تحصیل در انگلیس

تحصیل در انگلیس از چه راه هایی ممکن می شود؟ آیا تا به حال به تحصیل در انگلیس اندیشیده اید؟ آیا به تحصیل در انگلیس علاقه دارید و یکی از رویاهای شما بوده است؟ تحصیل در انگلیس چه شرایطی دارد؟ برای تحصیل در انگلیس چه مدارکی نیاز است؟ موسسه مشاوره ای MIE سعی نموده در این مقاله اطلاعات جامعی را در زمینه تحصیل در انگلیس و بررسی شرایط تحصیل در انگلیس و مسائل پیرامون تحصیل در انگلیس در اختیار شما قرار دهد.

شرایط تحصیل در انگلیس ، راه های اخذ ویزای تحصیلی انگلیس ،چگونگی تأثیر ویزای تحصیلی بر اخذ ویزای کاری انگلستان و اقامت دائم کشور انگلستان وکیل برای تحصیل در انگلس و معرفی دانشگاه های معتبر کشور انگلیس برای تحصیل در مقاطع مختلف از جمله مواردی است که در این مطلب به تفصیل مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

ویزاهای تحصیل در انگلیس با نام tier 4 visa student شناخته می شوند و به دو گروه تقسیم می شوند. برای افراد 4 تا 17 ساله که قصد تحصیل در مدارس انگلستان را دارند ویزای child tire 4 ، برای افراد بالای 17سال general tier4  صادر می شود.

علاوه بر شرط سنی صدور این ویزاها شروط دیگری نیز دارد که به شرح ذیل می باشد:

 • Tier 4 (child) visa

1-نامه پذیرش مدرسه

2-نامه رضایت والدین یا سرپرست فرد

3-تمکن مالی کافی برای پوشش دادن هزینه های زندگی و تحصیل فرد

4-شخص باید شهروند کشوری به جز کشورهای منطقه اقتصادی اروپا یا سویس باشد

 • Tier 4 (general) student visa

1-نامه پذیرش تحصیلی

2-تسلط بر مهارت های چهار گانه زبان انگلیسی

3-تمکن مالی کافی برای پوشش دادن هزینه های زندگی و تحصیل فرد (این مقدار بنا بر شرایط هر فرد متغیر است)

4-شخص باید شهروند کشوری به جز کشورهای منطقه اقتصادی اروپا یا سویس باشد

فایل صوتی توضیحات آقای ملک پور (فارغ التحصیل حقوق عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین) در باب لیسانس در انگلیس

فایل صوتی توضیحات آقای ملک پور (فارغ التحصیل حقوق عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین) در باب تحصیل زبان انگلستان

متقاضی می تواند از 3 ماه قبل از شروع دوره تحصیلی اش در انگلستان درخواست ویزا بدهد. هزینه درخواست ویزای تحصیل در انگلیس در هر دو نوع برای هر شخص 328 پوند می باشد. این هزینه برای همراهان ویزای جنرال (همسر، پارتنر و فرزندان زیر 18 سال) همین مقدار است. والدین شخصی که ویزای chihd tire 4 را دارد می توانند درخواست ویزای Parent of a tier4  4 (child) visa را بدهند. هزینه درخواست این ویزا 405 پوند می باشد.

هر فرد متقاضی ویزا باید مبلغی را تحت عنوان healthcare surcharge پرداخت کند که مقدار آن برای هر فرد محصل سالیانه 150 پوند است. این مقدار برای هر همراه هم 150 پوند در سال می باشد، که باید برای تمام سال های تحصیل یک جا پرداخت شود. رسید پرداخت این مبلغ باید به باقی مدارک برای درخواست ویزا الصاق شود.

شخص متقاضی ویزای تحصیل در انگلیس باید نشان دهد که تمکن مالی برای پوشش دادن هزینه های تحصیلی و زندگی خود را دارد. شخص باید مبلغی را در حسابی به نام خودش یا والدینش(سرپرست) واریز کند. این مبلغ با توجه به شرایط فرد متفاوت است. همچنین این مبلغ باید برای یک دوره 28 روزه و به صورت متوالی در حساب باشد که این دوره نباید قبل از 31 روز قبل از درخواست متقاضی پایان یافته باشد.

این مبلغ شامل هزینه تحصیل و زندگی فرد است. هزینه تحصیل شامل هزینه یک سال تحصیل یا کل هزینه اگر دوره تحصیل کمتر از یک سال است. این هزینه با توجه به مقطع تحصیلی، دانشگاه یا مدرسه و رشته تحصیلی متفاوت است. هزینه زندگی با توجه به این که فرد در چه شهری سکونت دارد متغیر است. برای فردی که قرار است در لندن تحصیل کند ماهیانه 1265 پوند و برای باقی شهرها 1015 پوند که باید هزینه 9 ماه در حساب بانکی شخص باشد. به طور مثال شخصی که برای دانشگاهی در شهر منچستر پذیرش گرفته است باید علاوه بر هزینه یک سال تحصیل اش مبلغ 9135 پوند در حساب بانکی اش داشته باشد.

برای هر همراه شخص متقاضی ویزای جنرال این مبالغ به شرح ذیل می باشد: برای شهر لندن ماهیانه 845 پوند و برای باقی شهرها ماهیانه 680 پوند.

اگر شخص درخواست ویزای child tier 4 را دارد، حساب بانکی مذبور می تواند به نام خودش یا والینش (سرپرست) باشد. اما اگر شخص درخواست ویزای tier 4 generaرا دارد و می خواهد از تمکن مالی والدینش (سرپرست) استفاده کند (یعنی حساب بانکی به نام والدینش (سرپرست) باشد) باید یکی از مدارک زیر را ارائه دهد

 • شناسنامه
 • گواهی فرزندخواندگی
 • یک سند دادگاهی که در آن نام سرپرستان قید شده باشد

علاوه بر این نامه ای دال بر رضایت والدین (سرپرست) برای استفاده از این پول نیز باید ارائه شود.

اگر شخص نشان دهد که هزینه تحصیل یا قسمتی از آن را پرداخت کرده است مبلغ پرداخت شده از مبلغی که به عنوان هزینه تحصیل در حساب شخص باید واریز شود کم می شود. همچنین اگر محل اقامت شخص خوابگاه های دانشجویی است، متقاضی می تواند با پرداخت حداکثر 1265 پوند به خوابگاه این مبلغ را از کل هزینه ی زندگی ( 9 ماه) که باید در حسابش نشان دهد، کم کند. در مورد مثال قبل، اگر شخص 1265 پوند به خوابگاه خود بپردازد مبلغ مورد نیاز به 7870 پوند کاهش می یابد.

برای اشخاص زیر 12 سال والدین می توانند درخواست ویزای Parent of a tier 4 (child) visa را بدهند. آنها باید:

 • از تمکن مالی کافی برخوردار باشند.
 • نشان دهند که کار و زندگی اصلی شان خارج از انگلستان است.
 • نشان دهند که با پایان یافتن مدت ویزا انگلستان را ترک می کنند.
 • توانایی پرداخت هزینه های خروج خود را داشته باشند

هم چنین فرزند آنها باید زیر 12 سال باشد، در حال تحصیل و یا در شرف شروع به تحصیل در یکی از مدارس انگلستان باشد و دارای ویزای child tier 4 باشد.

ویزای Parent of a tier 4 (child) visa برای اولین بار به مدت 6 تا 12 ماه صادر می شود و هر بار امکان تمدید 12 ماهه آن تا وقتی که فرزند محصل به 12 سال تمام برسد وجود دارد.

مدارس شبانه روزی در انگلستان – خصوصی یا Boarding Schools

تحصیل در انگلستان در سنین 5 تا 16 سالگی برای دانش آموزان اجباری است. سال تحصیلی در انگلستان هر ساله از سپتامبر شروع شده و تا جولای ادامه دارد و هر سال تحصیلی به سه ترم تقسیم میشود.

ترم پائیزه: (که از اوائل سپتامبر شروع میشود و تا اواسط دسامبر ادامه دارد)

ترم بهاره: (که از ابتدای ژانویه شروع شده و تا اواسط یا اواخر ماه مارچ ادامه دارد)

ترم تابستانی: (از اوائل یا اواسط ماه آوریل شروع میشود و تا اواسط ماه جولای ادامه دارد. )

مدارس دولتی:

هزینه  مدارس دولتی در انگلستان رایگان میباشد و توسط دولت پرداخت میشود و تنها دانش آموزان بریتانیایی و منطقه اقتصاد اروپایی میتوانند از این مدارس استفاده کنند این مدارس توسط مسئولین محلی اداره میشوند.که در اصلاح به این مدارس Grant Maintained Schools نامیده میشوند.

بنابراین در مدارس دولتی تحصیل برای دانش آموزان  رایگان است.

اما در مدارس شبانه روزی در انگلستان که خصوصی هستند که هزینه های مدارس خصوصی توسط والدین دانش آموزان پرداخت میشود.

در مدارس خصوصی دانش آموزان در مدارس زندگی میکنند

چون این دانش آموزان در مدرسه زندگی میکنند و به صورت شبانه روزی آنجا هستند امکانات فوق برنامه مختلفی مثل-شطرنج – موسیقی ، ورزش از جمله فوتبال – تنیس و حتی اسب سواری و صخره نوردی و شنا  نیز جز این فعالیتهای فوق برنامه هستند.

تمامی مدارس خصوصی دارای بخش ویژه زبان انگلیسی به نام  EFL)English as a Foreign Language) هستند که اختصاصا به دانش آموزان خارجی در ترم اول با توجه به نیازهای آنها در زمینه آموزش زبان انگلیسی مساعدتهای لازم را دارند

هزینه تحصیلی در مدارس خصوصی شبانه روزی که اصطلاحا (Boarding Fee )شامل هزینه تحصیل و هزینه ای زندگی در خوابگاه های مدارس است که بایستی به صورت کامل قبل از شروع هر ترم پرداخته شود. این مبلغ شامل خوابگاه – سه وعده غذای روزانه و هزینه تحصیل است که میتواند از 20000 پوند تا 30000 پوند در سال و بسته به مدرسه باشد.

ویزای گاردین :

افرادی هستند که میخواهند فرزندانشان در مدارس شبانه روزی کشور انگلستان تحصیل نمایند . راه تحصیل این کودکان در مدارس شبانه روزی کشورهای انگلیس باز است .برای این دانش آموزان یک ویزایی میدهند برای مدارس شبانه روزی که طبق این ویزا این امکان وجود دارد که پدر یا مادر دانش آموز همراه فرزندشان به این کشورها مهاجرت کنند . که ویزایی  را که پدرو مادر دانش آموز برای مهاجرت و همراهی با فرزندشان دریافت میکنند ویزای گاردین (قیم ) میگویند در واقع این ویزای گاردین مجوزی است برای ورود والدینی که فرزندان آنها در مدارس شبانه روزی کشورهای انگلیس مشغول به تحصیل میباشند . این ویزا بهترین نوع ویزایی است برای والدینی که میخواهند فرزندشان در مدارس پیشرفته مشغول به تحصیل شود و جدا از آنها زندگی نکند . از طریق ویزای گاردین این والدین میتوانند به همراه فرزندشان مهاجرت کرده و فرزندشان را در مدارس شبانه روزی مورد نظرشان ثبت نام کنند و این دانش آموزان در کنار والدین خود دوره تحصیل در این مدارس شبانه روزی  را بگذرانند و خانواده ها نگرانی دوری فرزندانشان را نداشته باشند.

البته براساس این ویزای گاردین یکی از والدین (پدر یا مادر) میتوانند به عنوان سرپرست همراه فرزندشان مهاجرت کنند و از طریق همین ویزای گاردین اقامت انگلیس را بگیرند .طبق ویزای گاردین افسر سفارت وقتی دانش آموز را رد نمیکند و دانش آموز ویزا میشود  به دنبال آن  هم به والدین دانش آموز  ویزا میدهند و امکان رد ویزای گاردین برای والدین بسیار کم میباشد.

هرکدام از والدین که همراه دانش آموز مهاجرت میکنند حق کار فول تایم دارند و میتوانند بخش عمده ای از هزینه های زندگیشان را از همین طریق بدست بیاورند . این والدین علاوه بر حق کار فول تایم میتوانند در آن کشوری که با ویزای گاردین وارد شده اند ادامه تحصیل دهند .

گاردینی که به همراه دانش آموز به عنوان سرپرست مهاجرت میکند میتواند پدر یا مادر باشد اگر پدر دانش آموز همراه او باشد برای مادر دعوت نامه میفرستد که طبق ویزای گاردین برای مادر دانش آموز هم یک ویزای 6 ماهه صادر میشود و در طول این 6 ماه مادر دانش آموز میتواند رفت وآمد کند . البته اگر چنان چه والدین دانش آموز بنا بر دلایل و مشکلات و مشغله کاری نتواند همراه فرزندشان مهاجرت کنند میتواند شخصی که مورد اعتماد آنها است را به عنوان سرپرست دانش آموز معرفی کند . واین سرپرست همراه دانش آموز به کشورانگلیس مهاجرت کرده و از فرزندشان مراقبت مینماید البته این سرپرست باید دارای شرایطی باشد از جمله بالای 21 سال سن داشته باشد و توان مالی جهت پرداخت هزینه های مربوط به دانش آموز و بتواند امکاناتی را جهت زندگی دانش آموز فراهم آورد.

ویزای گاردین مدت زمانش متناسب با مدت تحصیل دانش آموز در آن کشور می باشد . سرپرستی که همراه دانش آموز به عنوان گاردین مهاجرت کرده است نیازمند نمره زبان (آیلتس ) نمیباشد و همچنین برای خود دانش آموز هم در بدو ورود داشتن نمره زبان  (آیلتس ) لازم نیست  که بعد از ورود به آن کشور زبان را  به دانش آموز آموزش میدهند .

البته والدین حتما مجبور نیستند فرزندشان را به مدارس شبانه روزی بفرستند میتوانند فرزندشان را نزد خودشان در خانه ای که زندگی میکنند نگه دارند و فقط از مدارس آن استفاده نمایند اما باید شهریه این خوابگاه های شبانه روزی را چه دانش آموز درآن باشد چه در آن نباشد پرداخت نمایند .

در کشور انگلستان معمولا برای دانش آموزان زیر12 سال ویزای گاردین صادر میشود .

ویزای گاردین یک ویزای امتیازی میباشد (P.b.s) برای اخذ ویزای گاردین 30 امتیاز لازم است .

1-باید نشان دهی که هزینه  مدرسه(20 هزار پوند) و هزینه ی زندگی در لندن (1300 پوند) برای خود شخص( 900 پوند ) همراه روی هم رفته 2200 پوند میباشد . این پول باید معادل 9 ماه زندگی و تحصیل محاسبه  می شود و  باید 28 روز در حساب کوتاه مدت شخص باشد. و باید یک نامه بانکی در دست داشته باشید که این پول 28 روز در حساب بوده است . که این نامه بانکی ده امتیاز دارد.

2- نامه ای که ما برای دانش آموز میگیریم Cas نام دارد و این نامه 20 امتیازی میباشد .که روی هم رفته برای اخذ ویزای گاریدن 30 امتیاز لازم میباشد .

مدارک لازم جهت اخذ ویزای گاردین برای والدین :

1-تصویر پاسپورت معتبر

2-شش قطعه عکس

3-سند ازدواج

4-شناسنامه

دانش آموز بعد از اتمام تحصیل در این مدارس شبانه روزی میتواند در همان کشور ادامه تحصیل بدهد و وارد بهترین دانشگاه های انگلیس وارد شوند و بعد از اتمام تحصیلات دانشگاهی و پیدا کردن کار و پرداخت مالیات میتواند اقامت دائم ان کشورها را بدست آورد .و هم چنین والدین این دانش آموز بعد از اتمام مدت زمان ویزای آنها میتوانند در کنار فرزندشان ادامه تحصیل بدهند یا کار پیدا کنند و ویزای گاردین خود راتبدیل به ویزای تحصیلی یا کاری نمایند و اقامت دائم آن کشور را بدست آورند و زندگی آرام و خوبی را در کنار فرزندشان داشته باشند.

GCSE (گواهی عمومی آموزش متوسطه

تمرکز بر آینده شما

برنامه GCSE در دانشکده های بلربیز و برایتون به دانش آموزان 13 ساله فرصت شروع آماده سازی زود هنگام خود برای ورود به دانشگاه را می دهد.موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE روشی نوین و حرفه ای محور را برای آموزش و ایجاد مهارت های زندگی برای محل کار جهانی در پیش گرفته است.

مشاوران و وکلا متخصص ما بیشترین حمایت تحصیلی همراه با سطح بالایی از تشویق، راهنمایی و مراقبت معنوی ارائه می دهند. ما تضمین می کنیم که شما می توانید بر مطالعات خود تمرکز کنید،و بهترین استفاده را از فرصت هایی که ما در اختیارتان می گذاریم داشته باشید و به نتایج دلخواه خود دست یابید.

General Certificate Secondary Education مخفف GCSE

این دوره شناخته ترین دوره برای دانش آموزان که قصد ادامه تحصیل در دوره متوسطه را دارند میباشد چرا که این دوره ها در انگلستان برگزار میشود و مورد تایید و قبول سایر کشورها میباشد.

برای شروع دوره GCSE ، سن دانش آموزان از 13 تا 16سال تمام می باشد. که دانش آموز پس از اتمام این دوره میتواند یکی از دو دوره های Foundation و یا A level را انتخاب نماید.

شروع دوره GCSE سپتامبر و ژانویه می باشد.

در GCSE معمولا دانش آموزان از بین ده ها رشته مختلف متناسب با علاقه و گرایش خود موضوع خاصی را از قبیل دروس تجربه،علوم پایه ،ریاضی انتخاب میکنند و دانش آموز معمولا ۴ درس را انتخاب میکنند و امتحانات این درس ها را میدهند.

دانش آموزانی که از ایران برای ادامه تحصیل به انگلستان می روند حتما باید سال سوم راهنمایی ( کلاس نهم ) را به پایان رسانیده باشند که (کلاس نهم ) آنها مطابق سال اول دوره 1 GCSE پذیرفته می شود.

دانش آموزانی که سال اول دبیرستان (کلاس دهم ) را در ایران گذرانده اند ابتدا توسط کالج تعیین سطح می شوند. اگر سطح علمی آنها به حدی بود که بتوانند دوره A-Levels را شروع نمایند که دوره GCSE را نمی خوانند اما اگر سطح علمی آنها ضعیف تر از آن ارزیابی شد که بتوانند دوره A-Levels را شروع نمایند باید یک دوره یک ساله 2 GCSE را بگذرانند.

در پایان دوره ی  GCSE، دانش آموزان می بایستی در امتحانات کتبی و شفاهی شرکت کنند.شایان ذکر است که فعالیت کلاسی دانش آموزان در ارزشیابی و نمرات آنها تاثیر بسزا دارد.سیستم نمره دهی در این دوره به صورت زیر می باشد.

A+ بالاترین نمره و G پایین ترین نمره میباشد

در دوره های GCSE از سنین خیلی پایین به دانش آموزان برنامه های تقویتی ساختار یافته ارائه می دهند که بخشی از برنامه روزانه آنها است. فعالیت هایی مانند باشگاه، سفر، سخنرانی ها و کارگاه های آموزشی،که جهان واقعی را به کلاس درس آورده و دانش عمیق تری پیرامون موضوع درسی فراهم می کند. فعالیت های تقویتی مهارت فردی مانند انگیزه و خود آگاهی در شما ایجاد می کند و به این ترتیب به یک شهروند دارای اعتماد به نفس مبدل می شوید.

اگر سن شما بیش از 15 سال است وتحصیلات راهنمایی را در ایران به پایان رسانده اید، می توانید در برنامه GCSE  یک ساله در هر یک از دانشکده ها شرکت کنید.

فایل صوتی توضیحات آقای ملک پور (فارغ التحصیل حقوق عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین) در باب ارشد انگلیس

خط سیر برنامه GCSE

در سن 13 سالگی، بسیاری از دانش آموزان علایق خود و توسعه آرمان های حرفه ای خود را آغاز نموده اند. خط سیر برنامه GCSE به شما فرصت کشف علایق خود را می دهد و مهارت های زندگی و مطالعاتی که در آینده برای درخواست های دانشگاهی نیاز خواهید داشت را در شما ایجاد می کند.

در این فعالیت های تقویتی واقعاً موضوعات درسی را در شرایط زندگی واقعی مطرح کرده و به شما امکان یادگیری مرتبط با موضوع درسی را می دهد و تجربه آموزشی کاملی را در اختیارتان می گذارد و پتانسیل شخصی و علمی شما را واقعیت بخشیده و دستیابی به نتایج آزمون GCSE بسیار عالی را برای شما میّسر می نمایند.

شما به عنوان یک دانش آموز 13 ساله با شرکت در دوره های GCSE بعد از پایان سال نهم تحصیلی، موضوعات درسی مختلفی در ترکیب با دروس اصلی، دروس مقدماتی و برنامه تقویتی ساختارمند را تجربه خواهید کرد.

شما هر هفته به مدت 15 ساعت زبان انگلیسی و 15 ساعت دیگر کلاس دروس اصلی از جمله ریاضیات، فناوری اطلاعات و ارتباطات، هنر، علوم، مطالعات کسب و کار، PSHE و PE خواهید داشت.

دروس اصلی عبارتند از انگلیسی، ریاضیات، علوم، تربیت بدنی، زبان خارجی نوین و فناوری اطلاعات. دروس مقدماتی پروژه های موضوع محور 4 هفته ای فشرده است که به شما برای درک موضوع مورد نظر کمک می کند.

کلاس هادر تمام طول روز ادامه داشته و دانش آموزان تحت نظارت و توجه مستقیم یک معلم خصوصی هستند، که بر پیشرفت اجتماعی و علمی نظارت دارند.

برنامه تقویتی

مسئولان خط سیر تقویتی ما سخنرانی هایی از طرف سخنرانان متخصص و سفر به موزه ها، دانشگاه ها و کسب و کارها را سازماندهی می کنند. آنها همچنین فعالیت های آنلاین متنوعی ارائه می دهند و شما را تشویق به پیوستن به باشگاه ها و جوامع بسیاری می کنند. فعالیت های تقویتی واقعاً درک عمیق تری از دروس به شما داده و در توسعه مهارت های تخصصی شما موثر است که به شما کمک خواهد کرد که در درخواست های دانشگاهی در آینده مورد توجه باشید.

انگلیسی در آماده سازی برای مسیرها (EPP)

اگر نیاز به بهبود زبان انگلیسی خود قبل از شروع دوره دارید، برنامهEPP  هر روز صبح به مدت 3 ساعت تدریس فشرده انگلیسی همراه با یک برنامه علمی متنوع در هر بعد از ظهر ارائه می کند. همچنین شما دسترسی کامل به برنامه تقویتی و نیز تمام فعالیتهای ورزشی خواهید داشت.

GCSE یک ساله

پس از آنکه برنامه GCSE را با موفقیت به اتمام رسانید، می توانید به سطح A level وارد شوید، و فراتر از آن به تحصیل در دانشگاه بپردازید.

A level

ورود به دانشگاه های برتر

سطوح A level گذر شما به بهترین دانشگاه های انگلستان و جاهای دیگر در جهان است. موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE نماینده بزرگترین کالج در انگلستان یعنی کالج بلربیز آمادگی خود را برای پذیرش در رشته های پر متقاضی و دوره های رقابتی، از جمله پزشکی در بزرگترین و برترین کالج انگلستان اعلام میکند.

دانش آموزان سطح A بلربیز به نتایج چشمگیری دست یافته و بیشتر آنها به دانشگاه های برتر انگلستان راه می یابند. در سال 2014، 54 درصد از دانش آموزان سطح A ما به یکی از دانشگاه های برتر انگلستان وارد شدند.

کلید موفقیت دانش آموزان ما در روش تخصصی ما نهفته است. هر یک از چهار کالج ما یک مرکز تخصصی است، که آموزش برتر در ترکیب با طیف متنوعی از فعالیت های تقویتی ارائه می دهد. این روش درک عمیق، مهارت های تخصصی و دانش موضوعی فراهم می کند که بهترین دانشگاه ها از دانشجویان دوره کارشناسی خود انتظار دارند، و شما را برای یک شغل موفق و ارزشمند یاری می کند.

میباشدA-Levelدوره اصلی عمومی برای دانش آموزان در دوره انگلستان برای ادامه تحصیل به منظور ورود به مقاطع تحصیلات تکمیلی

طول این دوره دوساله  می باشد

حداقل سن برای ورود به این دوره ۱۶ سال تمام می باشد

در این دوره دانش آموز در سال اول معمولا ۴ تا ۵ درس را انتخاب می نماید و در سال دوم معمولا   3 تا ۴ درس را انتخاب می کند.

سپس در پایان دو سال امتحان جهت ورود به دانشگاه های ممتاز انگلستان از دانش آموزان گرفته میشود.

معمولا برای ورود به رشته های خوب و دانشگاه های خوب ۸ درس انتخاب می شود که هر درس نمره اش از ۴ می باشد

دانش آموزانی که بخواهند در یکی از رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی ادامه تحصیل بدهند و دوره ای  بگذرانند. بسته به دانشگاه مورد نظر شرکت در امتحان       نیز لازم استUKCAT یا BMAT

و دانش آموزانی که بخواهند وارد یکی از دانشگاه های    شوند حتما بایستی این دوره OXFORD CAMBRIDGE eو UCL را بگذرانند.

دانش آموزان ایرانی که مدرک سال دوم دبیرستان را دارا می باشند و از سطح علمی نسبتا مناسبی برخوردارند اگر ۱۶ سال تمام داشته باشند می توانند وارد دوره A-Levels شوند.

دانش آموزانی که مدرک دیپلم یا پیش دانشگاهی ایران را دارند و خواهان ادامه تحصیل در یکی از رشته های پزشکی، دندانپزشکی،داروسازی  می باشند بایستی یک دوره ۲ ساله A-Levels را بخوانند و در صورت موفقیت در آزمون سراسری این دوره جذب دانشگاه های انگلستان در این دوره ها شوند.

دانش آموزانی که مدرک دیپلم و یا پیش دانشگاهی ایران را دارند و اجر قصد تحصیل در هر رشته ای را داشته باشند چنانچه سن این افراد زیر ۱۷ سال باشد به مدرک زبان نیاز نیست و اگر بالای ۱۷ سال باشد به آیلتس ۵.۵ نیاز میباشد

برنامه سطح A: تفاوت بلربیز

دستیابی به نمرات بسیار عالی سطح A اولین گام برای دانشجویانی است که می خواهند به یکی از دانشگاه های برتر انگلستان راه یابند، و فراتر از آن به یک حرفۀ موفق برسند.

آخرین تفکرات در تحصیلات سطح A

برنامه سطح A آماده سازی عمیق، پشتیبانی و دانشی را در اختیار شما می گذارد که برای رقابتی ترین رشته ها مثل پزشکی و دندانپزشکی و داروسازی نیاز خواهید داشت. تقویت یکی از ویژگی های مستقل این برنامه است که مهارت های شخصی و تخصصی را ارائه می دهد که مزیتی واقعی در طول فرایند درخواست به دانشگاه است.

آموزش کارشناسی و تخصصی در کلاس های کوچک

کلاس های سطح A به طور متوسط 12 دانشجو دارد که با اطمینان نشان می دهد که به هر دانش آموز توجه کافی برای به حداکثر رساندن پتانسیل علمی خود می شود.

برنامه تقویتی – توسعه مزیت رقابتی خود

برنامه تقویتی انتخاب سفرهای جالب، سخنرانی و تجارب گسترده ای را ارائه می دهد که مرتبط با دروس دانشگاهی شما باشد. این فعالیت ها به منظور افزایش مطالعات شما، توسعه دانش موضوعی و توسعه مهارت های شخصی مانند ارتباط، خلاقیت و تفکر مستقل طراحی شده است. اینها ویژگی هایی  هستند که دانشگاه های پیشرو در متقاضیان می جویند.

در کالج تخصصی فعالیت های تقویتی در برنامه درسی گنجانده شده است تا به شما امکان دهد نه تنها به مطالعه یک موضوع، بلکه به تجربه و درک مظمون آن در محیطی در دنیای واقعی بپردازید.

مشاوره کارشناسی و توصیه برای درخواست به دانشگاه

در کنار تمرکز روی دانشگاه های برتر ما شما را در هر مرحله از فرایند درخواست به دانشگاه و تحصیل در انگلیس راهنمایی می کنیم. از مشاوره در انتخاب دانشگاه گرفته تا نوشتن بیانیه شخصی خود و روش های مصاحبه به شما کمک می کنیم، تا مطمئن شوید که تمام ابزار لازم برای موفقیت را در اختیار دارید. این مقاله با عنوان تحصیل در انگلیس متعلق به موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE می باشد.

نتایج قابل توجه در امتحانات

دانش آموزان سطح A بلربیز به طور مداوم به نتایج چشمگیر و بالاتر از متوسط بریتانیا دست می یابند. در سال 2014 بیش از 54 درصد از دانش آموزان سطح A ما به یکی از دانشگاه های گروه برتر راه یافتند.

موفقیت دانش آموزان

در زیر گزیده ای از دانش آموزان برتر سطح A از سال 2014 ارائه شده است

دانش آموزان بلربیز پس از پایان دوره Alevel  و قبولی در امتحان پایانی از طرف دانشگاه آکسفورد و کمبریج و دانشکده های برتر پزشکی پذیرفته می شوند.که ما حمایت بیشتری برای کمک به آماده سازی دانش آموزان استثنایی خود برای ارائه درخواست به این موسسات برجسته دانشگاهی اختصاص می دهیم.

آماده سازی برای آکسفورد و کمبریج

اگر توانایی علمی استثنایی دارید، احتمالاً بخواهید به دانشگاه آکسفورد یا کمبریج درخواست دهید. این مؤسسات رقابتی ترین ها در جهان هستند. برای اینکه بیشترین شانس موفقیت را داشته باشید، ما می توانیم آمادگی تخصصی ارائه دهیم که شامل موارد زیر می شود:

 • بحث های رسمی در رابطه با مسائل کنونی، اخبار و حوادث به منظور توسعه دانش و مهارت های ارتباطی شما
 • ارزیابی مستمر تکالیف، آزمون ها و امتحانات شما برای اطمینان از همراهی شما با استانداردهای مورد نیاز دانشگاه ها
 • آمادگی برای مصاحبه رو در رو در دانشگاه، به علاوه مشاوره با دانش آموزان سابق بلربیز که در حال حاضر در آکسفورد یا کمبریج تحصیل می کنند.
 • پشتیبانی بیشتر برای دانش آموزانی که نیاز به انجام یک آزمون استعداد برای یکی از رشته های آکسفورد و کمبریج دارند، در دسترس است، برای نمونه: آزمون استعداد تاریخ (HAT) و آزمون LANT برای حقوق. همچنین به دانش آموزان در آزمون های ریاضی STEP مورد نیاز در کمبریج و برخی از دانشگاه های دیگر کمک می شود.

ویژگی های برجسته دانشکده پزشکی:

 • تمام مزایای آماده سازی برای آکسفورد و کمبریج
 • آموزش درجه یک از طرف کارشناسان دانشگاهی و متخصصانی که می توانند به شما در دستیابی به نمرات مورد نیاز برای ورود به دانشکده پزشکی کمک کنند.
 • مشاوره در مورد درخواست های UCAS بر اساس نمرات علمی فعلی و مورد انتظار شما و آرمان های حرفه ای و شغلی شما
 • کمک و مشاوره در هر مرحله از روند درخواست به دانشگاه از جمله مصاحبه های ساختگی
 • آمادگی برای آزمون های ورودی پزشکی UKCAT و BMAT
 • کمک به شما در یافتن یک تجربه داوطلبانه ارزنده برای گسترش دانش شما از مراقبت های بهداشتی و حمایت از درخواست دانشگاهی شما
 • کلاس های کوچک برای داشتن زمان یک به یک، توجه شخصی و هر گونه کمک دیگری که از معلمان خود نیاز دارید.

وسیع ترین انتخاب در راهیابی به دانشگاه و تحصیل در انگلیس

FOUNDITION

دوره مقدماتی و آمادگی، مهارت و تجربه اساسی را فراهم می کند که شما برای راه یابی به دانشگاه های برتر انگلستان و تحصیل در انگلیس نیاز دارید. بیش از 70 دانشگاه مقصد داریم که به شما وسیع ترین انتخاب از میان گزینه های دانشگاهی را می دهد.

Foundation یک دوره۱۲ماهه می باشد که شامل ۲ ترم تحصیلی میباشد که دو بار در سال شروع می شود که بار اول از September (مهرماه) و بار دوم از January (دی ماه) می باشد.

حداقل سن برای ورود به دوره17Foundation سال تمام میباشد دانش آموزان باید حتما دیپلم سه ساله دبیرستان را اخذ کرده باشند  یعنی داشتن دیپلم ایران الزامی میباشد.برای ورود به  Foundationحداقل سطح زبان حدودIELTS 5 می باشد

با انتخاب دوره مقدماتی به جای گزینه پردیس دانشگاه، انتخاب شما به دانشگاه واحدی محدود نمی شود. همکاری  ما شامل بسیاری از دانشگاه های برتر بریتانیا می باشد.

دوره مقدماتی ما یک برنامه آموزشی سفارشی برای دانشجویان بین المللی فراهم می کند. با استفاده سمینار و آموزش، معلمان متخصص، آمادگی زبان انگلیسی، کلاس های کوچک و جدیدترین فناوری، یک محیط یادگیری حمایتی ارائه می دهیم تا به شما اطمینان دهیم که بهترین شانس موفقیت را خواهید داشت. ترم اول شامل دروس زبان و IT می باشد.

ترم دوم شامل ۴ دروس اختصاصی بر حسب نوع رشته دانشگاهی از دروس مختلف ارائه شده می باشد.

فعالیت های تقویتی تخصصی از نکات برجسته دوره مقدماتی می باشد. بازدید از دانشگاه ها و محل کارهای صنعتی، سخنرانان مهمان، مسابقات، اجتماعات و باشگاه ها به شما کمک می کند تا دروسی مورد مطالعه را به صورت عملی تجربه کنید. نمونه های دیگر از فعالیت های تقویتی شامل آموزش در سطح تجاری HSBC، کارگاه طراحی صحنه و غیره میباشد.

دوره مقدماتی

دوره مقدماتی فوندیشن یک برنامه یک ساله بسیار علمی است که مسیر پیشرفت به بیش از 70 دانشگاه انگلستان را فراهم می کند. برنامه دوره مقدماتی بر اساس برنامه درسی سطح A و تدریس معلمان سطح A، رویکردی نوین در یادگیری ارائه می دهد که مهارت های فراتر از کلاس درس و آماده سازی ضروری برای دانشگاه و موفقیت شغلی را فراهم می کند.

پیشرفت به تحصیل در دانشگاه

پس از آنکه برنامه را با موفقیت و با توجه به استاندارد مورد نیاز به اتمام رساندید، می توانید به یکی از دوره ها در یکی از بیش از 70 دانشگاه مقصد راه یابید. از مزایای اصلی دوره مقدماتی فوندیشن کمک به یافتن دوره دانشگاهی مناسب برای شما است.

برنامه فشرده یک ساله

دانش آموزان پس از اتمام دوره FOUNDATION  وارد دوره لیسانس می شوند. اگر شما تمایل به تحصیل در دوره foundation را دارید باید در ایران مدرک دیپلم خود را با میانگین نمرات خوب اخذ نموده باشد ولی نیازی نیست دوره پیش دانشگاهی را گذرانده باشید.اگر سن شما کمتر از 17 سال میباشد و مدرک دیپلم خود را اخذ کرده اید ما میتوانیم برای شما پذیرش قطعی برای تحصیل در دوره foundation را بدون نیاز به مدرک ILTES  زبان انگلیسی فراهم کنیم و این امکان را برای شما فراهم کنیم که زبان انگلیسی خود را در کشور انگلستان تقویت کنید. اگر سن شما بیشتر از 17 سال است به مدرک  زبان انگلیسی آیلتس ۵.۵ نیاز  است.

دوره فوندیشن یک برنامه کارآمد و فشرده یکساله است. این برنامه در مقایسه با A level شما را قادر به اخذ مدرک خود به مدت یک سال زودتر می سازد.

برنامه تقویتی

برنامه تقویتی در دوره فوندیشن انتخاب گسترده ای از فعالیت های جالب، گفتگوها و تجارب ارائه می دهد که به منظور افزایش مطالعات، توسعه دانش موضوعی و ترویج مهارت های ارتباطی و زندگی شما طراحی شده است. تمام آنها ویژگی هایی هستند که دانشگاه های برتر در متقاضیان خود می جویند.

شما با شرکت در فعالیت های تقویتی به طور کامل در موضوع مورد مطالعه غوطه ور شده و به بینش و دیدگاه های جدید دست می یابید. به عنوان مثال، بازدید از پارک علم کمبریج چشم اندازی کاملاً جدید از نظریه ای به شما می دهد که در کلاس درس یاد می گیرید، و یا حضور درکارگاه هنرهای خلاقانه دانشگاه به شما فرصت یادگیری روش ها و مهارت های جدیدی می دهد.

توسعه مهارت های مطالعاتی بسیار مهم

این ویزا امتیاز بندی شده است و امتیاز ۴۰ مورد نیاز است.

_داشتن مدرک زبان آیلتس ۱۰ امتیاز

_گرفتن Case از دانشگاه ۲۰ امتیاز

_نامه بانکی مبنی بر گواهی تمکن مالی ۱۰ امتیاز

دوره فوندیشن مهارت های یادگیری و روش های مطالعه مورد نیاز شما برای موفقیت در دانشگاه های انگلستان را ارائه می دهد، که شامل ارائه کلاسی به طور موثر، نوشتن مقاله، مهارت های پژوهشی و شرکت در سمینارها می شود.

در طول تحصیل در کالج فرصت بازدید از دانشگاه های سراسر انگلستان را خواهید داشت، برای کمک به شما در تصمیم گیری در رابطه با اینکه کدام دانشگاه برای شما مناسب است. می توانید از نمایشگاه های عمده دانشگاه ها بازدید کنید که در آنجا با نمایندگانی از دانشگاه ها ملاقات کنید، پرسش های خود را مطرح کرده و بررسی کنید که چه چیزهایی به شما ارائه می دهند. برای تکمیل مطالعه خود بازدید از دانشگاه و شرکت در سخنرانی ها را فراهم می کنیم. این شامل سخنرانی های دانشکده اقتصاد لندن و دانشکده کینگ لندن می شود. شما همچنین از ارتباط ما با سازمان های برتر در شهر بهره می برید.

شما می توانید به طیف گسترده ای از مقصدهای دانشگاهی بریتانیا دسترسی داشته باشید. ما همچنین فرصت تحصیل در دانشگاه های استرالیا، آمریکا و ایتالیا را فراهم می کنیم. این یعنی اینکه شما می توانید موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE را که بیشترین تناسب را با نیازها و آرمان های شما دارد را انتخاب کنید.

انتخاب دانشگاه و کالج برای تحصیل در انگلیس تصمیم گیری های بزرگی هستند. کارشناسان و وکلا متخصص ما برای کمک به شما در انتخاب درست اهداف تحصیلی خود مشاوره تخصصی می دهند. آنها همچنین شما را در درخواست های ورود به دانشگاه های برتر دنیا و طرح های پژوهشی حمایت می کنند.

موسسه مشاوره ای MIE با سابقۀ درخشان و قابل توجه به کمک موفقیت شما میاید

سابقه ما در کمک به پیشرفت دانشجویان بین المللی برای تحصیل در انگلیس ثابت شده است. در طول 12 سال گذشته، دانشجویان مادر بیش از 50 دانشگاه، از جمله کمبریج، دانشکده اقتصاد لندن و دانشکده سلطنتی لندن راه یافته اند.

موسسه مشاوره ای MIE  به شما کمک میکند برای زندگی و مطالعه در انگلستان آماده شوید، با اعتماد به نفس تحصیلات خود را شروع کنید و مطمئن شوید که آینده موفقی در پیش رو دارید.

 

Rating: 5
11 پاسخ
 1. Mobina
  Mobina گفته:

  با عرض سلام و خسته نباشید
  من ۱۷ ساله از اصفهان هستم رشته‌ی تحصیلیم تجربی هست و در شرف گرفتن مدرک آیلتسم یعنی مسلط به زبان انگلیسی
  پایه ی تحصیلیم یازدهم هستش
  میخاستم بدونم آیا با این شرایط میتونم در یکی از کالج های انگلستان درسمو ادامه بدم در رشته ی پزشکی با هزینه ی پایین
  یا اینکه آیا بورسی صورت میگیره
  ممنون میشم جواب بدید

  Rating: 5
  پاسخ
  • farzin kargar
   farzin kargar گفته:

   با سلام و عرض ادب
   دوست گرامی جهت اخذ بورسیه تحصیلی در این مقطع بسیار دشوار می باشد بهترین گزینه برای شما این است که ترم اول با هزینه شخصی ورود پیدا کرده و برای ترم های بعدی اقدام به اخذ بورسیه تحصیلی نمایید.جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان موسسه تماس حاصل نموده و مشاوره تلفنی رایگان دریافت نمایید.
   تلفن:02149196000

   پاسخ
 2. پانیذ
  پانیذ گفته:

  سلام ، من 15 سالمه وساکن گرجستان در مدرسه ایرانی فردوسی مشطغول تحصیلم ، برای رشته دانشگاهی نیخواهم رشته بازیگری رو انتخاب کنم ، کدام کشور رو در این رشته پیشنهاد میکتید که تحصیل رایگان داشته باشه و چه مهارتهایی باید کسب کنم بعداز دیپلم

  پاسخ
  • farzin kargar
   farzin kargar گفته:

   باسلام و عرض ادب
   در هر کشوری قصد تحصیل رایگان داشته باشید باید با زبان آن کشور تحصیل داشته باشید. در خصوص معرفی کشور بستگی به علاقه مندی شما دارد

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *