تحصیل دکترا در استرالیا

تحصیل دکترا در استرالیا و بررسی شرایط تحصیل

 • تحصیل دکترا در استرالیا و مقدمه ای بر آن
 • شرایط عمومی تحصیل دکترا در استرالیا
 • تحصیل دکترا در استرالیا PHD با فاند (بورس کامل) چیست؟
 • دانشگاه های برتر استرالیا
 • مدارک لازم برای تحصیل دکترا در استرالیا
 • پیدا کردن سوپروایزر ( استاد راهنما برای PHD ) برای تحصیل دکترا در استرالیا
 • مدت زمان تحصیل دکترا در استرالیا
 • وضعیت ویزای همراه برای تحصیل دکترا در استرالیا
 • نکات مهم در اخذ پذیرش دکترا در استرالیا
 • کار بعد از تحصیل دکترا در استرالیا
 • اخذ پذیرش و خدمات مؤسسه ملکپور برای تحصیل دکترا در استرالیا
 • سخن پایانی
تحصیل دکترا در استرالیا

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

تحصیل دکترا در استرالیا و مقدمه ای بر آن

تحصیل دکترا در استرالیا و شرایط مورد نیاز آن را در این مقاله ی علمی مورد تحلیل و بررسی قرار میدهیم. مدارک مورد احتیاج جهت تحصیل دکترا در استرالیا چیست؟ دوره ی دکترا در این کشور چند سال به طول می انجامد؟ و … از جمله سوالاتی است که در ادامه به پاسخ آنها میپردازیم. کشور استرالیا دارای نظام آموزشی بسیار پیشرفته و فوق العاده ای است و به علت رشد علمی و اقتصادی که این کشور در این سال های اخیر داشته است، بسیاری از متقاضیان تحصیل در مقطع دکترا این کشور را برای گذراندن مقطع دکترا و انجام پروژه های تحقیقاتی خود انتخاب میکنند. از دیگر حسن های تحصیل دکترا در استرالیا این است که واحد های درسی به زبان انگلیسی ارائه میشود و لازم نیست دانشجویان علاوه بر انگلیسی به زبان دیگری نیز مسلط شوند.  جهت کسب آگاهی بیشتر در خصوص شرایط تحصیل دکترا در استرالیا میتوانید با کارشناسان موسسه ی حقوقی ملکپور، همکار موسسه MIE اتریش تماس بگیرید و از مشاوره ی تلفتی رایگان این مشاوران استفاده نمایید.

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با تحصیل در استرالیا
فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با مهاجرت به استرالیا

شرایط عمومی تحصیل دکترا در استرالیا

برای تحصیل دکترا در استرالیا افراد متقاضی باید واجد شرایطی باشند که در ادامه به آنها اشاره میکنیم. کشور استرالیا یک کشور مهاجر پذیر است و بسیاری از افراد برای ادامه ی تحصیل در مقاطع مختلف دانشگاهی این کشور را انتخاب می کنند. در سال 2017 تعداد دانشجویان بین المللی این کشور را 583.2243  نفر اعلام شد که طبق آمار افزایش 25 درصدی در سال 2019 داشته است. این آمار و رشد تعداد دانشجویان نشان دهنده ی این است که نظام آموزشی این کشور عملکرد بسیار خوبی داشته است. طول دوره های تحصیل دکترا در استرالیا بستگی به رشته ی انتخابی حدود 3 تا 4 سال به طول می انجامد و افراد بعد از فارغ التحصیل شدن در مقطع کارشناسی ارشد میتوانند برای پذیرش دکترا درخواست بدهند. منظور از رزومه ی علمی قوی داشتن مدارکی مانند نمره ی آیلتس بالا ، مقالات ISI و … می باشد.

استرالیا
اطلاعات عمومی استرالیا

تحصیل دکترا در استرالیا PHD با فاند (بورس کامل) چیست؟

بسیاری از افرادی که قصد تحصیل دکترا در استرالیا را دارند به دنبال آن هستند که بتوانند از بورس های تحصیلی استفاده کنند. بورس های این کشور بسیار متنوع است که برخی از آنها توسط خود دولت اعطا میشود و برخی توسط دانشگاه ها و مراکز آموزشی این کشور؛ که در ادامه با آنها بیشتر آشنا میشویم:

 • بورسیه های دولتی

  دولت استرالیا چندین بورس برای افرادی که قصد ادامه ی تحصیل در این کشور را دارند ولی از نظر مالی نیاز به حمایت و ساپورت دارند در نظر گرفته است. این بورس مخصوص دانشجویان بین المللی می باشد که قصد دارند در دانشگاه های ملی این کشور مشغول به تحصیل و انجام پروژه های تحقیقاتی باشند. در این بورس بودجه ای در اختیار استاد قرار میگیرد که با آن بتواند، از دانشجویان مستعد دعوت به همکاری کنند و یک پروژه ی تحقیقاتی را با همکاری با هم پیش ببرند. برخی از این بورس ها عبارتند از:

بورسیه های دولتی استرالیا
 • بورس های دانشگاه ها و مراکز علمی

  هرساله برخی از دانشگاه های استرالیا طبق برنامه ی آموزشی خود، تعدادی از دانشجویان نخبه و خارجی را بورس میکنند. باید توجه داشت که این بورس ها به صورت بورسیه کامل یا فول فاند نیست که تمام هزینه های تحصیل شما را در بر بگیرد. همچنین گرفتن این بورس ها اصلا کار راحت و ساده ای نیست و شما باید خود را یک نخبه ی علمی معرفی کنید و طرح و تز پایان نامه شما مورد تایید استاد راهنماهای این کشور قرار بگیرد.

دانشگاه های برتر استرالیا

کشور استرالیا دارای دانشگاه های برتری در سطح بین المللی می باشد. در ادامه با برخی از این دانشگاه ها آشنا میشویم:

 • گروه دانشگاه های هشت

  این گروه آموزشی از 8 دانشگاه تشکیل شده که با یکدیگر همکاری و تبادل دانشجو دارند.

 • دانشگاه UTS

  این دانشگاه یکی از جوان ترین دانشگاه های استرالیا به حساب می آید که رشته ها مختلفی را در زمینه های مهندسی و تکنولوژی ارائه میدهد. این دانشگاه ها به پروژهای تحقیقاتی که ارائه میدهد معروف است و بسیاری افراد برای مقطع دکتری و انجام پروژه های تحقیقاتی این دانشگاه را انتخاب میکنند. این دانشگاه در رتبه ی 196 برترین دانشگاه های جهان است.

 • دانشگاه ATN

  شبکه ی فناوری استرالیا شامل گروهی از چهار دانشگاه ابتکار و کار آفرین استرالیا است. ATN از 4 دانشگاه ابتکاری و سرمایه گذاری در استرالیا تشکیل شده است که شامل دانشگاه فناوری ATN، دانشگاه استرالیای جنوبی، دانشگاه کرتین و دانشگاه RMIT سیدنی می باشد. تمرکز این مراکز بر تکنولوژی های صنعتی می باشد. رتبه ی این دانشگاه بر اساس اعلام منبع معتبر QS ، 140 می باشد.

تحصیل در استرالیا
تحصیل پزشکی در استرالیا
تحصیل مهندسی در استرالیا
دانشگاههای استرالیا

مدارک لازم برای تحصیل دکترا در استرالیا

برای اقدام و تحصیل دکترا در استرالیا شما باید مدارکی را تهیه بفرمایید. این مدارک شامل یکسری مدارک تحصیلی و رزومه ی تحصیل شما در مقطع لیسانس و فوق لیسانس می باشد و همچنین یکسری مدارک هویتی برای گرفتن ویزا می باشد. برخی از مهمترین مدارک شامل موارد زیر می باشد:

 • مدرک لیسانس و ریز نمرات

  این گروه آموزشی از 8 دانشگاه تشکیل شده که با یکدیگر همکاری و تبادل دانشجو دارند.

 • مدرک فوق لیسانس و ریز نمرات

  این گروه آموزشی از 8 دانشگاه تشکیل شده که با یکدیگر همکاری و تبادل دانشجو دارند.

 • انگیزه نامه و پرپوزال پایان نامه

  این گروه آموزشی از 8 دانشگاه تشکیل شده که با یکدیگر همکاری و تبادل دانشجو دارند.

 • مقالات ISI

  این گروه آموزشی از 8 دانشگاه تشکیل شده که با یکدیگر همکاری و تبادل دانشجو دارند.

 • مدرک زبان آیلتس آکادمیک بالای 7

  این گروه آموزشی از 8 دانشگاه تشکیل شده که با یکدیگر همکاری و تبادل دانشجو دارند.

 • نامه ی تایید سوپروایزر در دانشگاه مقصد

  این گروه آموزشی از 8 دانشگاه تشکیل شده که با یکدیگر همکاری و تبادل دانشجو دارند.

پیدا کردن سوپروایزر ( استاد راهنما برای PHD ) برای تحصیل دکترا در استرالیا

پیدا کردن سوپروایزر و استاد راهنما یکی از اصلی ترین و مهمترین مدارک مورد نیاز برای گرفتن پذیرش دانشگاه ها برای مقطع دکترا می باشد. برای پیدا کردن استاد راهنما ابتدا افراد باید دانشگاهی را پیدا کنند که در رشته ی تحصیلی آنها پروژه های تحقیقاتی انجام میدهند. سپس از طریق ایمیل هایی که دانشگاه در اختیار متقاضی قرار میدهد با استاد ارتباط بگیرند. در این ارتباط متقاضی باید رزومه ی خود را به استاد ارائه بدهد و عنوان تز و پایان نامه و پروژه ی تحقیقاتی خود را با استاد مطرح نماید. در صورتی که این موارد مورد تایید استاد قرار بگیرد میتوانید پذیرش را دریافت نمایید.

تحصیل دکترا در استرالیا

مدت زمان تحصیل دکترا در استرالیا

طول دوره های دکترا در کشور استرالیا کاملا بستگی به رشته انتخابی و پروژه ی تحقیقاتی متقاضی دارد. به طور متوسط میتوان طول این دوره را بین 3 تا 4 سال در نظر گرفت. اما برخی از رشته ها که شامل پروژه های تحقیقاتی میشوند ممکن است بیشتر هم به طول بیانجامد. متقاضی باید در طول تحصیل خود موضوع پایان نامه ی خود را مشخص نماید و بعد از گذراندن واحدهای درسی باید تحقیقات لازم در مورد پروژه های تحقیقاتی را انجام دهند تا بتوانند در آخر دوره از پروژه های خود در مقابل داوران دفاع نمایند و در مقطع دکترا فارغ التحصیل شوند. این نوشتار علمی توسط کارشناسان و مشاورین مجرب موسسه حقوقی ملکپور، همکار موسسه ی MIE اتریش تهیه شده است و این موسسه هیچگونه رضایتی نسبت به کپی از آن ندارد و این کار پیگرد قانونی دارد.

وضعیت ویزای همراه برای تحصیل دکترا در استرالیا

تحصیل دکترا در استرالیا

افراد متاهل که قصد اقدام برای تحصیل دکترا در استرالیا را دارند باید به موضوع وضعیت همراه خود توجه کنند. برخی از کشورها که در مقطع دکترا به متقاضیان پذیرش دکترا این امکان را میدهند که خانواده را به عنوان همراه در کنار خود داشته باشند. در کشور استرالیا افرادی که پذیرش دکترا دریافت میکنند بعد از حضور در این کشور و دریافت اقامت خود میتوانند درخواست الحاق خانواده بدهند و همسر و فرزند خود را به عنوان همراه کنار خود داشته باشند. افرادی که ویزای همراه دریافت میکنند حق کار و تحصیل نیز در این کشور را دارند و نکته ی جالب در خصوص کشور استرالیا این است که تحت شرایطی فردی که پذیرش دکترا را دریافت کرده است، پدر و یا مادر خود را نیز میتواند به عنوان همراه معرفی کند و در صورت پذیرش اداره ی مهاجرت این کشور، پدر و مادر فرد متقاضی نیز ویزای همراه دریافت نمایند.

نکات مهم در اخذ پذیرش دکترا در استرالیا

از جمله نکاتی مهمی که در خصوص اخذ پذیرش دکترا در کشور استرالیا میتوان گفت این است که گرفتن این پذیرش تحصیلی کار آسانی نیست و تنها این امکان برای افرادی موجود است که رزومه ی قوی داشته باشند و به دنبال یک موقعیت مناسب برای انجام پروژه های تحقیقاتی خود هستند. نکته ی دیگر این است که فرد متقاضی باید در انتخاب سوپروایزر یا استاد راهنمای خود دقت نماید و با علم آگهی درخواست بدهد؛ زیرا در ادامه ی اتجام کار تحقیقاتی و در مرحله تحقیق و پژوهش برای تز دفاع، راهنمایی های این استاد بسیار با اهمیت می باشد و هر چه استاد راهنمای فرد متقاضی در خصوص تز پایان نامه ی فرد متقاضی آگاهی بیشتری داشته باشد، روند آماده سازی پروژه و دفاع از پروژه در مقابل داوران راحت تر خواهد بود.

کار بعد از تحصیل دکترا در استرالیا

یکی از مهمترین دغدغه های افرادی که از طریق تحصیل به کشور استرالیا مهاجرت میکنند، بحث امکان کاریابی بعد از تحصیل می باشد. افرادی که در مقطع دکترا از این کشور فارغ التحصیل میشوند به سبب مدرکی که دریافت میکنند پس از فارغ التحصیل شدن در رتبه های بالای شغلی قرار میگیرند و میتوانند درآمد خوبی کسب کنند. هر چند که شاید بحث کاریابی در رتبه های بالای شغلی کمی سخت به نظر برسد اما به سبب انجام پروژه های تحقیقاتی در این کشور و همکاری با اساتید دانشگاه ها، افراد یک رزومه ی قوی برای خود می سازنند که این موضوع می تواند بسیار تاثیرگذار باشد در روند کاریابی این افراد و چه بسا با ارائه ی نتایج تحقیقاتی خود در موضوع پایان نامه ی دکتری خود بتوانند یک اسپانسر و یا کارآفرین پیدا کنند و طرح خود را به مرحله ی تجاری برسانند. در ادامه میتوانید نرخ بیکاری این کشور را مشاهده بفرمایید:

نمودار نرخ بیکاری در استرالیا

اخذ پذیرش و خدمات مؤسسه ملکپور برای تحصیل دکترا در استرالیا

بسیاری از افرادی که قصد گرفتن پذیرش و تحصیل دکترا در استرالیا را دارند نیاز به یک مشاوره ی تخصصی دارند که نسبت به موضوعات مختلفی که راه گرفتن پذیرش و دریافت ویزای تحصیلی باید طی بنمایند آگاه شود. موضوع مهاجرت یک بحث حقوق بین الملل است و افرادی میتوانند نسبت به روند گرفتن ویزاهای تحصیلی شما را راهنمایی کنند که تجربه و علم این موضوع را داشته باشند. موسسه ی حقوقی ملکپور، همکار موسسه ی حقوق بین الملل MIE اتریش با تجربه ی 15 ساله افتخار دارد که متقاضیان این امر را راهنمایی نماید و به عنوان یک مشاور حقوقی در تمامی مراحل کنار متقاضیان باشد. موسسه ی حقوقی ملکپور تمامی خدمات لازم برای تحصیل دکترا در این کشور از جمله گرفتن پذیرش دانشگاهی و دریافت ویزا را انجام میدهد و همچنین افرادی که قصد استفاده از بورس های تحصیلی و یا فاتد را دارند میتوانند در قسمت مشخص شده در سایت ثبت نام نمایند تا رزومه ی ارسالی متقاضیان توسط وکیل مهاجرت بررسی شود و در صورت امکان برای گرفتن فاند نیز اقدام شود.

بورسیه تحصیلی استرالیا
زندگی در استرالیا
سخن پایانی

تحصیل دکترا در استرالیا و شرایط اخذ ویزای تحصیلی استرالیا در این مقاله ی علمی مورد بررسی قرار گرفت. متوجه شدیم که این کشور موقعیتی، برای افراد متقاضی تحصیل دکترا در استرالیا فراهم آورده تا با داشتن شرایط لازم بتوانند به تحصیل بپردازند. داشتن رزومه ی قوی که شامل مدرک زبان آیلتس آکادمیک با نمره ی 7.5 به بالا، مقالات ISI ثبت شده در ژورنال های بین المللی و داشتن یک استاد راهنما میشود از ملزومات گرفتن پذیرش تحصیلی در این مقطع می باشد. همچنین متوجه شدیم که امکان گرفتن فاند در این کشور نیز وجود دارد و متقاضی میتواند بر اساس شرایط خود درخواست استفاده و تحصیل دکترا در استرالیا را بنماید. شما متقاضیان محترم میتوانید سوالات و نظرات خود را در انتهای همین مقاله مطرح بفرمایید و همچنین برای برخورداری از مشاوره ی تلفنی رایگان کارشناسان موسسه ی حقوقی ملکپور، همکار موسسه ی MIE اتریش تماس بگیرید تا شرایط مهاجرتی شما به صورت تخصص بررسی شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *