مالزی

تحصیل در مالزی

تحصیل در مالزی از چه راه هایی است؟ برای تحصیل در مالزی چه اقداماتی باید انجام داد؟ چه شرایطی برای تحصیل در مالزی وجود دارد؟ چه کسانی می توانند برای تحصیل در مالزی اقدام نمایند؟ آیا تحصیل در مالزی هزینه ی زیادی را در بر دارد؟

آیا مایل به تحصیل در دانشگاه های مالزی هستید؟ آیا شرایط تحصیل در مالزی را نمی دانید؟هزینه های زندگی در مالزی به چه میزان است؟هزینه ثبت نام و شهریه دانشگاه های مالزی چقدر است؟

ما شما را در این خصوص راهنمایی می کنیم.در این نوشتار به سوالات شما در خصوص تحصیل در کشور مالزی پاسخ خواهیم داد. دانشگاه  مالزی در ژانویه سال ۱۹۹۷ به دنبال دعوت دولت مالزی از شرکت پتروناس برای تاسیس یک دانشگاه صورت گرفت .با این شعار : اینجا  آینده را مهندسی می کنیم.

این دانشگاه مالزی در ابتدا به عنوان موسسه فنی ( ITB)شناخته می شد  و کاملا در تملک شرکت ملی نفت و مالزی بود این موسسه کار خود را از سال ۱۹۹۵ آغاز و بعد با تفاوت هایی به دانشگاه تبدیل شد .

پردیس دانشگاه مالزی در زمینی به وسعت  حدود چهار کیلومتر مربع در بندر سری اسکندر ّ پراک مالزی ساخته شد.مکان  فعلی این دانشگاه  متعلق  به دانشگاه سینس مالزی بود و به مرور تقریبا تمامی تجهیزات و ساختمان های آن  نوسازی شد .ساختمان ها و فضاهای  پردیس  دانشگاه توسط شرکت  مشهور فاستر و شرکا که یک شرکت انگلیسی  است .طراحی و ساخته  شده است .طراحی مجموعه ساختمانی مرکزی جدید  دانشگاه  که از یک ستاره پنج پر تشکیل شده  و در سال ۲۰۰۷ برند ه جایزه  آقا خان در رشته معماری شد . جایزه اقا خان در رشته های مختلف مانند طراحی ّ  گسترش ارتباطات ّ  خانه سازی و….. با در نظر گرفتن  فرهنگ  اسلامی   به برندگان اهدا میشود . .طبق نظر سنجی  سایت ۴ICU.ORG  دانشگاه  فنی مالزی  ّ دارای رتبه ۳۲۲۷ است و رئیس دانشگاه دکتر ماها تیربن  محمد و معاون او دکتر شمس الاذر عباس نام دارند .

تعداد دانشجویان  حدود ۶ هزار نفر در مقطع کارشناسی ّ ۱۰۰۰ نفر در مقطع کارشناسی ارشد و حدود ۳۷۵ نفر در مقطع دکتری است .

مجموعه ورزشی

امکانات و تجهیزات ورزشی این دانشگاه به صورت متمرکز در یک مجموعه ورزشی واقع شده است محل این مجموعه در نزدیکی در ورودی اصلی دانشگاه فنی مالزی است و شامل یک استخر شنا ّ چند متر زمین فوتبال   ّپنج  زمین تنیس  ّ  سه زمین والیبال  ّ سه زمین فوتبال سالنی ّ  پنج زمین اسکواش ّ سه زمین بدمینتون ّ یک مسیر پیاده روی وسه  زمین پسک تاکرا میشود .پرطرفدار ترین ورزش ها در این دانشگاه هم فوتبالی و والیبالی هستند .

تقویم آموزشی

سال تحصیلی در این دانشگاه  از سه ترم تشکیل شده است .که ترم اول در( ژانویه ) آغاز می شود دومی در ماه ( می ) و سومی در ماه (سپتامبر )

دانشکده ها

این دانشگاه از سه دانشکده و یک گروه آموزشی تشکیل شده است :

۱دانشکده فنی و مهندسی (مهندی مکانیک ّ مهندس برق و الکترونیک ّمهندسی عمران ّ مهندسی  شیمی )

۲دانشکده زمین شناسی و مهندسی نفت (مهندس نفت و تکنولوژی و علوم نفت )

۳دانشکده علوم کامپیوتری و تکنولوژی اطلاعات (مهندسی نرم افزار ّ الکترونیک  دیجیتالی و فناوری دیجیتالی و سیستم های پایگاه داده )

۴گروه آموزشی مدیریت (مدییت مالزی ّ مدیریت شرکت  ّ مدیریت مالی  ّ مدیریت  و دانش  )

اما از نکات قابل توجه و جالب درباره این دانشگاه دوره اینترنتی  صنعتی و فنی در این دانشگاه درمالزی است به این ترتیب  که دانشگاه فنی مالزی به دانشجویان خود در پایان دوره  درسی و فارغ اتحصیلی شان  یک دوره ۲۸ هفته (تقریبا ۷ ماهه ) ارائه می دهد که دوره ای برای آماده سازی و آشنایی هر چه بیشتر دانشجویان با محیط کاردرمالزی است این دوره اینترنتی در نوع خود طولانی ترین مدت  آمادگی را دربین  دانشگاه های مالزی دارد .

در صورت علاقه به تحصیل در مالزی در این دانشگاه می توانید برای تسهیل در امور پذیرش موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE و دفاتر همکار مراجعه نمایید .

زبان انگلیسی

در مورد زبان انگلیسی مورد نیاز  متقاضیان ورود به این دانشگاه باید نکته را در ذکر کرد که متقاضیان برای قبولی در دانشگاه فنی مالزی باید از نمره تافل  بالاتر از ۵۵۰و نمره ایلتس بیش از ۶ برخوردار باشند .البته اگر فردی این مدرک یا نمره را نتوانست کسب کند می توانند در دوره های زبانی که خود دانشگاه فنی مالزی می گذارد شرکت کرده و بعد  وارد کلاس های دانشگاه فنی مالزی  شدند .

خوابگاه

دانشگاه فنی مالزی  برای همه دانشجویان خود جای خالی در مجتمع های خوابگاهی خود دارد که هزینه اش یه طور متوسط در حدود ماهی ۴۰۰  تا ۸۰۰   رینگیت  است ” تمامی خوابگاه ها و دانشکده های دانشگاه فنی مالزی به اینترنت مجهز هستند . در ضمن دانشجویانی  که به اینترنت پر سرعت احتیاج داشته باشند  می توانند  به ساختمان  مدیریت دانشگاه بروند و از مرکز کامپیوتر  انجا  استفاده کنند .کتابخانه دانشگاه  فنی مالزی  یکی از مدرن ترین کتابخانه  های سر تا سر مالزی است.

فایل صوتی توضیحات آقای ملک پور (فارغ التحصیل حقوق عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین) در باب فوق لیسانس نرم افزار مالزی

کارشناسی ارشد

کلاس های مقطع کارشناسی ارشد  دانشگاه فنی مالزی به دو صورت  ارائه میشود ” اول به صورت کلاس های دومی به این صورت که دانشجو در این شیوه  واحد ها را انتخاب می کند سپس در کلاس درس حاضر میشود و پس از ارئه  پاایان نامه و نمره قبولی فارغ التحصیل  می شود شیوه دوم هم به صورت تحقیق است که دراین صورت دانشجو در زمان ثبت نام یعنی هنگام ارسال مدارک برای ثبت نام یک طرح تحقیقاتی پیشنهاد داده  با یک استاد در دانشگاه فنی مالزی ارتباط میگیرد تا برای پروژه او را بپذیرد که اگر این اتفاق بیفتد دانشجو  وارد دانشگاه فنی مالزی میشود و استاد مریوطه  تا  دوره کارشناسی ارشد همراه دانشجو خواهد بود و در واقع  بر روی تحقیقات و ازمایش های  دانشجو نظارت کامل دارد .در این شیوه دانشجو دیگر در کلاس های درس دانشگاه شرکت نمی کند و تنها بر روی طرح پیشنهادی خود تحقیق و ازمایش می کند .تحقیقاتی که دانشگاه فنی مالزی  ازمایشگاه و امکانات  ان را در اختیار دانشجو قرار می دهد و تحقیق و ازمایش می کند .تحقیقاتی که دانشجو دانشگاه فنی مالزی ازمایشگاه و امکانات ان را در اختیار دانشجو قرار می دهد .

اساتید و دانشجویان خارجی

تقریبا ۱۲  درصد دانشجویان این دانشگاه از کشورهای خارجی هستند .کشور های  گینه  ّاندونزی ّ ایران ّ  مصر ّ  مراکش  ّ لیبی  ّ ترکیه ّ   ویتنام ّ بیشترین تعداد  دانشجو  را در این  دانشگاه  دارند به علاوه  سه درصد  از اساتید  آن هم خارجی هستند  و بیشتر  از کشورهای مصر ّایالت متحده ّ بلژیک ّ هندوستان ّ پاکستان ّ و ترکیه برای تدریس  به مالزی آمده اند

برای کسب اطلاعات تکمیلی در زمینه تحصیل در مالزی و همچنین اخذ آخرین اطلاعات و نغییرات در زمینه اخذ پذیرش و ویزای این کشور با موسسات مهاجرتی معتبر تماس بگیرید.کارشناسان موسسه مشاوره ای و مهاجرتی MIE با ارایه مشاوره تلفنی رایگان به متقاضیان امر مهاجرت راهنمای شما خواهند بود.  .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *