تحصیل در کشور اتریش و دانشگاه وین

تحصیل در کشور اتریش، شرایط تحصیل در کشور اتریش

مهاجرت و تغییر محل زندگی و ترک حاشیه امن ، به امید یافتن آینده ی روشن تر همواره انتخاب کسانی بوده که به دنبال شرایط بهتر زندگی بوده اند و سعی در ارتقاء کیفیت زندگیشان دارند. به همین دلیل داشتن اطلاعات کافی در مورد کشورهای دیگر می تواند علاوه بر گسترده شدن افق دید انسان وی را در گرفتن بهترین تصمیم و انتخاب مناسب ترین گزینه یاری کند. در این نوشتار متعلق به موسسه مشاوره ای MIE نگارنده نیکا نیک رای سعی شده تا به معرفی یکی از برترین دانشگاه های کشور اتریش شمارا در این تصمیم گیری برای تحصیل یاری بفرماییم. انجام هر یک از این امور نیازمند تخصص و تجربه کافی و مشاوره و راهنمایی می باشد. خدمات موسسه مشاوره ای MIE در کشور اتریش توسط مشاوران و وکلای متخصص و مجرب ارائه می گردد . ما به شما پیشنهاد می کنیم در صورتی که قصد مهاجرت به کشور اتریش را دارید ، امور مربوطه را با  راهنمایی و مشاوره ی وکلا و مشاوران ارشد موسسه مشاوره ای  MIE انجام دهید  و از خدمات موسسه مشاوره ای MIE در کشور اتریش بهره مند شوید .اگر در خصوص خدمات موسسه مشاوره ای MIE در کشور اتریش سوالی دارید ، می توانید با موسسه مشاوره ای MIE تماس گرفته و از مشاوره ی تلفنی رایگان این موسسه استفاده کنید. موسسه مشاوره ای  MIE با بهره مندی از برترین وکلا و مشاوران در زمینه مهاجرت و حقوق بین الملل در کنار شما عزیزان می باشد.آیا اطلاعات کافی درباره تحصیل در کشور اتریش دارید؟آیا شما هم علاقه مند به تحصیل در کشور اتریش می باشید؟آیا تحصیل در کشور اتریش هزینه ای را در بر می گیرد؟

تحصیل در کشور اتریش

چرایی تحصیل در کشور اتریش؟

کشور اتریش بر اساس قدرت اقتصادی آن سنجیده می‌شود.علی‌رغم وسعت کوچک کشور اتریش و جمعیت کم آن، اتریش، دوازدهمین کشور ثروتمند جهان ازلحاظ ارزش ویژه تولید ناخالص ملی است و دارای یک بازار اقتصادی و اجتماعی توسعه‌یافته و همچنین شاخص (استاندارد)بالای زندگی است.

باوجود دانشگاه‌های باکیفیت و همچنین هزینه‌های شهریه پایین، اتریش یکی از اهداف جذاب برای آلمان می‌باشد که یکی از مهم‌ترین زبان‌های دنیا یعنی آلمانی در کشور اتریش تدریس می‌شود.

اتریش ۲۳ دانشگاه سراسری و۱۱ دانشگاه خصوصی دارد.

وجود دارد.QS۳دانشگاه اتریش در رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان

دانشگاه Vienna  با رتبه ۱۵۶-   دانشگاه تکنولوژی Vienna با رتبه ۲۴۶- دانشگاه lnnsbruck با رتبه ۲۸۸

دانشگاه Vienna بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین دانشگاه اتریش می‌باشد که در سال ۱۳۶۵ تأسیس شد.

دوازده رشته تحصیلی دوره کارشناسی و تعداد بسیاری از رشته‌های دوره کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی تدریس می‌شود.بیشتر آن‌ها به زبان انگلیسی و آلمانی تدریس می‌شود.

مقررات گذرنامه و ورود برای تحصیل در کشور اتریش 

دانشجویان اروپایی نیازی به داشتن گذرنامه برای تحصیل در کشور اتریش ندارند اما آن‌ها به درخواستی برای جواز اقامت از اداره مقررات اقامتگاه محلی نیاز دارند.

داوطلبان رشته‌های دوره کارشناسی یا فارغ‌التحصیلی باید تقاضای خود را به دانشگاه انتخابی خود ارائه دهند.برگه‌های درخواست آن‌ها از اداره پذیرش دانشجویان دانشگاه انتخابی موجود می‌باشد.(در بعضی موارد فرم‌های درخواست به‌صورت online موجود می‌باشد.) زبان تدریس شده در دانشگاه‌های اتریش ،آلمانی می‌باشد.متقاضیان می‌بایست سطح دستوری زبان آلمانی خود را حتی با نتایج مدرسه اثبات کنند.اگر در مدرسه تحصیل‌کرده‌اند یا با ارائه دیپلم زبان آلمانی.

موسسه‌ها به یک حداقل سطحی از زبان  دستوری که بر اساس پاسپورت زبان اروپایی می‌باشد نیاز دارند.تحقیقات تا زمانی که در سطح دانشجویان بین المللی مطرح می باشد نیازی به دانش زبان آلمانی ندارند.

اگر زبان‌آموزشی رشته انتخابی انگلیسی باشد به حداقل سطح دستوری یادگیری زبان انگلیسی مطابق با پاسپورت زبان اروپایی نیاز می‌باشد.

انتخاب رشته تحصیلی موردنظر برای تحصیل در کشور اتریش 

از سال ۲۰۰۸ میلادی برای تمام دانشجویان اروپایی،تحصیلات مراتب بالاتر به‌صورت رایگان می‌باشد درصورتی‌که از زمان مقررشده محدود تجاوز نکند (زمان مورد انتظار برای رشته  به‌اضافه درترم مجاز)

زمانی که در زمان مقررشده باشد،پاداشی برای هر ترم تقریباً ۳۶/۳۶۳ دلار می‌باشد.

استثنائاتی هم وجود دارد که در مواقعی درآمد دانشجو در سال به بیش از ۵۰۰۰ دلار می‌رسد.در تمام این موارد ۱۷ دلار برای دانشجویان اتحادیه‌ها و حق بیمه شارژ می‌شود.

دانشجویان بین‌المللی با توجه به شرایط خدماتی در کشور اتریش، درخواست منزل می‌کنند و پیشنهادات سریعی به آن‌ها خواهد شد که می‌تواند هزینه‌ای معادل ۳۰۰ دلار در ماه برای آن‌ها داشته باشد.اگرچه استاندارد زندگی بالایی در اتریش وجود دارد، دانشجویان هزینه‌های مقبولی را در اتریش خواهند داشت.

نمونه‌هایی از هزینه‌ها مارس 2015 شامل :

اجاره آپارتمان ۱خوابه    ۴۱۹-۳۵۹   دلار ماهانه

وعده غذایی در رستوران عادی   ۸۷/۵

وعده غذایی در macdonalds   ۶۲/۴

آبجو ۰/۵ لیتری                    ۴۹/۲

کاپوچینو                           ۹۵/۱

بطری کولا/پپسی                  ۶۸/۱

بطری آب                         ۱۸/۱

نان سفید        رول گرمی     ۱۱/۱

سیگار                            ۳۸/۳

بلیط یک سفره(حمل‌ونقل عمومی) ۵۷/۱

بلیط سینما                      ۴۰/۶

کار کردن در کنار تحصیل :

دانشجویان کشورهای اروپایی می‌توانند حتی حداکثر ۳ماه تمام‌وقت در یک سال بدون هیچ‌گونه محدودیتی برای درآمد آن‌ها کار کنند و یا به‌صورت پاره‌وقت(۱۲ساعته در هفته) با محدودیت درآمدی ۳۲۳ دلار در ماه.در هر دو مورد ،کارفرما باید مجوز اشتغال را از موسسه دولتی داخلی دریافت کند.

سلامتی و امنیت برای تحصیل در کشور اتریش :

دانشجویان اروپایی حق استفاده از سیستم سلامتی و بهداشتی را مانند یک اتریشی رادارند.همانطوریکه آن‌ها کارت بیمه سلامت اروپایی دارند اگر چه‌کارت بیمه سلامت هم در دانشگاه اتریش به دانشجویان داده می‌شود.

اتریش مقصدی امن می‌باشد و خشونت و جنایت در آن به‌ندرت دیده می‌شود.کیف‌قاپ‌ها می‌توانند در مناطق پرجمعیت یافت شوند شامل مناطق پرتردد توسط توریست‌ها، ایستگاه‌های قطار و اتوبوس و در مترو. طبق قوانین اتریش ، شما همواره به داشتن پاسپورت و در دسترس بودن آن  در تمامی مواقع نیازمندید.اگر شما پاسپورت خود را همیشه با خود همراه نداشته باشید ، شما باید حداکثر تا یک ساعت به آن دسترسی پیدا کنید و پاسپورت باید بخشی از وجود شما باشد.گواهینامه رانندگی به‌عنوان یک مدرک شناسایی پذیرفته‌شده نیست.

موارد موردنیاز برای ورود به دانشگاه‌های اتریش :

موارد موردنیاز را باید یک تبعه خارجی برای اجازه ورود یا نام‌نویسی در دانشگاه به‌عنوان دانشجوی قانونی در پایه‌های دانشگاهی تکمیل کند:

1 – یک مکان مطالعه باید در دانشگاه برای رشته موردمطالعه داشته باشد.

2- متقاضی باید دیپلم دبیرستان یا سطحA  داشته باشد که معادل یک مدرک معتبر در اتریش است و یا تهیه کردن مدرک تکمیلی دوره حداقل 3 ساله در موسسه آموزشی معتبر.

3- مدرک یا گواهی باید برای پذیرش رشته موردمطالعه، در دانشگاه ، در آن کشوری که دریافت شده،کامل و کافی باشد.هریک از موارد موردنیاز مرتبط با تحصیل دانشجو(به‌عنوان‌مثال آزمون ورودی) باید در کشوری که مدرک دیپلم دبیرستان یا سطحA  داده‌شده، معتبر باشد.

فقط اگر رشته تحصیلی موردنظر در اتریش ، در کشور مبدأ ارائه نشده باشد،بنابراین این مدرک بسیار مطابق موارد مشابه رشته تحصیلی، باید تهیه گردد.

علاوه بر این، متقاضی باید دانش آلمانی کافی داشته باشد.اگر لازم باشد، یک آزمون گرفته خواهد شد.

آخرین‌مهلت (سررسید):

حداقل 5 سپتامبر یا 5 فوریه هرسال برای ترم‌های تحصیلی

استثنائات برای تحصیل در کشور اتریش :

*برای تبعه‌های اروپایی دوره زمانی مشابه برای متقاضی به دلیل اقامتگاه برای اتریش درخواست می‌گردد.

*در دانشگاه‌های هنر، دوره زمانی مشابه برای متقاضیان خارجی درخواست می‌گردد و ورود به دانشگاه بر اساس آزمون ورودی است.

مقام مسئول تحصیل در کشور اتریش :

در دانشگاه مربوطه، تصمیم‌گیری با ریاست دانشگاه است.

مدارک موردنیاز برای تحصیل در کشور اتریش :

PASSPORT

*کارت شناسایی یا مدرک تابعیت به همراه یک کارت شناسایی رسمی عکس‌دار

* دیپلم سطحa  یا دبیرستان یا مدرک معادل

* رتبه‌هایی از مدرسه سال آخر

فرم‌های متنوع پرشده:

*فرم درخواست یا اجازه ورود به دانشگاه

*فرم پذیرش

*فرم برای آمارگیری(سرشماری)

*مدرک تحصیلی با عکس ضمیمه‌شده

*فرم مداومت و استمرار

عکس دوم

رسید بانک مبنی بر پرداخت شهریه ترم تحصیلی اگر دانشجو مستثنا نباشد.

شروط ورود به دانشگاه برای تحصیل در کشور اتریش :

شروط ورود ممکن است مربوط به رشته تحصیلی زیر باشد:

*پزشکی

*پیراپزشکی

*روانشناسی

*دامپزشکی

*دندان‌سازی ، دندانپزشکی

*مدرک کارشناسی سال 2011_ 2010 برای رشته‌های زیر:

– تحصیلات روزنامه‌نگاری یا ارتباطات ( دانشگاه Vienna )

– تحصیلات ارتباطات ( دانشگاه  salzbury)

تحصیلات رسانه و ارتباط (دانشگاه Klagenfurt )

رشته‌های تحصیلی خاص با متقاضی بالا (بر اساس ماده 14 دانشگاه ،وضع‌شده در سال 2002)

ریاست کلی دانشگاه بر نوع و نحوه ورود به دانشگاه‌ها تصمیم می‌گیرد.این تصمیم می‌تواند یا قبل از شروع تحصیلات یا بعد از ورود با گذراندن اولین دو ترم تحصیلی) معمولاً نحوه انتخاب رویه قبل از ورود به دانشگاه اتفاق می‌افتد….

پرداخت شهریه برای تحصیل در کشور اتریش :

بر اساس‌ترم تابستانی 2013 تدارکات زیر برای پرداخت قابل‌اجراست:

*دانشجویان قانونی با تابعیت اروپایی و افرادی که از حقوق مشابه مانند اتریشیان

قبل از وضع قانون بهره می‌برند( ساکن دائمی در اتریش، ساکن در اتریش 5 سال قبل از شروع به تحصیل و ….) باید شهریه دانشگاه به مبلغ 363.36 در هر ترم را پرداخت کنند اگر آن‌ها از حداقل دوره زمانی تحصیلی برای کارشناسی- کارشناسی ارشد و دکتری بیش از دو ترم تجاوز کنند.

*دانشجویان کشورهای جهان سوم باید شهریه‌ای به مبلغ 729.72 در هر ترم را پرداخت کنند.

*دانشجویان غیرقانونی که فقط برای سخنرانی‌ها و جلسات خاصی ورود پیداکرده‌اند ، بدون توجه به تابعیت آن‌ها باید شهریه‌ای معادل 363.36 را پرداخت کنند.

بیمه سلامت برای تحصیل در کشور اتریش 

Co-ensurance

اگر شما پیش‌نیاز این بیمه را تکمیل کنید( زیر 27 سال ،مدارک مشابه برای اجازه خانواده) شما می‌توانید توسط والدین خود یا همسرتان، درخواست این بیمه را داشته باشید.

Student- ensurance

بیمه دانشجو برای تحصیل در کشور اتریش 

اگر هیچ بیمه محافظتی وجود نداشته باشد، دانشجو این امکان را دارد تا خود را به‌طور کامل و حرفه‌ای بیمه کند( در سال2016 ، 55.40 در ماه )

موارد موردنیاز برای تحصیل در کشور اتریش :

*درآمد کلی حداقل 10000 دلار در سال

*پیوست دوره موردنیاز( حداقل دوره زمانی  به‌اضافه یک‌ترم هر دوره زمانی تحصیلی به‌اضافه 4 ترم)

*حداکثر تحصیل در دوره رشته متفاوت

*رشته تحصیلی کامل نشده باشد

بیمه کردن خود به‌طور داوطلبانه:

اگر هیچ‌یک از شرایط ذکرشده در بالا اجراشدنی نباشد، شما می‌توانید به‌طور داوطلبانه خودتان را بیمه کنید. به دلیل اینکه هزینه این بیمه‌ها نسبتاً بالاست، شما می‌توانید درخواستی را مبنی بر کاهش این بیمه‌ها به‌طور مستقیم داشته باشید. این مقاله متعلق به موسسه مشاوره ای MIE به نویسندگی نیکا نیک رای گردآوری گردیده است

 

یکی از قدیمی ترین دانشگاه های اروپا دانشگاه وین میباشد که  یک دانشگاه عمومی است و بیش از 190 رشته در ان تدریس می شود این دانشگاه در سال 2015   94 هزار دانشجو داشت این دانشگاه در سال 1365 میلادی در وین اتریش ساخته شده است.

فایل صوتی توضیحات آقای ملک پور (فارغ التحصیل حقوق عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین)در باب بورس دانشگاههای وین

فایل صوتی توضیحات آقای ملک پور(فارغ التحصیل حقوق عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین) در باب وام دانشگاههای وین

شرایط تحصیل در دانشگاه وین :

“من میخواهم در دانشگاه وین تحصیل کنم، چگونه باید درخواست بدهم ؟” یکی از معمول ترین سوالاتی است که از ما پرسیده میشود.

جواب واضح به این سوال به این آسانی هم نیست چون شایستگی تحصیل در این دانشگاه بسته به اینکه تبعه ی یکی از کشورهای اتحادیه اروپا باشی یا نه متفاوت است. همینطور این تفاوت به اینکه چه نوع برنامه تحصیلی را انتخاب میکنید نیز بستگی دارد.

در ذهن داشته باشید که پروسه درخواست بین المللی حداقل 12 هفته طول میکشد. و متاسفانه این مدت زمانی معمولا با مدت زمان درخواست ویزا برخورد میکند که منجر به از دست رفتن مهلت مشخص شده می شود. برای دانشجویانی که الزامات مربوط به زبان را برطرف کرده اند پیشنهاد میشود که حداکثر تا 15 جولای درخواست دهند.

توجه داشته باشید که دانشگاه وین تمامی مقاطع کارشناسی، ارشد و دکترا را در بر میگیرد و این را از یاد نبرید که دانشگاه وین علوم پزشکی و دندانپزشکی را شامل نمی شود و برای آن باید به دانشگاه پزشکی وین وراجعه کنید.

این را مد نظر داشته باشید که برخی رشته ها با محدودیت ظرفیت روبرو هستند و در صورت تمایل به تحصیل در آنها ملزم به دادن امتحان ورودی خواهید بود

مهارت زبان :

برای مقطع کارشناسی مهارت زبان آلمانی تا سطح B2 الزامی ست.

 

مراحل پذیرش در دانشگاه وین:

-ثبت نام اینترنتی

-فرستادن اطلاعات پذیرش (شامل مدرک ترجمه و تایید شده)

-انگیزه و دلیل برای ادامه تحصیل در وین

-امتحان ورودی

توجه داشته باشدی که تمام فرم های ثبت نام به زبان آلمانی اند لذا داشتن مهارت کافی زبان آلمانی الزامی ست.

 

رشته های تحصیلی در دانشگاه وین:

دانشگاه وین به دانشکده های تخصصی تقسیم می شود که به شاخه های مختلف علوم در آن پرداخته میشود:

-دانشگاه وین:

.مطالعات سلتیک

.مسکوکات شناسی

.علم پرستاری

.توسعه بین المللی

.برنامه دکتری در علوم انسانی و علوم

-دانشکده خداشناسی کاتولیک:

.خداشناسی کاتولیک

.آموزش های مذهبی

-دانشکده خداشناسی پروتستان:

.خداشناسی پروتستان

.آموزش های مذهبی

-دانشکده حقوق:

-دانشکده تجارت، اقتصاد و آمار:

.مدیریت بازرگانی

.آمار

.علوم اجتماعی-اقتصادی

.اقتصاد سیاسی

.مدیریت بازرگانی بین الملل

-دانشکده علوم کامپیوتر:

مدیریت کامپیوتر

.اقتصاد و علوم کامپیوتر

.مهندسی داده و آمار

علوم کامپیوتر پزشکی

.مهندس ینرافزار و اطلاعات

-دانشکده علوم تاریخی و فرهنگی:

.مطالعات یهود

.مطالعات تاریخی-اجتماعی تخصصی: لاتین

. مطالعات تاریخی-اجتماعی تخصصی: یونان

.مردم شناسی فرهنگ های اروپایی

.ماقبل تاریخ و پیدایش تاریخ

.تاریخ هنر

-دانشکده علوم فلسفی-فرهنگی:

.مطالعات چین

.مطالعات ژاپن

.مطالعات مجارستان

.مطالعات منطقه (گرایش: آلمان، انگلیس، فرانسه، ایتالیا، اسپانیا، روسیه، بوسنی، اسلونی، چک)

.مطالعات موسیقی

.تئاتر شناسی

.زبانشناسی

.فلسفه آلملنی

.مطالعات انگلیسی-آمریکایی

.بوداشناسی

.مطالعات آفریقا

-دانشکده فلسفه و علوم تربیتی:

.فلسفه و روانشناسی

.فلسفه

.علوم تربیتی

-دانشکده علوم اجتماعی:

.علوم اجتماعی-انسانی

.روزنامه نگاری و ارتباطات

.علوم سیاسی

.مردمشناسی

-دانشکده ریاضیات:

.ریاضی

.مبانی منطق ریاضیاتی

-دانشکده فیزیک:

-دانشکده شیمی

-دانشکده جغرافی-زمین شناسی و نجوم:

.علوم جغرافیایی

.زمین شناسی

.نجوم

.هواشناسی

-دانشکده علوم زیستی:

.بیولوژی و محیط زیست

.تغذیه

میکروبیولوژی

.داروسازی

-مرکز مطالعات ترجمه:

.ترجمه و تفسیر

.مترجمی همزمان

.مترجمی کنفرانس ها

.ترجمه رسانه

-مرکز مطالعات تربیت بدی و ورزش:

.مدیریت ورزش

.ورزش های نمایشی

.سلامت عمومی

 

رشته های فوق در مقاطع مختلف (کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا و دکترای تخصصی) دانشجو دارند.

 

از جمله خدماتی که در کشور اتریش جهت رفاه حال موکلین ارائه میدهیم هماهنگی های لازم برای افرادی ست که به تازگی وارد کشور اتریش شده اند و نیازمند راهنمایی هایی در زمینه ی پیگیری مراحل قانونی کارهایشان در کشور اتریش می باشند که شامل مواردی از جمله استقبال فرودگاهی از دانشجویان و اخذ کارت اقامت یک ساله در اتریش ، همراهی شما در اداره پلیس ، همراهی در اداره بیمه ، همراهی در زمان عقد قرارداد منزل ، و سایر موارد می شود. انجام تمام این امور برای شخصی که وارد اتریش میشود الزامی میباشد . به طور متوسط زمانی که صرف این امور در اتریش میشود یک بازه ی زمانی ده روزه است ، اما چنانچه شخص به امور آشنایی نداشته باشد و همچنین بر زبان آلمانی تسلط کافی نداشته باشد ، دچار صعوبت شده و به همین دلیل انجام این امور بسیار بیشتر از ده روز برای وی طول خواهد کشید .این امر خود موجب اتلاف وقت و صرف هزینه های غیرلازم و اضافی می گردد. انجام این امور لازم و ضروری نیازمند آشنایی کافی و درست با مقررات کشور اتریش می باشد که این خود مستلزم داشتن تخصص و تجربه کافی در این زمینه است. لیکن  در صورتی که افراد مایل باشند میتوانند از خدمات موسسه مشاوره ای  MIE در کشور اتریش جهت انجام امور مذکور استفاده نمایند. موسسه مشاوره ای MIE در صورت تمایل افراد اماده ارائه خدمات به مهاجرین محترم می باشد .

 

هزینه تحصیل در دانشگاه وین:

برای تحصیل دانشجویان موظف به پرداخت شهریه تحصیلی ظرف مدت زمانی که اعلام شده هستند.

میزان شهریه بستگی دارد به:

-انطباق با حداقل مدت برنامه تحصیلی مقطع تحصیلی بعلاوه دو نیم ترم (در مقطع دیپلم، دو نیم ترم برای هر بخش از برنامه تحصیلی وجود دارد.)

-وضعیت تابعیت دانشجو

-تاریخ پرداخت

 

به طور کلی شهریه هر ترم 363.36 یورو است که بالمجموع برای هر تبعه ی غیر اروپایی 726.72 یورو می شود. بجز این مقدار، شما باید هزینه ای تحت عنوان اتحادیه دانشجویان نیز پرداخت کنید.و همینطور بیمه (19.20 یورو برای هر ترم برای سال تحصیلی 2016-17). این مبالغ مجموعا 382 یورو یا 745 یورو خواهد شد.

در صورت تمدید دوره پذیرش، مبلغ اتحادیه دانشجویان ثابت باقی میماند اما برنامه مقاطع تحصیلی برای دانشجویان تبعه ی اتحادیه اروپا یا منطقه اقتصادی اروپا و سوئد (و دانشجویانی که از حقوق یکسان با دانشجویان اتریشی برخوردارند) شهریه به میزان 10 درصد افزایش میابد که باعث میشود کل مبلغ 418 یورو گردد.

بسیاری از دانشجویان  از پرداخت شهریه دانشگاه معافند یا میتوانند برای این امتیاز درخواست دهند.

 

– چه کسانی از پرداخت شهریه معافند؟

دانشجویان برنامه تحصیلی که از کشورهای اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا که در حداقل مدت زمان تحصیل خود هستند بعلاوه ی دو ترم بعدی از پرداخت شهریه معافند. این بدین معنی ست که فقط باید شهزیه انجمن دانشجویی را پرداخت کنید.

برخی از دانشجویان غیر از کشورهای اتحادیه اروپا نیز میتوانن بری شرایط مساوی با دانشجویان عضو اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا درخواست دهند.

کسانی که واجد شروط زیرند می توانند درخواست دهند:

-دانشجویانی که با حقوق مشابه دانشجویان تبعه اتریش فرض گرفته شده اند، چه به دلیلی حرفه ای و چه از طریق یک توافقنامه بین المللی ( به عنوان مثال: کنوانسیون پناهندگان)

-دانشجویانی که اقامت دائم در اروپا داشته اند.

-تبعه های غیر اروپایی که اجازه اقامت در اتحادیه اروپا را دارند.

 

اگر شرایط شما با شرایط تبعه ی اتریش یکی فرض شود، قوائدی که بر آنها اعمال میشود قابل اعمال بر شما نیز خواهد بود.(به عنوان مثال: در بحث بیمه)

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *