تحصیل در فرانسه

بررسی شرایط تحصیل در این کشور

 • تحصیل در فرانسه و مقدمه ای بر آن
 • تحصیل در فرانسه و شرایط عمومی آن
 • تحصیل در فرانسه در مدارس
 • تحصیل در فرانسه در مقطع کارشناسی
 • تحصیل در فرانسه در مقطع کارشناسی ارشد
 • تحصیل در فرانسه در مقطع دکتری
 • تحصیل در فرانسه به همراه بورسیه تحصیلی
 • تحصیل در فرانسه و هزینه های تحصیل و زندگی در فرانسه
 • تحصیل در فرانسه و کار دانشجویی
 • تحصیل در فرانسه و بررسی ویزای همراه
 • تحصیل در فرانسه و معرفی دانشگاه های برتر فرانسه
 • تحصیل در فرانسه و مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی فرانسه
 • تحصیل در فرانسه. موقعیت کار پس از تحصیل
 • تحصیل در فرانسه و وضعیت اقامت و تابعیت پس از تحصیل
 • تحصیل در فرانسه و سخن پایانی
تحصیل در فرانسه

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

تحصیل در فرانسه و مقدمه ای بر آن

تحصیل در فرانسه، مدارک لازم برای ویزای تحصیلی فرانسه و شرایط کار بعد از تحصیل در این کشور در این مقاله به طور کامل مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد. متقاضیان تحصیل در فرانسه سوالات متعددی در مورد شرایط تحصیل در این کشور دارند. شرایط لازم برای پذیرش در دانشگاههای فرانسه چیست؟ آیا ویزای تحصیلی منجر به اقامت دائم می شود؟ مدارک لازم برای تحصیل در فرانسه و اعزام دانشجو به فرانسه چیست؟ در این مقاله سعی شده است به تمامی سوالات رایج در مورد تحصیل در این کشور و اخذ اقامت فرانسه پاسخ داده شود. برای دریافت پاسخ به سوالات خود می توانید سوال مورد نظر را با کلید واژه ملک پور(MIE اتریش) سرچ کرده و همچنین می توانید با موسسه حقوقی ملک پور تماس گرفته و مشاوره رایگان در زمینه روش مهاجرت خود و همچنین تحصیل در فرانسه دریافت کنید. در صورتی که شما رایط مهاجرت از طریق تحصیل در فرانسه را داشته باشید می توانید با مشاوریت ارشد صحبت کرده و اطلاعات تخصصی تر دریافت کنید.

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با تحصیل و اقامت فرانسه

تحصیل در فرانسه و شرایط عمومی آن

در این مقاله در مورد تحصیل در فرانسه و شرایط تحصیل در مقاطع مختلف به طور کامل برای شما عزیزان توضیح داده شده است. ولی قبل از اقدام برای تحصیل در این کشور باید شناخت کلی در مورد شرایط عمومی این کشور داشته باشیم تا با شناخت کامل اقدام کنیم. فرانسه یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا بوده و پایتخت این کشور زیبا پاریس بوده که بزرگترین شهر این کشور می باشد. زبان رسمی این کشور فرانسوی بوده، مساحت آن حدود ۶۵۰۰۰ کیلومتر مربع بوده و واحد پولشان یورو می باشد. این کشور یکی از کشورهای اروپای غربی بوده و با کشورهای سوئیس، ایتالیا، موناکو، اسپانیا، لوکزامبورگ و آلمان همسایه می باشد. همانطور که ذکر شد، در این مقاله به شرایط تحصیل در مقاطع مختلف در این کشور پرداخته ایم. شما با مطالعه دقیق این مقاله می توانید به تمامی شرایط تحصیل در فرانسه آشنایی کافی پیدا کنید ولی در صورت هر گونه سوال در زمینه تحصیل در فرانسه می توانید با موسسه حقوقی ملک پور (mie اتریش) تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت کنید.

تخفیفات ویژه
اطلاعات عمومی فرانسه

تحصیل در فرانسه در مقاطع مختلف

تحصیل در فرانسه در مدارس

تحصیل در فرانسه

یکی از زیر عنوانهای مهم مقاله تحصیل درفرانسه در مورد تحصیل در مدارس این کشور می باشد که شما عزیزان باید برای تحصیل در مدارس این کشور قیم داشته باشید. افراد زیادی متقاضی تحصیل در فرانسه می باشند که اگر این افراد در این کشور آشنایی داشته باشند که قیم دانش آموز شود می توانند در مدارس این کشور تحصیل کنند. هزینه تحصیل و زندگی در این کشور حدود ۲۵۰۰۰ الی ۳۰،۰۰۰ یورو بوده و افراد باید در نظر داشته باشند که برای پدر و مادر ویزای همراه تعلق نگرفته و آنها با ویزای توریستی می توانند رفت و آمد کنند. ولی افراد علاقمند به تحصیل در فرانسه در مدارس می توانند از روشهایی اقدام کنند که اجازه تحصیل رایگان داشته باشند. یکی از این روشها خودحمایتی می باشد که با ارائه تمکن مالی اقامت کشور فرانسه را اخذ کرده و تحصیل فرزندان رایگان می باشد. برای دریافت اطلاعات تخصصی تر می توانید با موسسه حقوقی ملک پور تماس بگیرید.

تحصیل در فرانسه در مقطع کارشناسی

تحصیل در فرانسه

یکی از مقاطع مهم برای تحصیل در فرانسه کارشناسی می باشد که متقاضیان زیادی دارد. مدت زمان دوره تحصیلی حدود ۴ سال بوده و دانشجویان بعد از اتمام تحصیل می توانند ۱ سال در این کشور حضور داشته و ویزای خود را به کاری تبدیل کنند. از آنجایی که ویزای تحصیلی منجر به اقامت نمی شود، افراد برای کسب اقامت این کشور باید ویزای خود را به سایر ویزاها مانند کاری و یا تجاری تبدیل کنند تا اجازه اقامت داشته باشند. یکی دیگر از سوالات متقاضیان برای تحصیل در فرانسه در مورد شهریه مورد نیاز برای تحصیل در مقطع کارشناسی می باشد. شهریه مورد نیاز برای دانشجویان بین المللی که از کشورهای اتحادیه اروپا می باشند متفاوت از شهریه مورد نیاز برای دانشجویان از کشورهای غیر اتحادیه اروپا می باشد. نکته مهم دیگر این است که شهریه مورد نیاز برای تحصیل در فرانسه در دانشگاههای دولتی و خصوصی متفاوت می باشد. شهریه مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاههای دولتی برای دانشجویان از کشورهای عضو اتحادیه اروپا امکانپذیر بوده و در مقطع کارشناسی حدود 3000 یورو می باشد. ولی اگر متقاضیان تحصیل در فرانسه از کشورهای غیر اتحادیه اروپا باشند باید در دانشگاههای خصوصی تحصیل کنند و شهریه حدود 9000 تا 20000 یورو را باید در نظر بگیرند که براساس هر رشته متغیر می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر  با موسسه حقوقی ملک پور تماس گرفته تا به طور کامل راهنمایی کنند.

تحصیل در فرانسه در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل در فرانسه

یکی دیگر از مهمترین مقاطع مهم برای تحصیل در فرانسه کارشناسی ارشد می باشد که افراد می توانند با ارائه مدرک آیلتس 6.5 می توانند در این مقطع مشغول به تحصیل شوند ولی متقاضیان تحصیل در فرانسه در مقطع کارشناسی ارشد باید در نظر داشته باشند که هر کدام از بند اسکورها باید 6 باشد. مدت زمان دوره تحصیلی در کارشناسی ارشد حدود ۱ الی دو سال بوده که در هر کدام از رشته های تحصیلی متغیر می باشد. یکی دیگر از سوالات متقاضیان تحصیل در فرانسه در مورد شهریه مورد نیاز می باشد که در دانشگاههای دولتی و خصوصی متغیر می باشد. به طور کلی شهریه سالانه مورد نیاز در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاههای دولتی برای دانشجویان عضو اتحادیه اروپا حدود 4000 بوده و در دانشگاههای خصوصی از 10000  یورو تا 20000 یورو متغیر می باشد و بستگی به رشته تحصیلی شخص دارد و شخص باید شهریه یکسال خود را در شروع ترم تحصیلی پرداخت کند.

تحصیل در فرانسه در مقطع دکتری

تحصیل در فرانسه

یکی دیگر از مقاطع مهم برای تحصیل در فرانسه در مقطع دکتری می باشد که متقاضیان تحصیل در مقطع دکتری می توانند پذیرش گرفته و در این مقطع مشغول به تحصیل در فرانسه شوند. شرایط اخذ پذیرش در این مقطع متفاوت از تحصیل در فرانسه در مقاطع دیگر می باشد. افرادی که تمایل به تحصیل در فرانسه در مقطع دکتری دارند باید رزومه قوی ارائه دهند. رزومه قوی شامل مقالات ISI، ریزنمرات و معدل بالا و نمره آیلتس  حداقل 7 می باشد. علاوه بر شرایط ذکر شده، دانشجو باید در لیست اساتید سرچ کرده و موقع پذیرش برای خود سوپروایزر داشته باشد. تحصیل در این مقطع به دو صورت با بورسیه و بدون بورسیه می باشد. اطلاعات مربوط به بورسیه در قسمت بعدی به طور کامل توضیخ داده خواهد شد ولی افرادی که باید با هزینه خورد تحصیل کنند و از کشورهای عضواتحادیه اروپا باشند باید برای دانشگاههای دولتی شهریه حدود  400یورو پرداخت کنند و همچنین برای دانشگاههای خصوصی که برای دانشجویان از کشورهای غیر اتحادیه اروپا می باشد حدود 12000 یورو تا 20000 یورو در نظر داشته باشند و این تفاوت شهریه به دلیل رشته های تحصیلی متفاوت می باشد.

فایل تصویری موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با تحصیل پزشکی فرانسه
فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با تحصیل پزشکی فرانسه

تحصیل در فرانسه به همراه بورسیه تحصیلی

یکی از مطلب مورد علاقه متقاضیان در مورد تحصیل در فرانسه به صورت رایگان می باشد که در این قسمت به طور کامل اشاره کرده ایم. در قسمت های قبلی در مورد هزینه شهریه ها در مقاطع مختلف بحث شد و به این نکته اشاره شد که دانشجویان از کشورهای عضو اتحادیه اروپا می توانند در این کشور تحصیل رایگان داشته باشند و یا با هزینه نسبتا کم در دانشگاههای دولتی تحصیل کنند. بنابراین، تحصیل رایگان در دانشگاههای دولتی برای دانشجویان از کشورهای غیر اتحادیه اروپا امکانپذیر نبوده و باید برسااس رشته تحصیلی حدود 9000 الی 20000 یورو سالیانه پرداخت کنند. لازم به ذکر است افراد اگر دارای رزومه قوی باشند می توانند در مقطع دکتری پذیرش با بورسیه بگیرند که براساس رزومه متفاوت می باشد. برخی افراد ممکن است برای تمامی هزینه های تحصیل و زندگی موفق به اخذ بورسیه شوند و همچنینی در برابر کار تحقیقاتی و پژوهشی حقوق دریافت کنند. ولی برخی دانشجویان علاقمند به تحصیل در فرانسه شاید فقط برای هزینه تحصیل بورسیه دریافت کنند که همانطور که ذکر شد رزومه شخص تعیین کننده می باشد. به طور کلی برای پذیرش در مقطع دکتری و تحصیل در فرانسه شخص باید دارای مقالهISI، نمره آیلتس حداقل 7 و معدل بالا باشند. یکی دیگر از پیش نیازهای پذیرش در مقطع دکتری و تحصیل در فرانسه این می باشد که شخص باید دارای سوپروایزر باشد.

هزینه تحصیل و زندگی در فرانسه
پاسپورت فرانسه

تحصیل در فرانسه و هزینه های تحصیل و زندگی در فرانسه

یکی از زیر عنوانهای مهم مربوط به تحصیل در فرانسه در مورد هزینه تحصیل و زندگی در این کشور می باشد. در این قسمت از مقاله سعی کرده ایم به برخی از هزینه های زندگی و تحصیل اشاره کنیم، ولی شما عزیزان باید برای کسب اطلاعات دقیقتر با مشاورین مجرب موسسه تماس گرفته و اطلاعات رایگان دریافت نمایید. لازم به ذکر است که هزینه زندگی ماهیانه برای دو نفر ذکر شده است:

هزینه تحصیل و زندگی در فرانسه

یکی دیگر از هزینه های مهم برای متقاضیان تحصیل در فرانسه هزینه تحصیل می باشد که افراد باید به این هزینه ها توجه کرده و طبق اطلاعات دقیق اقدام کنند.

تحصیل پزشکی فرانسه

همانگونه که در قسمت های قبلی ذکر شد، هزینه های تحصیل در مقاطع مختلف و رشته های تحصیلی مختلف متفاوت می باشد.

تحصیل در فرانسه و کار دانشجویی

تحصیل در فرانسه

یکی دیگر از سوالات مهم متقاضیان تحصیل در فرانسه در مورد کار دانشجویی می باشد که یکی از مهمترین دغدغه های دانشجویان در دوره دانشجویی می باشد. بهتر است شما عزیزان بدانید که دانشجویان در مقاطع تحصیلی مختلف اجازه کار نیمه وقت داشته و با این کار نیمه وقت می توانند قسمتی از هزینه های زندگی خود را تامین کنند ولی برای سایر هزینه های تحصیلی باید خانواده کمک کنند. اجازه کار هفتگی برای دانشجویان در مقاطع مختلف تحصیلی مختلف بوده و دانشجویان مقطع تحصیلی کارشناسی اجازه کار  ساعت در هفته داشته و این اجازه کار برای دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری حدود ۲۰ ساعت می باشد. ولی لازم به ذکر است، دانشجویان مشغول به تحصیل در مقطع دکتری با بورسیه اجازه کار نداشته و به صورت پژوهشی برای استاد راهنما کار می کنند و از این طریق حقوق دریافت می کنند. برای دریافت اطلاعات تخصصی تر می توانید با مشاورین ارشد در دفتر وین صحبت کنید تا به طور کامل راهنمایی کنند.

تحصیل در فرانسه و بررسی ویزای همراه

تحصیل در فرانسه

یکی دیگر از سوالات رایج متقاضیان تحصیل در فرانسه در مورد ویزای همراه و شرایط الحاق همراه به نفر اصلی می باشد. متقاضیان باید در نظر داشته باشند که ویزای همراه برای متقاضیان تحصیل در این کشور امکانپذیر بوده ولی به خاطر ریسک ویزا پیشنهاد ما به متقاضیان این است که با فاصله چند ماه همراه به نفر اصلی ملحق شود.شما عزیزان باید اطلاع داشته باشید که  همراه شامل همسر متقاضی اصلی و همچنین فرزندان زیر ۱۸ سال می باشد. در این قسمت در مورد یکی از مهمترین مطالب که در مورد ویزای همراه می باشد بحث شده است که  با اخذ پیشنهاد شغلی می تواند ویزای خود را به کاری تبدیل کرده که بعد از ۵ سال منجر به اقامت دائم می شود. افراد علاقمند به اخذ اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل در فرانسه و همچنین ویزای همراه می توانند موضوع مورد نظر را با کلید واژه ملک پور سرچ کرده و اطلاعات تکمیلی در این زمینه دریافت کنند.

تحصیل در فرانسه و دانشگاههای برتر فرانسه

یکی دیگر از موارد خیلی مهم برای متقاضیان تحصیل در فرانسه در مورد دانشگاههای برتر این کشور و همچنین رنک جهانی آنها می باشد. در این قسمت از مقاله سعی کرده ایم به برخی از دانشگاههای برتر این کشور اشاره کرده و رنک جهانی را توضیح دهیم. هر دانشگاهی پذیرش در رشته های تحصیلی و مقاطع تحصیلی خاص را دارند و شما عزیزان برای تصمیم گیری بهتر در مورد تحصیل در فرانسه می توانید با مشاورین موسسه حقوقی ملک پور صحبت کرده و اطلاعات تکمیلی تر دریافت کنید.

دانشگاه های فرانسه

همانگونه که ذکر شد شما عزیزان می توانید برای دریافت اطلاعات تخصصی تر با مشاورین ارشد صحبت کنید. هر دانشگاهی پذیرش در رشته های تحصیلی خاص و همچنید در مقاطع خاص دارد. برخی دانشگاهها نیاز به مدرک زبان فرانسوی داشته ولی برخی دیگر مدرک زبان انگلیسی نیز قبول می کنند.

تحصیل در فرانسه و مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی فرانسه

مدارک مورد نیاز یکی دیگر از مهمترین مطالب مربوط به تحصیل در فرانسه می باشذ که در این قسمت به بررسی مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی فرانسه پرداخته ایم ولی از آنجایی که پروسه سفارت و آماده سازی مدارک یکی از مهمترین مراحل بوده،پیشنهاد می کنیم قبل از اقدام با وکیل مجرب مشورت کرده و در مورد مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی فرانسه و همچنین چیدمان مدارک صحبت کرده و راهنمایی بخواهید. لازم به ذکر است این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور تهیه شده و هر گونه کپی برداری غیر اخلاقی می باشد. اگر شما عزیزان علاقمند به دریافت مطالب تخصصی تر در زمینه تحصیل در فرانسه می باشید، می توانید با موسسه حقوقی ملک پور تماس بگیرید و مشاورین مجرب به طور رایگان شما را راهنمایی خواهند کرد.

مدارک مورد نیاز تحصیل در فرانسه و اخذ ویزای تحصیلی فرانسه

 • ارائه پاسپورت دارای اعتبار

 • ریزنمرات و مدارک مقطع دیپلم به همراه ترجمه

 • ریزنمرات مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به همراه ترجمه

 • ارائه مدارک شناسایی با ترجمه به زبان فرانسه

 • ارائه عکس پاسپورتی

تحصیل در فرانسه و موقعیت کار پس از تحصیل

یکی از مهمترین سوالات متقاضیان تحصیل در فرانسه در مورد موقعیت کار پس از فارغ التحصیلی بوده و تمایل به اخذ اطلاعات دقیق در مورد این موضوع دارند. افراد باید در نظر داشته باشند که بعد از اتمتم تحصیل، دولت کشور فرانسه ۱ سال به دانشجویان اجازه می دهد در این کشور اقامت داشته و به دنبال کار مورد نظر باشند. در این یکسال که به عنوان دوره جستجوی کار می باشد، متقاضیان تحصیل در فرانسه باید کار مورد نظر را پیدا کرده و ویزای خود را به کاری تبدیل کنند. بنابراین متقاضیان تحصیل در فرانسه باید بدانند که ویزای تحصیلی منجر به اقامت نشده و افراد باید برای اخذ اقامت ویزای تحصیلی خود را به کاری تبدیل کنند. همانطور که در نمودار زیر مشاهده می کنیم، نرخ بیکاری در این کشور حدود ۸ درصد بوده و این خبر خوبی برای متقاضیان تحصیل در فرانسه بوده و نشاندهنده این است که دانشجویان می توانند به راحتی وارد بازار کار شوند.

نرخ بیکاری در فرانسه

تحصیل در فرانسه و وضعیت اقامت و تابعیت پس از تحصیل

در این قسمت از مقاله تحصیل در فرانسه در مورد شرایط اخذ اقامت دائم و تابعیت پس از تحصیل پرداخته ایم. همانطور که در قسمت های قبلی ذکر شد، شما عزیزان باید اطلاع داشته باشید که ویزای تحصیلی منجر به اقامت دائم و تابعیت نشده و برای این منظور باید ویزای تحصیلی به ویزای دیگر مانند کاری تبدیل شود. برای تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری می توانند یکسال بعد از فارغ التحصیلی در این کشور حضور داشته و ویزای خود را به کاری تبدیل کنند.  بعد از اخذ ویزای کاری، اقامت افراد هر ۱ سال تمدید شده و بعد از ۵ سال منجر به اقامت دائم می شود. یکی دیگر از سوالات مهم در مورد اخذ تابعیت می باشد که ۲ سال بعد از اخذ اقامت دائم افراد می توانند پاسپورت این کشور را اخذ کنند که دارای شاریط خاص نظیر آشنایی کافی به زبان فرانسه، آشنایی به فرهنگ این کشور و عدم سوء پیشینه می باشد.

تحصیل در فرانسه
تحصیل پزشکی در فرانسه

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
ویزای فرانسه
تحصیل در فرانسه و سخن پایانی

تحصیل در فرانسه، هزینه های مورد نیاز و همچنین شرایط تحصیل در فرانسه در مقاطع تحصیلی متفاوت در این مقاله مورد بررسی و تحلیلی علمی قرار گرفت. در این مقاله سعی کردیم به تمامی جزئیات تحصیل در این کشور پرداخته و شرایط پذیرش در مقاطع مختلف تحصیلی را برای شما توضیح دهیم. همچنین، مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی نیز توضیح داده شد، ولی همانطور که در قسمت های قبلی ذکر شد، شما عزیزان بهتر است قبا از اقدام با وکیل مجرب در این زمینه مشورت کنید. یکی دیگر از عناوین مهم این مقاله در مورد تحصیل رایگان یا با بورسیه تحصیلی بود. همانگونه که ذکر شد، تحصیل در فرانسه برای دانشجویان از کشورهای غیر اتحادیه اروپا سخت بوده و بیشتر برای مقطع دکتری امکانپذیر است. همچنین، هزینه های زندگی و تحصیل نیز در این مقاله مورد بررسی وتحلیل علمی قرار گرفت. شما عزیزان می توانید برای اطلاع از سایر روشها و سایر کشورها ویدئوی گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت را تهیه کرده و مشاهده فرمایید. همچنین برای تکمیل اطلاعات در این زمینه با موسسه حقوقی ملک پور تماس گرفته و با مشاورین ارشد صحبت کنید. برای دریافت پاسخ سریعتر می توانید قسمت پایانی مقاله را تکمیل کرده و سوال خود را در زمینه تحصیل در فرانسه مطرح نمایید تا در کمترین زمان جواب سوال خود را دریافت نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *