تحصیل در کشور انگلیس

تحصیل در کشور انگلیس

تحصیل در کشور انگلیس چگونه است؟آیا شما می خواهید ادامه تحصیل در کشور انگلیس بگذرانید؟آیا ادامه تحصیل در کشور انگلیس امکان پذیر است؟ تحصیل در کشور انگلیس از چه شرایطی برخوردار است؟هزینه ای که باید صرف تحصیل در کشور انگلیس شود چقدر است؟ سیستم آموزشی در انگلستان چگونه طراحی شده است؟ دوره تحصیل از چه سنی شروع و در چه سنی پایان می پذیرد؟ دبیرستان را در انگلستان به چه نامی می شناسند؟ دبیرستان در انگلستان چند ساله است؟ آیا دبیرستان در انگلستان رایگان است؟بعد از اتمام تحصیل در انگلستان چه شرایطی در انتظار شماست؟

اینها نمونه سوالاتی هستند که زمانی که شما خواهان ادامه تحصیل در کشور انگلستان هستید در ذهن شما ایجاد می شود و موسسه مهاجرتی MIE آماده مشاوره دادن به شما عزیزان در راستای تحقق اهداف شما می باشد.

اگر شما بخواهید ادامه تحصیل برای خود یا فرزندانتان را در انگلستان برنامه ریزی کنید در ابتدا باید بدانید که سیستم آموزشی در انگلستان چگونه تعبیه شده است . در این مقاله مختصر توضیحی در این راستا در اختیار شما عزیزان قرار می گیرد و برای دریافت توضیحات کاملتر و دقیق تر می توانید با مشاوران موسسه مهاجرتی MIE در سرار دنیا تماس حاصل فرمایید.

سیستم آموزشی در انگلستان به چهار قسمت تقسیم می شود:

Primary School: 1) Infant School              ۲) Junior School

Secondary School

GCSE’s    

Further Education

و

Higher Education

یا مرحله مقدماتیPrimary Education

این مرحله ، مرحله اول ابتدایی است که از سن ۱ سالگی آغاز می شود تا پایان سن ۶ سالگی است.

یا مدرسه کودکان دوره سنی ۱ تا ۳ سال.Infant School

یا قسمت دوم از مرحله مقدماتی از سنین ۳ تا ۶ سالگی.Junior School

 

 یا مرحله دومSecondary Education

این مرحله ،مرحله دوم ابتدایی که از سن ۷ سالگی آغاز می شود تا پایان سن ۱۰ سالگی است.

 یا مرحله سوم GCSE’s

این مرحله ،مرحله سوم  را شامل می شود که محدوده سن ۱۱ تا ۱۵ سالگی را در بر می گیرد. در این مرحله امتحاناتی در راستای ارزیابی دانش و مهارت دانش آمزان در دروس ریاضی ، انگلیسی ،علوم و همچنین به صورت ترکیبی سوالاتی از دروس زیست شناسی ، شیمی و فیزیک گرفته می شود. در این مقطع دانش آموزان معمولا تعدادی دروس شامل چهار یا پنج درس اضافی انتخاب می کنند. دروسی از قبیل ورزش ، جغرافیا ، تاریخ ، زبان فرانسه ، آلمانی ، موضوعات تجارتی ، طراحی ، موسیقی ، تکنولوژی و… که این انتخاب ها بر اساس علائق و توانایی های آنهاست.ولی در مدارس خصوصی تعداد این دروس بیشتر است تا بتوانند بر روی دروس اصلی تمرکز بیشتری داشته باشند تا دروس هنری.

دانش آموزان خارجی که برای تحصیل در پایه متوسطه به انگلستان می آیند می توانند از سن ۱۱ سالگی در این مدارس حضور داشته باشند و یا تا سن ۱۳ سالگی منتظر بمانند و قبل از شروع مرحله پایانی  یک سال در این مدرسه مشغول به تحصیل شوند.در مناطقی این مرحله از سن ۱۲ یا ۱۳ سالگی آغاز می شود.

  یا پیش دانشگاهیFurther Education

این مرحله ،مرحله پایانی است که در ۱۶ سالگی است .مهمترین مرحله تحصیلی این مقطع می باشد که دانش آموزان بعد از اتمام آزمون سه راه در پیش رو دارند:۱)کار ۲)تحصیلات پیشرفته ۳)شرکت در دوره های فنی و حرفه ایی.

اگر دانش آموزان بخواهند به دانشگاه بروند باید تحصیلات تکمیلی داشته باشند که این سطوح شامل:

A-Level: advanced level

GNVQ’s: General National vocational Qualification

BTEC’s: Business and Technology Education Council

بعد از گذراندن این دوره ها دانش آمزان می توانند تحصیلات عالی را آغاز کنند که شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این دوره ها با موسسه مهاجرتی MIE در تماس باشید.

 یا تحصیلات عالیHigher Education

افراد برای ورود به دانشگاه باید مدارکی را از قبل تهیه کنند که شامل: رزومه سوابق تحصیلی ، علائق شخصی ،تجربه کاری و مطالعات در مقطع دیپلم ( دانش آموزان باید دو هفته در مقطع دیپلم در محیط کاری حضور داشته باشند) ، مصاحبه ،آزمون برای برخی رشته های خاص از جمله پزشکی) است.

شما عزیزان برای شروع به تحصیل در مدارس انگلستان از هر مقطعی که هستید می توانید با موسسه مهاجرتی MIE در تماس باشید و با راهنمایی گرفتن از مشاوران موسسه بهترین گزینه را برای خود یا فرزندانتان انتخاب کنید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *