تحصیل در اتریش فوق لیسانس

تحصیل در اتریش فوق لیسانس و بررسی شرایط تحصیل در این کشور

 • تحصیل در اتریش فوق لیسانس و مقدمه ای بر آن
 • تحصیل در اتریش فوق لیسانس و شرایط عمومی آن
 • تحصیل در اتریش فوق لیسانس به همراه بورسیه تحصیلی
 • تحصیل در اتریش فوق لیسانس و هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش
 • تحصیل در اتریش فوق لیسانس و کار دانشجویی
 • تحصیل در اتریش فوق لیسانس و بررسی ویزای همراه
 • تحصیل در اتریش فوق لیسانس و معرفی دانشگاه های برتر
 • تحصیل در اتریش فوق لیسانس و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی اتریش
 • تحصیل در اتریش فوق لیسانس و موقعیت کار پس از تحصیل
 • تحصیل در اتریش فوق لیسانس و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل
 • تحصیل در اتریش فوق لیسانس و سخن پایانی

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

تحصیل در اتریش فوق لیسانس ومقدمه ای بر آن

تحصیل در اتریش فوق لیسانس، وضعیت اخذ اقامت و تابعیت پس از تحصیل در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد. هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش چگونه است؟ آیا دانشجویان می توانند همزمان با تحصیل در اتریش کار کنند؟ موقعیت کار پس از تحصیل به چه صورت هست؟ افرادی که علاقمند به تحصیل در اتریش فوق لیسانس می باشند ممکن است سوالات متعددی در ذهن داشته باشند. در این مقاله سعی شده است به تمام اطلاعات مربوط به تحصیل در اتریش فوق لیسانس اشاره شود و برای تکمیل اطلاعات در رابطه با ویزای تحصیلی اتریش و مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل می توانید با موسسه حقوقی ملک پور تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت نمایید. همچنین شما عزیزان می توانید موضوع تحصیل در اتریش فوق لیسانس را با کلید واژه ملک پور سرچ کرده و اطلاعات مفید در این زمینه دریافت نمایید.

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه اپلای و ویزای اتریش
فایل تصویری موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با اپلای و ویزای اتریش

تحصیل در اتریش فوق لیسانس و شرایط عمومی آن

اتریش یکی از کشورهای خوب اروپای مرکزی بوده و بزرگترین شهر این کشور وین می باشد که پایتخت اتریش است. این کشور زیبا دارای جمعیتی بالغ بر ۹ میلیون نفر داشته و مساحت آن حدود ۸۴۰۰۰ کیلومتر مربع می باشد. این کشور با کشورهای مجارستان، آلمان، جمهوری چک، اسلواکی و سوئیس هم مرز می باشد. زبان مادری مردم این کشور آلمانی بوده ولی اکثر مردم این کشور به زبان انگلیسی تسلط کامل دارند. یکی از روشهای مهاجرت به این کشور تحصیل در مقاطع مختلف بوده و افراد علاقمند می توانند با ویزای تحصیلی وارد اتریش شده و بعد از اتمام تحصیل و تبدیل ویزای خود به ویزاهای دیگر مانند کاری و یا سرمایه گذاری اقامت دائم و پاسپورت این کشور را اخذ کنند. یکی از فرصت های تحصیلی اتریش در مقطع فوق لیسانس بوده و افراد می توانند در این کشور در این مقطع تحصیل کرده و بعد از اتمام دوره حدود ۲ ساله ویزای خود را به ویزاهای ذکر شده تبدیل کنند ویا در مقطع دکتری ادامه تحصیل دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر پیشنهاد می کنیم با دفاتر موسسه حقوقی ملک پور(mie اتریش) تماس بگیرید.

پرچم اتریش
اطلاعات عمومی اتریش

تحصیل در اتریش فوق لیسانس( کارشناسی ارشد)

تحصیل در اتریش فوق لیسانس

یکی از مطالب مهم در مورد تحصیل در اتریش فوق لیسانس در مورد شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد می باشد. افراد علاقمند به تحصیل در اتریش فوق لیسانس می توانند با ارائه مدرک آیلتس حداقل ۶ و گپ تحصیلی حدود ۶ سال مشغول به تحصیل در این کشور شوند. ولی افراد باید در نظر داشته باشند که گپ تحصیلی را با سابقه کاری پر کرده و ارائه مدرک زبان انگلیسی و یا آلمانی ضروری است. متقاضیان علاقمند به تحصیل در اتریش باید در نظر داشته باشند که می توانند در رشته هایی تحصیل کنند که در این کشور بازار کاری خوبی داشته و به راحتی وارد بازار کار شوند. لازم به ذکر است افرادی که در این کشور تحصیل می کنند زودتر از متقاضیان دیگر وارد بازار کاری شوند. بنابراین افرادی که طبق سیستم آموزشی کشور اتریش تحصیل می کنند زودتر از افراد دیگر وارد بازار کار می شوند. شما عزیزان می توانید برای دریافت اطلاعات تکمیلی در زمینه تحصیل در اتریش در مقطع فوق لیسانس با موسسه تماس گرفته و در این زمینه اطلاعات تخصصی دریافت کنید.

تحصیل در اتریش فوق لیسانس به همراه بورسیه تحصیلی

تحصیل در اتریش فوق لیسانس

یکی از مهمترین مطالب در موضوع تحصیل در اتریش فوق لیسانس، مبحث بورسیه تحصیلی می باشد. علاقمندان به دریافت بورسیه تحصیلی باید رزومه خوب ارائه دانشگاه داده و به زبان آلمانی تسلط داشته باشند. متقاضیان باید در نظر داشته باشند که به طور کلی اخذ بورسیه تحصیلی در مقطع دکتری بیشتر بوده و راحت تر از فوق لیسانس امکانپذیر است. ولی افرادی که علاقمند به اخذ بورسیه تحصیلی درمقطع فوق لیسانس می باشند، با ارائه رزومه و ریزنمرات خوب شانس خود را در اخذ بورسیه افزایش دهند. همچنین افراد می توانند در مقطع ارشد بدون بورسیه تحصیل کرده و برای دکتری با بورسیه اقدام کنند. در دکتری ارائه مقاله ISI و نمره آیلتس حداقل ۷ ضروری می باشد. علاقمندان به دریافت اطلاعات دقیق در زمینه بورسیه تحصیلی و تحصیل در اتریش فوق لیسانس می توانند با مشاوران صحبت کرده و اطلاعات دقیق در این زمینه دریافت کنند.

تحصیل در اتریش فوق لیسانس و هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش

تحصیل در اتریش فوق لیسانس

کشور اتریش یکی از کشورهای غنی در دنیا انتخاب شده ولی هزینه زندگی در مقایسه با کشورهای دیگر پایین می باشد و همچنین یکی از گزینه های مهم برای متقاضیان تحصیل در اتریش فوق لیسانس، هزینه تحصیل و زندگی می باشد. هزینه زندگی براساس سبک زندگی و همچنین شهری که در آن زندگی می کنیم متغیر می باشد. به عبارت ساده تر هزینه زندگی دانشجویان در شهر وین گرانتر از هزینه زندگی در شهرهای کوچک می باشد. ولی به طور کلی هزینه مسکن ماهیانه در اتریش حدود 400 یورو می باشد.

 • هزینه غذا

  خوشبختانه اتریش یکی از کشورهایی است که دارای فروشگاه هایی می باشد که دارای تخفیفات در محصولات غذایی می باشند. برخی دانشگاه ها دارای رستوران های سلف سرویس می باشد که دارای هزینه خیلی کمی می باشد. ولی به طور کلی تهیه غذا توسط خود شخص کم هزینه تر می باشد.

 • هزینه های جانبی تحصیل دانشجو

  دانشجویان در دوره تحصیلی خود دارای برخی هزینه های جانبی مثل هزینه حمل و نقل عمومی، هزینه سینما، تئاتر، کتاب و برخی هزینه های دیگر می باشند. ولی به طور کلی دانشجویان در طول دوره تحصیلی شامل برخی تخفیفات برای هزینه های ذکر شده می باشند.  به طور مثال هزینه بلیط تک سفره مترو و اتوبوس حدود ۲،۲۰ یورو می باشد. و یا هزینه بلیط سینما حدود ۹ یورو می باشد.

ولی به طور کلی، هزینه های ماهیانه زندگی یک دانشجو به طور کلی حدود ۹۵۰ یورو بوده و این میزان هزینه زندگی می تواند براساس شهر زندگی و سبک زندگی دانشجو متغیر می باشد.

هزینه زندگی اتریش

یکی دیگر از ملاک های افراد در تحصیل در اتریش فوق لیسانس، هزینه تحصیل می باشد. افراد باید توجه داشته باشند که هزینه تحصیل براساس شهر،  رشته تحصیلی و دانشگاه متغیر می باشد. همانگونه که می دانیم هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی بسیار پایین بوده و افراد با هزینه کمتر از ۱۰۰۰  یورو می توانند تحصیل کنند. ولی افرادی که در دانشگاه های خصوصی تحصیل می کنند، باید براساس رشته تحصیلی، شهر و دانشگاه مورد نظر باید حدود ۱۱۰۰۰ یورو تا ۲۰،۰۰۰ یورو هزینه کنند.

تحصیل در اتریش فوق لیسانس و کار دانشجویی

یکی دیگر از عناوین مهم مقاله تحصیل در اتریش فوق لیسانس مبحث کار دانشجویی می باشد. افرادی که برای تحصیل در اتریش فوق لیسانس اقدام می کنند تمایل دارند در دوران تحصیلی خود اجازه کار داشته و بتوانند قسمتی از هزینه های زندگی و یا تحصیل خود را تامین کنند. افرادی که اقدام برای تحصیل در اتریش فوق لیسانس می کنند اجازه کار نیمه وقت داشته و می توانند هفته ای ۱۵ الی ۲۰ ساعت کار کنند. ممکن است شما عزیزان در مورد زبان مورد نیاز برای کار سوال داشته باشید. همانطور که ذکر شد، اتریش یکی از کشورهایی است که دو زبانه بوده و افراد می توانند با زبان انگلیسی و آلمانی مشغول به کار شوند. همانگونه که ذکر شد، دانشجکار ویان با کار دانشجویی می توانند قسمتی از هزینه های زندگی را تامین کنند ولی باید توجه داشته باشند که برای هزینه تحصیل در اتریش فوق لیسانس تمکن مالی کافی داشته باشند. لازم به ذکر است که مقاله زیر با عنوان تحصیل در اتریش فوق لیسانس توسط موسسه حقوقی ملک پور تهیه و به نگارش در آمده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر اخلاقی می باشد.

تحصیل مهندسی در اتریش
بورسیه تحصیلی در اتریش

تحصیل در اتریش فوق لیسانس و بررسی ویزای همراه

یکی دیگر از مسائل مهم که سوال خیلی از متقاضیان تحصیل در اتریش فوق لیسانس می باشد اخذ ویزای همراه می باشد.متقاضیان باید توجه داشته باشند که همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال به عنوان همراه برای متقاضی اصلی محسوب می شوند. متقاضیان می توانند ورود همزمان داشته باشند ولی برای کاهش ریسک ویزا همراهان می توانند با فاصله حدود ۳ ماه به متقاضی اصلی ملحق شوند. همراه اجازه کار تمام وقت داشته و می تواند مشغول به تحصیل شود. مدت زمان ویزای همراهان براساس اعتبار ویزای متقاضی اصلی می باشد. همراه می تواند براساس سابقه کاری و رشته تحصیلی خود وارد بازار کاری شده و درآمد خوبی داشته باشد. پیشنهاد ما به شما این است که با موسسه حقوقی ملک پور تماس گرفته و در زمینه تحصیل در اتریش فوق لیسانس مشاوره تخصصی دریافت کنید. همچنین با مطاالعه مقالات بیشتر در این زمینه در سایت موسسه حقوقی ملک پور می توانید اطلاعات خود را تکمیل کنید.

تحصیل دراتریش فوق لیسانس و معرفی دانشگاه های برتر اتریش

یکی دیگر از زیرعنوان های مهم در مقاله تحصیل در اتریش فوق لیسانس بررسی دانشگاههای برتر می باشد. افراد علاقمند به ادامه تحصیل در این کشور تمایل دارند در بهترین دانشگاه های این کشور ادامه تحصیل دهند. بنابراین تمرکز ما در این قسمت در مورد دانشگا های برتراین کشور می باشد. همانگونه که می دانیم این کشور دارای دو دانشگاه دولتی و خصوصی بوده و هر دو دارای رنک عالی می باشند. در این قسمت به برخی از دانشگا ههای برتر اشاره شده است:

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی اتریش

تحصیل در اتریش فوق لیسانس و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی

یکی از پروسه های مهم برای اقدام در تحصیل در اتریش فوق لیسانس، مدارک لازم برای اخذ پذیرش می باشد. افراد باید در ارائه مدارک و همچنین چیدمان مدارک دقت کافی داشته باشند. شما عزیزان باید دقت داشته باشید که پروسه ویزا و ارائه مدارک برای تحصیل در اتریش فوق لیسانس یکی از مهمترین پروسه ها بوده و شما باید قبل از اقدام با وکیل خوب مشورت کنید.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی:

تحصیل در اتریش فوق لیسانس
 • پاسپورت دارای حداقل ۶ ماه اعتبار

 • ارائه دو قطعه عکس پاسپورتی

 • ارائه مدارک شناسایی به همراه ترجمه به زبان آلمانی

 • ارائه مدارک شناسایی همسر در صورت متاهل بودن

 • ارائه تمکن مالی

 • ارائه عدم سوء پیشینه

همانگونه که ذکر شد، شما باید در ارائه مدارک دقت کافی داشته باشید و پیشنهاد ما به شما این است که با وکیل مجرب در این زمینه مشورت کنید. همچنین شما می توانید مدارک تحصیلی لازم برای تحصیل در اتریش فوق لیسانس را با کلید واژه ملک پور سرچ کرده  و در این زمینه اطلاعات رایگان کسب کنید.

تحصیل در اتریش فوق لیسانس و موقعیت کار پس از تحصیل

یکی دیگر از مبحث های بسیار مهم در زمینه تحصیل در اتریش فوق لیسانس، در مورد موقعیت کار پس از تحصیل می باشد. افرادی که متقاضی تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد می باشند می توانند در این کشور در جستجوی کار بوده و  ویزای خود را به کاری تبدیل کنند. دولت کشور اتریش به افراد بعد از فارغ التحصیلی یک سال زمان می دهد و دانشجویان باید در این یکسال ویزای خود را به ویزاهای دیگر مانند کاری و یا سرمایه گذاری تبدیل کنند تا منجر به اقامت دائم شود.

تحصیل در اتریش فوق لیسانس

به عبارت ساده تر، افراد از طریق تحصیل به اقامت نرسیده و باید برای اقامت ویزای تحصیلی خود را تغییر دهند. همانگونه که ذکر شد، افراد بعد از اتمام تحصیل دو ساله می توانند یکسال در این کشور حضور داشته باشند و ویزای خود را به کاری تبدیل کنند. ما برای شما عزیزان رشته هایی را پیشنهاد می کنیم که بازار کاری خوبی داشته و بعد از اتمام تحصیل بتوانید در کمترین زمان وارد بازار کاری شوید. همانگونه که در نمودار زیر ارائه شده است، نرخ بیکاری در این کشور حدود ۶ درصد بوده و این نشاندهنده این است که کشور اتریش دارای کمبود نیروی کار می باشد.

نرخ بیکاری اتریش

تحصیل در اتریش فوق لیسانس و وضعیت اخذ اقامت و تابعیت پس از تحصیل

شاید سوال برخی از شما عزیزان در زمینه تحصیل در اتریش فوق لیسانس این باشد که آیا ویزای تحصیلی منجر به اقامت و اخذ تابعیت می شود. در این قسمت باید ذکر کنیم که ویزای تحصیلی یک نوع اقامت موقت بوده و منجر به اقامت و تابعیت نمی شود. دانشجویان بعد از اتمام تحصیل می توانند ۱ سال در این کشور حضور داشته و ویزای تحصیلی را به ویزای کاری تبدیل کنند. برای دریافت اقامت در این روش می توانید با تبدیل ویزای خود به کاری ویزای دو ساله گرفته و بعد از تمدید ویزای ۳ ساله می گیرید. شما عزیزان می توانید بعد از ۵ سال اقامت دائم گرفته و حدود ۲ سال بعد از اقامت دائم با داشتن شرایط خاص منجر به اخذ پاسپورت می شود.

شرایط اخذ پاسپورت:

تحصیل در اتریش فوق لیسانس
 • آشنایی کافی به فرهنگ کشور اتریش

 • مهارت کافی در زبان آلمانی

 • پرداخت مالیات

 • عدم سوء پیشینه

تحصیل دکترا اتریش
راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
اقامت اتریش از طریق تحصیل
تحصیل در اتریش فوق لیسانس و سخن پایانی

تحصیل در اتریش فوق لیسانس، اخذ ویزای همراه و هزینه زندگی در اتریش در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار گرفت. در این مقاله ذکر شد که دانشجویان در حین تحصیل می توانند کار کنند و برای اخذ اقامت بعد از اتمام تحصیل در اتریش فوق لیسانس، باید ویزای تحصیلی خود را به ویزاهای دیگر مانند کاری و سرمایه گذاری تبدیل کنند. در این مقاله به بررسی دانشگاه های برتر اتریش پرداخته شد و همچنین برای شما عزیزان ذکر شد که هزینه تحصیل و زندگی براساس شهر و نوع دانشگاه متغیر می باشد. ولی کشور اتریش در مقایسه با برخی کشورهای اروپایی کشور ارزانی می باشد. شما می توانید با مطالعه دقیق این مقاله اطلاعات خود را در زمینه تحصیل در اتریش فوق لیسانس تکمیل کنید. همچنین برای افزایش اطلاعات می توانید ویدئوی اپلای برای ویزای تحصیلی اتریش را مشاهده فرمایید. یکی دیگر از روشهای افزایش اطلاعات در زمینه تحصیل در اتریش فوق لیسانس و سایر روشهای مهاجرتی مشاهده ویدئوی راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت می باشد. در صورت وجود هر گونه سوال می توانید با موسسه حقوقی ملک پور تماس گرفته و در مورد تحصیل در اتریش فوق لیسانس مشاوره رایگان دریافت نمایید. برای دریافت پاسخ سریعتر به سوال خود در زمینه تحصیل در اتریش فوق لیسانس، می توانید قسمت مربوطه در پایین همین مقاله را تکمیل کرده تا همکاران عزیز در اسرع وقت پاسخگوی شما باشند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *