تحصیل در روسیه

تحصیل در رشته های مهندسی در روسیه

تحصیل در رشته های مهندسی در روسیه چگونه امکانپذیر است؟ برای تحصیل در رشته های مهندسی در روسیه چه شرایطی باید داشته باشد؟ آیا حصیل در رشته های مهندسی در روسیه به هزینه ی زیادی احتیاج دارد؟ چه مقاطعی برای حصیل در رشته های مهندسی در روسیهوجود دارد؟

در این مقاله قصد ما بر اینست که حصیل در رشته های مهندسی در روسیه را برای شما معرفی کنیم و با چند کشور دیگر مقایسه کنیم تا شما هم بهتر بتوانید به کمک موسسۀ مشاوره ای MIE برای آیندۀ خود تصمیم گیری کنید،

روسیه کشوری زیبا و پهناور و پیشرفته و قدرتمند در همۀ زمینه ها مخصوصآ در زمینه های علمی میباشد که بخاطر این توانمندیها در لیست انگشت شمار ابرقدرتهای جهان قرار گرفته، شاید تا کنون به فکر شما نرسیده باشد که شاید روسیه هم برای تحصیل و زندگی مناسب باشد ،زیرا متاسفانه وکلای مهاجرت اطلاعاتی در این زمینه نداشته اند و یا اطلاعاتشان ناقص و اشتباه بوده و بدین ترتیب نمی توانستند در مورد این کشور مشاورۀ درستی به شما بدهند و یا وجود موقعیتها و گزینه های خوب را در این کشور نادیده گرفته اند.

کشور روسیه دارای بالغ بر ۱۶۰ دانشگاه و مراکز آموزش عالی دارد که سالانه پذیرای هزاران دانشجو از سراسر دنیا هستند و بخاطر اعتبار بالا در سطح جهانی میتوانند بعد از فارق التحصیلی از این دانشگاهها وارد بازار کار گسترده جهانی شوند. بدین ترتیب عزیزان میتوانند با کمک موسسۀ مشاوره ای MIE با صرف هزینه و وقت کمتر از دانشگاههای هم رده در کشورهای دیگر به نتیجه دلخواه خود برسند.

تحصیل در رشته های مهندسی در روسیه

عزیزانی که علاقمند به تحصیل در رشته های مهندسی بوده اند ولی بدلیل شرایط  سخت پذیرش دانشگاههای خوب و معتبر و کنکور و شرط معدل و سهمیه های مختلف و شهریه های بالای دانشگاه آزاد و اعتبار نسبتآ پایینتره مدرک دانشگاه آزاد و مشکلاتی از این قبیل موفق به تحصیل در رشته های مهندسی نشده اند و یا در مقطع لیسانس مانده اند و موفق به ورود به دوره فوق لیسانس و یا دکترا نشده اند ،و حتی تحصیل در رشته های مهندسی در کشورهای دیگر هم با مشکلاتی همچون هزینه های خیلی بالا و نیاز به قدرت مالی بالا و شرط معدل و شرط سن و مدرک زبان با نمرۀ بالا و … مواجه است و بعضآ به این خواستۀ خود نرسیده اند، کرده است.

تحصیل در رشته های مهندسی در کشور روسیه بدلایل خیلی زیادی از همه نظر گزینۀ مناسبی برای علاقمندان تحصیل وادامه تحصیل در رشتۀ مهندسی میباشد ، که در ادامه به بررسی تک تک ویژگیهای تحصیل و ادامه تحصیل در رشته مهندسی در روسیه میپردازیم.

از مزایای تحصیل در روسیه ورود بدون آزمون ورودی به رشته ها و دانشگاههای سطح بالا می باشد که این در نوع خود فرصتی بینظیر است، هزینه های تحصیل در این کشور در مقایسه با تحصیل مهندسی در انگلستان و تحصیل رشته های مهندسی در آمریکا و تحصیل رشته های مهندسی در کانادا بسیار پایین است ،برای تحصیل در رشته های مهندسی در روسیه حداکثر هزینه هایی که برای تحصیل پرداخته میشود ۳۵۰۰$ در سال است که با نرخ امروز دلار حدودآ ۱۲ میلیون تومن محاسبه میگردد، که در مقایسه با تحصیل در رشته مهندسی در انگلستان و تحصیل در رشته های مهندسی در آمریکا و کانادا که حداقل هزینه ها ۶۰ میلیون تومان به بالا برای تحصیل همان رشته ها میباشد ، بسیار به صرفه تر میباشد و برای اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی انگلستان و اخذ پذیرش و ویزای آمریکا و اخذ پذیرش و ویزای کانادا و کشورهایی از این دسته… حتمآ باید یک مبلغ قابل توجه از قبیل تمام هزینه های زندگی در یک سال و تمام شهریه دانشگاه را چند ماه قبل از وقت سفارت در حساب خود داشته باشید ،ولی خوشبختانه در مورد روسیه چنین نیست .

از دیگر مزایای قابل توجه تحصیل در رشته های مهندسی در روسیه میتوان از نداشتن شرط سن برای ورود به دانشگاههای روسیه و امکان تحصیل برای همۀ علاقمندان نام برد ، همچنین ما میتوانیم در موسسه مشاوره ای  MIE این امکان را برای شما فراهم آوریم که بدون مدرک زبان وارد دانشگاه در رشته های مهندسی شوید و بعد از ورود به دانشگاه برایتان کلاسهای زبان فراهم میشود و نکته حائز اهمیت آنست که امکان تحصیل در رشته های مهندسی در روسیه به زبان انگلیسی وجود دارد و مدارک این دانشگاهها در تمام دنیا دارای اعتبار میباشد ، خوشبختانه توسط همکاران ما در موسسه مشاوره ای  MIE این امکان فراهم شده است که روند پذیرش و ویزای تحصیلی روسیه را بسیار سریعتر از کشورهای دیگر به سرانجام برسانیم و در وقت شما صرفه جویی میشود.

خبر خوب اینکه این شرایط سخت برای کسانیکه علاقمند به ادامه تحصیل در اروپا و آمریکا و کانادا هستند ، با وجود روسیه دیگر مانعی سر راه خود ندارند، و میتوانند بعد از تحصیل در روسیه از اروپا یا آمریکا و کانادا پذیرش بگیرند و حتی میتوانند از امکاناتی چون بورسیه استفاده کنند.  قطعآ یکی از بهترین گزینه ها میتواند همین باشد که برای ورود به رشته دلخواه خود به دانشگاههای روسیه رفته و بعد از آن برای تحصیل در اروپا و تحصیل در امریکا و تحصیل در کانادا و تحصیل در انگلستان ، بورسیه گرفته و منتقل شوید.

دانشگاههای روسیه از نظر علمی بسیار قوی و در سطح عالی و دارای اعتبار بالای جهانی میباشند و در تمام رشته ها از قبیل علوم پایه ، علوم ریاضی فیزیک ، علوم شیمی ، هوا فضا ، فنی مهندسی ، نانوتکنولوژی ، علوم هنر و موسیقی ، کلاسها را ارائه میدهد. از رشته های منحصر بفرد و حرفه ایی مهندسی برای تحصیل در دانشگاههای معتبر دنیا میتوان از تحصیل در رشته های هوانوردی ، مهندسی هوا فضا ، مهندسی موشک ،Airport Avionics  ، Management Aviation ، A&P  و Management  نام برد که با توجه به پیشرفت این علوم در روسیه گزینه طلایی بحساب می آید ، زیرا برای مثال رشته های مهندسی هوافضا و مهندسی موشک رشته هایی هستند که در هر کشوری و برای هرکسی وجود ندارد و کشور روسیه این رشته ها را بصورت کاملآ تخصصی در دانشگاههای مستقل ارائه میدهد و متخصصین خود را به دانشگاهها و کشورهای مهم دنیا جهت پروژه های تحقیقاتی ارسال میکند و بدون شک روسیه در این زمینه ها از قدرتمندترین کشورهای دنیا میباشد. تحصیل در این رشته ها در کشورهای دیگر دنیا مثل تحصیل مهندسی هوا فضا در آمریکا واروپا، و تحصیل مهندسی موشک در آمریکا و اروپا هزینه های بسیار بالایی در حدود سالی ۷۰ میلیون تومن در بر خواهد داشت که در مقایسه با روسیه بسیار زیاد است ولی باز هم گزینۀ بورس و ترنسفر به اروپا و آمریکا بعد از تحصیل در روسیه موجود است.

از نظر هزینه های زندگی ،زندگی در روسیه بین ماهی ۳۰۰ تا ۵۰۰ دلار در ماه است ،که در مقایسه با تحصیل و زندگی در کشورهای هم رده نظیر تحصیل و زندگی در انگلستان و تحصیل و زندگی در آمریکا و کانادا، هزینه زندگی و تحصیل و هزینه های خوابگاه و اقامت در روسیه (accommodation)بسیار پایینتر است. ولی این امکان هست که بعد از تحصیل در روسیه برای تحصیل و گرفتن بورسیه در کشورهای اروپایی یا تحصیل در آمریکا و کانادا اقدام کنید و به کشور دلخواه خود بروید، و با اخذ بورسیه غالبآ هزینه های زندگیتان هم تآمین میگردد.

درمورد اخذ پذیرش تحصیلی و ویزای روسیه همکاران ما در موسسه مشاوره ای MIE بعد از مشاوره حضوری و بررسی رزومه شما عزیزان و بررسی دقیق موقعیتهای مناسب دیگری که در مقابل خود دارید و تشخیص مشاور که چه چیزی برایتان مناسب تر و ممکن تر است، حتی در کشورهای دیگر، میتوانند با ارائه بهترین و مناسب ترین پیشنهاد به شما و تنظیم قرارداد و تضمین قرارداد به استرداد وجه الوکاله خدمت شما در صورت انجام نپذیرفتن موضوع قرارداد ،شما را در رسیدن به هدفتان یاری نمایند.

درصورت داشتن سوال و هرگونه ابهام در این مورد با تلفنهای درج شده در سایت موسسه مشاوره ای MIE تماس حاصل بفرمایید تا مشاوران ما در موسسۀ مشاوره ای MIE شما را بیشتر و دقیقتر راهنمایی بفرمایند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *