ادامه تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد

بررسی شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در این کشور

 • ادامه تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد و مقدمه ای بر آن
 • ادامه تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد و شرایط عمومی آن
 • ادامه تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد
 • ادامه تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد و اخذ بورسیه تحصیلی
 • ادامه تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد و هزینه های تحصیل و زندگی در آلمان
 • ادامه تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد و کار دانشجویی
 • ادامه تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد و بررسی ویزای همراه
 • ادامه تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد و معرفی دانشگاههای برتر آلمان
 • ادامه تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد و مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی آلمان
 • ادامه تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد و موقعیت کار پس از تحصیل
 • ادامه تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل
 • ادامه تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد و سخن پایانی
ادامه تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

ادامه تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد و مقدمه ای بر آن

ادامه تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد، مدارک و شرایط موردنیاز و هزینه های آن در این مقاله مورد بررسی علمی قرار می گیرد. آیا ادامه تحصیل در آلمان در در مقطع کارشناسی ارشد، موجب اخذ اقامت میگردد؟ تحصیل مهندسی در آلمان در این مقطع در آلمان امکانپذیر است؟ در حال حاضر با مطالعه مقاله فوق اطلاعات شما خواننده گرامی در مورد تحصیل کارشناسی ارشد در کشور آلمان تا حد زیادی کامل خواهد شد اما باید اطلاعات دقیقی در رابطه با تحصیل کارشناسی ارشد در کشور آلمان داشته باشید مثلاً باید بدانید که چه شرایطی برای ادامه تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد باید داشت. پروسه مهاجرت شما برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد چقدر به طول می انجامد و چه رشته هایی و چه دانشگاه هایی را باید در مقطع کارشناسی ارشد کشور آلمان در نظر بگیرد. در صورت اخذ اطلاعات بیشتر در رابطه با مهاجرت به آلمان و اخذ ویزای دانشجویی آلمان،  با متخصصین و کارشناسان مجرب موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نموده و به صورت رایگان از مشاوره تخصصی مشاورین ما بهره مند شوید.

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با شرایط تحصیل در آلمان
فایل تصویری موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با شرایط تحصیل در آلمان

ادامه تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد و شرایط عمومی آن

آلمان کشوری است که در اروپای مرکزی واقع شده است و عضو اتحادیه ی اروپاست. این کشور امروزه از قطب های اقتصادی و صنعتی جهان می باشد لذا به دلیل همین جایگاه ویژه ی اقتصادی و بالا بودن سطح علمی این کشور و فراهم بودن شرایط مطلوب برای تحصیل و کار، هر ساله افراد زیادی خواهان زندگی، تحصیل و کار در این کشور می باشند، به همین منظور به آلمان مهاجرت میکنند. توجه به آموزش و تحصیل از مسائل مهم در سیاست های فرهنگی و اجتماعی این کشور می باشد. مقطع کارشناسی ارشد به دلیل اینکه پلی به سمت دکتراست از جایگاه ویژه ای در بین علاقه مندان به تحصیل به خود اختصاص داده است چرا که پس از این مقطع میتوانند به راحتی در مقطع دکتری به تحصیل مشغول شوند و در انتها اقامت کشور آلمان را به دست آورند. تلاش ما بر این هست تا در این مقاله در مورد ادامه تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد، به طور کامل برایتان توضیح دهیم. موسسه حقوقی ملک پور(mie اتریش) می تواند کمک شایانی به شما در زمینه ی تحصیل در آلمان نماید.

ویزای تحصیلی آلمان بدون مدرک زبان
ویزای تحصیلی آلمان بدون مدرک زبان

ادامه تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد

ادامه تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد

ادامه تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاههای دولتی آلمان کاملا رایگان هستند ولی دانشجویان متقاضی این مقطع بایستی به زبان آلمانی تسلط داشته باشند حال اگر متقاضیان این مقطع بخواهند به دانشگاه خصوصی در آلمان بروند بایستی مدرک زبان انگلیسی آیلتس5.5 و یا مدرک زبان آلمانی در سطح A2 داشته باشند تا بتوانند در دانشگاههای خصوصی ادامه تحصیل بدهند. توجه نمایید که طول مقطع ارشد به مدت 2 سال میباشد و پس از اتمام این دوره میتوانید حدود 18 ماه در آلمان بمانید و به دنبال کار بگردید و پس از یافتن کار مورد نظرتان ویزای کاری دریافت نمایید و از این طریق میتوانید اقامت آلمان و به دنباله ی آن تابعیت کشور آلمان را بدست آورید.

ادامه تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد و اخذ بورسیه تحصیلی

ادامه تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد

آلمان از جمله اندک کشورهایی است که میتوانید در دانشگاههای دولتی آن رایگان به تحصیل مشغول شوید. تحصیل در هر مقطعی از کشور آلمان شرایط خاص خودش را به دنبال دارد ولی شرایط ادامه تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد به این صورت می باشد که حتما بایستی به یکی از زبان های انگلیسی یا آلمانی تسلط داشته باشید. حال اگر موفق به اخذ پذیرش در دانشگاههای دولتی آلمان شدید اصلا نگران هزینه های تحصیلی خود نباشید چرا که میتوانید از بورسهای تحصیلی فراوانی که در این کشور موجود هست استفاده نمایید. در بورسیه ی تحصیلی علاوه بر اینکه تمامی هزینه های ایاب و ذهاب و تحصیلی فرد بورس شونده، رایگان می باشد به فرد بورس شونده 300 تا 1000 یورو به عنوان کمک هزینه ی تحصیلی داده میشود.  از جمله معیارهای دریافت بورس تحصیلی در ادامه تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد میتوان به داشتن معدل بالا و رزومه ای قوی اشاره نمود. در جدول زیر میتوانید برخی از این بورس های تحصیلی را مشاهده نمایید.

ادامه تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد

ادامه تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد و هزینه های تحصیل و زندگی در آلمان

ادامه تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد

شاید بتوان گفت که مهمترین مسئله ای که باید در ادامه تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد به آن توجه نمایید هزینه های تحصیلی و زندگی در این کشور میباشد. هزینه های تحصیل و زندگی در ادامه تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد وابستگی شدیدی به شهر محل تحصیل و زندگی دارد. به طبع هزینه های مربوط به شهرهای بزرگ و پایتخت گرانتر و هزینه های مربوط به شهرهای کوچک ارزانتر می باشند. میانگین هزینه های دانشگاههای بین المللی 13 هزار تا 25 هزار یورو میباشد و همانطور که قبلا نیز ذکر شد افراد میتوانند به صورت رایگان به زبان آلمانی در دانشگاههای دولتی به تحصیل بپردازند. هزینه ی زندگی در شهرهای بزرگ آلمان بین 12 تا 15 هزار یورو است و در اطراف آن این هزینه ها بین 10 تا 12 هزار یورو می باشد. هزینه ی مربوطه به خوابگاههای دانشجویی نیز وابسته به نوع شهر تحصیل و محل واقع شدن خوابگاه حدود 350 تا 615 یورو می باشد. در جدول زیر میتوانید برخی از هزینه های زندگی در ادامه تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد را مشاهده نمایید.

هزینه زندگی در آلمان

ادامه تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد و کار دانشجویی

ادامه تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد

از مهمترین موضوعات در ادامه تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد میتوان به کار دانشجویی همراه با تحصیل اشاره نمود. بسیاری از افراد تمایل دارند تا در کنار تحصیل به کار مشغول باشند تا بتوانند از پس هزینه هایشان بر بیایند. دانشجویان در ادامه تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد اجازه کاری معادل با 15 تا 20 ساعت در هفته را دارند که برای هر ساعت متناسب با نوع کارشان 8 تا 10 یورو دریافت میکنند. ذکر این نکته نیز حائز اهمیت می باشد که دانشجویان از پرداخت مالیات معاف هستند. با توجه به نرخ بیکاری کشور آلمان نیز میتوان گفت که این فضا برای دانشجویان محیاست که پس از فارق التحصیلی میتوانند متناسب با مهارت و رشته ی تحصیلی خود کاری را پیدا نمایند.

ادامه تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد و بررسی ویزای همراه

یکی از مهمترین مسائلی که ذهن افراد متاهل خواهان ادامه تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد را به خود مشغول نموده است خانواده ی فرد میباشد و اینکه آیا میتواند افراد خانواده اش را با خود ببرد یا خیر. در ادامه تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد به فرد اجازه داده میشود که همسر قانونی خود به همراه فرزندان زیر 18 سال خود را به کشور آلمان ببرد و برایشان ویزای همراه تهیه نماید. از جمله مزیت هایی که همسر فرد دارد این می باشد که وی اجازه ی کار تمام وقت و همچنین تحصیل دارد. حتی فرزندان وی نیز اجازه ی تحصیل رایگان خواهند داشت. مدت ویزای همراه وابسته به مدت اعتبار ویزای فرد داشته و در صورت تمدید ویزای فرد، ویزای همراهان نیز تمدید میشود.

مهاجرت از طریق تحصیل به کشور آلمان

ادامه تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد و معرفی دانشگاههای برتر آلمان

از جمله مواردی که باید در ادامه تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد به آن توجه نمایید، اطلاع از دانشگاههای برتر این کشور میباشد. شما میبایست ابتدا از شرایط هر دانشگاه اطلاعاتی کسب نمایید و متناسب با شرایط خودتان یک دانشگاه را انتخاب نموده و برای آن اقدام کنید. آلمان از جمله کشورهایی که دارای سطح علمی بالا و زیرساخت های علمی بسیار مناسبی است. دانشگاههای برتر زیادی نیز در این کشور وجود دارد. در جدول زیر برخی از دانشگاههای مطرح کشور آلمان را آورده ایم.

دانشگاههای آلمان

ادامه تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد و مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی آلمان

از مهمترین قدمهای ادامه تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد فراهم نمودن مدارک لازم برای ویزای تحصیلی میباشد چرا که هر گونه نقصی در مدارک ممکن است شما را از رسیدن به ویزای تحصیلی و ادامه تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد بازدارد. برای ویزای تحصیلی می بایست از دانشگاه مورد نطرتان پذیرش گرفته باشید. شما باید دو سری مدارک تهیه کنید که یکسری را باید به دانشگاه تحویل دهید و یکسری از مدارک را نیز باید به سفارت بدهید. مدارک مورد نیاز برای ارائه به دانشگاه متناسب با دانشگاه بوده و اکثر دانشگاهها در وب سایتهای خود ذکر نموده اند. در جدول زیر به برخی از مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی اشاره نموده ایم.

ادامه تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد
 • پاسپورت متقاضی دارای شش ماه اعتبار

 • مدارک تحصیلی دیپلم و کارشناسی

 • توصیه نامه

 • انگیزه نامه

 • گزارش مقالات چاپ شده

 • مدارک اثبات تمکن مالی

 • مدرک زبان انگلیسی با حداقل نمره آیلتس 5/6 و در صورتی که تحصیلات به زبان آلمانی باشد حداقل مدرک B2 آلمانی

ادامه تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد و موقعیت کار پس از تحصیل

یکی از اهداف مهم پس از ادامه تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد و فارق التحصیل شدن در آلمان، یافتن کار متناسب می باشد که بتوان به واسطه ی آن در این کشور اقامت گزید. کشور آلمان از اقتصادی قوی برخوردار است و زیر ساخت های آن به کونه است که موقعیت کاری بسیاری وجود دارد. سیاست های اقتصادی کشور آلمان به گونه ای بوده است تا با بیکاری مقابله نماید و با دیدن نرخ بیکاری این کشور و روند کاهشی آن میتوان به این نتیجه رسید که کشور آلمان توانسته است به اهداف خودش برسد. نرخ بیکاری کشور آلمان هم اکنون 3.1 می باشد و این به این معنی است که از هر صد نفر تقریبا سه نفر بیکار هستند و افرادی که خواهان کار پس از ادامه تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد هستند میتوانند امیدوار باشند که کاری متناسب با حرفه و تحصیلشان پیدا خواهند نمود. نمودار زیر نرخ بیکاری کشور آلمان را نشان میدهد.

نرخ بیکاری در آلمان

ادامه تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

از مهمترین دلایل ادامه تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد دریافت اقامت و تابعیت این کشور میباشد. باید توجه نمایید که داشتن ویزای تحصیلی نمیتواند برای شما اقامت دائم کشور آلمان را به همراه داشته باشد. شما میبایست این ویزا را با ویزای دیگری همچون کاری تبدیل کنید تا شانس دریافت اثامت دائم را داشته باشید. شما میتوانید پس از اتمام تحصیلتان به مدت 18 ماه در آلمان بمانید و به یافتن کار بپردازید. حال اگر توانستید که کار پیدا نمایید میتوانید ویزای کاری دریافت کنید و اگر به مدت 6 ماه در آلمان اقامت داشته باشید میتوانید بلوکارت دریافت کنید. پس از دریافت بلو کارت می بایست به مدت 33 ماه دائم در آلمان حضور داشته باشید تا بتوانید درخواست اقامت دائم نمایید. پس از گذشت دو سال از اقامت دائمتان و پرداخت مالیات میتوانید درخواست پاسپورت نمایید.

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
تحصیل دکترا در آلمان
تحصیل مهندسی در آلمان
ادامه تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد و سخن پایانی

ادامه تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد، اخذ اقامت از این طریق و مدارک موردنیاز و هزینه های لازم در این مقاله مورد بررسی علمی قرار گرفت.امیدواریم توانسته باشیم تمامی سوالات شما در ارتباط با ادامه تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد و مراحل انجام آن و مدت زمان آن را به خوبی پاسخ دهیم. آلمان یکی از کشورهایی است که به دلیل کیفیت بالای زندگی در آن افراد بسیاری تمایل به ادامه تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد را دارند. در صورت هرگونه سوال در رابطه با تحصیل در این مقطع با موسسه حقوقی ملک پور تماس بگیرید و مشاوره تخصصی رایگان دریافت نمایید. همچنین در قسمت ثبت پرسش نیز می توانید سوالات و ابهامات خود را مطرح نمایید تا در اسرع وقت پاسخگوی آن باشیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *