تحصیل در کشور آلمان

تحصیل در کشور آلمان

تحصیل در کشور آلمان ،ویزای تحصیلی آلمان ، شرایط کار بعد از تحصیل در کشور آلمان ، انواع دانشگاه های آلمان ، مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی آلمان همه از سوالاتیست که ممکن است برای هر فردی پیش بیاید. به خصوص که آلمان کشوری مهاجر پذیر است و تحصیل در کشور آلمان از بسیار ی دیگر از کشورهای اروپایی راحت تر می باشد.

تحصیل در کشور آلمان از مواردی است که افراد زیادی به منظور تحصیل و یا اخذ اقامت در آلمان برای آن اقدام می کنند. آلمان کشوری است که برای تحصیل و حتی شرایط کاری بعد از تحصیل بسیار مناسب است .زیرا سطح علمی مناسب دانشگاه های آلمان که جزء 200 دانشگاه برتر دنیاست و هزینه های مناسب دانشگاه ها از دلایلی است که تحصیل در کشور آلمان را  بهترین گزینه برای افرادی که قصد ادامه تحصیل و اقامت در کشورهای مدرن رادارند می سازد. در این تحقیق نیز قصد داریم شرایط تحصیل در آلمان را بیان نماییم . البته شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر برای مهاجرت و روش های آن به سایت مهاجرتی MIE مراجعه نمایید و یا با مشاورین ما تماس حاصل نمایید.

چگونه می توان از راه تحصیل در کشور آلمان اقامت  اخذ نمود؟مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیل در کشور آلمان چیست؟

 

دانشگاه های آلمان

همانطور که قبلا گفته شد دانشگا ه های آلمان از سطح علمی مناسبی برخوردار می باشد و برای افرادی که سطح علمی دانشگاه اهمیت دارد می تواند دانشگاه آلمان انتخاب مناسبی باشد  در آلمان دانشگا های دولتی معتبر زیادی وجود دارد که  به طور کلی موسسات آموزش عالی آلمان سه گروه می باشند که عبارتند از: دانشگاه ها . موسسات علمی کاربردی و کالج هنر ،فیلم و موسیقی.

همچنین دانشگاه های آلمان به  دولتی و خصوصی  تقسیم می شوند که  البته اکثر دانشگا ه ها دولتی هستند . و بسیاری از دانشگاه های خصوصی علمی کاربردی می باشند که توسط دولت به رسمیت شناخته شده اند. البته  دانشگاه های علمی کاربردی هزینه ی تحصیلی نسبتا بالایی دارند به همین دلیل بسیاری از دانشجویان متمایل   به دانشگاه های دولتی می باشند. برای تحصیل در کشور آلمان باید مدرکیی وجود داشته باشد که بتوان با آن در کشور مبدا در مقاطع بالاتر تحصیل نمود برای مثال قبولی در کنکور سراسری در ایران که این گواهی در اکثر کشورها با آلمان یکسان می باشد بنابراین برای مثال برای ورود به مقطع لیسانس آلمان با  قبولی در کنکور سراسری می توان برای دانشگاه آلمان پذیرش گرفت. در مورد هزینه های تحصیل در کشور آلمان باید گفت که تقریبا تحصیل در آلمان رایگان می باشد زیرا هزینه تحصیل در دانشگاه آلمان 100 تا 300 یورو برای هر ترم می باشد .

مقاطع تحصیل در کشور آلمان

کارشناسی: اولین مقطع دانشگاهی آلمان مقطع کارشناسی است که دانشجویان می توانند این مقطع را در 6 تا 8 ترم به پایان برسانند .که پس از این مقطع دانشجویان می توانند به کار حرفه ای خود بپردازند یا برای مقطع فوق لیسانس اقدام نمایند.

کارشناسی ارشد: این مقطع بعد از مقطع لیسانس می باشد که بسته به توانایی علمی اشخاص 2 تا 4 ترم طول می کشد.که برای پذیرش در این مقطع باید مقطع کارشناسی به پایان رسیده باشد.

دکتری: این مقطع بین 2 تا 5 سال طول می کشد که در طول دوره همانند سیستم ایران باید بر روی پروژه تحصیلی کار شود.

 فایل صوتی توضیحات آقای ملک پور (فارغ التحصیل حقوق ، عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین) در باب پذیرش لیسانس در المان

فایل صوتی توضیحات آقای ملک پور در باب تحصیل آلمان

 فایل صوتی توضیحات آقای ملک پور در باب دکترای مهندسی برق آلمان

فایل صوتی توضیحات آقای ملک پور در باب دکترای ریاضی آلمان

اخذ ویزا برای تحصیل در کشور آلمان

برای کسانی که می خواهند در کشور آلمان تحصیل نمایند ابتدا باید از دانشگاهی که می خواهند در آن تحصیل کنند پذیرش داشته باشند . و برای اینکه بتوانند وارد کشور آلمان شوند باید ویزای تحصیلی اخذ نمایند که ممکن است چند ماه فرآیند آن طول بکشد . که این ویزای تحصیلی 2 سال اعتبار دارد که پس از دو سال نیز قابل تمدید می باشد. البته علاوه بر اینکه  ویزای تحصیلی آلمان  مورد نیاز است پس از ورود به کشور آلمان شما باید برای اخذ مجوز اقامت نیز درخواست نمایید. با ویزای تحصیلی آلمان شخص 3 ماه زمان دارد که در دانشگاه مورد نظر ثبت نام نماید و چنانچه به زمان بیشتری لازم بود این ویزا برای مدت 3ماه دیگر قابل تمدید می باشد.

برای درخواست ویزای تحصیلی کشور آلمان مدارکی لازم است که به آنها اشاره می شود.  از مدارکی  که برای اخذ ویزای تحصیلی لازم است عبارتند از: تکمیل  فرم درخواست ویزا  پاسپورت و عکس ، مدرکی که نشان دهد فرد در دانشگاه آلمان پذیرفته شده است، مدرک تحصیلی، مدرکی که نشان دهنده مهارت زبان آلمانی شخص باشد و یا اینکه نشان دهد شخص قصد شرکت در دوره های زبان در کشور آلمان را دارد( چنانچه در آلمان تحصیل می نماید) مدرکی که نشان دهد شخص پول کافی برای تامین هزینه های خود در آلمان را دارد که حدود 8000یورو در سال می باشد که این پول را در حسابی واریز کرده و تا زمانی که به آلمان برسد حق برداشت آن را نخواهد داشت و بیمه سلامت و در آخر تاییدیه از صحت تمام مدارک فوق الذکر.

مدارکی که برای اخذ اجازه اقامت در کشور آلمان مورد نیاز است  که باید ظرف دو هفته پس از ورود به کشور آلمان درخواست شود موارد زیر می باشد:

مدرک بیمه سلامت و پاپورت معتبر

-ویزایی که شخص با آن وارد کشور آلمان شده است

-مدرک حساب مالی

-پرداخت هزینه مجوز اقامت

-تاییدیه ثبت نام در دانشگاه آلمان و مدرک زبان . اشخاصی که برای دوره های زبان در آلمان اقدام می نمایند برای اخذ مجوز اقامت نیازمند نمره امتحان DFیاDSH و برای دوره های آموزشی انگلیسی به امتیاز تافل یا آیلتس می باشند.  به دلیل اینکه زبان آموزشی در آلمان به زبان آلمانی است افراد برای گرفتن پذیرش در دانشگا ه های آلمان  نیازمند مدرک زبان آلمانی می باشند .که باید برای اثبات زبان آلمانی خود در امتحانی DSHیا DF  شرکت نمایند. البته افرادی که قصد دارند در رشته های بین الملی تحصیل نمایند نیازمند مدرک زبان آلمانی نمی باشند همچنین اشخاصی که مدرک زبان آلمانی ندارند می توانند در یک مدت مشخص در دوره های زبان آلمانی شرکت نمایند.و سپس وارد دانشگاه شوند . مدارک زبان مورد نیاز کشور ها را می توانید در سایت مهاجرتی MIE ببینید و یا با مشاورین ما تماس بگیرید.

پس از اینکه مجوز اقامت  صادر شد این مجوز به مدت دو سال اعتبار خواهد داشت.

شاید بپرسید که آیا می توان با ویزای شنگن در آلمان تحصیل کرد؟ در پاسخ باید بگوییم افرادی که ویزای شنگن دارند تنها می توانند تا 90روز در آلمان اقامت نمایند بنابراین کسانی که قصد تحصیل در کشور آلمان بیش از 90 روز را دارند باید برای ویزای ملی آلمان اقدام نمایند.

کار در آلمان با ویزای تحصیلی

افرادی که با ویزای تحصیلی وارد کشور آلمان می شوند می توانند همزمان با تحصیل مشغول کار هم بشوند اما محدودیت هایی نیز وجود دارد . دانشجویان خارجی که در آلمان تحصیل می نمایند می توانند 120 روز در سال به صورت تمام وقت و 240 روز در سال به صورت پاره وقت کار کنند. در مورد شرایط کار پس از تحصیل نیز باید گفت که دانشجویانی که قصد دارند بعد از اتمام دوره تحصیلی در آلمان با مجوز اقامت  مشغول کار شوند می توانند تا 18 ماه پس از تحصیل خود به دنبال کار بگردند مشروط بر اینکه کار مرتبط با رشته تحصیلی باشد  چنانچه فرد مشغول کار شد پس از دو سال کار می تواند در خواست اقامت دائم آلمان را بدهد.

آنچه در مجموع می توان گفت این است که تحصیل در کشور آلمان و اخذ ویزای آن می تواند گزینه مناسبی برای تحصیل در آلمان باشدزیرا دانشگاه های آلمان هزینه تحصیل ندارند و سطح علمی دانشگا ه ها  هم بالاست . برای تحصیل در دانشگاه آلمان علاوه بر اخذ پذیرش دانشگاه آلمان باید با ویزای تحصیلی وارد کشور آلمان شد و پس از آن نیز باید برای اخذ مجوز اقامت در آلمان اقدام نمود . همچنین برای پذیرش در دانشگاه هایی که به زبان آلمانی هستند دانشجویان نیازمند مدرک زبان آلمانی می باشند که می توانند از طریق دوره های زبان در کشور آلمان نیز مهارت زبان خود را افزایش دهند . برای کسب اطلاعات در این زمینه می توانید به سایت مهاجرتی MIE مراحعه فرمایید و راهنمایی های لازم را از مشاورین حقوقی متخصص ما دریافت نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *