور پذیرش برای افرادی که تمایل دارند در دبیرستان های این کشور ادامه تحصیل دهند و تفاوت عمده شرایط تحصیل در آلمان در مقطع دبیرستان در مقایسه با دیگر کشورها، پیشنهاد می شود در صورتی که این کشور را مقصد مهاجرتی خود من باب ادامه تحصیل و اقامت در نظر گرفته اید و نسبت به قوانین این کشور اشراف کامل ندارید در ابتدا مقاله فوق را با دقت مطالعه نمایید و سپس در صورتی که تمایل دارید برای ادامه تحصیل در آلمان در مقطع دبیرستان اقدام جدی نمایید پیشنهاد می شود با مشاورین ارشد و با تجربه موسسه حقوقی ملک پور مشاوره کامل نمایید تا اطاعات شما عزیزان ارتقا یابد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *