تحصیل دکترا دانمارک

 • تحصیل دکترا دانمارک ومقدمه ای بر آن
 • تحصیل دکترا دانمارک و شرایط عمومی
 • تحصیل دکترا دانمارک با فاند و بورسیه کامل
 • تحصیل دکترا دانمارک و دانشگاههای برتر دانمارک
 • تحصیل دکترا دانمارک و مدارک لازم
 • تحصیل دکترا دانمارک و سوپروایزر
 • تحصیل دکترا دانمارک و مدت زمان تحصیل
 • تحصیل دکترا دانمارک و امکان بردن همراه
 • تحصیل دکترا دانمارک و نکات مهم اخذ پذیرش
 • تحصیل دکترا دانمارک و کار بعد از تحصیل
 • تحصیل دکترا دانمارک و هزینه ها
 • تحصیل دکترا دانمارک و اخذ پذیرش و خدمات موسسه حقوقی ملک پور
 • تحصیل دکترا دانمارک و کلام پایانی
تحصیل دکترا دانمارک

شما می توانید از طریق فرم ارزیابی شرایط و اطلاعات تماس خود را وارد کرده تا مشاوران ما در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند و شرایط شما را برای مهاجرت بررسی کنند.

تحصیل دکترا دانمارک ومقدمه ای بر آن

تحصیل دکترا دانمارک ، شرایط پذیرش، مدارک لازم برای تحصیل دکترا دانمارک و هزینه های تحصیل در دانمارک در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. آیا امکان اخذ بورسیه در دانمارک وجود دارد؟ مدارک لازم برای اخذ پذیرش دانمارک چیست؟  تحصیل دکترا در دانمارک چه مدارکی نیاز دارد؟ تحصیل در دوره دکترا بر خلاف سایر مقاطع تحصیلی نیاز به مکاتبه و پذیرش متقاضی از سوی اساتید دانشگاه دارد. ما در این مقاله جزییات شرایط پذیرش و تحصیل دکترا دانمارک را به صورت تفصیلی و رایگان ذکر می نماییم. با مطالعه این مقاله شما با اصول تحصیل دکترا دانمارک آشنا خواهید شد. همچنین موسسه حقوقی ملکپور برای متقاضیان مهاجرت و اقامت مقالات و فایل های متعدد صوتی و تصویری را به صورت رایگان بر روی وبسایتهای ملکپور قرار داده است. شما می توانید برای دسترسی به این مطالب با جستجوی موضوع کشور مورد نظر خود در گوگل با کلیدواژه ملک پور به این مطالب و فایلهای رایگان دسترسی پیدا می کنید. همچنین در صورت وجود ابهامات پس از مطالعه موضوع مورد نظر خود در وبسایت های ملک پور می توانید در زیر مقالات قسمت دیدگاهها سوالات خود را مطرح و پاسخ ان رابه طور رایگان دریافت و یا با مشاورین متخصص موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان بهره مند گردید.

تحصیل دکترا دانمارک و شرایط عمومی

کشور پادشاهی دانمارک در شمال اروپا واقع شده است و پایتخت آن کپنهاگ است. زبان رسمی کشور دانمارک زبان دانمارکی است و زبان های فارویی و گرینلندی و آلمانی از دیگر زبان های محلی این کشور است. دانمارک عضو اتحادیه اروپاست و از نظر سطح رفاه اجتماعی و برابری رفاهی در رتبه اول دنیا قرار دارد. تحصیل در دانمارک برای بسیاری از افراد مورد توجه و علاقه قرار دارد. دانمارک از نظر اختصاص هزینه به تحقیق و توسعه در میان شش کشور برتر دنیا قرار دارد و برای تحصیل دکترا شرایط فوق العاده ایده آلی را فراهم می نماید. دانشگاهها و موسسات تحقیقاتی دانمارک از دانشجویان بین المللی برای تحصیل دکترا در دانمارک استقبال می کنند. تحصیل دکترا دانمارک معمولا سه سال است. در ادامه شرایط و هزینه های تحصیل را ذکر می نماییم.

تحصیل دکترا دانمارک با فاند و بورسیه کامل

در دانمارک دانشجویان معمولا در مقطع دکترا توسط دانشگاهها ، موسسات تجاری، فرهنگی و عمومی و خصوصی بورسیه می شوند. تحصیل دکترا دانمارک برای اعضای اتحادیه اروپا تقریبا رایگان است اما تحصیل برای دانشجویان خارج از اتحادیه همراه با هزینه می باشد. دانشجویان بین المللی که اجازه اقامت دائم در دانمارک را دارند نیز می توانند به طور رایگان تحصیل نمایند. هزینه تحصیل در دانمارک معمولا بین 45 تا 120 هزار کرون معادل ( 8 تا 21 هزار دلار ) در سال برای دانشجویان خارجی است.

بورس تحصیلی صنعتی: این نوع بورسیه از طریق همکاری مشترک بین شرکت های خصوصی و دانشگاهها ارائه می گردد. دوره های دکترا در قالب پروژه های پژوهشی ارائه می گردد و مدت این کمک ها معمولا 3 سال است.

کمک مالی بین المللی: کشورهای مختلف نیز برای دانشجویان خود بورسیه هایی را ارائه می دهند متقاضیان تحصیا دکترا دانمارک می توانند از بورسیه های کشور خود در دانمارک و یا سازمانهای بین المللی استفاده نمایند.

بورسیه تحصیلی دولتی دانمارک در دانشگاه دانمارک جنوبی 2019 : دانشجویان بین المللی که متقاضی تحصیل در دانشگاه دانمارک جنوبی هستند می توانند از بورسیه استفاده نمایند. این بورسیه به متقاضیان اتحادیه اروپا تعلق نمیگیرد.

بورسیه دانشجویان رشته های علوم پزشکی و گلیکوآنتی در دانشکده پزشکی سلولی و مولکولی 2019 : گروه پزشکی سلولی و مولکولی موقعیتی را برای دانشجویان با ملیت های مختلف ارائه می دهد که هدف ان تحقیق بین المللی و تمرکز بر مسائل ژنتیکی و مکانیسم های سلولی مولکولی در زمینه پزشکی است. دانشگاه کپنهاگ قدیمی ترین دانشگاه پژّوهشی در دانمارک است. شرایط لازم برای این بورسیه تسلط کامل به زبان انگلیسی است و مهلت درخواست این بورسیه تا 2 ژانویه هر سال است.

بورسیه دانشجویان دکتری در دانشکده علوم سیاسی در دانمارک 2019 : گروه علوم سیاسی با همکاری مرکز علوم اجتماعی، دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه کپنهاگ برای دانشجویان نخبه موقعیت بورسیه یک و دوساله را فراهم آورده است. متقاضیان باید به زیان انگلیسی تسلط کامل داشته باشند. مهلت درخواست این بورسیه تا 1 ژانویه است.

بورسیه های مختلف دیگری نیز وجود دارد که بسته به دانشگاه و رشته متقاضی متفاوت است. در اینجا به چند مورد به صورت تیتروار اشاره می نماییم:

بورسیه دانشکده فیزیک دانمارک 2019

بورسیه مخصوص دانشجویان رشته جغرافیا در دانشگاه کپنهاگ 2019

 بورسیه دانشجویان رشته بیوگرافی شیمی دانشگاه کپنهاگ 2019

تحصیل دکترا دانمارک و دانشگاههای برتر دانمارک

در دانمارک دانشگاههای زیادی وجود دارد که برخی از این دانشگاهها در بین برترین دانشگاههای دنیا قراردارند. طبق رتبه بندی دانشگاهی جهانی و رتبه بندی دانشگاهی تایمز دانمارک دارای 7 دانشگاه برتر است. در جدول زیر نام برخی از دانشگاهها و رتبه جهانی این دانشگاهها را قرار داده ایم:

نام دانشگاه رتبه جهانی
دانشگاه کپنهاگ 37
دانشگاه آرهوس 106
دانشکده فنی دانمارک 122
دانشگاه آلبورگ 260
دانشکده تجارت کپنهاگ 582
دانشگاه جنوبی دانمارک 294
دانشگاه رزکیلد 609

تحصیل دکترا دانمارک و مدارک لازم

روند اخذ پذیرش در دانمارک شبیه به انگلستان است و متقاضی باید از طریق بورسیه معمولا برای تحصیل در مقطع دکترا درخواست دهد. معمولا متقاضی برای یک موضوع مشخص از پیش تعیین شده و یا برای ایده های تحقیقاتی خود پیشنهاد تحصیل دکترا دانمارک می دهد. مدارک لازم برای درخواست پذیرش ممکن است با توجه به دانشگاه ها متفاوت باشد اما مدارکی که به طور معمول مورد نیاز است به شرح زیر است:

 • داشتن حداقل یک مدرک کارشناسی معتبر
 • مکاتبه با اساتید دانشگاه مورد نظر
 • ارزیابی و معادلسازی مدرک کارشناسی
 • مدرک زبان انگلیسی آیلتس سطح 6.5 تا 7.0
 • آزمون تافل اینترنتی 94-101 و یا کاغذی 79-93
 • مدرک زبان دانمارکی برای دانشجویانی که به زبان دانمارکی تحصیل می کنند
 • مقالات علمی تایید شده که ممکن است نیاز باشد به زبان دانمارکی ترجمه شوند
 • انگیزه نامه
 • پیشنهاد طرح تحصیل در صورتی که شما ایده ای برای تحصیل دکترا دارید باید آن را ارائه دهید
 • امتحان ورودی برخی از دانشگاههای دانمارک برای ورود آزمون ورودی دارند
 • مصاحبه : برخی از دانشگاهها برای ورود نیاز به مصاحبه دارند. برای دانشجویان بین المللی این مصاحبه معمولا با اسکایپ با حضور 2 تا 3 استاد انجام می شود.

تحصیل دکترا دانمارک و سوپروایزر

تحصیل دکترا دانمارک معمولا نیاز به سوپروایزر دارد. به این معنی که متقاضیان باید با چند استاد در دانشگاه مورد نظر از طریق ایمیل مکاتبه نموده و رزومه و شرایط خود را توضیح و چنانچه طرحی دارند مطرح و درخواست ادامه تحصیل در دوره دکترا را میدهند. اگردانشجو بتواند نظر یکی از اساتید را جلب نماید می تواند برای دوره دکترا با نامه استاد پذیرش گرفته و برای تحصیل دکترا به دانمارک برود. داشتن استاد راهنما در تحصیل در دانشگاههایی که استاد محور است رکن اساسی در اخذ پذیرش است. چرا که اگر متقاضی نتواند نظر استادی را جلب نماید و از طرف استاد نامه درخواست و نیاز به متقاضی را نداشته باشد نمی تواند برای دکترا درخواست و پذیرش اخذ نماید. همانطور که در بالاتر نیز اشاره نمودیم در بعضی مواقع ممکن است استاد و سوپروایزر درخواست مصاحبه حضوری داشته باشد که برای متقاضیان بین المللی این مصاحبه از طریق اسکایپ انجام میگیرد.

پس از ثبت نام در دوره دکترا نیز یک سرپرست یا سوپروایزر رسمی علمی که یک پژوهشگر رسمی تایید شده است برای شما اختصاص می دهند تا به شما در زمینه پروژه تحقیقاتی کمک و راهنمایی کند و بر شرکت شما در دوره های مورد نیاز در دوره دکترا نظارت می کند.

تحصیل دکترا دانمارک و مدت زمان تحصیل

برای تحصیل دکترا دانمارک  برنامه وجود دارد : دکترای  استاندارد دانشگاهی و برنامه دکترای صنعتی

در برنامه دکترای صنعتی طول دوره سه سال است و متقاضی در قالب یک پروژه درس می خواند و در دانشگاه ثبت نام می نماید. در این دوره ها برای تسهیل در ارتباط شرکت ها و دانشگاهها ایجاد شده است. دکترای استاندارد نیز  سه ساله است و متقاضی یا در قالب پروژه و ایده های پیشنهادی تایید شده خود و یا در قالب یه رشته پژوهش می کند. در دانمارک در طول تحصیل ممکن است دانشجویان برای تحقیق و کارآموزی به موسسات و یا دانشگاههای خارج از کشور نیز اعزام شوند که این دوره ها جزو کارآموزی دوره دکترا محسوب می گردد. در پایان دوره دکترا دانشجو باید حتما یک پایان نامه و پروژه تحقیقاتی ارائه نماید تا بتواند دوره دکترا را با موفقیت به پایان برساند.

سال تحصیلی در دانمارک شامل دو ترم است که ابتدای ترم اول ماه اگوست / سپتامبر و ابتدای ترم دوم در ماه دسامبر / ژوئن است.

ترم اول از نیمه اول ماه اگوست اغاز می شود و در ماه دسامبر/ژانویه امتحانات ترم اول پایان می یابد. ترم دوم نیز از ماه ژانویه آغاز و با  برگزاری امتحانات در ماه می / ژوئن پایان می یابد.

تحصیل دکترا دانمارک و امکان بردن همراه

یکی از دغدغه های دانشجویان متقاضی تحصیل در خارج از کشور که متاهل هستند امکان بردن خانواده است. دانمارک یکی از معدود کشورهاییست که در مقاطع مختلف تحصیلی امکان بردن همراه را به صورت تقریبا همزمان دارد. متقاضیان تحصیل در دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکترا در دانمارک پس از اخذ پذیرش می توانند به صورت همزمان برای خود و خانواده درخواست ویزا نمایند و صدور ویزا ممکن است همزمان با دانشجو و یا بین 3 تا 6 ماه پس از ورود دانشجو صادر گردد. مشاوره با موسسه حقوقی ملک پور در زمینه تهیه پرونده همراه و پایین اوردن ریسک ویزای همراه می تواند به متقاضیان کمک شایانی نماید. شایان ذکر است که  یکی از مزیت های تحصیل در دانمارک اجازه کار فول تایم برای همراه دانشجو است. یعنی در دانمارک همراه دانشجو می تواند به صورت تمام وقت کار کند. این امر باعث شده است که تعداد بیشتری متقاضی تحصیل در دانمارک باشند.

تحصیل دکترا دانمارک و نکات مهم اخذ پذیرش

برای تحصیل دکترا دانمارک یکی از نکات مهم یافتن استاد راهنماست که دعوت نامه تحصیلی برای پذیرش برای متقاضی ارسال نماید تا متقاضی با نامه پذیرش استاد بتواند پذیرش نهایی را از دانشگاه اخذ نماید.

یکی دیگر از نکات این است که متقاضی در صورت داشتن طرح پژوهشی حتما طرح خود را به استاد راهنما ارائه دهد.

داشتن مقالات بین المللی از دیگر نکات مهم در موفقیت در جلب نظر استاد راهنماست.

انگیزه نامه قوی نیز یکی از مهمترین نکات در اخذ پذیرش است.

برای دریافت بورسیه داشتن نمرات بالا در دوره کارشناسی ارشد می تواند کمک شایانی در اخذ بورسیه نماید.

تحصیل دکترا دانمارک و کار بعد از تحصیل

تحصیل دکترا در دانمارک از این لحاظ بسیار خوب است که کشور دانمارک دانشجویان بین المللی را تشویق به ماندن در کشور می کند. پس از تحصیل دکترا دانمارک برای ملیت های مختلف ممکن است محدودیت هایی وجود داشته باشد. شهروندان کشورهای نروژ، فنلاند، ایسلند و سوئد می توانند آزادانه در کشور دانمارک اقامت داشته و پس از تحصیل در صورت یافتن کار مشغول به کار شوند.

شهروندان اتحادیه اروپا نیز برای کار در دانمارک نیاز به ویزای اقامت یا اجازه کار ندارند. متقاضیان و فارغ التحصیلان مقطع دکترای دانمارک که از خارج  از اتحادیه اروپا هستند می توانند 6 ماه در دانمارک مانده و به دنبال کار مورد نظر خودو مرتبط با رشته باشند. پس از پایان 6 ماه در صورت تمایل می توانند ویزای خود را 6 ماه دیگر تمدید نمایند و در جستجوی کار باشند.

تحصیل دکترا دانمارک و هزینه ها

زندگی دانشجویی در دانمارک تلفیقی از تحصیل در دانشگاههای عالی جهانی و زندگی در شادترین کشور جهان را به متقاضی می دهد. دانمارک با داشتن فرهنگی غنی و تساوی عادلانه حقوق شهروندی می تواند تجربه یک زندگی لذت بخش را برای دانشجو فراهم نماید. هزینه مسکن در دانمارک از بسیاری از کشورهای اروپایی بالاتر است. کیفیت مسکن خوب و اجاره ها هزینه آب و برق را نیز شامل می شود. در مورد هزینه های زندگی در دانمارک موسسه حقوقی ملک پور مقاله ای را تحت عنوان هزینه های زندگی و تحصیل در دانمارک تهیه نموده است که می توانید مطالعه نمایید. هزینه های زندگی در هر کشوری به سبک زندکی شخص بستگی دارد. به طور میانگین هزینه زندگی در دانمارک بین 1300 تا 1625 یورو در ماه است. دانشجویان در دانمارک در دوره دکترا تا 20 ساعت در هفته اجازه کار دارند و در ماههای ژوئن و جولای و آگوست اجازه کار تمام وقت دارند که می توانند بخشی از هزینه های تحصیل خود را پوشش دهند.

به طور میانگین هزینه های زندگی در دانمارک به شرح زیر است:

موضوع هزینه های 2019
هزینه اجاره خوابگاه در ماه 240-260 یورو
هزینه اجاره یک اتاق مستر 270-600 یورو
هزینه اجاره یک واحد آپارتمان 470-940 یورو
یک وعده غذا در رستوران 14.75 یورو
بلیط سینما 13 یورو
مسافرت ماهانه 55یورو
مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی در دانمارک
معرفی دانشگاه های دانمارک
هزینه تحصیل و زندگی در دانمارک

تحصیل دکترا دانمارک و اخذ پذیرش و خدمات موسسه حقوقی ملک پور

تحصیل دکترا دانمارک نیاز به مشاوره با وکیل مهاجرت که در این امر تخصص و تبحر کافی را داشته باشد دارد. برای دریافت بورسیه و اخذ پذیرش و مکاتبه با استاد به متقاضیان محترم پیشنهاد می کنیم که با یک وکیل مجرب و مشاور در امر تحصیل در دانمارک مشورت نمایند. برای ارائه مدارک نیز چیدمان و نحوه تنظیم و ترتیب مدارک نیاز به تجربه دارد. موسسه حقوقی ملکپور با بیش از 15 سال سابقه درخشان در امر مهاجرت و بهره گیری از وکلای مجرب در این زمینه آماده ارائه مشاوره تخصصی به متقاضیان تحصیل در دانمارک است. برای استفاده از مشاوره تخصصی می توانید با مشاورین ما در موسسه حقوقی ملک پور و دفاتر همکار ما تماس حاصل نمایید.

تحصیل دکترا دانمارک و کلام پایانی

تحصیل دکترا دانمارک در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت. ما اطلاعات مربوط به تحصیل دکترا دانمارک را از وبسایت رسمی دولت دانمارک برای متقاضیان عزیز ترجمه و تهیه نموده ایم تا با مطالعه اطلاعات درست بهتر بتوانند برای پذیرش و تحصیل دکترا دانمارک اقدام نمایند. همچنین برای مطالعه موارد بیشتر در زمینه هزینه های زندگی در دانمارک، کار پس از تحصیل در دانمارک، اقامت پس از تحصیل در دانمارک و تحصیل در مقاطع مختلف می توانید موضوع مورد نظر خود در گوگل با کلیدواژه ملکپور جستجو نموده و ویدیو ها و مقالات و فایل های صوتی موسسه را که به صورت رایگان تهیه و برای شما در وبسایتهای ما قرار داده شده مطالعه نمایید. در صورت وجود سوال پس از مطالعه مقالات می توانید سوالات خود را در انتهای مقاله مورد نظر در قسمت دیدگاهها ثبت نموده و پاسخ رایگان را از مشاورین ما دریافت نمایید. همچنین می توانید با مشاورین موسسه حقوقی ملکپور تماس حاصل نموده و از مشاوره کوتاه رایگان بهره مند گردید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • 2016

  Milestone 1

 • 2017

  Milestone 2

  2017

 • 2018

  Milestone 3