تحصیل در پرتغال

تحصیل در پرتغال چه شرایطی دارد ؟ نظلم اموزشی کشور پرتغال چگونه است ؟ ایا با کشور پرتغال اشنا هستید ؟ تحصیل در پرتغال در مقطع کارشناسی دارای چه شرایطی می باشد؟ ایا با تحصیل در پرتغال در مقطع کارشناسی ارشد اشنا هستید ؟ ایا از شرایط تحصیل در پرتغال در مقطع دکتری اگاه هستید؟ هزینه تحصیل در پرتغال چقدر می باشد؟ زبان تحصیل در پرتغال در مقاطع متفاوت چیست ؟ ایا امکان کار پس از تحصیل در پرتغال وجود دارد ؟ ایا امکان بردن همراه به کشور پرتغال هست؟ در این مقاله به توضیحاتی در ارتباط با تحصیل در پرتغال می پردازیم ، امیدواریم برای شما عزیزان مفید واقع شود.

 

کشور پرتغال در جنوب غربی اروپا و مرکز اسپانیا قرار گرفته است . شمال این کشور دارای اب و هوایی معتدل و جنوب ان دارای اب و هوایی گرم می باشد هم چنین واحد پول پرتغال یورو ، زبان رسمی ان پرتغالی و پایتخت ان لیسبون می باشد . هزینه های پایین تحصیل و دانشگاه های رنک خوب در کشور پرتغال بسیاری از افراد را برای تحصیل در این کشور علاقه مند کرده است که نظام اموزشی کشور پرتغال قبل از ورود به دانشگاه و در مقاطع مختلف دانشگاهی شرایط خاص خود را دارا می باشد.

 

نظام اموزشی پرتغال

تحصیل در کشور پرتغال از سن شش سالگی برای کودکان شروع می شود و در دو مقطع دبستان و دبیرستان ارائه می شود که تا اخذ مدرک دیپلم نه سال زمان می برد ، دانش اموزان پس از قبولی در ازمون نهایی و اخذ مدرک دیپلم خود اماده ورود به بهترین دانشگاه ها در کشور پرتغال می باشند . زمان پذیرش دانشگاه های کشور پرتغال برای متقاضیان در ماه های ژانویه و سپتامبر است.

 

تحصیل در مقطع کارشناسی در پرتغال

طول دوره کارشناسی در کشور پرتغال سه تا چهار سال می باشد و دروس به زبان پرتغالی و اسپانیایی ارائه می گردد . برای تحصیل در این مقطع داشتن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی و قبولی در ازمون ورودی دانشگاه ضروری است ( افرادی که مدرک پیش دانشگاهی ندارند می توانند دوره پیش دانشگاهی خود را در کشور پرتغال بگذرانند و وارد دانشگاه های کشور پرتغال گردند) همچنین فرد برای تحصیل باید مدرک زبان در سطح ایلتس ۶ و نامه تمکن مالی ارائه نماید یعنی نشان دهد که هزینه تحصیل و زندگی خود به مدت یکسال در کشور پرتغال را دارد . دانشجویان علاوه بر تحصیل ده ساعت در هفته حق کار دارند و می توانند ۸ تا ده یورو به ازای هر ساعت کار حقوق دریافت نمایند و بسیاری از هزینه های خود را پوشش دهند . هزینه های زندگی در کشور پرتغال در این مقطع بطور میانگین ۱۵۰۰ یورو در سال است .

 

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور پرتغال

طول دوره کارشناسی ارشد در کشور پرتغال دو ساله می باشد و دروس به زبان پرتغالی و انگلیسی ارائه می شود که برای تحصیل به زبان انگلیسی داشتن مدرک زبان در سطح ایلتس ۶ تا ۶.۵ الزامی می باشد اما کسانی که مدرک زبان ندارند می توانند قبل از تحصیل در دانشگاه ، دوره های زبان انگلیسی به مدت پنج هفته با هزینه حدود ۱۲۰۰ یورو را بگذرانند و برای تحصیل دانشگاهی اماده شوند هم چنین امکان فراگیری زبان پرتغالی در این کشور نیز برای متقاضیان وجود دارد . برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد داشتن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی و کارشناسی به همراه ریز نمرات الزامی می باشد. دانشجویان علاوه بر تحصیل بیست ساعت در هفته حق کار دارند و می توانند به ازای هر ساعت کار حقوقی معادل ده تا دوازده یورو دریافت نمایند که بسیاری از هزینه های تحصیل و زندگی انها را پوشش می دهد . هزینه تحصیل در این مقطع حدود ۱۵۰۰ یورو به طور سالیانه است و هزینه زندگی بطور کلی چهارصد تا ششصد یورو در ماه می باشد و تمامی هزینه های مسکن ، غذا ، پوشاک ، بیمه ، حمل و نقل و …. را شامل می شود.

 

تحصیل در مقطع دکتری در کشور پرتغال

طول دوره دکتری در کشور پرتغال سه تا پنج سال است و دروس به زبان پرتغالی و انگلیسی ارائه می گردد . افراد با سابقه تحصیلی عالی با معدل بالای هفده ، مقالات معتبر بخصوص مقاله ISI ، نمرات مناسب و شرایط دیگر می توانند برای تحصیل در مقطع دکتری در کشور پرتغال اقدام کنند. هزینه تحصیل در مقطع دکتری حدود ۲۷۰۰ یورو است که بسته به رشته و دانشگاه متفاوت است . دانشجویان در این مقطع می توانند بورس تحصیلی دریافت کنند هم چنین دانشجویان مقطع دکتری علاوه بر تحصیل سی ساعت در هفته حق کار دارند که حقوقی معادل پانزده دلار به ازای هر ساعت کار دریافت می کنند .

فایل صوتی توضیحات آقای ملک پور (فارغ التحصیل حقوق عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین) در باب نیاز به زبان پرتغال

امکان بردن همراه از ابتدا برای متقاضیان در کشور پرتغال نیست و دانشجویان نمی توانند برای تحصیل خانواده خود را به همراه داشته باشند . فارغ التحصیلان کشور پرتغال پس از تحصیل می توانند به دنبال کار بگردند و کار مورد نظر خود را بیابند که با داشتن تسلط به زبان پرتغالی و نمرات عالی در مدارک تحصیلی ان ها ، مدت زمان کاریابی و یافتن شغل مناسب  برای انها سریع تر خواهد بود ، متقاضیان پس از یافتن کار می توانند ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کرده و با کار کردن و پرداخت مالیات به مدت پنج سال اقامت کشور پرتغال را دریافت نمایند که این نکته قابل ذکر است که اخذ اقامت دائم کشور پرتغال دشوار و زمان بر است .

 

تحصیل در پرتغال به سبب هزینه کم و کیفیت مناسب علمی مورد علاقه بسیاری از افراد است ، به سبب ارائه دروس به زبان پرتغالی و اسپانیایی در مقطع کارشناسی امکان تحصیل در این مقطع به تسلط به زبان پرتغالی یا اسپانیایی نیاز مند می باشد و بدون داشتن تسلط امکان تحصیل وجود ندارد ولی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد با داشتن تسلط و مدرک زبان انگلیسی به راحتی می توان در این کشور تحصیل نمود هم چنین امکان کار ضمن تحصیل برای دانشجویان تمامی مقاطع در این کشور وجود دارد و پس از تحصیل در پرتغال دانشجویان می توانند با یافتن کار و پرداخت مالیات اقامت کشور پرتغال را دریافت کنند. شرایط تحصیل در پرتغال در این مقاله بیان شد اما اگر شما سوال یا ابهامی در ارتباط با تحصیل در پرتغال دارید می توانید با موسسات وکالتی معتبر تماس حاصل نموده و پاسخ سوالات خود را دریافت کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *