تحصیل در کالج سلطنتی لندن

 

تحصیل در کالج سلطنتی لندن(امپریال کالج لندن) در این مقاله ی علمی برای شما عزیزان توضیح داده میشود.تحصی

شما را به دیدن و شنیدن فایلهای استاد ملک پور (فارغ التحصیل حقوق ,عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق در دانشگاه ملی وین اتریش ) در باب تحصیل در انگلستان و مهاجرت به انگلستان و تحصیل فرزندان زیر 18 سال در انگلستان دعوت مینماییم.

آشنایی با کالج سلطنتی لندن یا امپریال کالج لندن (Imperial College London)

کالج سلطنتی لندن امپریال یکی از برترین دانشگاه های جهان با شهرت بسیار در آموزش و تحقیق میباشد.با توجه به آوازه ی بلند این دانشگاه،آموزی و خدمات تحصیلی آن در توسعه و پیشبرد علم نقش بسزایی خواهد داشت.این دانشگاه به طور انحصاری بر علوم پایه، پزشکی، مهندسی و کسب و کار متمرکز است. کالج سلطنتی لندن یا امپریال کالج لندن (Imperial College London) یکی از معتبرترین موسسات آموزش عالی بریتانیا و جهان در زمینه‌های مهندسی، علوم پزشکی و اقتصاد می باشد.امپریال کالج لندن، یک نهاد مبتنی بر علم مستقر در مرکز پایتخت می باشد که به عنوان یکی از موسسات پیشرو در انگلستان محسوب می گردد. این کالج دارای حدود ۱۵،۰۰۰ دانشجو و ۸۰۰۰ کارمند می باشد.

رده بندی کالج سلطنتی لندن یا امپریال کالج لندن:

کالج سلطنتی لندن در رده بندی سال ۲۰۱۶-۲۰۱۷ در رده ی نهم جهان قرار گرفت، که البته یک ردیف پایین تر از سال گذشته می باشد.

افتخارات کالج سلطنتی لندن:

این دانشگاه دارای ۱۴ برنده ی جایزه نوبل، از جمله سر الکساندر فلمینگ، کاشف پنی سیلین می باشد. فارغ التحصیلان مشهور عبارتند از: نویسنده ی داستان اچ جی ولز، ملکه ی گیتاریست برایان می ، نخست وزیر سابق هند راجیو گاندی، افسر سابق ارشد پزشکی انگلستان سر لیام دونالدسون، و مدیر اجرایی سابق خطوط هوایی سنگاپور چوچون سنگ.

شعار دانشگاه امپریال:

شعار اصلی این دانشگاه ” Scientia imperii decus et tutamen” است به معنای “دانش علمی، شکوه سلطنتی و ضامن پادشاهی”.

 

مقطع لیسانس برای تحصیل در کالج سلطنتی لندن:

مقطع لیسانس در این دانشگاه 3 الی 4 ساله میباشد.دد لاین اپلای برای این دانشگاه برای مقطع لیسانس ساعت 18(به وقت انگلیس)در نیمه ی اول ژانویه هرسال میباشد.دانشجویان باید تا 15 اکتبر سال قبل برای سال بعد مدارک را ارسال و اپلای نمایند.

رشته های تحصیلی مقطع لیسانس

رشته ی تحصیلی مدت دوره(سال)
مهندسی هوانوردی 4
بیوشیمی 3
بیولوژی 3
مهندسی بیومتریال 4
مهندسی پزشکی 4
بیوتکنولوژی 3
مهندسی شیمی 4
شیمی کاربردی 3
مهندسی عمران 4
حسابداری 3
مهندسی طراحی 4
علوم زمین و سیارات 3
محیط زیست و اکولوژی 3
مهندسی برق و الکترونیک 3
مهندسی الکترونیک و اطلاعات 3
زمین شناسی 3
ژئوفیزیک 3
مهندسی مواد 3
ریاضی محض 3
ریاضی و علوم کامپیوتر 4
مهندسی مکانیک 3
علوم زیست پزشکی 3
داروسازی 6
میکروبیولوژی 3
مهندسی نفت 3
فیزیک 3

هزینه های مقطع لیسانس:

هزینه ی fee دانشگاه سالیانه:

برای رشته های مهندسی 30250 یورو  دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا و 9250 یورو برای دانشجویان داخلی

برای رشته های پزشکی 41000 یورو دانشجویان خارجی و 9250 یورو دانشجویان داخلی

برای رشته های علوم پایه 31000 یورو دانشجویان خارجی و 9250 یورو دانشجویان داخلی

خوابگاه های دانشجویی:

خوابگاه های دانشجویی 1 اتاقه و 2 اتاقه برای 2500 دانشجو در این دانشگاه در مقطع لیسانس وجود دارد که حین اپلای انتخاب و رزرو میشود.

مخارج زندگی برای دانشجویان لیسانس:

به طور متوسط هر دانشجو در هفته 305 یورو هزینه نیاز دارد.

مقطع فوق لیسانس برای تحصیل در کالج سلطنتی لندن:

شرکت در دوره های زبان کالج سلطنتی لندن:چنناچه فرد مدرک زبان مورد نیاز دانشگاه را نداشته باشند،باید در دوره های زبان دانشگاه شرکت نماید.این دوره ها بر اساس سطح زبان دانشجو 12 و 6 یا 3 هفته ای خواهند بود.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در نقطع فوق لیسانس:

مدرک زبان IELTS TOEFL PTE
نمره overall:6.5  هر بند پایین 6 نباشد. overall:92  هربند زیر 20 نباشد. overall:62 هر بند کمتر از 56 نباشد.

برای اپلای مقطع لیسانس باید نهایتا تا 30 جولای انجام شود.هزینه ی ارسال اپلیکیشن فرم 50 یورو و در رشته های مدیریت 100 یورو است.

 

شهریه کالج سلطنتی لندن یا امپریال کالج لندن:

شهریه های این دانشگاه بسته به این که شما از داخل انگلستان و یا اتحادیه ی اروپا درخواست دهید و یا خارج این دو متفاوت می باشد اما بر اساس سایت دانشگاه شهریه ها برای سال ۲۰۱۷-۲۰۱۸ به شرح زیر است:

دولت بریتانیا تصویب نمود که دانشگاه هایی که امتیازاتی مطابق با چارچوب انتظارات آموزش عالی (TEF) کسب کرده اند در سال ۲۰۱۶-۲۰۱۷ اجازه خواهند داشت که حداکثر شهریه  خود را برای دانشجویان داخلی (خانه) که البته در یا بعد از ۱ سپتامبر ۲۰۱۲ ثبت نام نموده اند افزایش دهند. که این افزایش بر اساس نرخ تورم پیش بینی شده ی ۲٫۸٪ تا حداکثر £ ۹,۲۵۰٫۰۰ خواهد بود.

این شاخص تورم همچنین بر هزینه ی صنعت یا تحقیق نیز اعمال می گردد. دانش آموزان باید انتظار افزایش شهریه را در سال های بعدی نیز مطابق با این نرخ تورم داشته باشند. شهریه ی دانشجویانی که  ثبت نام آن ها قبل از ۱ سپتامبر ۲۰۱۲ انجام شده در سال ۲۰۱۷-۲۰۱۸ نیز £ ۳۰۰،۴۶۵ باقی می ماند. دانشجویان اتحادیه ی اروپا هم برای سال تحصیلی ۲۰۱۷-۲۰۱۸ همان شهریه ی  £ ۹,۲۵۰٫۰۰ را پرداخت خواهند نمود.

و اما برای دانشجویان بین المللی شهریه ها بسته به دانشکده و رشته ی انتخابی متفاوت است. برای مثال در زیر نرخ برخی از آن ها را می آوریم:

رشته های پزشکی: £ ۳۸,۵۰۰٫۰۰

مهندسی شیمی: £ ۲۷,۷۵۰٫۰۰

مهندسی برق: £ ۲۷,۷۵۰٫۰۰

فیزیک: £ ۲۷,۰۰۰٫۰۰

شیمی: £ ۲۸,۰۰۰٫۰۰

ریاضی: £ ۲۵,۰۰۰٫۰۰

علوم زیستی: £ ۲۷,۵۰۰٫۰۰

 

تحصیل در کالج سلطنتی لندن می تواند برای هرکسی یکی از بزرگترین افتخارات فرد در کارنامه ی علمی اش باشد. اگر به دنبال تحصیل در کالج سلطنتی لندن هستید باید این نکته را یادآور شویم که برای درخواست دادن جهت تحصیل در کالج سلطنتی لندن شما باید حتما دارای معدل درجه ی A بوده و نیز در رشته های خاص باید نمرات دروس مرتبطه تان نیز A باشد. اما از دیگر نکات تحصیل در کالج سلطنتی لندن بالا بودن هزینه های تحصیل و زندگی در این دانشگاه می باشد. در این مقاله سعی شد تا نکاتی اجمالی درباره ی تحصیل در کالج سلطنتی لندن در اختیار شما قرار داده شود. درصورت تمایل به مشاوره در باب تحصیل در انگلستان و مهاجرت به انگلستان میتوانید با دفتر مرکزی ما در وین تماس حاصل نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *