تحصیل دکترا در ارمنستان

 • تحصیل دکترا در ارمنستان و مقدمه ای بر آن
 • تحصیل دکترا در ارمنستان و شرایط عمومی
 • تحصیل دکترا در ارمنستان PHD با فاند (بورس کامل)
 • تحصیل دکترا در ارمنستان و دانشگاه های برتر این کشور
 • تحصیل دکترا در ارمنستان و مدارک لازم
 • تحصیل دکترا در ارمنستان و پیدا کردن سوپروایزر
 • تحصیل دکترا در ارمنستان و مدت زمان تحصیل
 • تحصیل دکترا در ارمنستان و وضعیت ویزای همراه
 • تحصیل دکترا در ارمنستان و نکات مهم در اخذ پذیرش
 • تحصیل دکترا در ارمنستان و کار بعد از تحصیل
 • تحصیل دکترا در ارمنستان و اخذ پذیرش و خدمات مؤسسه ملکپور
 • تحصیل دکترا در ارمنستان و سخن پایانی
تحصیل دکترا در ارمنستان

تحصیل دکترا در ارمنستان و مقدمه ای بر آن

تحصیل دکترا در ارمنستان ، اخذ اقامت از طریق تحصیل و کار پس از تحصیل در ارمنستان در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد. برای تحصیل دکترا در ارمنستان چه اقداماتی باید انجام داد؟ هزینه زندگی و تحصیل در ارمنستان چقدر است؟ آیا میتوان پس از تحصیل اقامت کاری دریافت نمود؟ در این مقاله سعی  سعی گردیده  تمامی نکات و جزییات تحصیل دکترا در ارمنستان به صورت تفصیلی بپردازیم. در صورتیکه پس از مطالعه مقاله سوالی در مورد تحصیل در مقطع دکترا در ارمنستان دارید می توانید سوالات خود را در انتهای همین مقاله مطرح نمایید و پاسخ آن را به طور رایگان دریافت کنید. در صورت نیاز به مشاوره تلفنی نیز می توانید با مشاورین ما در موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان دریافت کنید.

پاسپورت ارمنستان

تحصیل دکترا در ارمنستان و شرایط عمومی

کشور ارمنستان در جنوب قفقاز قرار دارد. ارمنستان از شمال با گرجستان، از شرق با آذربایجان، از جنوب با ایران و در غرب با ترکیه همسایه است. پایتخت ارمنستان ایروان است. ارمنستان یکی از قدیمی ترین تمدن های جهان را دارد و اولین کشور در جهان است که دین مسیحیت را به طور رسمی به عنوان دین خود در نظر گرفت. در ارمنستان 26 دانشگاه دولتی وجود دارد که 4 دانشگاه در سطح بین المللی هستند و بیش از 42 موسسه خصوصی نیز فعال هستند.  در موسسات و دانشگاه های ارمنستان در حال حاضر بیش از 7هزار دانشجوی خارجی در حال تحصیل هستند. دانشگاهها در ارمنستان در زمینه های علوم طبیعی،  فناوری و علوم فرهنگی تدریس می کنند.

ارمنستان

تحصیل دکترا در ارمنستان PHD با فاند (بورس کامل)

ارمنستان با کشورهای دیگر توافق نامه هایی را برای دانشجویان بین المللی برقرار نموده است. تحصیل در مقطع دکترا در اکثر دانشگاههای دنیا با بورسیه و فاند همراه است. به این ترتیب که دانشجویان دوره دکترا یا در قالب تحصیل کار کرده و دوره تحصیلشان در مقطع دکترا به عنوان شغل محسوب شده و حقوق دریافت می کنند و یا مبلغی را که شامل هزینه های تحصیل و زندگی است به عنوان بورسیه دریافت می کنند. برای دریافت بورسیه یکی از شرایط اصلی دریافت بورسیه داشتن مقاله بین المللی سطح بالا است. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور تهیه و گردآوری شده است و هر گونه کپی برداری از این مقاله به هر نحوی شرعا و قانونا حرام است و پیگرد قانونی دارد.  در ارمنستان نیز بورسیه هایی برای تحصیل در مقطع دکترا وجود دارد که در ادامه به معرفی چند نوع از بورسیه ها می پردازیم:

بورسیه تحصیلی گرگوریان: وارتان گرگوریان شخصیتی ارمنی است که در پی ابتکاری بشر دوستانه بورسیه هایی را برای دانشمندان و پژوهشگران ارمنی در ارمنستان در نظر گرفته است که هر ساله به دانشجویان ممتاز ارمنی در مقطع دکترا برای تحقیق و پژوهش و توسعه علم اختصاص می یابد. برای دریافت این نوع بورسیه افراد باید زیر 35 سال سن داشته باشند و مبلغ این بورسیه سالی 30 هزار دلار است.

کمک هزینه تحصیلی کالج: این نوع بورسیه به منظور گسترش علم دیجیتال است و دو بار در سال ارائه می گردد. مبلغ این کمک هزینه 2هزار دلار در سال است که به دانشجویانی که بهترین مقاله را در مورد ارتباطات و حفظ حریم خصوصی بنویسند اعطا می شود.

در ارمنستان بورسیه های دیگری نیز وجود دارد که هر متقاضی با توجه به رشته تحصیلی و موقعیت و دانشگاه مورد نظر خود می تواند از این بورسیه ها استفاده نماید.

بورس تحصیلی ارمنستان

تحصیل دکترا در ارمنستان و دانشگاه های برتر این کشور

دانشگاههای برتر ارمنستان بر اساس صدور ویزا، مقاطع تحصیلی، تحصیل آنلاین یا حضوری و مسائلی از این دست انتخاب می شوند. در جدول زیر به رتبه کشوری و جهانی برترین دانشگاههای ارمنستان می پردازیم.

تحصیل دکترا در ارمنستان و مدارک لازم

برای دریافت پذیرش در مقطع دکترا در ارمنستان مدارکی که باید ارائه نمایید به شرح زیر است:

نامه درخواست پذیرش

فرم درخواست پذیرش

گواهی سلامت

پاسپورت معتبر

مدارک دیپلم تا کارشناسی ارشد

4 قطعه عکس گذرنامه ای

انگیزه نامه

توصیه نامه

مقاله ISI

تحصیل و اعزام دانشجو به ارمنستان
اقامت پس از تحصیل در ارمنستان

تحصیل دکترا در ارمنستان و پیدا کردن سوپروایزر

برای تحصیل در مقطع دکترا یکی از شرایط مهم پیدا کردن سوپر وایزر یا همان استاد راهنماست. متقاضیان تحصیل دکترا باید ابتدا در دانشگاه مقصد چند استاد را پیدا نموده و با انها مکاتبه نمایند. طرح و موضوع پروژه دوره دکترای خود را به اساتید ارائه نمایند و مدارک تحصیلی، رزومه تحصیلی، انگیزه خود از تحصیل و تحقیق در مورد موضوع مورد نظر، و سایر مدارک مورد نیاز را برای اساتید بفرستند. اساتید پس از بررسی مدارک، در صورتیکه مدارک قانع کننده باشد ممکن است یکی از اساتید یا مثلا دو استاد برای شخص متقاضی دعوتنامه تحصیلی بفرستند. به این صورت است که پس از ارسال مدارک متقاضی، اساتید مدارک را بررسی می کنند و در صورتی که با موضوع و رزومه شخص موافق باشند برای وی یک پذیرش و دعوت به تحصیل ارسال می کنند که متقاضی تحصیل در دوره دکترا الزاما باید نامه پذیرش استاد ( سوپروایزر) را داشته باشد. این اساتید معمولا عضو هیئت علمی دانشگاه هستند. استاد راهنما یا سوپر وایزر تا انتهای دوره تحصیل دکترا همراه دانشجو بوده و به دانشجو در تهیه و تنظیم پایان نامه و همچنین در زمینه تحقیقاتی دانشجو، به وی کمک می نماید.

تحصیل دکترا در ارمنستان و مدت زمان تحصیل

تحصیل دکترا در ارمنستان

تحصیل در دوره دکترا شامل تحقیق و پژوهش بر روی موضوعی خاص است که با تهیه و تنظیم پایان نامه همراه است. تحصیل در دوره دکترا در ارمنستان یک دوره 3 ساله است که در پایان سال سوم با ارائه و دفاع از پایان نامه به پایان می رسد. برای رشته های پزشکی دوره دکترا یک دوره 5 ساله است.

کار ضمن تحصیل در ارمنستان

تحصیل دکترا در ارمنستان و وضعیت ویزای همراه

تحصیل در اکثر کشورها در مقطع دکترا با الحاق خانواده همراه است و دانشجو میتواند خانواده خود را نیز به همراه ببرد.  در ارمنستان نیز دانشجویان در مقطع دکترا امکان بردن همراه را دارند و می توانند خانواده و فرزند زیر 18 سال خود را همراه ببرند

تحصیل دکترا در ارمنستان و نکات مهم در اخذ پذیرش

اقامت سوئد به خطر می افتد. با ورود به سوئد باید به اداره مهاجرت درخواست پناهندگی داده و مدارک هویتی و دلایل خود را ارائه دهد. اگر هویت شخص پناهجو اثبات نشود از حقوق مربوط به پناهندگان سوئد محروم می شود. دلایل ارائه شده نیز در صورتی که مورد قبول و واقعی نباشد درخواست متقاضی رد می شود در نتیجه امکان اقامت سوئد فراهم نمی شود و فرد موظف به بازگشت به کشور خود و تحمل خطرات و عواقب احتمالی می باشد. در صورت عدم پذیرش درخواست پناهندگی تا 4 سال امکان درخواست دوباره را نخواهد داشت. به طور کلی در سالهای اخیر به علت این که افراد زیادی برای اخذ اقامت سوئد از طریق دوره زبان وارد شده و پناهنده شده اند، سوئد دیگر به ایرانی ها به آسانی ویزا نداده و پناهنده نیز به سختی قبول می کند. به طور کلی موسسه حقوقی ملک پور پناهندگی را پیشنهاد نمی دهد، زیرا ریسک زیادی داشته و جان و شرافت افراد به خطر می افتد. جالب است بدانید طبق آمار سال های اخیر 90% افرادی که برای پناهندگی اقدام کرده اند امکان مهاجرت قانونی را داشته و  از بهترین روش می توانستند اقامت سوئد را اخذ کنند ولی بدون آگاهی ایز ابن طریق اقدام کرده و گرفتار شده اند.

تحصیل دکترا در ارمنستان و کار بعد از تحصیل

دانشجویان پس از تحصیل در ارمنستان، برای ماندن در ارمنستان باید درخواست اقامت دهند و دلیل محکمی برای ماندن در ارمنستان داشته باشند. دانشجویان معمولا در ارمنستان می توانندپس از تحصیل در ارمنستان به دنبال کار باشند و در صورت یافتن کار مورد نظر و مرتبط با رشته تحصیلی خود، اقامت تحصیلی را به اقامت کاری تبدیل نمایند. همچنین در صورت پیدا نکردن کار، در صورتیکه کارآفرینی داشته باشند و یا ثبت شرکت انجام دهند و یا هر نوع سرمایه گذاری دیگری را انجام دهند، می توانند برای اقامت در ارمنستان اقدام نمایند. در صورتیکه شخص کار پیدا کند و مالیات پرداخت نماید پس از مدتی می تواند برای اقامت دائم ارمنستان اقدام نموده و اقامت دائم دریافت نماید.

تحصیل دکترا در ارمنستان و اخذ پذیرش و خدمات مؤسسه ملکپور

موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش، با بیش از 15 سال سابقه درخشان در امور مهاجرت و حقوق بین الملل آماده ارائه مشاوره مهاجرتی به شما عزیزان می باشد. تعداد زیاد ویزاهای موسسه حقوقی ملکپور  که  در  وبسایتها و کانالهای تلگرام و اینستاگرام ما قرار دارد ، نشان دهنده عملکرد ما ست . مهاجرت تحصیلی نیز نیازمند اگاهی به جزییات و ریزه کاریهای پذیرش و ویزا در کشورهای مختلف است. بنابراین پیشنهاد ما به شما عزیزان دریافت مشاوره از مشاورین و وکلای زبده موسسه حقوقی ملک پور است. شما می توانید با مشاورین ما تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان دریافت نمایید. همچنین موسسه حقوقی ملک پور به منظور سهولت کار مجموعه ویدیوهای آموزشی را با عنوان راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت، منتشر نموده که شما را از وکیل بی نیاز نموده و خودتان می توانید برای پذیرش و ویزای خود اقدام نمایید. برای تهیه این ویدیو می توانید به فروشگاه وبسایت ما مراجعه نمایید.

کار ضمن تحصیل در ارمنستان

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

تحصیل دکترا در ارمنستان و سخن پایانی

تحصیل دکترا در ارمنستان ،شرایط اخذ پذیرش در دوره دکترا و اقامت پس از تحصیل در این مقاله مورد بررسی علمی قرار گرفت. ما در این مقاله سعی کردیم که کلیه نکات مربوط به تحصیل دکترا در ارمنستان را به صورت تفصیلی بیان نماییم. به طور کلی دانشگاههای ارمنستان همانطور که در بالاتر نیز اشاره نمودیم از نظر رنکینگ جهانی در جایگاه بالایی قرار ندارند و تنها مزیت تحصیل در ارمنستان نسبتا ارزان بودن دانشگاههای این کشور است. بنابراین پیشنهاد ما این است که کشورهایی نظیر اتریش، دانمارک و یا فرانسه برای تحصیل گزینه های مناسبتری هستند. شما عزیزان می توانید پس از مطالعه مقاله در صورتیکه سوالی در مورد تحصیل دکترا در ارمنستان دارید در انتهای همین مقاله مطرح نمایید و یا در صورت نیاز به مشاوره با مشاورین ما در موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان دریافت نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *