تحصیل در لهستان

تحصیل در لهستان به چه صورت امکان پذیر است؟آیا تمایل به تحصیل در لهستان دارید؟ شرایط تحصیل در لهستان شامل چه مواردی می باشد؟ مدارک مورد نیاز تحصیل در لهستان چیست؟ زبان مورد نیاز تحصیل در لهستان از چه نوع زبانی برخوردار است؟

اگر تمایل به تحصیل در لهستان دارید، اگر می خواهید از شرایط تحصیل در لهستان ، مدارک مورد نیاز تحصیل در لهستان ،ویزای تحصیل در لهستان ،مدت زمان تحصیل در لهستان ،و زبان مورد نیاز تحصیل در لهستان ، مطلع شوید، باید واجد شرایط لازم باشید. البته دلسرد نشوید! این شرایط پیچیده تر از شرایط موجود در کشور خود شما نیست. فراموش نکنید که وکلا و کارشناسان مجرب  ما در موسسه مشاوره ای MIE ،درهر زمان آماده کمک به شما هستند.شما عزیزانی که مایل به تحصیل در لهستان هستید ،همواره می توانید از مشاوره تلفنی رایگان کارشناسان موسسه مشاوره ای MIE استفاده نمایید.

اول از همه، باید از مدرسه فارغ التحصیل شوید، که شما را واجد شرایط ادامه تحصیل در سطح دانشگاهی می نماید. دوم اینکه، باید اقامت خود را در لهستان برای دوره تحصیلات خود قانونی کنید. سوم اینکه، باید به بهداشت و ایمنی خود توجه داشته باشید. در نهایت، بسته به اینکه تمایل به تحصیل به چه زبانی داشته باشید، باید گواهی تایید سطح دانش زبانی و  تسلط خود به زبان انگلیسی یا لهستانی را ارائه دهید.

تحصیلات

برای تحصیل در لهستان، باید تحصیلات دوره متوسطه را به اتمام رسانده باشید و گواهی مبنی بر اینکه شما واجد شرایط لازم برای ورود به دانشگاه هستید، ارائه دهید. اگر امتحانات دیپلم بین المللی و یا دیپلم اروپا را با موفقیت پشت سر گذاشته اید، به راحتی می توانید برای مطالعات کارشناسی در یک دانشگاه لهستانی ثبت نام کنید.

با این حال، در صورتی که فقط مدرک معادل از کشور خود را داشته باشید، باید به لحاظ قانونی در یکی از پایگاه های دیپلماتیک لهستانی و یا یکی دیگر از نهادهای مناسب مورد تأیید قرار گیرد. قانونی به معنی تأیید انطباق دیپلم شما با قانون کشوری است که در آنجا صادر شده است. این فرایند اعطای اعتبار به مدرک از طرف یک دانشگاه خارجی را فرآیند تأیید مدرک نام نهاده اند.

به همین ترتیب، برای پذیرش در مقطع تحصیلات تکمیلی، باید مدرک کارشناسی از یک موسسه لهستانی یا معادل آن از خارج از کشور ارائه دهید که در لهستان شناخته شده باشد. شما موظف هستید که تاییدیه مدرک دیپلم خارجی خود را به یک دانشگاه لهستانی در پایان نیمسال اول ارائه دهید. اگر از نحوۀ انجام این کار مطمئن نیستید، لطفا برای کسب اطلاعات لازم با موسسه مشاوره ای MIE در  تماس باشید.

ویزای دانشجویی

روش در خواست ویزا ممکن است بسته به کشور شما متفاوت باشد. با این حال، برخی شرایط در مورد همه کشورها یکسان است که عبارتند از:

  • فرم تکمیل شده درخواست ویزا
  • پاسپورت معتبر
  • نامه پذیرش در یک دانشگاه در لهستان
  • رزومه مختصر
  • گواهی مدرسه و دیپلم
  • مدرک مهارت در زبانی که قصد تحصیل به آن زبان را دارید
  • اثبات استطاعت مالی برای تحصیل و زندگی در لهستان
  • بیمه خدمات درمانی
  • یک قطعه عکس

مجوز اقامت

یکی دیگر از شرایط لازم برای تحصیل در لهستان قانونی کردن اقامت خود در خاک جمهوری لهستان است. اگر شهروند اتحادیه اروپا (EU) هستید و می خواهید بیش از سه ماه در لهستان بمانید، باید در برایاقامت در این کشور خواست دهید. اگر شهروند غیر اتحادیه اروپا هستید، باید قبل از ورود به لهستان برای اخذ ویزا به کنسولگری لهستان در کشور خود مراجعه کنید. با ورود به لهستان، به منظور تداوم اقامت خود، باید 45 روز قبل از اتمام اعتبار ویزای خود برای کارت اقامت موقت درخواست دهید.

بهداشت و ایمنی

علاوه بر این، اگر تصمیم به تحصیل در لهستان دارید، باید گواهی دکتر مبنی بر تایید اینکه شما می توانید در رشته انتخابی خود تحصیل کنید، ارائه دهید. علاوه بر این، باید در طول اقامت خود در لهستان بیمه باشید. خدمات درمانی در لهستان برای عموم رایگان نیست و بنابراین شما باید در صورت بیماری یا حادثه بیمه نامه داشته باشید. اگر شهروند اتحادیه اروپا هستید و بیمه خدمات درمانی اروپا (EHIC) دارید، می توانید از خدمات بهداشتی لهستان به طور رایگان بهره مند شوید. در صورتی که چنین کارتی ندارید، می توانید با مراجعه به صندوق بهداشت ملی (Narodowy Fundusz Zdrowia) با پرداخت حدود 40 زلوتی در ماه بیمه خدمات درمانی خریداری کنید. بر اساس توافق دو جانبه کشور، شهروندان بریتانیا، سوئد و اسلواکی، می توانید بدون چرداخت هزینه از خدمات بهداشتی لهستان استفاده کنند، در حالی که دانشجویان چک تنها در موارد اضطراری و یا در صورت بیماری ناگهانی می توانند از این  خدمات استفاده کنند.

زبان

برای شروع تحصیل در لهستان لازم نیست به زبان لهستانی مسلط باشید. دانش زبانی انگلیسی، فرانسوی و یا آلمانی کفایت می کند. برای ثبت نام در رشته مورد نظر خود باید مدرک تایید دانش زبانی خود در یکی از زبان های خارجی در سطحی قابل قبول برای شرکت در کلاس ها ارائه دهید. با توجه به چارچوب اروپایی مشترک مرجع زبان، باید یکی از مدارک زیر را داشته باشید: FCE، CAE و یا CPE برای تحصیل به زبان انگلیسی، DEFL B2 برای تحصیل به زبان فرانسوی و یا Zertificat Deutsch Plus 3 برای تحصیل به زبان آلمانی. برخی از دانشگاه ها به عنوان بخشی از مراحل پذیرش خود آزمون زبان برگزار می کنند و از این رو به مدرک زبان نیاز ندارند. شما می توانید در توضیحات رشته مورد نظر بررسی کنید که آیا چنین آزمونی بخشی از روند پذیرش است و یا اینکه مدرک زبان کفایت می کند. البته در صورتی که قصد تحصیل به زبان لهستانی دارید، باید ثابت کنید که دانش شما از این زبان به اندازه ای است که برای مشارکت فعال در کلاس کفایت کند. به این منظور، باید مدرک ملی زبان لهستانی به عنوان زبان خارجی را اخذ کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این آزمون، لطفا با دفتر ما و یا کمیسیون ملی صدور مدرک تسلط به زبان لهستانی به عنوان زبان خارجی تماس بگیرید.

شما دوست عزیز اگر  سؤالی در زمینه تحصیل در لهستان دارید و میخواهید از چگونگی و شرایط تحصیل در لهستان اگاه شوید با ما ،در مؤسسه مشاوره ای MIE و زیر نظر مستقیم موسسه مشاوره ای MIE تماس گرفته و از مشاوره رایگان تلفنی ما در خصوص تحصیل در لهستان بهره ببرید مشاوران و حقوقدانان ما آماده پاسخگویی به سؤالات شما هموطنان عزیز در رابطه با تحصیل در لهستان میباشند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *