تحصیل در دانمارک

 • تحصیل در دانمارک و مقدمه ای بر آن
 • تحصیل در دانمارک و درباره دانمارک
 • تحصیل در دانمارک و شرایط عمومی
 • تحصیل در دانمارک و مقاطع مختلف تحصیلی
 • تحصیل در دانمارک و بورسیه تحصیلی
 • تحصیل در دانمارک و هزینه تحصیل
 • تحصیل در دانمارک و هزینه زندگی
 • تحصیل در دانمارک و کار دانشجویی
 • تحصیل در دانمارک و کار پس از تحصیل
 • تحصیل در دانمارک و مدرک زبان
 • تحصیل در دانمارک و مدارک لازم برای اخذ پذیرش
 • تحصیل در دانمارک و اخذ ویزای تحصیلی
 • تحصیل در دانمارک و دانشگاههای دانمارک
 • تحصیل در دانمارک و کلام آخر
تحصیل در دانمارک

شما می توانید از طریق فرم ارزیابی شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

تحصیل در دانمارک و مقدمه ای بر آن

تحصیل در دانمارک در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار میگیرد. تحصیل در دانمارک و مهاجرت تحصیلی  یکی از راههای مهاجرت به دانمارک است. ما  در اینجا سعی می کنیم که به سوالات شما در مورد تحصیل در دانمارک ، هزینه تحصیل در دانمارک، دانشگاههای دانمارک و شرایط تحصیل در دانمارک پاسخ دهیم. شما می توانید برای کسب اطلاعات در مورد تحصیل در کشورهای مختلف مقالات ما را که از وبسایتهای رسمی دولتی کشورها ترجمه و برای شما آماده نموده ایم در گوگل با کلیدواژه ملکپور جستجو و مطالعه نمایید.

تحصیل در دانمارک و درباره دانمارک

دانمارک کشوری زیبا درشمال اروپاست  که جزو کشورهای حوزه اسکاندیناوی است. پایتخت آن کپنهاگ و جمعیت دانمارک در حدود 5.780.000 نفز است. آب و هوای دانمارک معتدل و 400 جزیره دارد. دانمارک به عنوان شادترین کشور دنیا معرفی شده است چرا که سطح رفاه اجتماعی در این کشور بالاست و همه مردم از حقوق شهروندی یکسانی برخوردار هستند . همچنین دانمارک عضو محدوده شنگن است و با دریافت ویزای دانمارک می توانید به 26 کشور اروپا بدون ویزا سفر کنید که همین امر باعث جذب افراد زیادی به این کشور می شود. کشور دانمارک در سال 1973 عضو انجمن اقتصادی اروپا شده است و هم اکنون از اعضای اتحادیه اروپا نیز می باشد. حکومت کشور دانمارک نیز پادشاهیست . یکی از جذابیت های تحصیل در دانمارک اینست که برای تحصیل به شما ویزای همراه نیز داده می شود و شما می توانید همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را از ابتدا با خود به دانمارک ببرید.

تحصیل در دانمارک و شرایط عمومی

تحصیل در دانمارک موقعیتی عالی را برای شما بوجود می آورد. چرا که دانشگاههای دانمارک از نطر رتبه بندی جهانی رنکینگ بسیار بالایی دارند به طوریکه دانشگاه کپنهاگ رتبه 79 را در جان داراست. در دانمارک 8 دانشگاه و موسسات آموزش عالی بی شماری قرار دارد. کالج ها و مدارس تخصصی نیز برای آمادگی ورود به بازار کار وجود دارد که متقاضیانی را که تمایل به ادامه تحصیلات دانشگاهی ندارند برای ورود به بازار کار آماده می سازد.

در جدول زیر به رتبه جهانی چند دانشگاه دانمارک اشاره می نماییم

نام دانشگاه رتبه جهانی
دانشکاه کپنهاگ 72
دانشگاه ارهوس 90
دانشگاه فنی دانمارک 179
دانشگاه آلبورگ 297
دانشگاه سید دانک 367

تحصیل در دانمارک و مقاطع مختلف تحصیلی

تحصیل در دانمارک در مقاطع دانشگاهی امکانپذیر است. متقاضیان برای ورود به مقاطع لیسانس ، فوق لیسانس، دکترا و دوره های تاپ اپ و دوره های کاردانی برای ورود به بازار کار می توانند پذیرش بگیرند.  شما باید بدانید که هدفتان از درس خواندن و ادامه تحصیل چیست؟ سپس می توانید تصمیم بهتری در مورد تحصیل در مقطع و رشته مورد علاقه خود اتخاذ نمایید.

تحصیل در دانمارک و مهد کودک

دردانمارک اکثر کودکان قبل از سن مدرسه به مهد کودک می روند اما مهد کودک در دانمارک اجباری نیست.

تحصیل در دانمارک در مقطع پیش دبستان

پیش دبستان  مقطعی است بین مهد کودک و دبستان که این مقطع  برای کودکان اجباریست و در سن 5 سالگی کودکان در مقطع پیش دبستان تحصیل می نمایند.

تحصیل در دانمارک در مقطع ابتدایی

تحصیل در دانمارک در دوره ابتدایی از سن 6سالگی آغاز گردیده و تا 14 سالگی ادامه دارد. تحصیل در دوره ابتدایی اجباریست. در دوره ابتدایی دانش اموزان به تحصیل دروس عمومی می پردازند. در اینجا لازم به ذکر است که اخذ پذیرش برای دوره های ابتدایی در دانمارک امکانپذیر نیست .

تحصیل در دانمارک در مقطع متوسطه

تحصیل در دانمارک در دوره متوسطه از سن 15 تا 18-19 سالگی ادامه دارد. در این دوره به طور تخصصی تر به دانش آموزان تدریس شده و مهارت ها و استعداد های دانش آموزان را در زمینه های خاص پرورش می دهند. در این دوره دانش آموزان هم برای دوره های ورود به بازار کار و هم برای ورود به دانشگاه اماده می گردند. شایان ذکر است که اخذ پذیرش برای دوره های قبلاز دانشگاه در دانمارک بسیار دشوار است و در اکثر موارد امکان پذیر نیست. اخذ پذیرش و تحصیل برای متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا امکان پذیر نیست .

تحصیل در دانمارک و دوره های کالج حرفه ای

تحصیل در دانمارک در دوره های کالج حرفه ای برای ورود مستقیم و بدون نیاز به ورود به دانشگاه وجود دارد. در این کالجها دانشجویان به صورت عملی دروس را می گذرانند و همچنین در طول دوره کارآموزی نیز می کنند و در شرکت های مختلف دوره های کارآموزی را می گذرانند. بنابراین کاملا برای ورود به بازار کار آماده می شوند و پس از پایان دوره می توانند وارد بازار کار شوند. طول دوره های کالج حرفه ای دو سال است.

تحصیل در دانمارک در دوره های تاپ آپ

تحصیل در دانمارک در دوره های تاپ آپ 1.5 سال است. در این دوره ها که به نوعی دوره پیش مستر است شما برای ورود به دوره های کارشناسی ارشد اماده می شوید. به این دوره ها اصطلاحا pre master نیز گفته می شود.

تحصیل در دانمارک در دوره لیسانس

مدت زمان تحصیل در دانمارک در دوره کارشناسی سه سال است ودر این دوره آموزش مبتنی بر تحقیق است. در دوره کارشناسی به طور تخصصی به دانشجویان تدریس شده و انها را برای دوره کارشناسی ارشد آماده می کنند. در پایان دوره کارشناسی دانشجو باید یک پایان نامه ارائه دهد تا بتواند دوره کارشناسی را با موفقیت پشت سر بگذارد. یک نوع دیگری از کارشناسی نیز وجود دارد که به ان کارشناسی حرفه ای گفته می شود این دوره 4-4.5 سال است و بر روی رشته ای خاص به طور تخصصی کار می کند و مبتنی بر واحد های عملی است که دانشجو را برای ورود به بازار کار تخصصی و حرفه ای آماده می نماید. در دوره های کارشناسی اغلب به زبان دانمارکی تحصیل امکان پذیر است و به همین دلیل متقاضیان باید به  زبان دانمارکی تسلط داشته باشند. دانشجویان در مقطع لیسانس 10 ساعت در هفته اجازه کار دارند.

تحصیل در دانمارک در دوره کارشناسی ارشد

تحصیل در  دوره های کارشناسی ارشد یک سال و نیم است. برای تحصیل در دوره کارشناسی ارشد نیاز به شرکت در ازمون نیست و با توجه به نمرات دوره کارشناسی دانشجویان پذیرفته می شوند. تحصیل در دوره ارشد اغلب به زبان انگلیسی است و متقاضیان باید مدرک زبان انگلیسی ارائه دهند. در دوره های ارشد در دانمارک علاوه بر رشته های تخصصی ، برخی از رشته های میان رشته ای نیز با توجه به نیاز جامعه وجود دارد. محتوای دوره های ارشد مبتنی بر تحقیق و پژوهش است . در این دوره ها به دانشجویان دورس نظری را همراه با توانایی کاربرد دروس به صورت عملی تدریس میکنند. در پایان دوره های ارشد دانشجویان باید یک پروژه نهایی ارائه دهند تا بتوانند دوره ارشد را با موفقیت به پایان برسانند. دانشجویان در دوره ارشد اجازه 20 ساعت کار در هفته را نیز دارند بنابراین با کار می توانند بخشی لز هزینه های خود را تامین نمایند.

تحصیل در دانمارک در دوره دکترا

مدت تحصیل در دانمارک در دوره دکترا سه سال است. دوره دکترا یک دوره پژوهشی و تحقیق است . به همین منظور در موسسات آموزشی که دوره دکترا را ارائه می دهند همه امکانات عالی از قبیل کتابخانه و آزمایشگاه و …وجوددارد. دانشجویان در این دوره ها قادر به انجام تحقیقات بسیار جامع زیر نظر اساتید دانشگاه و متخصصین با امکان استفاده ا ز آخرین تکنولوژیها وجود دارد. در دوره دکترا پایان نامه نیز جزیی از دوره به حساب می آید و دانشجویان ممکن است در یک شرکت برای تحقیقات و پژوهش استخدام شوند. برای تحصیل در دانمارک در دوره دکترا بورسیه های مختلفی وجود دارد که در بحث بورسیه به آن خواهیم پرداخت.

تحصیل در دانمارک در دوره های کوتاه مدت

در دانمارک دوره های کوتاه مدت 4 تا 6 هفته ای وجود دارد که دوره های زبان ارائه می کنند این دوره ها برای افزایش مهارت های زبان بسیار مفید است اما ذکر این نکته قابل توجه است که اخذ ویزا برای دوره های کوتاه مدت برای تحصیل در دانمارک امکانپذیر نیست و یا بسیار دشوار است.

تحصیل در دانمارک و بورسیه تحصیلی

تحصیل در دانمارک همراه با بورسیه نیز امکانپذیر است بخصوص در دوره های دکترا بورسیه های زیادی وجود دارد. بورسیه ها ازطریق دولت و موسسات خصوصی در دانمارک ارائه می گردد که در اینجا برخی از این بورسیه ها را معرفی می کنیم.

بورسیه دانمارک

تحصیل در دانمارک و بورسیه نورد پلاس

این بورسیه مخصوص دانشجویانیست که از شمال اروپا و حوزه دریای بالتیک برای تحصیل در دانمارک اقدام می نمایند. برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید به سایت نورد پلاس مراجعه نمایید

تحصیل در دانمارک و بورسیه اراسموس

این بورسیه برای دوره های ارشد به متقاضیان اتحادیه اروپاو هم دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا برای تحصیل در دانمارک تعلق می گیرد.

تحصیل در دانمارک و بورسیه فول برایت

این بورسیه برای دانشجویان امریکایی در دومقطع کارشناسی ارشد و دکترا برای تحصیل در دانمارک است .

تحصیل در دانمارک و بورسیه دولتی دانمارک برای دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا

این بورسیه مخصوص دانشجویان خارج از اتحادیه اروپاست وتوسط آموزش عالی دانمارک اداره می شود. این بورسیه به دو صورت است هم ممکن است بخشی از هزینه های تحصیل را پوشش دهد و هم به صورت بورسیه کامل وجوددارد. دریافت لین بورسیه شرایط خاصی دارد که به برخی از شرایط آن می پردازیم.

 • شهروند خارج از اتحادیه اروپا باشید
 • پذیرش از یک دانشگاه در دانمارک داشته باشید
 • با توجه به تحصیل اقامت طولانی داشته باشید

تحصیل در دانمارک و هزینه تحصیل

از انجاییکه دانمارک عضو اتحادیه اروپاست بنابراین تحصیل  برای اعضای اتحادیه اروپا رایگان است. اما برای متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا  رایگان نیست و شامل هزینه است. هزینه تحصیل   در هر موسسه و دانشگاهی متفاوت است و بستگی به محل تحصیل متقاضی دارد. معمولا هزینه تحصیل در دانمارک برای هر سال تحصیلی مبلغی بین 6 تا 16 هزار یورو است. متوسط هزینه برای تحصیل در رشته های پزشکی 35 هزار یورو در سال و هزینه تحصیل در دانشکده های دانمارک به طور میانگین 12 تا 15هزار یورو در سال است. متقاضیان تحصیل در دانمارک  اجازه کار پاره وقت دارند که بخشی از هزینه هارا پوشش می دهد. همچنین بورسیه های دولتی و خصوصی زیادی در دانمارک برای ارائه به دانشجوبان وجود دارد. شما می توانید برای مطالعه دقیقتر هزینه تحصیل و زندگی در دانمارک مقاله مارا در ارتباط با هزینه تحصیل و زندگی در دانمارک که در پایینتر قرار گرفته مطالعه نمایید.

تحصیل در دانمارک و هزینه زندگی

هزینه زندگی در هر جایی بستگی مستقیم به سبک و روش زندگی هر کس دارد. اینکه شما در شهر بزرگ باشید یا شهر کوچک یا در حاشیه شهر ها زندگی کنید یا در مرکز شهر و یا در پایتخت باشید یا خیر در میزان هزینه های شما تاثیر داردو در دانمارک به همین صورت است. اما متوسط هزینه زندگی در دانمارک که شامل هزینه خوراک و پوشاک ،مسکن و همچنین حمل و نقل می شود بین 700 تا 1700 یورو در ماه است. برای دانشجویان در دانمارک خوابگاه نیز وجود دارد که تا حد زیادی هزینه های شما را کاهش می دهد. در جدول زیر به برخی از قیمت ها در دانمارک می پردازیم.

لیست موضوعات قیمت ها
یک وعده غذا در رستوران گران 110 کرون دانمارک
3وعده غذا در رستوران متوسط برای 2 نفر 500 کرون
یک وعده غذا در مک دونالد 70 کرون
یک لیتر شیر 7.94 کرون
یک نان سفید 15.47 کرون
یک کیلو برنج سفید 13.56 کرون
12 عدد تخم مرغ 22.85 کرون
یک کیلو پنیر محلی 73.62 کرون
یک کیلو گوشت گاو 90.87 کرون
یک کیلو سینه مرغ 60 کرون
یک کیلو سیب 17.71 کرون
یک کیلو موز 16.39 کرون
یک کیلو گوجه فرنگی 20.85 کرون
یک کیلو سیب زمینی 11.38 کرون
یک کیلو پیاز 8.87 کرون
یک بطری 1.5 لیتری آب معدنی 8.89 کرون
یک کیلومتر با تاکسی 15.55 کرون
بلیط یک طرفه اتوبوس 22 کرون
یک لیتر بنزین 10.57 کرون

تحصیل در دانمارک و کار دانشجویی

همانطور که در بالاتر نیز اشاره نمودیم دانشجویان در دانمارک اجازه کار پاره وقت دارند که می توانند بخشی از هزینه های خد را با کار پاره وقت تامین نمایند. برای اینکه شخص بتواند  راحت تر در دانمارک  کار پیدا کند دانستن زبان دانمارکی خیلی موثر است. با این وجود کافه ، رستوران و مکانهایی هستند که به دانستن زبان انگلیسی نیاز دارند و دانشجویان می توانند در انجا مشغول به کار شوند. توزیع روزنامه نیز یکی از کارهای دانشجوییست. شخص دانشجو می تواند برای فراگیری زبان دانمارکی در کلاسهای رایگان زبان دانمارکی که توسط شهرداری دانمارک برای افراد خارجی برگزار می گردد شرکت نماید. همچنین برای یافتن شغل دانشجویی می توانید به بانک های مشاغل و یا مراکز جستجوی کار مراجعهنمایید تا به شما در یافتن کار نیمه وقت دانشجویی کمک نمایند.

تحصیل در دانمارک و کار پس از تحصیل

بر طبق آخرین امار نرخ بیکاری در دانمارک 4.9 درصد است. برای کار پس از تحصیل  شهروندان کشورهای نروژ، فنلاند، سوئد و ایسلند نیاز به ویزا ، مجوز اقامت و مجوز کار ندارند اما شهروندان سایر کشورهای اروپایی  چنانچه برای بیش از 3 ماه مایل باشند در دانمارک حضور داشته باشند طبق قوانین اتحادیه اروپا نیاز به مجوز اقامت دارند. اعضای خارج از اتحادیه اروپا پس از تحصیل  می توانند 6 ماه در دانمارک در جستجوی کار باشند و چنانچه کار مورد نظر را بیابند ویزای خود را به ویزای کاری تبدیل نمایند. چنانچه در دانمارک کار کرده و مالیات پرداخت نمایند پس از 5 سال می توانند درخواست اقامت دائم و پس از ان درخواست شهروندی دانمارک را بدهند.

نمودار نرخ بیکاری در ماههای مختلف سال 2018 در دانمارک

تحصیل در دانمارک

کار ضمن تحصیل در دانمارک
هزینه تحصیل و زندگی در دانمارک
اقامت پس از تحصیل در دانمارک

تحصیل در دانمارک و مدرک زبان

برای تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی در دانمارک نیاز به مدرک زبان انگلیسی یا دانمارکی است. برای تحصیل  به زبان انگلیسی نیاز به مدرک حداقل 6 آیلتس دارید.

تحصیل در دانمارک و مدارک لازم برای اخذ پذیرش

برای تحصیل در دانمارک متقاضی نیاز به اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظر خود دارد. همچنین باید مدارکی را برای اخذ پذیرش به دانشگاه مورد نظر ارسال نماید. به طور کل برای اخذ پذیرش در هرمقطعی ممتقاضی باید مدارک مقاطع قبلی تحصیلی خود را پس از ترجمه و تایید برای دانشگاه مقصد ارسال نماید.

مدارک لازم برای اخذ پذیرش از دانشگاههای دانمارک

 • مدارک دوره دبیرستان و ریز نمرات
 • تاییدیه تحصیلی
 • مدارک دوره لیسانس برای متقاضیان دوره کارشناسی
 • مدارک دوره ارشد برای متقاضیان دوره دکترا
مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی در دانمارک

تحصیل در دانمارک و اخذ ویزای تحصیلی

تحصیل در دانمارک برای اعضای اتحادیه اروپا نیازی به ویزا ندارد اما برای متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا ویزا نیاز است و متقاضیان پس از دریافت پذیرش از دانشگاههای دانمارک باید برای دریافت ویزا اقدام نمایند.

مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی:

 • گذرنامه معتبر با حداقل 6 ماه اعتبار
 • عکس گذرنامه ای
 • بیمه سفر
 • اجاره نامه محل اقامت در طول تحصیل
 • نامه تمکن مالی برای پوشش هزینه تحصیل و زندگی در دانمارک برای یک سال
 • نامه پذیرش از دانشگاه
 • پرداخت 310 یورو برای درخواست ویزا
 • فرم پر شده درخواست ویزا

تحصیل در دانمارک و دانشگاههای دانمارک

دانشگاهها و موسسات آموزش عالی زیادی برای تحصیل در دانمارک وجود دارد . متقاضیان با توجه به رشته ، رنکینگ ، هزینه های تحصیل و موارد دیگر می توانند دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب و برای پذیرش درخواست دهند.

در جدول زیر نام و رنکینگ برخی از دانشگاههای دانمارک را درج نموده ایم

نام دانشگاه رتبه جهانی دانشگاه
دانشگاه کپنهاگ 37
دانشگاه آرهوس 95
دانشگاه فنی دانمارک 119
دانشگاه آلبورگ 290
دانشکده بازرگانی کپنهاگ 201
دانشگاه جنوبی دانمارک 333
کلام آخر

تحصیل در دانمارک در مقاطع دانشگاهی برای دانشجویان خارجی امکانپذیر است. تحصیل در دانمارک یکی از راههای ورود به کشور دانمارک است. شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل در دانمارک و مقوله تحصیل در دانمارک و ویزای تحصیلی دانمارک یکی از بهترین محصولات کمپانی MIE را با عنوان راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت از وبسایت ملکپور تهیه نموده و مشاهده نمایید و پاسخ سوالات خود را نه تنها در زمینه تحصیل بلکه در تمامی زمینه های مهاجرتی کشورهای مختلف دریافت نمایید. همچنین می توانید موضوع مورد نظر خود را در گوگل با کلیدواژه ملکپور جستجو نموده و مقالات ما را در وبسایتهای ما مطالعه نمایید. همچنین می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل نموده و از مشاوره کوتاه رایگان بهره ببرید.

2 پاسخ
 1. امیرحسین
  امیرحسین گفته:

  سلام وقتتون بخیر من متاهلم و میخوام برای تحصیل اقدام کنم. سال 85 فارغ التحصیل شدم و لیسانس معدن دارم. آیا برای ارشد برای دانمارک گپ تحصیلی مهمه؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • miemalekpour10
   miemalekpour10 گفته:

   سلام و عرض ادب. دوست گرامی در دانمارک داشتن گپ تحصیلی اهمیت چندانی ندارد و می توانید اقدام نمایید. البته بستگی به سن شما نیز دارد و از سن چهل به بالا ریسک ویزا وجود دارد.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *