تحصیل در انگلیس

و بررسی شرایط تحصیل در این کشور

 • تحصیل در انگلیس و مقدمه ای بر آن
 • تحصیل در انگلیس و شرایط عمومی
 • تحصیل در انگلیس در مدارس
 • تحصیل در انگلیس در مقطع کارشناسی
 • تحصیل در انگلیس در مقطع کارشناسی ارشد
 • تحصیل در انگلیس در مقطع دکتری
 • تحصیل در انگلیس به همراه بورس تحصیلی
 • تحصیل در انگلیس و هزینه های تحصیل و زندگی در انگلیس
 • تحصیل در انگلیس وکار دانشجویی
 • تحصیل در انگلیس و بررسی ویزای همراه
 • تحصیل در انگلیس و معرفی دانشگاه های برتر
 • تحصیل در انگلیس و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی انگلیس
 • تحصیل در انگلستان و موقعیت کار پس از تحصیل در انگلستان
 • تحصیل در انگلیس و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل
 • تحصیل در انگلیس و سخن پایانی
تحصیل در انگلیس

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

تحصیل در انگلیس و مقدمه بر آن

تحصیل در انگلیس، شرایط تحصیل در مقاطع مختلف در کشور انگلیس، اخذ اقامت از طریق تحصیل در انگلیس در این مقاله علمی مورد بحث و بررسی قرار گرفته خواهد شد. یکی از بهترین کشور ها جهت مهاجرت تحصیلی کشور انگلیس می باشد. دانشگاه های معتبر و همچنین رنکینگ بالا در انگلیس این کشور را تبدیل به مقصد ایده آلی برای دانشجویان قرار داده است. زندگی در انگلستان و تحصیل در انگلیس دارای چه شرایطی می باشد؟ آیا اقامت انگلستان از طریق تحصیل امکانپذیر است؟ اعزام دانشجو به انگلستان، نیازمند چه مدارکی می باشد؟ افراد و دانشجویان زیادی از سرتاسر جهان تمایل به مهاجرت به انگلیس و تحصیل در انگلیس را دارند و قبل از هرگونه اقدامی بایستی اطلاعات کامل را در باب تحصیل در انگلیس به دست آورید. برای اطلاعات بیشتر در رابطه با مهاجرت و تحصیل در این کشور می توانید با موسسه حقوقی ملک پور تماس داشته باشید تا کارشناسان این مجموعه به صورت رایگان راهنمایی بفرمایند.

فایل تصویری موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با تحصیل در انگلستان
فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با تحصیل در انگلستان

تحصیل در انگلیس و شرایط عمومی

برای تحصیل در انگلیس در ابتدا بایستی از شرایط آن کشور اطلاع دقیق داشته باشید. با توجه به اینکه کشور انگلیس یکی از بهترین مقاصد جهت تحصیل شناخته شده است و دانشگاه های معتبری دارد خیلی از دانشجویان تمایل دارند به این کشور مهاجرت کنند. کشور انگلیس جزء چهار کشور بریتانیای کبیر است، و با کشور هایی نظیر اسکاتلند، ولز و دریای ایرلند هم مرز می باشد. پایتخت و بزرگترین شهر کشور انگلیس لندن می باشد. مساحت کشور انگلیس 243.610 کیلومتر مربع می باشد و جمعیت آن 54.316.600 نفر می باشد. یکی از مهمترین نکاتی که در تحصیل در انگلیس خیلی می باشد طول دوره تحصیل می باشد که نسبت به سایر کشور های دیگر کمتر می باشد، به طور مثال تحصیل در مقطع کارشناسی به مدت سه سال و در مقطع کارشناسی ارشد یک سال می باشد. ما در ادامه این مقاله به شرایط تحصیل در انگلیس می پردازیم. موسسه حقوقی ملک پور(mie اتریش) می تواند کمک فراوانی در زمینه ی تحصیل در این کشور به شما داشته باشد.

پرچم انگلیس
ویزای کار انگلستان

تحصیل در انگلیس در مقاطع مختلف

تحصیل در انگلیس در مدارس

تحصیل در انگلیس

تحصیل در مدارس انگلیس به دو صورت خصوصی و دولتی می باشد. از سن 4 تا 16 سال تحصیل اجباری می باشد. از سن 4 تا 11 سال دوره تحصیل آموزش ابتدایی است و از سن 11 تا 16 سال تحصیل دوره متوسطه می باشد. بعد از گذراندن این دوره دانش آموز می تواند جهت تحصیلات عالی ورود داشته باشند. در مدارس دولتی از سن 4 تا 16 سال تحصیل رایگان خواهند داشت ولی توجه داشته باشید که این مدارس برای افرادی است که در انگلیس مقیم هستند و یا به عنوان همراه توسط والدین خود به کشور انگلیس مهاجرت داشته اند. تحصیل در مدارس خصوصی از 15 تا 30 هزار پوند می باشد البته می توان از خوابگاه نیز استفاده نمود که شامل هزینه است ولی به صورت home stay  نیز می توان اقامت داشته که نسبت به هزینه خوابگاه کمتر می باشد. برخی از مدارس را می توانید مشاهده بفرمایید.

تحصیل در انگلیس

تحصیل در انگلیس در مقطع کارشناسی

تحصیل در انگلیس

تحصیل در انگلیس در مقطع کارشناسی نسبت به سایر کشور ها متفاوت می باشد به دلیل اینکه طول دوره در این مقطع 3 ساله می باشد . این موجب می شود که دانشجو هزینه کمتری پرداخت کند .برای ورود به این مقطع آیلتس 6 لازم است و مدارکی نظیر مدارک تحصیلی دیپلم بایستی ارائه شود. در مقطع کارشناسی دانشجو اجازه 20 ساعت کار در هفته را دارد و می تواند تا حدودی هزینه های خود را پوشش دهد. دانشچو برای تحصیل در انگلیس در مقطع کارشناسی اجازه بردن همراه را ندارد. گپ تحصیلی برای تحصیل در مقطع کارشناسی نباید بیش از 3 سال باشد.

تحصیل در انگلیس در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل در انگلیس

تحصیل در انگلیس در مقطع کارشناسی ارشد به مدت یک سال و نیازمند مدرک زبان آیلتس 6.5 می باشد. دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد اجازه 20 ساعت کار کردن در هفته را دارد. تحصیل در این مقطع نیاز به مدارک و ریز نمرات لیسانس و دیپلم همراه با ترجمه لازم دارد. هر ساله تعداد زیادی دانشجو از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد وارد کشور انگلیس می شوند به دلیل اینکه دانشگاه های معتبر زیادی دارد. دانشجو پس از فارغ التحصیلی و تحصیل در این کشور می تواند در مقطع دکترا تحصیلات خود را ادامه دهد. دانشجو در این مقطع می تواند همراه داشته باشد.

تحصیل در انگلیس در مقطع دکتری

تحصیل در انگلیس

تحصیل در انگلیس در مقطع دکترا نیازمند داشتن مدرک آیلتس 7 می باشد و مدارکی مانند مدارک تحصیلی کارشناسی ارشد، کارشناسی، دیپلم و … همراه با ترجمه بایستی ارائه شود. برای تحصیل در مقطع دکترا نیاز به استاد راهنما و یا سوپروایزر می باشد، که دانشجو بایستی از طریق ایمیل در خواست را ارائه دهد. دانشجو در این مقطع می تواند به مدت 40 ساعت کار کند. آشنایی کامل به زبان انگلیسی مهمترین فاکتوری است که در این مقطع نیاز است. دانشجو در این مقطع می تواند درخواست ویزای همراه را داشته باشد.

تحصیل در انگلیس به همراه بورس تحصیلی

تحصیل در انگلیس و دریافت بورس تحصیلی مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است به دلیل اینکه هزینه کمتری دارد، ولی این نکته را در نظر داشته باشید که بایستی شرایط ایده آل و رزومه قوی داشته باشید که بتوان درخواست را ارائه داد. مدارکی که جهت بورس تحصیلی بایستی ارائه شود شامل مقالات بین المللی، تالیف کتاب و …  می باشد. به دلیل اینکه هزینه تحصیل در انگلیس به پوند می باشد و ممکن است برای برخی از افراد بالا باشد، اگر فرد رزومه خوبی داشته باشد می توانند برای دریافت بورس تحصیل به صورت کامل و یا نیمه  کامل می باشد. در این قسمت  بورسیه های تحصیلی برای تحصیل در این کشور برای دانشجویان بین المللی را مشاهده بفرمایید.

تحصیل پزشکی در انگلستان
تحصیل در انگلیس
فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با بورس تحصیلی انگلستان

تحصیل در انگلیس و هزینه های تحصیل و زندگی در انگلیس

برای تحصیل در انگلیس مهمترین موضوع و فاکتوری که بایستی در نظر داشته باشید، هزینه زندگی و هزینه تحصیل در این کشور است. هزینه زندگی در هر کشوری در وهله اول بستگی به سبک زندگی و شهر محل زندگی دانشجو دارد و ما در این بخش تنها به میانگین هزینه ها خواهیم پرداخت. تحصیل در کشور انگلیس برخلاف سایر کشور هایی اروپایی تحصیل رایگان نمی باشد و دارای هزینه می باشد. ما در این قسمت به هزینه زندگی در کشور انگلیس می پردازیم:

هزینه زندگی در انگلستان

هزینه تحصیل در کشور انگلیس با توجه به نوع دانشگاه متفاوت می باشد و همچنین بستگی به نوع تحصیل در مقاطع مختلف دارد ولی به طور مثال هزینه ها از 8 هزار تا تا 30 هزار پوند متغیر است.

تحصیل در انگلیس وکار دانشجویی

تحصیل در انگلیس

یکی از نکات مهم در باب تحصیل در انگلیس کار دانجشویی می باشد که دانشجویان حین تحصیل بتوانند کار کنند و برخی از هزینه های خود را ساپورت کنند. کار دانشجویی در قانون کشور انگلیس وجود دارد ولی با توجه به مقطع تحصیلی کار در کشور انگلیس متفاوت می باشد. در مقطع کارشناسی به مدت 10 ساعت اجازه کار پاره وقت در هفته را دارد و در مقطع کارشناسی ارشد به مدت 20 ساعت در هفته اجازه کار پاره وقت را دارند و در مقطع دکترا 30 تا 40 ساعت اجازه کار کردن در هفته را دارند. دانسجو با کار کردن پار وقت تنها می تواند بخشی از هزینه های خود را پوشش دهد.

تحصیل در انگلیس و بررسی ویزای همراه

تحصیل در انگلیس

تحصیل در انگلیس به دلیل اینکه مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است خیلی افراد تمایل دارند برای همراه خود( همسر و فرزند زیر 18 سال) اقدام داشته باشند تا به عنوان همراه ورود داشته باشند. توجه داشته باشید که در مقطع کارشناسی این امکان وجود ندارد و فقط در مقطع کارشناسی ارشد دانشجو می تواند همراه داشته باشد. توجه داشته باشید والدین دانش آموزانی که زیر 18 سال هستند قبلا می توانستند به عنوان همراه به انگلیس تحت عنوان ویزای گاردین ورود داشته باشند ولی در حال حاضر این نوع ویزا دیگر وجود ندارد.

تحصیل در انگلیس و معرفی دانشگاه های برتر

تحصیل در انگلیس نیاز به بررسی و اطلاع داشتن از دانشگاه های این کشور است.تحصیل در انگلیس به دلیل اینکه دانشگاه های معتبر زیادی دارد همواره مورد توجه دانشجویان زیادی قرار گرفته است. ما در این قسمت به دانشگاه های کشور انگلیس می پردازیم:

دانشگاههای انگلستان

تحصیل در انگلیس و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی انگلیس

هنگامی که فردی برای تحصیل در انگلیس اقدام می کند بایستی مدارکی را به سفارت ارائه دهند تا بتواند ویزای تحصیل در انگلیس را بدست آورند. مرحله اول دریافت پذیرش از دانشگاه های انگلیس و یا کالج ها می باشد و پس از اخذ آن می توان برای دریافت ویزا اقدام نمود. مدارکی که برای ویزا بایستی ارائه شود به صورت زیر می باشد:

تحصیل در انگلیس
 • تمکن مالی

 • تکمیل فرم ویزا

 • داشتن مدرک زبان آیلتس

 • پذیرش

 • پاسپورت

 • عکس

 • مدارک هویتی

 • پاسپورت

 • مدارک تحصیلی همراه با ریز نمرات و ترجمه

تحصیل در انگلستان و موقعیت کار پس از تحصیل در انگلستان

یکی از راه های مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل می باشد، تحصیل در انگلستان این امکان را به دانشجو می دهد که پس از تحصیل به مدت 3 ماه در این کشور بمانند و جویای کار باشند. هنگامی که شخص بتواند کار پیدا کنند و مالیات پرداخت کنند، می تواند اقامت دائم کشور انگلستان را بدست آورد. اقامت دائم بعد از 8 سال می باشد.  توجه داشته باشید این مقاله توسط تیم حقوقی ملک پور نوشته شده است و هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع غیر قانونی می باشد. در نمودار زیر می توانید نرخ بیکاری کشور انگلستان را مشاهده بفرمایید.

ویزای کار انگلستان

تحصیل در انگلیس و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

یکی ار راه های اخذ اقامت و تابعیت تحصیل می باشد. تحصیل در انگلیس تحت شرایطی می تواند منجر به اقامت شود. افرادی که از طریق تحصیل ورود پیدا می کنند این شانس را دارند که در محیط به دنبال کار بگردند ولی پس از تحصیل مدت زیادی نمی توانند بمانند و دنبال کار بگردند بر خلاف سایر کشور های اروپایی، حداکثر مدتی که فرد دانشجو می تواند پس از تحصیل بماند و به دنبال کار باشند. پس از 5 سال کار در کشور انگلیس و پرداخت مالیات می توانند درخواست اقامت دائم را داشته  و پس از گذشت یک سال از آن، درخواست تابعیت این کشور را نمایند. البته بایستی در آزمون های مربوط به شهروندی شرکت کرده و قبول شوند تا بتوانند تابعیت انگلیس را اخذ نمایند.

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
پاسپورت انگلستان
تحصیل در انگلستان
تحصیل در انگلیس و سخن پایانی

تحصیل در انگلیس، راه های تحصیل در انگلیس، اخذ اقامت و تابعیت پس ازتحصیل در این مقاله علمی مورد بحث و بررسی قرار گرفته شد. تحصیل در انگلیس به دلیل داشتن دانشگاه های معتبر و رنکینگ بالا مورد توجه دانشجویان زیادی از سرتاسر دنیا قرار گرفته شده است. تحصیل در انگلیس می تواند یکی از راه های مهاجرت شناخته شود به دلیل اینکه در صورت یافتن شغل و پرداخت مالیات می توانند بعد از 5 سال برای اقامت دائم درخواست دهند. موسسه حقوقی ملک پور با بیش از 15 سال سابقه درخشان و پرونده موفق در امر مهاجرت و تحصیل در انگلیس می توانند به شما عزیزان راهنمایی بفرمایند. اگر قصد تحصیل در انگلیس را دارید می توانید با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید تا مشاورین موسسه شما عزیزان را در باب تحصیل در انگلیس راهنمایی بفرمایند. همچنین می توانید در قسمت دیدگاه سوالات و پرسش های خود را مطرح نمایید تا مشاورین به شما عزیزان پاسخ دهند.

13 پاسخ
 1. Mobina
  Mobina گفته:

  با عرض سلام و خسته نباشید
  من ۱۷ ساله از اصفهان هستم رشته‌ی تحصیلیم تجربی هست و در شرف گرفتن مدرک آیلتسم یعنی مسلط به زبان انگلیسی
  پایه ی تحصیلیم یازدهم هستش
  میخاستم بدونم آیا با این شرایط میتونم در یکی از کالج های انگلستان درسمو ادامه بدم در رشته ی پزشکی با هزینه ی پایین
  یا اینکه آیا بورسی صورت میگیره
  ممنون میشم جواب بدید

  Rating: 5
  پاسخ
  • farzin kargar
   farzin kargar گفته:

   با سلام و عرض ادب
   دوست گرامی جهت اخذ بورسیه تحصیلی در این مقطع بسیار دشوار می باشد بهترین گزینه برای شما این است که ترم اول با هزینه شخصی ورود پیدا کرده و برای ترم های بعدی اقدام به اخذ بورسیه تحصیلی نمایید.جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان موسسه تماس حاصل نموده و مشاوره تلفنی رایگان دریافت نمایید.
   تلفن:02149196000

   پاسخ
 2. پانیذ
  پانیذ گفته:

  سلام ، من 15 سالمه وساکن گرجستان در مدرسه ایرانی فردوسی مشطغول تحصیلم ، برای رشته دانشگاهی نیخواهم رشته بازیگری رو انتخاب کنم ، کدام کشور رو در این رشته پیشنهاد میکتید که تحصیل رایگان داشته باشه و چه مهارتهایی باید کسب کنم بعداز دیپلم

  پاسخ
  • farzin kargar
   farzin kargar گفته:

   باسلام و عرض ادب
   در هر کشوری قصد تحصیل رایگان داشته باشید باید با زبان آن کشور تحصیل داشته باشید. در خصوص معرفی کشور بستگی به علاقه مندی شما دارد

   پاسخ
  • miemalekpour10
   miemalekpour10 گفته:

   سلام و عرض ادب. بله دوست عزیز این امکان وجود دارد اما باید شرایط شما بسیار عالی باشد و مدرک زبان با نمره ی بالا و معدل بالا داشته باشید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating: 5