تحصیل دکترا آمریکا

 • تحصیل دکترا آمریکا و مقدمه ای بر آن
 • تحصیل دکترا آمریکا و شرایط عمومی آن
 • تحصیل دکترا آمریکا با فاند
 • تحصیل دکترا آمریکا و دانشگاه های برتر آن
 • تحصیل دکترا آمریکا و مدارک لازم
 • تحصیل دکترا آمریکا و پیدا کردن سوپروایزر
 • تحصیل دکترا آمریکا و مدت زمان تحصیل
 • تحصیل دکترا آمریکا و امکان بردن همراه
 • تحصیل دکترا آمریکا و نکات مهم در اخذ پذیرش
 • تحصیل دکترا آمریکا و کار بعد از تحصیل
 • تحصیل دکترا آمریکا و موسسه حقوقی ملک پور
 • تحصیل دکترا آمریکا و سخن آخر
تحصیل دکترا آمریکا

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

تحصیل دکترا آمریکا و مقدمه ای بر آن

تحصیل دکترا آمریکا و شرایط پذیرش و نکات مهم آن در این مقاله مورد بررسی و تحقیق علمی قرار می گیرد. روش اخذ پذیرش در دوره دکترا در آمریکا چگونه است؟ مدارک لازم برای پذیرش دوره دکترا چیست؟ مدت زمان تحصیل دکترا آمریکا چقدر است؟ ایالات متحده آمریکا به طور قابل توجهی یکی از اولین مقاصد تحصیل برای دانشجویان بین المللی است، به ویژه به منظور تحصیل در مقطع دکترا. یکی از عوامل اصلی جذب بسیاری از متقاضیان PhD در دانشگاه های ایالات متحده این است که طیف متنوعی از دوره های موجود برای نامزدهای دکترا وجود دارد. علاوه بر این، همچنین آمریکا یک محیط انعطاف پذیر برای تحقیقات ایجاد کرده است. یکی دیگر از جنبه های مثبت تحصیل دکترا آمریکا این است که در تحقیق و توسعه بسیار سرمایه گذاری می کند. ایالات متحده در زمینه تحقیق و توسعه بیشترین مقدار را هزینه می کند. براساس گزارش OECD، ایالات متحده در سالهای 2010-2014 به طور متوسط 2.79٪ تولید ناخالص داخلی خود را در تحقیق و توسعه صرف کرده است. ما در این مقاله چگونگی مهاجرت تحصیلی و اخذ اقامت تحصیلی در آمریکا را توضیح می دهیم. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تحصیل در آمریکا با موسسه حقوقی ملکپور تماس حاصل نموده و از مشاوره بهره ببرید. همچنین ویدیوی راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت را می توانید از وبسایتهای ما تهیه و مشاهده نمایید.

فایل صوتی موسسه ملک پور در رابطه با دکترا در آمریکا

فایل صوتی موسسه ملک پور در رابطه با دکترای عمران در آمریکا

تحصیل دکترا آمریکا و شرایط عمومی آن

تحصیل دکترا آمریکا در مقایسه با انگلستان و اروپا، دارای چندین تفاوت عمده است. دانش آموزان در ایالات متحده معمولا در تماس مستقیم با استاد خود هستند و در مقایسه با انگلستان که در آن استاد در راس است و امکان انعطاف وی نسبت به دانشجو  کمتر است شرایط مساعدتری را داراست و این انعطاف پذیری برای تغییر زمینه تحقیق و مطالعه  بین دانشجویان دکتری و اساتید آنها در ایالات متحده آمریکا وجود دارد. تحصیل دکترا آمریکا به نوعی برنامه ریزی شده است که زمان زیادی در خارج از دانشگاه و کار به شما نمی دهد. در ایالات متحده، دانشجویان بالقوه PhD، یک تا دو سال فرصت دارند در مورد موضوع تحقیق خود، تصمیم گیری کنند در حالی که مشغول تحصیل در سطح تحصیلات تکمیلی، هستند. کشور آمریکا سالها در راس بهترین کشورهای دنیا جهت تحصیل میباشد که در این خصوص کشور آمریکا در سطوح علمی بی نظیر است و بهترین دانشگاه های جهان در این کشور قرار دارند و مهم نیست در چه وب سایت رنک دانشگاه ها بررسی شود ، همیشه حداقل دو سوم  از 20 دانشگاه برتر دنیا در آمریکا میباشند. تحصیل دکترا در آمریکا را در دانشگاه های خصوصی و دولتی میتوان ادامه داد. دانشگاه های خصوصی معمولا کوچک تر هستند و با بودجه از موسسات خصوصی تامین میشوند ولی دانشگاه های دولتی که از طرف دولت تامین میشوند هزینه های کمتری دارند و بزرگتر هستند و هزینه های کمتری نیز دارند.

تحصیل دکترا آمریکا با فاند

تحصیل دکترا آمریکا با فاند و یا به تعبیری به صورت رایگان میسر است و ترتیب کمک مالی تحصیل دکترا آمریکا می تواند بین 28،000 تا 40،000 دلار در سال متغیر باشد، اما بسیاری از دانش آموزان متوجه می شوند که می توانند برای بسیاری یا همه مطالعات خود کمک مالی دریافت کنند. مهلت برای درخواست کمک مالی می تواند در اوایل دسامبر قبل از شروع تحصیلات خود در پاییز / پاییز باشد. برخی از دانشجویان دکترا از موسسه خود به عنوان کمک هزینه تحصیلی دریافت می کنند، اما این تفاوت بین موسسات و بین ادارات درون موسسات متفاوت است. دانشجویان دیگر می توانند از دولت خود و دولت آمریکا تامین مالی داشته باشند و بسیاری از طرح های دولت آمریکا مانند برنامه فولبرایت که تامین مالی می کنند وجود دارد. برای دریافت پذیرش با فاند بهتر است شخص بتواند استاد راهنما (Academic supervisor) داشته باشد و از این طریق کمیته را متقاعد به دریافت بورسیه کند. البته گاهی نیز مشاهده میشود که خود استاد کمک هزینه های زندگی و تحصیل دانشجو را فراهم میکند و از بودجه تحقیقاتی خود به دانشجویانی که در پروژه ها میتوانند به او کمک کنند استفاده میکند.

تحصیل دکترا آمریکا و دانشگاه های برتر آن

تحصیل دکترا آمریکا به علت وجود دانشگاه های برتر دنیا در این کشور بسیار محبوب میباشد و شاید در رنکینگ های دانشگاه های برتر دنیا هیچ کشوری توان رقابت با کشور آمریکا را از نظر تعداد مراکز و دانشگاه های سطح بالا نداشته باشد. در این بخش ما به بهترین دانشگاه های آمریکا اشاره میکنیم.

نام دانشگاه رتبه جهانی
دانشگاه استنفورد 3
دانشگاه جان هاپکینز 12
دانشگاه نیویورک 28
دانشگاه پنسیلوانیا 16
دانشگاه کالیفرنیا (لس آنجلس) 13
دانشگاه واشینگتون 32
دانشگاه دوک 22

تحصیل دکترا آمریکا به علت وجود دانشگاه های برتر دنیا در این کشور بسیار محبوب میباشد و شاید در رنکینگ های دانشگاه های برتر دنیا هیچ کشوری توان رقابت با کشور آمریکا را از نظر تعداد مراکز و دانشگاه های سطح بالا نداشته باشد. در این بخش ما به بهترین دانشگاه های آمریکا اشاره میکنیم.

نام دانشگاه رتبه جهانی
دانشگاه استنفورد 3
دانشگاه جان هاپکینز 12
دانشگاه نیویورک 28
دانشگاه پنسیلوانیا 16
دانشگاه کالیفرنیا (لس آنجلس) 13
دانشگاه واشینگتون 32
دانشگاه دوک 22

دانشگاه MIT (Massachusetts Institute of Technology)

برترین دانشگاه آمریکا که برای سال هفتم عنوان برترین دانشگاه جهان را نیز در اختیار خود قرار داد. دانشگاه MIT شاید آرزوی حتی نخبگان جهت تحصیل باشد.

دانشگاه استنفورد (Stanford)

این دانشگاه که برای دوره های مدیریت و نوآوری های خود بسیار مطرح میباشد به عنوان دومین دانشگاه برتر کشور امریکا معرفی شده است که در کالیفورنیا قرار دارد.

دانشگاه هاروارد

قدیمی ترین دانشگاه کشور آمریکا که از سال 1636 مشغول به فعالیت های علمی بوده است از مطرح ترین دانشگاه های جهان میباشد که امسال نیز در رتبه سوم جایگاه قبلی خود را حفظ کرد. این دانشگاه به علت گستره دانشکده ها و رشته های خود نظیر حقوق ، پزشکی ، مدیریت و… بسیار قدرتمند میباشد.

دانشگاه تکنولوژی کالیفرنیا (Caltech)

این دانشگاه سالها میباشد که جزو 4 دانشگاه برتر کشور آمریکا میباشد و همینطور کوچکترین دانشگاه بین 10 دانشگاه برتر این کشور که در کالیفرنیا واقع شده است.

دانشگاه شیکاگو

دانشگاه شیکاگو که در سال 1890 افتتاح شد به علت فعالیت های تحقیقاتی بسیار قوی در زمینه های علمی مثل فیزیک و دستاورد های بسیار قوی علمی مطرح میباشد.

در ادامه نیز تنها به نام برخی دانشگاه های با رنکینگ بالا در  آمریکا اشاره میکنیم:

دانشگاه پرینستون

دانشگاه کورنل

دانشگاه یل

دانشگاه کلومبیا

دانشگاه پنسیلوانیا

تحصیل دکترا آمریکا و مدارک لازم

تحصیل دکترا آمریکا و مدارک لازم جهت اخذ پذیرش دانشگاه در دانشگاه های مختلف آمریکا عموما متفاوت میباشد و هر دانشگاه لیست مدارک مورد نیاز خود را دارد. ولی برخی مدارک مورد نیاز جهت تحصیل در مقطع دکترا در آمریکا در این بخش مورد بررسی قرار گرفته است:

 1. مدرک تحصیلی قبلی که پذیرش در تمامی دانشگاه ها در مقطع دکترا نیازمند ارائه مدرک لیسانس معتبر از فرد میباشد و همینطور اکثر دانشگاه ها و دوره های دکترا به مقطع ارشد نیز نیاز دارند به جز برخی دوره های خاص در نظام آموزشی این کشور و کانادا که امکان پذیرش پس از لیسانس مستقیم به دکترا وجود دارد.
 2. گذراندن امتحان GRE : برای پذیرش در مقطع دکترا در آمریکا شخص نیاز به ارائه مدرک و نمره امتحان GRE دارد. پس بهتر از قبل از اقدام جهت پذیرش برای این آزمون آمادگی داشت و نمره خوبی را نیز دریافت کرد زیرا شانس پذیرش بیشتر میشود.
 3. مدرک تافل یا ایلتس: برای اشخاصی که تبعه کشورهایی میباشند که زبان رسمی این کشور انگلیسی نمیباشد شخص نیاز به ارائه مدرک تافل یا ایلتس دارد. برای تافل شخص حداقل نیاز به نمره 600 و برای ایلتس نیاز به حداقل نمره 7 یا 7.5 آکادمیک دارد.
 4. توصیه نامه اساتید: ارائه این مدرک همیشه الزامی نیست ولی ارائه توصیه نامه از اساتید دانشگاه های قبلی گاهی بسیار میتواند در دریافت پذیرش در مقطع دکترا موثر باشد .
 5. ریز نمرات: تقریبا تمام دانشگاه ها جهت اخذ پذیرش به ریز نمرات مقاطع قبلی نیاز دارند که باید تائید شده باشد.
 6. انگیزه نامه: برخی رشته ها و دانشگاه ها جهت پذیرش در مقطع دکترا در آمریکا نیاز به انگیزه نامه و دلیل و هدف شخص جهت تحصیل در آن مقطع تحصیلی و در آن دانشگاه و این کشور دارند.

تحصیل دکترا آمریکا و پیدا کردن سوپروایزر

تحصیل دکترا آمریکا لزوما نیازمند پیدا کردن استاد راهنمای یا سوپروایزر نمیباشد. گاهی اشخاص با رزومه های قوی حتی بدون پیدا کردن استاد راهنما قبل از اخذ پذیرش موفق به دریافت پذیرش و حتی بورسیه تحصیلی میشوند و پس از ورود به دانشگاه استاد راهنما خود را پیدا میکنند. اما پیدا کردن استاد راهنمای میتواند کمک بسیاری جهت اخذ پذیرش با بورسیه تحصیلی به فرد کند. حتی گاهی پیدا کردن استاد راهنما میتواند تا حدودی جبران نقصی مدارک (برای مثال نقصی معدل یا نقصی مدرک زبان) باشد و استاد در متقاعد کردن کمیته و اخذ پذیرش دانشجو کمک بسیار خوبی باشد. جهت پیدا کردن استاد راهنما شخص باید به وب سایت دانشگاه مراجعه کرده و پس از آن به دانشکده رشته خود رجوع کرده و نام اساتید و رزومه اساتید را مشاهده کند. ایمیل و راه ارتباطی با تمامی استاد های دانشگاه در وب سایت معمولا قرارداده شده است که دانشجو جهت بررسی رزومه و کارها و فعالیت های تحقیقاتی استاد میتواند با جستجوی مقالات آن استاد در وب سایت هایی مثل Google scholar  از زمینه های تحقیقاتی آن استاد مطلع شود و در صورتی که کارهای تحقیقاتی و پژوهشی مرتبط دارد رزومه خود و درخواست و علاقه خود به تحصیل در آن دانشگاه را به استاد ارائه دهد. البته یافتن استاد حتی با رزومه های بسیار قوی ممکن است کاری بسیار دشوار و زمان بر باشد و شاید شخص پس از ایمیل های متعدد پاسخی دریافت نکند ولی یافتن استاد راهنما میتواند کمک بزرگی جهت اخذ بورسیه تحصیلی و پذیرش در دانشگاه های سطح بالا باشد.

تحصیل دکترا آمریکا و مدت زمان تحصیل

تحصیل دکترا آمریکا و مدت زمان تحصیل در آمریکا نسبت به کشورهای دیگر نظیر انگلستان متفاوت می باشد. در کشور انگلستان و کانادا تحصیل در مقطع دکترا عموما 3 الی 4 ساله میباشد در حالی که تحصیل دکترا آمریکا به صورت عالی بین 4 تا 6 سال بطول می انجامد. یکی از علت های این امر این است که در انگلستان شخص با مشخص کردن پروژه خود وارد مقطع دکترا میشود ولی در آمریکا شخص ابتدا وارد مقطع دکترا شده و پروژه تحقیقاتی شخص طی یکی دو سال اول شکل گرفته و مشخص میشود. تحصیل دکترا آمریکا معمولا دو فاز دارد. فاز اول که دوره های تحصیلی و آموزشی را میگذراند که معمولا 2 سال بطول می انجامد و در فاز دوم که معمولا از سال سوم تحصیل شروع میشود دانشجو باید دوره های پژوهشی خود را انجام دهد و سال آخر در مقابل کمیته از پروژه خود دفاع کند و در آزمون نهایی نیز قبول شود.

اخذپذیرش در آمریکا
شرایط کار ضمن تحصیل در امریکا
تحصیل داروسازی در آمریکا

تحصیل دکترا آمریکا و امکان بردن همراه

تحصیل دکترا آمریکا و امکان بردن همسر به همراه خود فرد برای دانشجویان متقاضی تحصیل در آمریکا که متاهل هستند یک مسائله بسیار مهم و اساسی میباشد. این نکته که آیا شخص اجازه دارد همسر خود را همراه خود ببرد و آیا همسر وی اقامت و اجازه کار را دریافت خواهد کرد یا خیر بحثی است که قبل از اقدام جهت دریافت پذیرش شخص باید از آن مطلع باشد. لازم به ذکر است هرگونه کپی برداری از مقاله فوق بدون ذکر منبع منع قانونی دارد و شرعا حرام است.

طبق قوانین اداره مهاجرت آمریکا همسر شخص دانشجو میتواند در زمان تحصیل در کنار همسر خود باشد و اقامت این کشور را دریافت کند. ولی اجازه کار همسر شخص بستگی به نوع ویزا تحصیلی دانشجو دارد:

همسر دانشجویانی که ویزا f-2 در آمریکا دارند اجازه کار در این کشور را در زمان تحصیل همسر خود ندارد.

همسر دانشجویانی که ویزا J-2 دریافت کرده اند میتوانند برای در صورت دریافت مجوز کار در این کشور کار کنند و اجازه تحصیل نیز دارند.

البته با توجه به اتفاقاتی که پس از انتخاب ترامپ رخ داد و ممنوعیت ویزاهای ایرانیان دریافت اقامت همسر شخص دانشجو ممکن است امری بسیار محتمل باشد و حتی سالها بطول انجامد.  به همین علت به اشخاصی که متاهل هستند و قصد همراه بردن همسر خود نیز دارند پیشنهاد میشود قبل از اقدام در این خصوص حتما با وکیل و متخصص در این امر مشورت شود.

تحصیل دکترا آمریکا و نکات مهم در اخذ پذیرش

تحصیل دکترا آمریکا نکات بسیار مهمی دارد که جهت پذیرش میتواند بسیار به دانشجوی متقاضی در این امر کمک کند که در این بخش به این موارد اشاره میشود.

اولین نکته ای که متقاضی تحصیل دکترا آمریکا باید در نظر داشته باشد ریسک و خطر دریافت ویزا کشور آمریکا میباشد که از سایر کشورها نظیر انگلستان و کانادا خطر بیشتری دارد و در صورتی که شخص پذیرش از دانشگاه های معتبر کشور آمریکا نداشته باشد و مدارک کامل نظیر مدرک زبان و مدارک مالی کافی نداشته باشد ریسک ویزا بسیار بالایی دارد. با اینکه ویزاهای تحصیلی برای کشور آمریکا برای ایرانیان بسته نشده است ولی باز هم سفارت آمریکا به راحتی به اشخاص تبعه چند کشور که ایران نیز جزو آنها میباشد به آسانی ویزا صادر نمیکند.

نکاتی که قدم به قدم در خصوص پذیرش دکترا آمریکا باید مد نظر داشت

قسمت اول: تحقیق در خصوص دانشگاه ها و رشته ها

 • رشته و زیرشاخه مورد علاقه را مشخص کردن
 • تحقیق در خصوص شناسایی رشته های مرتبط در دانشگاه ها
 • شناسایی اساتیدی که با شخص علایق پژوهشی مشابهی دارند.
 • شناسایی کمک هزینه ها و فاند های تحصیلی و درخواست برای آنها
 • مد نظر قرار دادن مسائل جانبی ( نظیر محل تحصیل- هزینه های زندگی – فرصت های مطالعاتی)

قسمت دوم: مدارک مورد نیاز تکمیل شود

 • مدرک تحصیلی لیسانس و فوق لیسانس
 • آزمون GRE
 • مدرک زبان
 • پرداخت هزینه درخواست فرم پذیرش
 • ریز نمرات
 • انگیزه نامه

قسمت سوم : نوشتن هدف تحصیل (SOP)

 • بررسی مدارک مورد نیاز جهت نوشتن هدف تحصیل (ّرخی دانشگاه ها فرمت خاص خود را جهت این امر دارند)
 • پیش زمینی تحصیلی مناسب شخص در این بخش ذکر شود.
 • پروژه های تحقیقاتی و آماده سازی ها جهت تحصیل در این مقطع دکترا عنوان شود
 • دستاورد های احتمالی نیز توضیح داده شود.
 • استاد هایی را که شخص علاقه به همکاری با آنها را دارد با ارائه دلیل مشخص کند.

قسمت چهارم : ثبت اپلیکیشن یا فرم پذیرش

 • تکمیل تمامی قسمت های فرم پذیرش
 • آماده سازی مدارک جهت ارسال
 • منتظر جهت دریافت پاسخ

تحصیل دکترا آمریکا و کار بعد از تحصیل

تحصیل دکترا آمریکا و شرایط و اجازه کار بعد از تحصیل در آمریکا با توجه به نوع ویزا تحصیلی شخص متفاوت است. برای دانشجویانی که ویزای Fدریافت کرده اند تا 60 روز میتوانند در کشور آمریکا بمانند تا به نوعی از طریق کار یا دوره های آموزشی و تحصیلی تمدید کنند. ولی در صورتی که با این نوع ویزا نتوانند دوره تحصیلی خود را به اتمام برسانند موظف هستند بلافاصله کشور آمریکا را ترک کنند. برای دانشجویان با ویزا j-m میتوانند تا 30 روز در این کشور بمانند و از یکی از روش های کار یا ادامه تحصیل اقامت خود را تبدیل کنند.

ویزای تحصیلی آمریکا

تحصیل دکترا آمریکا و موسسه حقوقی ملک پور

برای تحصیل در آمریکا با توجه به ممنوعیت و محدودیت چند کشور از جمله ایران به عقیده کارشناسان بهتر است که از مشاوره وکیل متخصص در امر ویزای تحصیلی آمریکا بهره ببرید. چرا که ویزای تحصیلی آمریکا کاملا به نظر افسر ویزا بستگی دارد. بنابراین نحوه ترتیب مدارک، نحوه گفتگوی شخص با افسر ویزا و همچنین آرامش شخص تاثیر بسزایی در امر ویزا دارد. مشاورین ما در موسسه حقوقی ملک پور با سابقه 15 ساله در امر مهاجرت و ویزا آماده  ارائه مشاوره تخصصی به متقاضیان ویزای تحصیلی آمریکا می باشند. شمامی توانید با مشاورین ما در موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان بهره مند گردید.

تحصیل دکترا آمریکا و سخن آخر

همانطور که در مقاله به تفصیل توضیح داده شد, تحصیل دکترا آمریکا و کسب ویزای تحصیلی آمریکا برای ایرانیان و تبعه چند کشور دیگر از زمان ریاست جمهوری ترامپ با سختی رو به رو شده است و مشاورین موسسه حقوقی ملک پور با بیش از 15 سال سابقه در زمینه مشاوره بین المللی آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستند و به محض تغییر شرایط سیاسی فعلی نیز خدمات اجرایی مو سسه ملک پور در اخذ ویزای تحصیلی آمریکا مجددا انجام خواهد شد. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل در آمریکا و مهاجرت تحصیلی به آمریکا با مشاورین ما در موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نمایید. همچنین در صورت وجود سوال پس از مطالعه مقاله می توانید سوالات خود را در بخش دیدگاهها در همین مقاله و یا سوالات همگانی سایت مطرح نموده و پاسخ ان را به صورت رایگان از مشاورین ما دریافت نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *