تحصیل دکتری مجارستان

 • تحصیل دکتری مجارستان و مقدمه ای بر آن
 • تحصیل دکتری مجارستان و شرایط عمومی
 • تحصیل دکتری مجارستان PHD با فاند (بورس کامل) چیست؟
 • تحصیل دکتری مجارستان و دانشگاه های برتر این کشور
 • تحصیل دکتری مجارستان و مدارک لازم
 • تحصیل دکتری مجارستان و پیدا کردن سوپروایزر ( استاد راهنما برای PHD )
 • تحصیل دکتری مجارستان و مدت زمان تحصیل
 • تحصیل دکتری مجارستان و وضعیت ویزای همراه
 • تحصیل دکتری مجارستان و نکات مهم در اخذ پذیرش
 • تحصیل دکتری مجارستان و کار بعد از تحصیل
 • تحصیل دکتری مجارستان و اخذ پذیرش و خدمات مؤسسه ملکپور
 • تحصیل دکتری مجارستان و سخن پایانی
تحصیل دکتری مجارستان

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

تحصیل دکتری مجارستان و مقدمه ای بر آن

تحصیل دکتری مجارستان ، مدارک مورد نیاز آن و شرایط و مراحل اخذ پذیرش دانشگاه های آن و همچنین دانشگاه های برتر آن، در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. مراحل اخذ پذیرش دکتری مجارستان چیست؟ آیا با تحصیل دکتری در مجارستان می توان اقامت گرفت؟ شرایط کار پس از تحصیل در مجارستان چگونه است؟ ما در این مقاله سعی بر این داریم که به صورت خلاصه وار، ساده و اجمالی، نکات اهم و اصلی در زمینه تحصیل دکتری مجارستان و اصول آن را را توضیح دهیم. برای شما متقاضیان تحصیل در این مقطع و همچنین اخذ اقامت مجارستان مقالات و ویدیو هایی در وب سایت های ما وجود دارد که می توانید با مطالعه آنها اطلاعات بسیار زیادی کسب نمایید هم چنین میتوانید با مشاورین ما در موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش تماس حاصل نمایید و از راهنمایی و مشاوره تخصصی رایگان ما بهره مند شوید. برای کسانی که قصد اخذ مهاجرت دارند و می خواهند تمامی راه های مهاجرتی را آموزش ببینند پیشنهاد ویژه ای داریم، شما می توانید با تهیه ویدیو آموزشی راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت،  تمامی راه های مهاجرتی به صورت کامل و جامع آموزش ببینید و بعد از مشاهده آن قادر خواهید بود خود بدون نیاز به وکیل مهاجرت بهترین تصمیم موجود را اتخاذ نمایید.

فایل تصویری موسسه ملک پور دررابطه با تحصیل در مجارستان

تحصیل دکتری مجارستان و شرایط عمومی

تحصیل دکتری مجارستان  به زبان انگلیسی می باشد، حداقل باید آیلتس ۷ داشته باشند و  به طور کلی دو حالت دارد :

 • یا به صورت کورس یا دوره می باشد که در این حالت نیازی به سوپروایزر ( superviser ) یا استاد راهنما نیست و هزینه و شهریه دارد و معمولا هزینه های بالایی هم دارد.
 • یا به صورت reasearch است و باید استاد راهنما یا سوپروایزر داشته باشید و کسانی که به صورت research تحصیل می کنند می توانند حقوق نیز بگیرند.

مجارستان عضو حوزه شنگن است و تنها کشور عضو شنگن است که کمپ دانشجو ندارد و کشوری است که تازه از رکود ورشکستگی بیرون آمده است و این کار را بیشتر از طریق دانشجوهای بین المللی انجام داده است. در حال حاضر ویزای تحصیلی مجارستان یک ساله است یعنی شما تا یک سال ویزا دارید و معمولا پس از ورود درخواست اقامت بلند مدت را می دهید و بعد از این که وارد خاک این کشور شدید فورا باد درخواست اقامت خود را بدهید. کالج ها و دانشگاه هایی که ما در کشور مجارستان داریم عموما کمپس یا شعبه دوم آنها در کشور وین و شهر اتریش قرار دارد و به راحتی می توانند ترنسفر ( transfer ) کنند. دانشگاه های مجارستان عموما می خواهند شبیه نظام تحصیلی بریتانیایی انگلیس باشند و معمولا دانشگاه های خصوصیشان دابل دگری ( dubble degree ) هستند به این معنی که با تحصیل در این دانشگاه ها دو مدرک تحصیلی به آنها اعطا می شود که مدرک دوم اکثرا برای دانشگاه واتیکان لندن می باشد. کسانی که یک سال در مجارستان تحصیل کرده اند و در حوزه شنگن هستند می توانند بدون ویزا به ۲۷ کشور عضو شنگن سفر کنند ولی برای تحصیل در این کشورها نیاز به اجازه اقامت تحصیلی ( study permt  )  دارند. خوشبختانه ما در این کشور محدودیت سنی نداریم و تا ۴۰ سال نیز می توانیم اقدام کنیم اما بهتر است که تا ۳۰ سال را اقدام نماییم.

تحصیل دکتری مجارستان PHD با فاند (بورس کامل) چیست؟

تحصیل دکتری مجارستان  مستلزم هزینه هایی می باشد که البته بسته به نوع دانشگاه نیز دارد( دانشگاه های دولتی شهریه دریافت نمی کنند)، بعضی از دانشگاه ها بورسیه تحصیلی یا فول فاند به بعضی دانشجویانی که رزومه قوی از خود نشان می دهند اعطا می کنند و بدین وسیله وقتی دانشجو برای فول فاند به صورت آنلاین از دانشگاه مورد نظر خود،اقدام می کند و آن را دریافت می نماید علاوه بر اینکه هیچ هزینه ای از بابت شهریه در مقطع دکتری دریافت نمی کند مبلغی نیز به عنوان حقوق دریافت می نمایند.

مواردی که باعث اعطای بورسیه تحصیلی مجارستان به دانشجویان در مقطع دکترا می شود:

 • نشان دادن رزومه بسیار قوی از خود
 • معدل بالای مدرک کارشناسی ارشد خود
 • مدرک کارشناسی ارشد خود را از دانشگاهی بسیار معتبر دریافت کرده باشد
 • ارائه مقالات و تحقیقات و پژوهش های قوی
 • اختراعات و نوآوری هایی در زمینه رشته تحصیلی خود
 • آیلتس با نمره حداقل ۷
 • تافل با نمره ۱۰۰

بورسیه تحصیلی هزینه های تحصیل آنها را پوشش می دهد و همچنین بیمه درمانی، برخی از هزینه های زندگی و accomadation یا جای اسکان و اقامتی آنها را تامین می نماید.

به طور کلی هزینه تحصیل در دانشگاه های مختلف ۳ حالت دارد:

 1. برای شهروندان خودشان ۲۰۰، ۳۰۰ یورو هزینه دارد. ( خیلی کم و جزیی می باشد)
 2. برای شهروندان بین‌المللی بالاترین هزینه ها را در نظر میگیرند. ( بسیار بالا می باشد)
 3. برای شهروندان عضو اتحادیه شنگن که در واقع به طور میانگین بین مورد ۱ و ۲ می باشد هزینه های آنها نسبت به شهروندان خودشان بیشتر و نسبت به بقیه دانشجویان بین المللی کمتر می باشد که چیزی حدود ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ تا متغیر می باشد. ( متوسط می باشد)

در مجارستان قانون و عدد ثابتی برای شهریه وجود ندارد و هر دانشگاه می تواند آزادانه شهریه خود را تعیین نماید. دانشجویانی که از سمت دولت حمایت می‌شوند دولت هزینه‌های تحصیل آنها را پرداخت می نماید. ( برای دانشجویان عضو اتحادیه شنگن و سوئیس می باشد)

پزشکی و دندان پزشکی در مجارستان
ویزای تحصیلی مجارستان
بورسیه تحصیلی مجارستان

تحصیل دکتری مجارستان و دانشگاه های برتر این کشور

تحصیل دکتری مجارستان  باید حتما در دانشگاه هایی انجام گیرد که مدرک آنها مورد تایید کل دنیا باشد و رنک و رتبه بالایی نیز داشته باشد زیرا باید توجه داشت که در مجارستان دو نوع مدرک تحصیلی اعطا می شود که فقط یکی از آنها مورد تایید کل دنیاست و مدرک دیگر فقط مورد تایید دولت مجارستان است و دانشجویانی که بدون تحقیق و آگاهی اقدام به تحصیل می نمایند، بعد از اتمام تحصیل برای کاریابی در کشورهای دیگر به مشکل برمی خورند و منجر به پشیمانی و ضررهای غیر قابل جبرانی برای آنها می شود زیرا ندانسته دچار این اشتباه شده و سال ها زمان، انرژی و هزینه خود را از دست داده و قادر نیستند در کشور خود یا دیگر کشورها از مدرک تحصیلی خود استفاده نمایند. به منظور پیشگیری از این اتفاقات حتما آگاهانه اقدام به اخذ پذیرش تحصیلی نمایید، موسسه حقوقی ملک پور می تواند شما را در این زمینه راهنمایی نماید.

اسم دانشگاه رنک و رتبه جهانی
Semmelweis University 663
Eötvös Loránd University 489
University of Pécs 995
University of Szeged 729

تحصیل دکتری مجارستان و مدارک لازم

تحصیل دکتری مجارستان  و مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش در این مقطع در ذیل این عنوان آمده است:

 • Sop یا انگیزه نامه
 • مدرک کارشناسی ارشد ( باید در دفتر اسناد رسمی توسط مترجم اسناد رسمی ترجمه گردد.)
 • مدارک هویتی ( پاسپورت که حداقل باید ۶ ماه اعتبار داشته باشد و ۳ صفحه خالی نیز داشته باشد.)
 • آیلتس با نمره ۷ یا تافل با نمره ۱۰۰
 • Study plan یا برنامه مطالعاتی
 • قبولی در آزمون های ورودی که بعضی از دانشگاه ها دارند
 • سوپر وایزر یا استاد راهنما
 • قبولی در مصاحیه ( بعضی از دانشگاه ها مصاحبه نیز دارند.)

تحصیل دکتری مجارستان و پیدا کردن سوپروایزر ( استاد راهنما برای PHD )

تحصیل دکتری مجارستان  نیاز به سوپروایزر یا استاد راهنما دارد، البته بیشتر کشورهای اروپایی و کلاً تمام کشورها در سطح دنیا برای تحصیل در این مقطع نیاز به داشتن سوپروایزر و استاد راهنما دارند. به این معنی می باشد که شخصی که متقاضی تحصیل در مقطع دکترا  نامه و طرح مطالعاتی خود و در برخی مواقع که نیاز به مصاحبه می باشد به صورت آنلاین از طریق اسکایپ با او مصاحبه نماید. در برخی موارد می‌توان از طریق استادی که در ایران وجود دارد برای این کار اقدام نمود روال کار بدین صورت است که در ابتدا برای به دست آوردن ایمیل استادی که در ایران وجود دارد از طریق سایت دانشگاه اقدام نموده و رزومه و درخواست خود را برای استاد فرستاده و از او درخواست نمایید که شما را با استاد کشور مقصد لینک نمایند، در صورتی که بتوانند استادی را که در کشور مقصد وجود دارد را متقاعد نمایند که در بعضی مواقع نیاز به استادی پلن و انگیزه نامه قوی دارد، می‌توان برای پذیرش در این مقطع اقدام نمود. رکن اساسی برای اخذ پذیرش در دانشگاه های مجارستان که استاد محور هستند داشتن سوپروایزر و یا استاد راهنما می باشد.

تحصیل دکتری مجارستان و مدت زمان تحصیل

تحصیل دکتری مجارستان  سیستمی متفاوت با دیگر کشورها دارد و دارای فرآیندی است که در ذیل عنوان زیر به ترتیب مورد بررسی قرار خواهد گرفت. برخلاف بعضی از سیستم هایی که در کشورهای دیگر برای مقطع دکترا وجود دارد که فقط بر روی تحقیقات تمرکز می کنند دکترا در مجارستان که سیستمی متفاوت با دیگر کشورها دارد. در دیگر کشورها مقطع دکترا صرفاً بر روی تحقیقات تمرکز نموده و برنامه آنها بیشتر تحقیقاتی می‌باشد اما برنامه هایی که برای کشور مجارستان در این مقطع وجود دارد شامل دو مرحله می باشد:

مرحله ی اول که طول و زمان تحصیل آن بین ۱ تا ۲ سال متغیر می باشد و به صورت اختصاصی برای این طراحی شده است تا به عنوان پایه ای برای تحقیقات شما، دانش مفصل آکادمیک را ارائه دهد و شامل برنامه درسی واحد ، جلسات آزمایشگاهی، سمینارها و سایر آموزش هایی با ارزش 120 اعتبار ECTS می باشد. در اینجا متذکر می شویم که هر گونه کپی برداری از این مقاله بدون ذکر منبع شرعا حرام است و منع قانونی دارد.

و مرحله دوم آن نیز که در بازه زمانی به طور متوسط بین ۲ تا ۳ سال به طول می انجامد ک طوری طراحی شده است که طی این برنامه آموزشی به عنوان دانشجویی که نامزد کامل دکترا می‌باشد شناخته می‌شوید و وظیفه اصلی آنها تحقیق درباره پروژه اصلی می باشد. و به منظور در اختیار گذاشتن فرصتی بیشتر، یک ساله اختیاری برای نوشتن پایان نامه به آنها فرصت داده می شود.

در مجموع، این دو بخش به این معنی است که طول دوره دکتری در مجارستان تمام وقت و معمولا 3-6 سال است. این طولانی تر از برنامه ی دکتری استاندارد است که در برخی از کشورهای دیگر اعطا می شود.

تحصیل دکتری مجارستان و وضعیت ویزای همراه

تحصیل دکتری مجارستان  را بیشتر به افراد مجرد توصیه می نماییم، زیرا ویزای همراه در مجارستان صادر نمی شود. اما کسانی که می خواهند به وسیله ویزای همراه به این کشور بروند،  بایستی از طریق ویزیتور ویزا یا ویزای توریستی شنگن وارد این کشور شوند و شش ماه در سال را اجازه ماندن در این کشور را دارند. در حال حاضر با توجه به اینکه برای کسانی که فرزند یا همسر خود را می‌خواهند به این کشور ببرند و برای ادامه تحصیل در این مقطع اقدام نمایند ما گزینه های بهتری را برای آنها در نظر داریم و این کشور را به آنها توصیه نمی‌کنیم  زیرا با ویزای توریستی همراه اجازه کار و تحصیل ندارد.

تحصیل دکتری مجارستان و نکات مهم در اخذ پذیرش

تحصیل دکتری مجارستان  بعد از پذیرش نهایی امکان پذیر می باشد که نکات مهم آن و مراحل آن به ترتیب مورد بررسی قرار می گیرد.

تقویم تحصیلی کشور مجارستان و شروع ترم آنها در ماه های سپتامبر و ژانویه می باشد که ترم پاییزه آن در سپتامبر یعنی مهرماه شروع شده و ترم بهاره آن در ژانویه یعنی اردیبهشت ماه شروع می‌شود و معمولاً دوره‌هایی که برای تحصیل در مقطع دکترا وجود دارد به صورت دو ترم چهار ماهه میباشد و چهار ماه نیز به عنوان تعطیلات تابستانی برای آنها در نظر گرفته شده است.

روال پذیرش دانشگاه های مجارستان بدین صورت می باشد که بعد از اینکه متقاضی تحصیل دکتری در مجارستان استاد راهنما یا سوپروایزر خود را پیدا کرد و با آن مکاتبه نمود و تایید استاد راهنما را گرفت، می تواند برای پذیرش اقدام نماید و مدارک لازم را که در این مقاله به ترتیب گفته شد برای این دانشگاه مورد نظر به صورت اینترنتی ارسال نماید البته بعضی از دانشگاه‌ها هستند که دارای آزمون ورودی و یا مصاحبه می باشند در صورتی که دانشگاه مورد نظر آزمون ورودی یا مصاحبه داشت دانشجو می بایست در وقت تعیین شده توسط دانشگاه در این کشور حضور به عمل آورد و در آزمون های ورودی شرکت نمایند. بعد از اینکه مدارک به دست دانشگاه رسید دانشگاه پذیرش اولیه را صادر می نماید و در این مرحله شما می بایست شهریه دانشگاه را پرداخت نمایید و رسیدی که از طرف دانشگاه به دست شما رسیده است را امضا نمایید بعد از پرداخت شهریه دانشگاه اقدام به ارسال پذیرش نهایی می نماید. بعد از اینکه پذیرش خود را به دست آوردید می توانید برای کارهای ویزای خود اقدام نمایید و مدارک لازم را به سفارت مجارستان در ایران ارسال نموده و وقت سفارت خود را تعیین نمایید معمولا وقت سفارت کشور مجارستان بسیار کوتاه می باشد و در خوشبینانه ترین حالت ممکن بعد از یک یا دو ماه ویزای شما صادر می شود.

تحصیل دکتری مجارستان و کار بعد از تحصیل

تحصیل دکتری مجارستان  و امکان کار بعد از آن برای دانشجویان میسر می باشد. به طور کلی امکان کار بعد از اتمام تحصیل در مجارستان به همان دلایلی که گفته شد امکان پذیر می باشد زیرا برخی از دانشگاه های مجارستان که رنگ بسیار بالایی دارند و در کشور اتریش و شهر وین دارای کمپس یا شعبه می باشند کار را برای دانشجویان راحت کرده است و به راحتی می‌توانند به این دانشگاه ها ترنسفر ( transfer ) نمایند همچنین با توجه به اینکه بیشتر دانشگاه‌ها و کالج‌های مجارستان دابل دیگری می باشند و مدرک دومشان را عموماً از دانشگاه واتیکان لندن می دهند مدارک بسیار معتبری است و امکان کار بعد از تحصیل در همه کشورهای دنیا را دارند. نظام تحصیلی مجارستان شبیه به نظام تحصیلی بریتانیایی انگلیس می باشد پس از این نظر هیچ مشکلی وجود ندارد و امکان کار بعد از تحصیل برای دانشجویان با شرایطی عالی وجود دارد. فقط باید دقت نمود که مدارکی که از دانشگاه‌ها دریافت می کنید مورد تایید کل دنیا باشد.

هزینه زندگی و تحصیل در مجارستان
اقامت بعد از تحصیل در مجارستان

تحصیل دکتری مجارستان و اخذ پذیرش و خدمات مؤسسه ملکپور

تحصیل دکتری مجارستان  و اخذ پذیرش از دانشگاه های آن به جهت مسائلی که در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت حتما نیازمند این است که از کمک و راهنمایی یک مشاوره که در زمینه پذیرش تحصیلی دکترا در مجارستان تخصص دارد و به قوانین این کشور اشراف دارد استفاده گردد. موسسه حقوقی ملکپور با بیش از 15 سال سابقه درخشان در امر مهاجرت و بهره گیری از وکلای مجرب در این زمینه آماده ارائه مشاوره تخصصی به متقاضیان تحصیل در مجارستان است. بهتر است قبل از هرگونه اقدامی با مشاورین ما در موسسه معتبر اعزام MIE  اتریش ( ملک پور‌ ) تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان ما بهره مند شوید و همچنین با وکیل مهاجرت تحصیلی مجارستان مشورت نمایید.

تحصیل دکتری مجارستان و سخن پایانی

تحصیل دکتری مجارستان در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار گرفت. از آنجا که تحصیل دکتری در مجارستان به دلیل نداشتن محدودیت سنی در این کشور و همچنین انگلیسی زبان بودن این کشور مورد توجه افراد بسیار زیادی می باشد، ما در این مقاله سعی بر آن داشتیم که برای شما متقاضیان همیشگی مان نکات مهم و اصلی تحصیل دکتری مجارستان را بیان نموده و مورد تحلیل قرار دهیم. دانشگاه های برتر مجارستان و هزینه های تحصیل در مقطع دکتری و شرایط پذیرش و کار پس از اتمام تحصیل و همچنین وضعیت همراه در این کشور، به صورت ساده و خلاصه وار بیان گردید. امید داریم که با این مقاله توانسته باشیم ابهامات و سوالهای ذهنی شما عزیزان را برطرف نموده باشیم و اطلاعات مفیدی را در زمینه تحصیل دکتری در مجارستان در اختیار شما دوستان و همراهان قرار داده باشیم. در صورتی که مایل بودید اطلاعات بیشتری کسب نمایید می توانید از مشاوره تخصصی ما در موسسه حقوقی ملک پور که توسط مشاوران حقوقی ما در امور بین المللی ارایه می شود بهره مند گردید، در زیر این مقاله نیز می توانید سوالات خود را طرح نمایید و پاسخ سوالات خود را در کوتاه ترین زمان ممکن دریافت نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *