تحصیل در مدارس استرالیا

تحصیل در مدارس استرالیا

 

تحصیل در مدارس استرالیا برای دانش آموزان خارجی چه شرایطی دارد؟ آیا تمایل دارید در ارتباط با تحصیل در مدارس استرالیا اطلاعات کسب نمایید؟ آیا از شرایط تحصیل در مدارس استرالیا آگاه هستید؟ چه کسانی می توانند برای تحصیل در مدارس استرالیا اقدام نمایند؟ تحصیل در مدارس ابتدایی استرالیا چگونه می باشد؟ شرایط تحصیل در مدارس ابتدایی استرالیا به چه صورت است؟ تحصیل در مدارس استرالیا چه مزایایی دارد؟ در تحصیل در مدارس استرالیا از کدام سیستم آموزشی پیروی می شود؟ چگونه می توان برای تحصیل در مدارس استرالیا اقدام نمود ؟ هزینه های تحصیل در مدارس استرالیا به چه صورت می باشد؟ آیا بهترین مدارس استرالیا را می شناسید ؟ برای تحصیل در مدارس استرالیا چه ویزایی لازم است؟ مدت زمان دریافت ویزای دانش آموزی استرالیا چقدر زمان می برد؟ در صورتی که شما عزیزان تمایل به کسب اطلاعات درباره تحصیل در مدارس استرالیا دارید می توانید برای یافتن پاسخ سوالات خود در ارتباط با تحصیل در مدارس استرالیا با این مقاله همراه بوده و پاسخ سوالات خود را جویا شوید. در این مقاله تلاش شده است به برخی از سوالات مهم و کلیدی شما عزیزان درباره تحصیل در مدارس استرالیا پرداخته شود و اطلاعات مناسبی در این باب در اختیار شما عزیزان قرار گیرد.

 

استرالیا

استرالیا سرزمینی با ۷۶۸۶۸۵۰ کیلومتر مربع مساحت، کشور توسعه یافته ای محسوب می شود که در نیمکره جنوبی واقع شده است. استرالیا، ششمین کشور پهناور دنیاست و از نظر مساحت دومین کشور پهناور عضو مجموعه اتحادیه کشورهای مشترک المنافع می باشد. جمعیت استرالیا بالای ۲۳ نفر تخمین زده شده است. زبان رسمی این کشور انگلیسی با گویش استرالیایی است و واحد پول آن، دلار استرالیا  AUD  می باشد. اقتصاد این کشور متکی به بازرگانی و کشاورزی است و محصولاتی نظیر نیشکر، غلات، گوشت و .. را دارا می باشد. استرالیا دارای آب و هوای متغیر است و بسته به جایی که شما در آن زندگی می کنید متقاوت می باشد. حکومت در استرالیا پادشاهی مشروطه است. استرالیا کشوری چند ملیتی با فرهنگی متنوع بوده و محصلان با تحصیل در بهترین مدارس استرالیا می توانند از محیطی امن و دوستانه لذت ببرند و زندگی در کشور جهان اول با استانداردهای سطح بالا را نیز تجربه کنند. کشور استرالیا از لحاظ آموزشی با سرعت روز افزونی در حال تبدیل شدن به محبوب ترین کشور در میان دانش پژوهان می باشد. این کشور بعد از آمریکا و انگلیس در مقام سوم قرار دارد.

 

مدارس استرالیا

مدارس در استرالیا به دو مقطع تقسیم می شوند شامل مقطع ابتدایی و دبیرستان. مدارس در استرالیا به دو نوع مدرسه دولتی و مدرسه خصوصی دسته بندی می شوند و هر دو نوع آن دانش آموزان بین المللی را پذیرش می کنند. هزینه های تحصیل در مدارس شبانه روزی استرالیا با توجه به نوع مدرسه متفاوت می باشد. تحصیل در مدارس استرالیا اکثرا به صورت مختلط می باشند و تعداد بسیار کمی از این مدارس غیر مختلط اند. تحصیل در مدارس استرالیا به زبان انگلیسی می باشد و دانش آموزان بین المللی زیر ۱۸ سال بدون نیاز به مدرک زبان انگلیسی می توانند در این مدارس به تحصیل بپردازند، چرا که این مدارس در صورت آماده نبودن دانش آموزان به استفاده از زبان انگلیسی، قبل از ورودشان به کلاس، آنها را تحت آموزش قرار می دهند و برای ورود به کلاس آماده می کنند.

 

روند سیستم آموزشی در تحصیل در مدارس ابتدایی استرالیا به صورت ذیل می باشد:

 

یکسال دوره غیر اجباری پیش دبستانی که شامل کودکان ۴ تا ۵ سال می باشد.

مقاطع تحصیلی ۱ تا ۶ دبستان که در برخی ایالات ۱ تا ۷ می باشد. مقاطع تحصیلی ۷ تا ۱۲ دبیرستان که در برخی ایالات ۸ تا ۱۲ می باشد.

فارغ التحصیلی در سن ۱۶ تا ۱۸ سالگی می باشد.

در سال دوازدهم تحصیلی دانش آموختگان برای دریافت مدرک دانش آموختگی مورد تایید استرالیا اقدام می کنند که این مدرک در ایالات مختلف استرالیا متفاوت است و معادل مدرک دیپلم ایران می باشد. (این مدرک، پیش نیاز ورود به دانشگاه و موسسات فنی و حرفه ای می باشد)

عزیزان علاقمند به تحصیل در مقاطع آموزش عالی باید ۲ سال دیگر درس بخوانند که همان دوره پیش دانشگاهی می باشد.

لازم به ذکر است که تحصیل در مدارس  استرالیا تا ۱۶ سالگی اجباری می باشد و سال تحصیلی در مدارس شبانه روزی استرالیا از اواخر ماه ژانویه آغاز و تا ماه دسامبر ادامه دارد.

 

هزینه های تحصیل در مدارس استرالیا

هزینه های تحصیل در مدارس استرالیا در سال به شرح ذیل می باشد:

شهریه دوره های دبستان سالیانه بین ۵۰۰۰ تا ۱۱۰۰۰ دلار استرالیا در سال می باشد.

شهریه دوره های دبیرستان در مدارس دولتی سالیانه بین ۶۰۰۰ تا ۱۳۰۰۰ دلار استرالیا در سال می باشد.

شهریه دوره های دبیرستان در مدارس خصوصی سالیانه بین ۱۶۰۰۰ تا ۱۸۰۰۰ دلار استرالیا در سال می باشد.

هزینه زندگی و تحصیل در بهترین مدارس استرالیا به نسبت انگلیس و آمریکا بسیار کمتر است. به همین دلیل برای محصلان مقرون به صرفه می باشد.

 

شرایط اخذ ویزای دانش آموزی استرالیا ( ویزای تحصیلی ۵۷۱ )

ویزای مورد نیاز برای تحصیل در مدارس استرالیا، ویزای ۵۷۱ نام دارد. این ویزا برای دانش آموزانی که قصد تحصیل در مدارس استرالیا را دارند، صادر می گردد.

 • به عنوان دانش آموز
 • به عنوان دانش آموز دوره راهنمایی یا دبیرستان
 • به عنوان دانش آموز مبادله ای مورد تایید دوره دبیرستان

 

در اینجا به انواع ویزای دانش آموزی استرالیا اشاره می نماییم :

ویزا گاردین ۵۸۰

اشخاص زیر ۱۸ سال می بایست یکی از اعضای خانواده (پدر، مادر، خواهر، برادر) را به عنوان قیم و یا سرپرست همراه خود ببرند. برای شخص همراه ویزای ۵۸۰ صادر می گردد و اقامت دائم دریافت می کند. اما این اقامت فقط و فقط تا زمانی که دانش آموز به سن قانونی ۱۸ سال برسد دارای اعتبار می باشد.

 

اگر اعضای درجه یک خانواده به هر دلیلی نتوانند همراه دانش آموز به استرالیا بروند باید شخصی را بعنوان قیم و یا سرپرست وی معرفی کنند و همراه او به استرالیا بفرستند. برای این شخص نیز ویزای ۵۸۰ صادر می گردد.

 

الزامات ویزای دانش آموزی استرالیا ( ویزای  ۵۸۰ ):

 • یکی از والدین و یا کسی که قیم قانونی محصل باشد و یا یکی از اقوام که توسط والدین به عنوان قیم قانونی محصل معرفی شده باشد.
 • حداقل ۲۱ سال سن داشته باشد.
 • سن هیچ کدام از اعضای خانواده کمتر از ۶ سال نباشد به جز در شرایط خاص.
 • قابلیت فراهم کردن خوابگاه، رفاه عمومی و و دیگر خدمات زندگی به محصل را داشته باشد.

 

 

شرایط دارندگان ویزای دانش آموزی استرالیا ( ویزای ۵۸۰ ):

 • داندگان این ویزا حق کار در استرالیا را ندارند.
 • دارندگان این ویزا مادامی که محصل ویزای تحصیلی دارد و فقط و فقط تا زمانیکه محصل به سن ۱۸ سال قانونی برسد ویزایشان اعتبار دارد.
 • این افراد مجاز به تحصیل نیمه وقت می باشند و می توانند ۲۰ ساعت در هفته در کلاس های زبان انگلیسی )فقط(ELICOS به صورت فشرده ثبت نام کنند.
 • بمدت سه ماه در استرالیا در یک رشته دیگر از ELICOS تحصیل کند.

 

در خصوص تحصیل در بهترین مدارس استرالیا می توان بیان نمود که یکی از کشورهای ارائه دهنده دوره های آموزشی و فرصت های تحقیقاتی معتبر در سطح بین المللی، استرالیا می باشد. کیفیت تدریس و محتوای مطالب آموزشی تمامی دانشگاه ها، موسسات و مدارس شبانه روزی استرالیا تحت نظارت  دولت قرار دارد. این مسئله سبب می شود تا دانشجویان و والدین آنها از بهترین خدمات و حمایت های مالی بهره مند شوند.

دانشگاه ها و موسسات مختلف و مدارس ابتدایی استرالیا در سطح بین المللی شناخته شده می باشند و استرالیا کشور پیشتاز در زمینه آموزش زبان انگلیسی به دانشجویان بین المللی می باشد.

به طور کلی در این مقاله تلاش شد درباره تحصیل در مدارس استرالیا، هزینه های تحصیل در مدارس استرالیا، شرایط تحصیل در مدارس استرالیا، روند تحصیل در مدارس استرالیا و سایر موارد، اطلاعاتی در اختیار شما عزیزان قرار داده شود. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تحصیل در مدارس استرالیا با موسسه مشاوره ای MIE همکار موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان کارشناسان این موسسه بهره مند شوید. اطلاعات صحیح و کامل در باب تحصیل در مدارس استرالیا شما را برای اخذ تصمیم قطعی برای مهاجرت به کشور استرالیا و تحصیل در استرالیا راهنمایی نموده و مسیر پیشرفت را برای شما عزیزان هموار می نماید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *