تحصیل در هلند

تحصیل در هلند و بررسی تحصیل در مقاطع مختلف

 • تحصیل در هلند و مقدمه ای بر آن
 • شرایط عمومی تحصیل در هلند
 • تحصیل در مدارس هلند
 • تحصیل در هلند در مقطع کارشناسی
 • تحصیل در هلند در مقطع کارشناسی ارشد
 • تحصیل در هلند در مقطع دکتری
 • بورسیه های تحصیلی هلند
 • هزینه های زندگی و تحصیل در هلند
 • کار حین تحصیل در هلند
 • بررسی ویزای همراه تحصیل در هلند
 • معرفی دانشگاه های برتر هلند
 • مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیل در هلند
 • موقعیت کار پس از تحصیل در هلند
 • وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل در هلند
 • سخن پایانی تحصیل در هلند
تحصیل در هلند

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

تحصیل در هلند و مقدمه ای بر آن

تحصیل در هلند٬ شرایط و مدارک موردنیاز جهت تحصیل در این کشور و هزینه ی تحصیل در آن در این مقاله مورد بحث و بررسی علمی قرار می گیرد. ممکن است سوالاتی برای بعضی از دوستان پیش بیاید از جمله اینکه: هزینه ی تحصیل در این کشور چقدر است؟ مهاجرت به هلند از طریق تحصیل چه مدت زمانی طول می کشد؟ تحصیل در هلند چگونه منجر به اخذ اقامت می گردد؟ در پایان این مقاله که توسط موسسه حقوقی ملک پور٬ همکار موسسه MIE اتریش نگارش گردیده است٬ به سوال تمامی دوستان پاسخ داده می شود و مطالبی در رابطه با تحصیل در هلند و اخذ اقامت این کشور و شرایط و مدارک و هزینه ی تحصیل٬ بیان می گردد. در صورت هرگونه سوال و ابهام٬ با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نمایید و به صورت رایگان از مشاوره ی تلفنی متخصصین توانمند ما بهره مند شوید.

فایل تصویری موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با کشور هلند
فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با تحصیل در هلند

شرایط عمومی تحصیل در هلند

هلند کشوری کوچک واقع در شمال غربی اروپا می باشد.دین مردم در این کشور، اغلب مسیحی پروتستان است. پایتخت هلند آمستردام می باشد و جمعیت آن حدود ۱۶ میلیون نفر است. واحد پول هلند، یورو است. این کشور، در پرورش و تجارت گل مقام اول را کسب نموده است و دامداری و کشاورزی در آن رونق بسیاری دارد. نرخ تورم در هلند حدود دو درصد است که بسیار خوب می باشد. این دلایل موجب شده تا هلند به یک مکان مهاجرپذیر تبدیل گشته و افراد از راه های مختلف همچون تحصیل در هلند، مهاجرت کاری، سرمایه گذاری و ..به کشور هلند اقدام نمایند. جهت کسب اطلاعات بیشتردر رابطه با مهاجرت به هلند از روش های مختلف٬ به شما پیشنهاد می شود ویدئوی راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت را خریداری نموده و تمامی اطلاعات لازم جهت مهاجرت را خودتان یاد بگیرید.

استارت آپ هلند
استارت آپ هلند

تحصیل در مقاطع مختلف در هلند

 • تحصیل در مدارس هلند

  یکی از مقاطع تحصیلی در کشور هلند تحصیل در مدارس می باشد که از سنین ۴ تا ۵ سالگی آغاز می گردد و به مدت ۸ سال طول می کشد. در این مقاطع درس هایی مانند حساب و ریاضیات٬ زبان انگلیسی٬ زبان هلندی٬ آموزش سلامتی٬ تمرین های جسمی و هماهنگی حسی و مهارت های زندگی اجتماعی و نقاشی و موسیقی٬ به دانش آموزان تدریس می شود. که این مقطع دارای ۸ گروه درسی می باشند و پس از گذراندن این دوره٬ دانش آموزان می بایست امتحان دهند که به این امتحان citotoets می گویند. هزینه تحصیل در مقطع دبیرستان در هلند، حدود 8000 تا 11000 یورو می باشد.

تحصیل در هلند
 • تحصیل در هلند در مقطع کارشناسی

  تحصیل در هلند، در دانشگاه ها، در ابتدا با کارشناسی آغاز می گردد. تحصیل در دوره کارشناسی 3 الی 4 سال است. هلند به دلیل سبک غیر رسمی در تحصیل و آموزش افراد از طریق کارورزی و تجربه، محبوبیت زیادی در بین سایر کشورهای اروپایی دارد. زبان رسمی تحصیل در مقطع کارشناسی، انگلیسی می باشد که این زبان غیربومی هلند است. افراد جهت اقدام برای اخذ ویزای تحصیلی هلند در این مقطع می بایست مدرک زبان خود را در ابتدا به دولت تحویل دهند. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در هلند، 7000 تا 11000 یورو است. بنابراین در این مقطع داشتن حداقل معدل 12 در دیپلم و ارائه ریز نمرات این مقطع و ارائه مدرک زبان آیلتس 6 و همچنین B1 یا B2 آلمانی ضروری می باشد.

تحصیل در هلند
 • تحصیل در هلند در مقطع کارشناسی ارشد

  هلند یکی از کشورهای موفق در حوزه آموزشی می باشد و افراد می توانند جهت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در این کشور اقدام نمایند. حدود ۷۲۰ دانشگاه در این مقطع در هلند وجود دارد. کارشناسی ارشد در هلند بسته به نوع رشته حدود یک تا دو سال می باشد. زبان تحصیل نیز در این مقطع متفاوت است اما اکثر رشته های پرتقاضا به زبان انگلیسی تدریس می نمایند. هزینه تحصیل در این مقطع حدود 11000 تا 15000 یورو می باشد. برای ورود به این مقطع، مدرک و ریز نمرات مقطع کارشناسی فرد و همچنین ارائه مدرک زبان آیلتس آکادمیک 6.5 اجباری می باشد. و در صورت کمتر بودن نمره آیلتس، فرد می تواند، قبل از شروع دوره اصلی، دوره زبان در این کشور بگذراند.

تحصیل در هلند
 • تحصیل در هلند در مقطع دکتری

  هلند یکی از کشورهای اروپایی با سطح علمی بسیار بالا می باشد. از همین رو افراد تمایل به گذراندن مقطع دکتری در این کشور را دارند. یکی از نکات مهم در مقطع دکترا در هلند، داشتن سوپروایزر می باشد و فرد می بایست مقالات ISI ارائه دهد و توسط چند استاد راهنما مورد تایید قرار گرفته باشد. طول این دوره حدود چهار تا پنج سال است و فرد می تواند در این حین به کار نیز بپردازد و هزینه تحصیل خود را بدست آورد.

  شرط لازم و ضروری در تحصیل در مقطع دکتری در کشور هلند، داشتن مدرک کارشناسی ارشد، در رشته ای مرتبط با رشته ای که، برای تحصیل در هلند اقدام نموده اید، میباشد. اولین گام در انتخاب استاد راهنما برای مقطع دکتری، انتخاب هدف از ادامه تحصیل و انتخاب موضوع و زمینه ی ادامه تحصیل میباشد. استاد راهنما فردی است که از لحاظ علمی در رتبه و سطح بسیار بالایی قرار دارد و باید پروپوزال شما را تایید نماید. یافتن یک استاد راهنمای مناسب در مقطع دکتری، اصلی ترین بخش پذیرش در این مقطع میباشد و ادامه تحقیقات یک دانشجو، تنها در صورتی امکان پذیر است که یک استاد، از موضوع وی حمایت نماید. برخی از اساتید تمایل دارند تا از طریق یک مصاحبه ی اینترنتی سطح دانشجو را بسنجند، پس بهتر است برای این مرحله آماده باشید. روش های متعددی برای انتخاب استاد راهنما وجود دارد. اولین روش میتواند استفاده از یک توصیه نامه ی استادی باشد که در داخل ایران حضور دارد، و این توصیه نامه و معرفی نامه را برای استاد مورد نظرتان در کشور هلند، ارسال نمایید. دومین روش میتواند اقدامی مستقیم از طرف خودتان باشد. اگر شما موفق به انتخاب دانشگاه مورد نظرتان در هلند شده اید، کافی است که هیئت علمی آن دانشگاه را شناخته و به بررسی سوابق استادها بپردازید، و به طور مستقیم با آن استاد وارد مذاکره و مصاحبه شوید. در این مقطع به دانشجو، ماهیانه 2000 یورو حقوق می دهند که فرد به راحتی می تواند، کمک هزینه ای برای زندگی خود داشته باشد. در این مقطع، مدارک و ریز نمرات مقطع کارشناسی ارشد و مدرک آیلتس 6.5 یا 7 و همچنین نامه ای مبنی بر تاییدیه استاد راهنما، موردنیاز می باشد.

تحصیل در هلند
ویزای تحصیلی هلند
بورس تحصيلی در هلند

بورسیه های تحصیلی هلند

کشور هلند معمولا برای افراد دانشجوی غیر اروپایی در کشورش بورسیه تحصیلی درنظر می گیرد و همینطور یک بورسیه تحصیلی برای افرادی که در مقطع تحصیلی خود در هلند ممتاز می باشند، نیز به عنوان پاداش یک بورسیه تحصیلی تعلق می گیرد. برخی از بورسیه های تحصیلی در هلند که دانشجویان، می توانند از آن استفاده کنند عبارتند از:

تحصیل در هلند
 • بورسیه تحصیلی دزموند فورتس

  این بورسیه به افرادی که در زمینه های کار و تحصیل، بسیار توانمند و در مدارج بالایی رسیده باشند، اعطا می گردد.

 • بورسیه تحصیلی اراسموس

   یکی دیگر از بورسیه های تحصیلی در هلند می باشد که از سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۲۰ تصویب و اجرا می شود و به افرادی که از نظر تحصیلی توانمند می باشند و از نظر مالی با مشکل روبرو هستند، این بورسیه تعلق می گیرد.

 • انواع دیگر بورسیه

  همچنین دولت هلند بورسیه های تحصیلی دیگری همچون، بورسیه تحصیلی دولتی و بورسیه تحصیلی لیبرال نیز برای دانشجویان در نظر گرفته است که می تواند کمک شایانی به تحصیل دانشجویان در هلند نماید.

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با بورسیه دکترا در هلند

هزینه های زندگی و تحصیل در هلند

یکی از موارد مهمی است که در انتخاب کشور مورد نظر برای تحصیل می بایست در نظر بگیرید چرا که فرد مدت زیادی را می بایست در آن کشور زندگی نماید و هزینه های مسکن و خوراک را قبل از هرگونه اقدامی می بایست چک کند. تحصیل در هلند نسبت به سایر کشورهای اروپایی پر هزینه تر بوده و فرد در ماه حدود ۱۰۰۰ یورو جهت هزینه تحصیل خود داشته باشد. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی بستگی به نوع رشته از ۷۰۰۰ یورو تا ۱۰۰۰۰ یورو می باشد. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد از ۵۰۰۰ یورو تا ۲۰۰۰۰ یورو متمایز است. همچنین دوره های MBA که هزینه ای بین ۴۰۰۰۰ یورو تا ۵۰۰۰۰ یورو می باشد. هزینه تحصیل در هلند نسیت به دیگر کشورهای اروپایی بالاتر است. برخی از هزینه های مربوط به خوراک و مسکن و رفت و آمد در هلند را در جدول زیر می توانید مشاهده نمایید.

هزینه های زندگی در هلند

کار حین تحصیل در هلند

تحصیل در هلند برای خیلی از دانشجویان هزینه زیادی نسبت به سایر کشورها دارد. دولت به دانشجویان اروپایی، این اجازه را می دهد که بدون محدودیت و نیاز به مجوز به کار در هلند مشغول شوند. اما دانشجویان غیر اروپایی می بایست جهت کار در هلند، مجوز دریافت نمایند. دولت هلند در صورت اخذ مجوز کار توسط دانشجویان، به دانشجویان لیسانس ۱۰ ساعت و دانشجویان ارشد ۲۰ ساعت و دانشجویان دکتری ۳۰ ساعت در هفته اجازه کار می دهد. دانشجویانی که در هلند مشغول به کار می باشند، می توانند جهت بیمه خدمات درمانی، اقدام نمایند.

بررسی ویزای همراه تحصیل در هلند

هلند به افرادی که قصد اخذ ویزای تحصیلی دارند، این امکان را می دهد که بتوانند همراه خود که شامل همسر و فرزندان او می شود را نیز به هلند بیاورد البته این نکته قابل ذکر است که آوردن همراه به صورت همزمان ریسک پرونده را بالا می برد و بهتر است که همراه به صورت جدا و پس از فرد موردنظر، جهت ورود به این کشور اقدام نماید. همراه ضمن تحویل دادن مدارکی شامل پاسپورت، تمکن مالی و سابقه کاری و … می تواند جهت دریافت ویزای همراه اقدامات لازم را به عمل رسانند.

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با تحصیل دندانپزشکی در هلند
فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با هزینه تحصیل در هلند

معرفی دانشگاه های برتر هلند

هلند دارای مراکز آموزشی بسیار خوب و معتبر و دانشگاه های آن رتبه ی بسیار خوبی در بین دانشگاه های سایر کشورها دارا می باشند. اولین دانشگاه معتبر در این کشور، دانشگاه دلفت است که بزرگترین و قدیمی ترین دانشگاه این کشور محسوب میشود. دانشگاه دیگر بنام واخنینگن که تمرکز زیادی روی رشته های علوم کشاورزی وزیست محیطی دارد. دانشگاه آمستردام، دانشگاه دیگری می باشد که در زمینه هنر و یکی از بزرگترین دانشگاه های تحقیقاتی اروپا به شمار می رود.دانشگاه لیدن نیز یکی از قدیمی ترین دانشگاه های هلند می باشد. دانشگاه آراسموس روتردام نیز یکی از برترین دانشگاه های واقع در هلند می باشد که طرفدارهای بسیاری دارد.

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیل در هلند

کشور هلند از جمله کشورهای پیشرفته می باشد که هر ساله علاقه مندان زیادی را به خود جذب میکند. اگر شما قصد تحصیل در هلند را دارید باید بدانید که این کشور به افرادی که به تحصیل در هلند مشغول هستند اجازه میدهد بعداز پایان تحصیلشان به مدت یک سال در این کشور بمانند و به پیدا کردن شغلی مناسب بپردازند تا بتوانند به مدت طولانی تر و شاید همیشه در این کشور اقامت گزینند.برای دریافت ویزای تحصیلی باید مدارک زیر را دارا باشید:

 • پاسپورتی که اعتبار دارد

 • تمکن مالی و اثبات اینکه میتوانید هزینه های مالی خود را پرداخت نمایید

 • تمکن مالی و اثبات اینکه میتوانید هزینه های مالی خود را پرداخت نمایید

 • گواهی مبنی بر اینکه تمامی هزینه های مربوطه را پرداخت نموده اید

 • داشتن بیمه سلامت

 • تکمیل فرم درخواست

 • دو قطعه عکس

 • گواهی تولد

 • کپی مدارک تحصیلی

 • داشتن بیمه درمانی معتبر

موقعیت کار پس از تحصیل در هلند

با توجه به شرایط کاری بسیار مناسبی که بر کشور هلند حاکم است آن هم به دلیل اقتصاد ثابت و قوی این کشور، شاخص های آزادی اقتصادی بالا که باعث جذب گسترده سرمایه گذاران میشود. همچنین وجود بسیار زیادی دانشگاه در کشور هلند و کیفیت مناسب این دانشگاه ها باعث شده است که بسیاری از افراد قصد کار و تحصیل در هلند را داشته باشند. باید بگوییم که دولت هلند به دانشجویانی که به تحصیل در هلند مشغول هستند حق کار به میزان 10 ساعت در هفته با دستمزد خالص 7 یورو برای هر ساعت میدهد که به دانشجویانی که از این فرصت استفاده نکنند اجازه کار به مدت دو ماه تمام وقت در تابستان را میدهد. دانشجویان پس از اتمام تحصیلشان میتوانند به مدت یک سال در این کشور بمانند و به دنبال کار موردنظرشان بگردند و به کار مشغول شوند.

وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل در هلند

هلند برای دسترسی به بازارهای بزرگ شناخته شده است، هلند یک عضو اصلی اتحادیه اروپا است و از سهولت در منطقه شنگن استفاده میکند و با توجه به مسیرهای تجاری جدید و قدرت بالای تجاری و همچنین زیرساخت های حمل و نقل قوی، شرایط عالی، برای کار در این کشور موجود است. بسیار از افراد برای مهاجرت به این کشور می آیند و امیدوارند پس از آن اقامت دائم این کشور را کسب نمایند. اگر شما هم به فکر کسب اقامت هلند هستید یکی از بهترین راه ها تحصیل در هلند میباشد. با تحصیل در هلند شما حق کار نیز خواهید داشت پس میتوانید با شرایط کاری این کشور آشنا شوید و پس از تحصیل در هلند این کشور به شما اجازه این را میدهد که به مدت یک سال دیگر در این کشور اقامت داشته باشید و به دنبال یک کار بگردید و به کار مشغول شوید، پس از اینکه کار پیدا کردید میتوانید از این طریق به اقامتتان در هلند ادامه دهید و از اقامت دائمی در هلند برخوردار شوید.

بورس تحصيلی در هلند
تحصیل دکتری در هلند
اعزام دانشجو به هلند
سخن پایانی تحصیل در هلند

تحصیل در هلند٬ اخذ اقامت هلند از طریق تحصیل و شرایط و مدارک لازم٬ در این مقاله مورد بحث و بررسی علمی قرار گرفت. امید است که تمامی سوالات و ابهامات شما دوستان عزیز در رابطه با مهاجرت و تحصیل در هلند در مقطع های مختلف و ضوابط آن جهت اخذ اقامت و تابعیت از طریق تحصیل٬ برطرف شده باشد. هلند کشور بسیار زیبا و مرفهی است و به دلیل کیفیت بالای سطح آموزشی در این کشور و کم بودن نرخ بیکاری و حمایت از افراد متخصص در زمینه کاری٬ متقاضی زیادی جهت مهاجرت به این کشور وجود دارد. در صورت هرگونه سوال و ابهام در رابطه با تحصیل در هلند٬ شرایط و ضوابط آن و مدارک موردنیاز آن٬ می توانید با موسسه حقوقی ملک پور تماس بگیرید و مشاوره ی رایگان دریافت نمایید و همچنین در قسمت نظرات سوالات خود را ذکر کنید تا در اسرع وقت پاسخ داده شود.

5 پاسخ
 1. mie editor3
  mie editor3 گفته:

  سلام دوست عزیز
  شما امکان اقدام به هلند و بسیاری از کشورها دارید مشکل تحریم همیشه بوده و هست اما امکان اقدام در مقاطع بالاتر برای شما فراهم است و هیچ مشکلی در ادامه تحصیل شما وجود نخواهد داشت البته برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر mie تماس حاصل نمایید .

  پاسخ
  • miemalekpour10
   miemalekpour10 گفته:

   دوست عزیز تحصیل در بسیاری از کشورها از جمله اتریش و آلمان به صورت رایگان می باشد که این امکان وجود دارد که در ارتباط با ما با شماره های موسسه حقوقی ملک پور تماس بگیرید تا مشاورین ما به صورت کامل شما را راهنمایی نمایند.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating: 5