تحصیل در کشور آمریکا

تحصیل در کشور آمریکا چگونه است؟آیا تابحال به فکر تحصیل در کشور آمریکا افتادید؟چه مدارکی برای تحصیل در کشور آمریکا لازم است؟ویزای مورد نیاز برای تحصیل در کشور آمریکا چیست؟آیا بهترین دانشگاه ها جهت تحصیل در کشور آمریکا را می شناسید؟ آیا با مهاجرت به آمریکا از طریقه تحصیلی امکان کسب اقامت دائم نیز وجود دارد؟آیا رویای تحصیل در کشور آمریکا و یادگیری زبان انگلیسی‌ در یک کالج و یا دانشگاه آمریکایی را اندیشیده اید؟شما می توانید برای پاسخگویی به هر سوال خود با مطالعه مقاله تحصیل در کشور آمریکا یا با مشاوران برجسته MIE در ارتباط باشید.

 

آمریکا محبوب‌ترین پایگاه برای دانشجویان اینترنشنال می‌باشد و بیشترین تعداد دانشجویان اینترنشنال را در میان تمامی کشورهای دنیا دارد.جمعیت دانشجویان بین‌المللی آمریکا تنها به ۸۳۰،۰۰۰ نفر می‌رسد که این رقم رو به افزایش نیز هست. از میان این تعداد دانشجو ۴% از آنها در مراکز آموزش علی‌ مشغول به تحصیل هستند. دلایل زیادی وجود دارد که دانشجویان، آمریکا را برای ادامه تحصیل انتخاب میکنند. هر ساله تعداد متقاضیانی که میخواهند در آمریکا کسب دانش بکنند افزایش می‌یابد. این امر دلایل گونا گونی‌ دارد از قبیل:  کیفیت بسیار بالا در سیستم آموزش و پرورش آمریکا، گونا گونی‌ شاخه‌های تحصیلی، تکنولوژی برتر و به روز آمریکا، فرصت‌های طلایی برای تحقیق، تدریس و کار، خدمات پشتیبانی‌ ویژه برای دانشجویان اینترنشنال، تجربه زندگی‌ در زمین دانشکده و محوطه کالج.

آمریکا سومین کشوره بزرگ دنیاست و از لحاظه گونا گونی‌ مردم و نژادی متنوع‌ترین کشوره جهان محسوب میشود. پایتخت این کشور واشنگتن دی سی‌ است.جمعیت آمریکا ۳۱۴،۷۲۴،۰۰۰ است. کشور آمریکا سومین کشوره پر جمعیت دنیا است.کشوره آمریکا از غرب با اقیانوس آرام، از شرق با اقیانوس اطلس، از شمال با کشوره کانادا و از جنوب با کشور مکزیک همسایه و هم مرز است. همچنین از دریای گوانتانامو و آلاسکا مرز اندکی‌ با کوبا و روسیه دارد. از پر جمعیت‌ترین شهر‌های آمریکا می‌توان نیویورک، لوس آنجلس، شیکاگو، هیوستن، فیلدلفیا و فینیکس را نام برد.

در اواخر قرن نوزدهم میلادی حدود ۱۶۰،۰۰۰ دانشجو در ۱۰۰۰ دانشگاه و مرکز علمی‌ مشغول به تحصیل بودند .

در بین کهن‌ترین مرکز آموزش علی‌ در آمریکا می‌توان  دانشگاه هاروارد، دانشگاه ویلیام اند ماری، دانشگاه ییل، دانشگاه پرینستون و دانشگاه کلمبیا را نام برد. در کشور آمریکا متقاضیانی که دوره دبیرستان را با معدل بالای ۱۴ پشت سر گذشته باشند،و شرایط لازم را داشته باشند میتوانند برای ادامه تحصیل در کالج‌ها و دانشگاه‌های ایالت متحده آمریکا پذیرش بگیرند.باید در نظر گرفت که تفاوتی بین کالج و دانشگاه وجود دارد.

آیا فرق بین کالج و دانشگاه را میدانید؟

دانشگاه یک مرکز آموزش عالی‌ است که امکان ادامه تحصیل و تحقیق در رشته‌های گونا گون و در  مقاطع  لیسانس، فوق لیسانس و مدارج بالاتر ارائه میدهد اما کالج موسسه  است که شاخه‌های تحصیلی تا مقطع لیسانس ارائه میدهد.

 ویزا

 به عنوان یک دانشجوی اینترنشنال، شما نیاز به ویزا برای ورود به ایالت متحده آمریکا دارید حتا اگر زمان بسیار اندکی‌ را بخواهید در آمریکا بگذرانید. ویزاهای تحصیلی ایالت متحده آمریکا برای دانشجویان بین الملی توسط سازمان USCIS صادر و تنظیم میشود.

ویزای تحصیلی آمریکا F1 نام دارد.

 

یکی‌ از مزایای تحصیل در آمریکا این است که دانشجویان میتوانند همراهان  خود را نیز همزمان با خود  ببرند .

لازم به ذکر است که همراه به همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال گفته میشود .

نام ویزای همراه آمریکا     F2    می‌باشد.

برای گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های آمریکا داشتن مدرک پیش دانشگاهی الزامیست.

کسانی‌ که مدرک فاندیشن و یا  Alevel داشته باشند میتوانند برای مقطع لیسانس اقدام نمایند .

افرادی که مدرک پیش دانشگاهی ندارند و واجد شرایط سنی‌ هستند می‌توانند  برای مقطع پیش دانشگاهی  آمریکا پذیرش بگیرند.

پیش دانشگاهی آمریکا    IB  نام دارد که به مدت ۲ سال می‌باشد

برای پذیرش در رشته‌های مهندسی‌ ترجیحا داشتن مدرک  GRE به داوطلب کمک خواهد کرد.

همچنین مدرک GMAT برای رشته‌های مدیریتی  و مدرک LSAT برای رشته‌های حقوقی.

هزینه زندگی‌ و تحصیل در کشور آمریکا حدوداً ۶۰۰۰۰-۳۵۰۰۰ دلار  می‌باشد.

۱۵۰۰۰ دلار برای زندگی‌

۴۵-۲۰ هزار دلار برای تحصیل

 

برای مقطع لیسانس متقاضیان بهتر است که بالای ۲۵ سال نباشند و همچنین برای مقطع فوق لیسانس بیشتر از ۳۰ سال نداشته باشند.

 

نداشتن وقفه تحصیلی برای دریافت پذیرش و ویزا مهم می‌باشد.

 

وقفه تحصیلی برای مقطع لیسانس حداکثر ۳ سال و فوق لیسانس نهایتان ۵ سال .

 

برای اقدام به پذیرش در دانشگاه‌های آمریکا مبلغ ۸۵۰-۷۵۰ دلار لازم می‌باشد که غیر قابل بازگشت است.

 

پس از کسب نامه پذیرش (I20) از دانشگاه دانشجو می‌بایست ۳۰% از شهریه را در ابتدا پرداخت کند.

همچنین برای دریافت ویزا داشتن   family ties بسیار مفید می‌باشد.

فایل صوتی توضیحات آقای ملک پور در باب تحصیل پزشکی در آمریکا

فایل صوتی توضیحات آقای ملک پور در باب تحصیل پزشکی اکسفورد در آمریکا

مدارک لازم:

 

شناسنامه ی متقاضی و شناسنامه ی همراهان(منظور از همراهان فقط همسر و فرزندان  زیر ۱۸ سال.

اصل کارت ملی متقاضی و همراهان (منظور از همراهان فقط همسر و فرزندان  زیر ۱۸ سال.

پاسپورت متقاضی و همراهان ( در صورتی که پاسپورت قدیمی موجود است ارائه آن به سفارت الزامی می باشد )

سند ازدواج یا سند طلاق (در صورت وجود)

 

نامه پذیرش دانشگاه در کشور آمریکا I20  نام دارد که اخذ این نامه برای دریافت روادید الزامی است و برای صدور آن مدارکی لازم می باشد که در ذیل به آن اشاره خواهد شد :

کلیه ی سوابق تحصیلی و مدارک دانشگاهی و ریز نمرات آنها و دبیرستان و پیش دانشگاهی و ریز نمرات آن ، به خصوص آخرین مدرک دانشگاهی و ریز نمرات آن

حداقل دو توصیه نامه از اساتید دانشگاه در سربرگ دانشگاه و ممهور به مهر دانشگاه و امضای استاد .

گواهی اشتغال به تحصیل ( در صورت دانشجو بودن )

رزومه ی متقاضی.

بسته به نوع دانشگاه برای   بعضی رشته های مهندسی GRE  و رشته های مدیریت GMAT و برای رشته هایی مانند حقوق LSAT احتیاج است و نیاز می باشد که در اولین فرصت جهت اخذ پذیرش ارائه دهند.

(لازم به ذکر است در بعضی از دانشگاه ها ، داشتن  GREیا GMAT  یا LSAT الزامی نیست .

داشتن مدرک زبان IELTS  آکادمیک بالای ۷ الزامی است.( البته لازم به ذکر است در بعضی مواقع و با توجه به شرایط متقاضی این امکان وجود دارد که پذیرش بدون مدرک زبان اخذ گردد که این مورد بستگی به شرایط سنی متقاضی دارد ولیکن دانشجو زبان را به همراه درس های دانشگاه در دانشگاه میخواند و بدیهی است حتی در زمانی که پذیرش بدون نیاز به IELTS  نیز اخذ گردد برای سفارت و نیز اخذ روادید به این مدرک و همچنین توانایی مکالمه انگلیسی نیاز خواهد بود و شانس اخذ روادید با توجه به شرایط آن بالاتر خواهد رفت).

برای آنکه فرم درخواست پذیرش دانشجو در دانشگاه ثبت و مورد بررسی واقع شود نیاز به مبالغی است که در اصطلاح Application Fee    ،  (registration fee) و … نامیده می شوند که بسته به نوع دانشگاه، مبلغ و هزینه پرداختی به شما اعلام می گردد و می بایست از طرف متقاضی پرداخت گردد و در ضمن این مبالغ صرف نظر از نتیجه ، به هیچ عنوان به شما قابل استرداد نخواهد بود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *