تحصیل در استرالیا

تحصیل در استرالیا و بررسی شرایط تحصیل

 • مقدمه‌ای بر تحصیل در استرالیا
 • شرایط عمومی تحصیل در استرالیا
 • تحصیل در مدارس و کالج های استرالیا
 • تحصیل در مقطع لیسانس در استرالیا
 • تحصیل در مقطع فوق لیسانس در استرالیا
 • تحصیل در مقطع دکترا در استرالیا
 • تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در استرالیا
 • تحصیل رایگان در استرالیا
 • بورسیه تحصیل در استرالیا
 • هزینه زندگی و تحصیل در استرالیا
 • کار ضمن تحصیل در استرالیا
 • ویزای همراه تحصیل در استرالیا
 • دانشگاه های برتر استرالیا
 • مدارک مورد نیاز برای پذیرش و ویزای تحصیلی در استرالیا
 • کار پس از تحصیل در استرالیا
 • اقامت و تابعیت پس از تحصیل در استرالیا
 • سخن پایانی تحصیل در استرالیا
تحصیل در استرالیا

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

مقدمه‌ای بر تحصیل در استرالیا

تحصیل در استرالیا، شرایط تحصیل در استرالیا، هزینه تحصیل در استرالیا و نکات مرتبط با تحصیل در این کشور در مقاله حاضر مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد.  آیا تحصیل در کشور استرالیا بدون مدرک آیلتس امکان دارد؟  آیا تحصیل در استرالیا با مدرک دیپلم نیز امکانپذیر خواهد بود؟  شرایط لازم برای تحصیل در این کشور چیست؟ ما در این مقاله که در مورد تحصیل در کشور استرالیا است به تمامی سوالات و ابهامات شما در رابطه با تحصیل در این کشور پاسخ می دهیم و امیدواریم که مقاله حاضر مورد رضایت شما عزیزان قرار بگیرد.  بعد از مطالعه مقاله در صورتی که نیاز دارید اطلاعات تخصصی تری دریافت کنید می توانید با ما در موسسه حقوقی ملک پور، همکار موسسه MIE اتریش تماس بگیرید و مشاوره کوتاه و رایگان دریافت کنید. موسسه حقوقی ملک پور برای بالا بردن اطلاعات شما در زمینه مهاجرت، محصول فوق العاده راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت را  تهیه نموده است. با تهیه این محصول، دیگر نیازی به مشاوره و وکیل هم نخواهید داشت.  این محصول را می توانید در همین وب سایت در قسمت محصولات ویدیویی تهیه نمایید.

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با تحصیل در استرالیا
فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با اقامت استرالیا

شرایط عمومی تحصیل در استرالیا

استرالیا در میان پهناور ترین کشور های جهان رتبه ششم را داراست.  این کشور زیبا و پهناور در قاره اقیانوسیه قرار دارد. جمعیت استرالیا در حدود 25.475.400 نفر، مساحت آن حدود 7.690.024 کیلومتر مربع و زبان رسمی آن انگلیسی است. مهم ترین شهر های استرالیا سیدنی، ملبورن، پرت، آدلاید و کانبرا  هستند که بزرگترین شهر استرالیا سیدنی و پایتخت استرالیا شهر کانبرا است. استرالیا آب و هوای گرم و معتدل و آفتابی سوزان دارد. تحصیل در استرالیا به دلیل اینکه بهانه خوبی برای ورود و ماندن در این کشور است، بسیار مورد توجه متقاضیان مهاجرت قرار دارد. از دیگر دلایل انتخاب استرالیا برای تحصیل، وجود دانشگاههای معتبر و خوب دنیا در این کشور است. در ادامه این مقاله زوایای مختلف تحصیل در استرالیا را بررسی خواهیم کرد.

اطلاعات عمومی استرالیا

تحصیل در مقاطع مختلف در استرالیا

تحصیل در استرالیا در مدارس و کالج ها

تحصیل در استرالیا

تحصیل در استرالیا در مدارس و کالج ها با توجه به شرایط ویژه ای که دولت استرالیا برای کودکان و نوجوانان در نظر گرفته است بسیار قابل توجه می باشد.تحصیل در مدارس و کالج های استرالیا در ذیل بصورت کامل مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

 • تحصیل در مدارس استرالیا

  تحصیل در استرالیا در مدارس به دو مقطع تقسیم می شوند : مقطع ابتدایی و دبیرستان . مدارس در استرالیا به دو نوع دولتی و خصوصی دسته بندی می شوند، و هر دو نوع این مدارس دانش آموزان بین المللی را می پذیرند.  هزینه های تحصیل در استرالیا در مدارس شبانه با توجه به نوع مدرسه متفاوت می باشد . تحصیل در استرالیا در مدارس اکثرا به صورت مختلط می باشند و تعداد بسیار کمی از این مدارس غیر مختلط می باشند . تحصیل در مدارس استرالیایی به زبان انگلیسی می باشد و دانش آموزان بین المللی زیر ۱۸ سال بدون نیاز به مدرک زبان انگلیسی می توانند در این مدارس به تحصیل بپردازند، چراکه این مدارس در صورت آماده نبودن دانش آموزان به استفاده از زبان انگلیسی، قبل از ورودشان به کلاس، آنها را تحت آموزش قرار می دهند و برای ورود به کلاس آماده می کنند.

 • تحصیل در کالج های استرالیا

  تحصیل در استرالیا در کالج های این کشور به این صورت است که دانش آموز پس از اتمام کلاس نهم خود در دبیرستان می تواند به ئارد کالج های این کشور شود و خود را برای تحصیل در دانشگاههای استرالیا آماده نماید.کالج های کشور استرالیا شمال کالج های دولتی و خصوصی می باشد.اغلب این کالج ها دارای شرایط بسیار مناسب و امکانات آموزشی و تفریحی بسیاری جهت ارائه هستند و با بهره گیری از افراد زبده در امر آموزش و روانشناسی زمینه را برای ارتقاع سطح علمی و روحی دانش آموزان فراهم می سازند.افراد متقاضی تحصیل در کالج های استرالیا می توانند والدین خود را  تا پایان 18 سالگی همراه خود داشته باشند.سن تحصیل در این کالج ها بین 15 تا 18 سال است و دانش آموزان پس از اخذ دیپلم می توانند قبل از ورود به دانشگاه یک دوره یکساله جهت آماده شدن برای ورود به دانشگاه بگذرانند.

  شهریه تحصیل در کالج های استرالیا بین 18 تا 20 هزار دار استرالیا است.

تحصیل در استرالیا
 • تحصیل در مقطع لیسانس در استرالیا

  تحصیل استرالیا در مقطع لیسانس به این صورت است که متقاضی تحصیل در این کشور باید یک دوره فاندیشن را بگذارند و همچنین دارای مدرک آیلتس 6 باشد.دوره لیسانس در استرالیا بین 3 تا 4 سال است و هزینه تحصیل در این مقطع بین 20 تا 30 هزار دلار استرالیا می باشد.از جمله دانشگاههای استرالیا می توان به دانشگاه سیدنی با رتبه 70 در دنیا و دانشگاه ملبورن با رتبه 66 در دنیا نام برد.

تحصیل در استرالیا
تحصیل در مدارس استرالیا
 • تحصیل در مقطع فوق لیسانس در استرالیا

  تحصیل در استرالیا در مقطع فوق لیسانس یکی از بهترین انتخابها برای افرادی است که در رشته های مهندسی تمایل به ادامه تحصیل دارند. برای اخذ پذیرش در دانشگاههای استرالیا در مقطع فوق لیسانس کسانی که مدرک لیسانس خود را از دانشگاههای معتبر اخذ نموده اند بسیار بالا است. همچنین الزاما شخص متقاضی تحصیل در استرالیا در مقطع فوق لیسانس باید مدرک 6.5 آیلتس را دارا باشد و از معدل خوبی برخوردار باشد.

  اگر تمایل دارید برای تحصیلات تکمیلی به کشور استرالیا مهاجرت کنید خوب است بدانید کسانی که از دانشگاههای استرالیا فارغ التحصیل می شوند شرایط کاریابی بالاتری دارند و شانس کاریابی آنها بسیار نسبت به دیگر اشخاص بالاتر می رود. بعد از اتمام تحصیل می توانید اقدام به کاریابی نمایید و با پیدا نمودن شغل مناسب شرایط اقامت دائم در این کشور پیشرفته و زیبا را فراهم سازید.

  در صورتی که به تحصیل در کشور استرالیا تمایل دارید قبل از هر اقدامی با افراد مجرب و آگاه در امر پذیرش دانشگاهها و مهاجرت مشاوره نموده و راه مناسب را انتخاب نمایید. همچنین مقالات موسسه حقوقی ملک پور را در این زمینه با استفاده از کلیدواژه ملک پور در گوگل جستجو نمایید و از شرایط و اهم موارد در این زمینه اطلاعات کسب کنید.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استرالیا
 • تحصیل در مقطع دکترا در استرالیا

  تحصیل در استرالیا در مقطع دکترا نیازمند یک سوپروایزر است که پیشتر از متقاضی تحصیل  مصاحبه به عمل آورده و تمایل به استفاده وی در یک پروژه علمی داشته باشد.

  همچنین تحصیل در این مقطع نیاز به مدارک لیسانس و فوق لیسانس به همراه تمامی ریز نمرات است. همچنین متقاضی تحصیل دکترا در استرالیا به مدرک آیلتس با نمره 7 دارد. لازم به ذکر است دانشگاههای استرالیا در مقطع دکتری به متقاضیان تحصیل در این مقطع بورسیه  در نظر می گیرد و از جمله کشورهایی میباشد که بیشترین بودجه تحقیقاتی را برای دانشگاهایش در نظر میگیرد. این دانشگاهها بهترین زمینه را برای دانشجویان فراهم نموده اند تا بتوانند به تحقیقات علمی و تحصیل بپردازند.

تحصیل در استرالیا
 • تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در استرالیا

  تحصیل در استرالیا در رشته های پزشکی و دندان پزشکی با گذراندن دوره یکساله فاندیشن امکان پذیر است. در صورتی که تمایل داید در رشته های پزشکی و دندان پزشکی اقدام نمایید باید بدانید که شرط ورود به رشته های پزشکی گذراندن دوره های پیش پزشکی (پریمدیکال) است که برای شروع باید حداقل مدرک 5.5 آیلتس داشته باشند.

تحصیل در استرالیا
 • تحصیل رایگان در استرالیا

  تحصیل در استرالیا بصورت رایگان مستلزم داشتن شرایطی است که شامل حال متقاضیان تحصیل در این کشور باشد. چرا که تحصیل و به صورت کلی نظام آموزشی در این کشور خصوصی است و تحصیل رایگان شامل اتباع استرالیا می شود. از جمله عواملی که موجب  تحصیل در کشور استرالیا بصورت رایگان میگردد عبارتند از:

  • داشتن مدرک آیلتس حداقل 7
  • داشتن دو توصیه نامه از اساتید دانشگاه محل تحصیل
  • داشتن یک رزومه تحصیلی بسیار قوی

بورسیه تحصیل در استرالیا

دریافت بورسیه تحصیلی در هر کشوری شرایط خاص به خود را دارد و بورسیه تحصیل در استرالیا برای مقاطع مختلف وجود دارد اما در مقطع کارشناسی بسیار محدود و انگشت‌شمار است. که البته برای دریافت آن نیز به دلیل محدود بودن تعداد، شرایط سختی وجود دارد که از آن جمله می‌توان به داشتن معدل بالا، مدرک زبان و فارغ التحصیلی از دانشگاه های معتبر را نام برد.  برای تحصیل در مقطع ارشد به نسبت مقطع کارشناسی تعداد بورسیه ها کمی بیشتر است، اما در مقطع دکترا بورسیه های زیادی وجود دارد و برای دریافت بورسیه در مقطع دکترا داشتن مدرک آیلتس ۷ به بالا الزامی است. همچنین داشتن انگیزه نامه قوی، توصیه نامه و مقالات بین المللی از اهم موارد است. از آنجایی که سیاست تحصیل در استرالیا برپایه تحصیل با شهریه است، بنابراین دریافت بورسیه در مقاطع پایین تر از دکترا بسیار سخت و محدود است. بورسیه هایی که توسط استرالیا ارائه می شوند بورسیه هایی هستند که توسط وزارت امور خارجه استرالیا اداره می‌گردد.  این بورسیه ها فرصت تحصیل را برای کشورهای در حال توسعه برای مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکترا فراهم می کند.  بورسیه‌ها  شامل شهریه کامل، کمک هزینه زندگی و تحصیل و بیمه دانشجویی می شود.

در اینجا برای شما چند نمونه از بورسیه‌ها را نام میبریم:

 • بورسیه تحصیلات تکمیلی ENDEAVOR

   این بورسیه برای مقاطع ارشد و دکترا در دسترس قرار دارند و شامل هزینه‌های شهریه‌دانشگاه، کمک هزینه سفر، هزینه زندگی و همچنین بیمه درمانی و مسافرتی است.

 • بورسیه IPRS

  این بورسیه به دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد این امکان را می دهد. تا برای تحقیق و پژوهش با محققان برجسته استرالیایی کار کنند. این بورسیه برای یک دوره دو ساله در مقطع ارشد و یا ۳ ساله برای مقطع دکترای پژوهش محور ارائه می گردد. این بورسیه هزینه های تحصیل و درمان را در بر می گیرد.

 • بورسیه تحقیقاتی بین المللی دانشگاه سیدنی USYDIS

  از دانشجویانی که در مقطع ارشد تمایل به تحصیل پژوهش محور دارند دعوت به عمل می آورد تا با دریافت این بورسیه در این دانشگاه به تحصیل بپردازند و کمک هزینه تحصیل و زندگی دانشجویی را تا ۳ سال با امکان تمدید یک ترم اضافه برای مقطع دکترا فراهم می‌کند.

 • بورسیه های بین المللی دانشگاه مک کواری NORTH RYDE

  این بورسیه برای دانشجویان دانشگاه مک کواری در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد موجود است. این بورسیه هزینه های جزئی از تحصیل در این دانشگاه را تا ۱۰ هزار دلار تقبل می نماید.

بورسیه های فراوان دیگری نیز وجود دارد که برای مطالعه آن می توانید مطلب بورسیه تحصیلی در استرالیا را جستجو نمایید.

هزینه زندگی و تحصیل در استرالیا

هزینه تحصیل در استرالیا با توجه به دانشگاه محل تحصیل، مقطع و شهر و ایالت متفاوت است. تحصیل در استرالیا برای دانشجویان تبعه و دانشجویانی که اقامت دائم این کشور را دارند رایگان است اما برای دانشجویان بین المللی هزینه در بر خواهد داشت.  میانگین هزینه تحصیل در استرالیا و عوامل دیگر از ۲۰ هزار تا ۳۵ هزار دلار متغیر است. هزینه تحصیل در استرالیا نسبت به سایر کشورهای هم تراز و حتی با تراز بالاتر زیاد است و توصیه ما این است که برای مهاجرت تحصیلی تحقیق بیشتری نمایید. در کل استرالیا کشوری گران محسوب می‌شود و هزینه زندگی در آن نیز بالاست. به طور میانگین هزینه زندگی در استرالیا برای یک نفر ماهانه حداقل هزار دلار است که باز بستگی به سبک زندگی، محل زندگی و شهر محل سکونت دارد. در جدول زیر برخی از هزینه های مهم روزانه را برای شما ذکر نموده ایم:

هزینه های زندگی در استرالیا
هزینه تحصیل و زندگی در استرالیا

کار ضمن تحصیل در استرالیا

در بحث تحصیل و مهاجرت تحصیلی به خصوص در کشورهایی که تحصیل در آنها هزینه دارد، اجازه کار دانشجویی فاکتوری مهم است. استرالیا از جمله کشورهایی است که به دانشجویان اجازه کار پاره وقت در حین تحصیل و کار تمام وقت در ایام تعطیلات را می دهد.  برای مقطع کارشناسی دانشجویان اجازه ده ساعت کار در هفته، مقطع ارشد اجازه ۲۰ ساعت و در مقطع دکترا ۳۰ ساعت کار در هفته را دارند. دانشجویان می توانند به طور میانگین با کار دانشجویی پاره وقت حدود دو سوم هزینه های زندگی خود را در استرالیا پوشش دهند.

ویزای همراه برای تحصیل در استرالیا

در امر مهاجرت، همراه فرد متقاضی همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال وی می باشند. اما کشور استرالیا به دانش آموزان بین المللی زیر ۱۸ سال که در استرالیا مشغول به تحصیل هستند، اجازه آوردن همراه را نیز می دهد، که شامل پدر، مادر، خواهر و برادر میشود. اما از شرایط دریافت ویزای همراه برای استرالیا داشتن مدرک زبان و رزومه کاری قوی است چرا که همراه با ورود به کشور استرالیا اجازه کار دارد و می‌تواند کار کند. بنابراین پیدا کردن کار نیز مستلزم دانستن زبان و توانایی تکلم به زبان انگلیسی و داشتن مهارت است. مقاله حاضر متعلق به موسسه حقوقی ملک پور است و اجازه کپی از آن وجود ندارد و کپی از این مقاله پیگرد قانونی دارد.

دانشگاه های برتر استرالیا

همانطور که در بخش های قبلی اشاره کردیم استرالیا از جمله کشورهایی است که دانشگاه‌های برتر جهان در آن قرار دارد. وجود این دانشگاهها تقاضای تحصیل در این کشور را چند برابر می کند. در ادامه به معرفی دانشگاه های برتر استرالیا و رتبه آنها در کشور و جهان می پردازیم:

دانشگاههای استرالیا

مدارک مورد نیاز برای پذیرش و ویزای تحصیلی در استرالیا

برای تحصیل در استرالیا در ابتدا برای دریافت پذیرش نیاز به ارائه یک سری مدارک دارید که در ادامه به آن می پردازیم.

 • مدارک مهم لازم برای اخذ پذیرش تحصیل در استرالیا
  • ریز نمرات کلیه مقاطع قبل از مقطع مورد تقاضا
  • مدارک تحصیلی قبل از مقطع مورد تقاضا
  • مدرک زبان
  • مدارک شناسایی
  • انگیزه نامه
  • توصیه نامه برای مقطع دکترا
 • مدارک لازم برای اخذ ویزا
  • گذرنامه معتبر
  • نامه پذیرش
  • مدرک زبان
  • فرم درخواست ویزا
  • سند ازدواج در صورت وجود
  • نامه تمکن مالی برای پوشش هزینه های یک سال تحصیل و زندگی فرد متقاضی

کار پس از تحصیل در استرالیا

کار پس از تحصیل یکی از اهداف مهم متقاضیان مهاجرت تحصیلی است. کشور استرالیا این امکان را برای دانشجویان فراهم کرده است که بعد از پایان تحصیلات و قبل از خروج از این کشور یک ویزای ۱۸ ماهه تحت عنوان ویزای ۴۸۹ دریافت کنند و به جستجوی کار بپردازند. و مشغول به کار شوند.  البته این ویزا امتیازی است اما معمولاً فارغ التحصیلان بین المللی، امتیازات لازم برای اخذ این ویزا را به دست می آورند.  با کار در استرالیا و پرداخت مالیات شخص میتواند اقامت دائم و سپس پاسپورت استرالیا را دریافت کند.

کار پس از تحصیل در استرالیا

اقامت و تابعیت پس از تحصیل در استرالیا

تحصیل در استرالیا سبب دریافت اقامت دائم و پاسپورت نمی‌شود و تنها راه ماندن و دریافت اقامت و تابعیت در استرالیا، پس از تحصیل در این کشور این است که شخص با دریافت ویزای ۴۸۹ کار پیدا کند و مشغول به کار شود و با پرداخت بیمه و مالیات به مدت ۴ سال می تواند اقامت دائم استرالیا را دریافت نماید و در صورتی که هیچ جرمی مرتکب نشود و بیمه و مالیات پرداخت کند و با محیط استرالیا سازگاری پیدا کند بعد از گذشت سه سال از اقامت دائم می تواند درخواست پاسپورت نماید.

اقامت پس از تحصیل در استرالیا
مهاجرت تحصیلی به استرالیا
سخن پایانی تحصیل در استرالیا

تحصیل در استرالیا و همه جوانب آن در این مقاله به طور علمی بررسی گردید. ما در این مقاله به شرایط تحصیل در استرالیا در مقاطع مختلف، هزینه تحصیل در استرالیا، بررسی ویزای همراه، بورسیه ها و اقامت پس از تحصیل در این کشور و اخذ تابعیت پرداختیم و امیدواریم که مقاله فوق مورد پسند شما قرار گرفته باشد. در صورتی که اینگونه است میتوانید با ثبت دیدگاه خود در انتهای مقاله و ثبت پنج‌ستاره به مقاله ما رای دهید. در صورتی هم که نیاز به اطلاعات دقیق‌تری در مورد بررسی شرایط شخص خودتان دارید می توانید با ما در موسسه حقوقی ملک پور جهت دریافت مشاوره کوتاه رایگان تماس حاصل نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *