تحصیل رایگان در آلمان و اتریش

بررسی شرایط تحصیل رایگان در این کشورها

 • تحصیل رایگان در آلمان و اتریش و مقدمه ای بر آن
 • تحصیل رایگان در آلمان و اتریش و شرایط عمومی
 • تحصیل رایگان در آلمان و اتریش در مدارس
 • تحصیل رایگان در آلمان و اتریش در مقطع کارشناسی
 • تحصیل رایگان در آلمان و اتریش در مقطع کارشناسی ارشد
 • تحصیل رایگان در آلمان و اتریش در مقطع دکتری
 • تحصیل رایگان در آلمان و اتریش به همراه بورسیه تحصیلی
 • تحصیل رایگان در آلمان و اتریش و هزینه های تحصیل و زندگی در آلمان و اتریش
 • تحصیل رایگان در آلمان و اتریش و کار دانشجویی
 • تحصیل رایگان در آلمان و اتریش و بررسی ویزای همراه
 • تحصیل رایگان در آلمان و اتریش و معرفی دانشگاه های برتر آلمان و اتریش
 • تحصیل رایگان در آلمان و اتریش و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی آلمان و اتریش
 • تحصیل رایگان در آلمان و اتریش و موقعیت کار پس از تحصیل
تحصیل رایگان در آلمان و اتریش

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

تحصیل رایگان در آلمان و اتریش و مقدمه ای بر آن

تحصیل رایگان در آلمان و اتریش و مدارک مورد نیاز جهت اقدام از این روش را در این مقاله ی علمی مورد بررسی و تحلیل قرار میدهیم. مدارک مورد نیاز برای تحصیل رایگان در آلمان و اتریش چیست؟ چگونه باید برا گرفتن پذیرش دانشگاه های این دو کشور اقدام کرد؟ و … از جمله سوالاتی است که به آنها پاسخ خواهیم داد. تحصیل رایگان در آلمان و اتریش، از جمله روش مهاجرتی است که بسیاری از ایرانی ها نسبت به آن علاقه مند هستند و متقاضی استفاده از شرایط بسیار خوب کشور آلمان و اتریش هستند. نظام آموزشی این دو کشور بسیار بهم نزدیک هستند و به همین همین دلیل، شرایط تحصیل رایگان در این کشورها را در یک مقاله و در کنار هم بررسی میکنیم. همچنین شما عزیزان میتوانید برای دریافت مشاوره رایگان و تلفنی موسسه ی حقوقی ملکپور ( MIE اتریش ) ، در زمینه ی تحصیل در آلمان و اعزام دانشجو به آلمان و مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل به صورت رایگان با کارشناسان و مشاورین خبره موسسه تماس بفرمایید تا شرایط تحصیل رایگان در آلمان و اتریش به طور کامل برای شما تشریح شود.

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه اپلای و ویزای اتریش
فایل تصویری موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با اپلای و ویزای اتریش

تحصیل رایگان در آلمان و اتریش و شرایط عمومی

ویزای تحصیلی آلمان بدون مدرک زبان

کشور آلمان و اتریش از جمله کشورهای خوب اروپایی هستند که پرچمدار نظام آموزشی در قاره اروپا می باشند. کشورهای آلمان، اتریش و  بلژیک از جمله کشورهایی هستند که امکان تحصیل کم هزینه را برای متقاضیان بین المللی به وجود آورده است. نکته ی بسیار مهم در خصوص تحصیل رایگان در آلمان و اتریش این است که تنها دانشگاه های ملی این کشورها، این امکان را فراهم آورده اند که کورس ها و واحدهای درسی را به زبان رسمی یعنی آلمانی ارائه میدهند. در نتیجه متقاضیان تحصیل رایگان در آلمان و اتریش باید مدرک زبان آلمانی داشته باشند یا از سطح خوبی برخوردار باشند.

پرچم اتریش

نمره و سزح مورد نیاز نسبت به مقطع اقدامی متفاوت است که در ادامه ی مقاله ی آن را برسی خواهیم کرد. علاوه بر دانشگاه های ملی که شرایط آن توضیح داده شد، دانشگاه های اینترنشال هم در این کشورها وجود دارد که واحدهای درسی را به زبان انگلیسی ارائه میدهند و هزینه های تحصیلی در آنها بیشتر از دانشگاه های ملی است. موسسه حقوقی ملک پور(mie اتریش) می تواند در زمینه تحصیل رایگان در اتریش و آلمان به شما کمک فراوانی نماید.

ویزای تحصیلی آلمان بدون مدرک زبان
اطلاعات عمومی اتریش

تحصیل رایگان در آلمان و اتریش در مقاطع مختلف

مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل در مدارس

تحصیل رایگان در آلمان و اتریش

کشورهای آلمان و اتریش از جمله کشورهای اراروپایی هستند که امکان تحصیل رایگان را برای دانش آموزان فراهم کرده است. دانش آموزان در صورتی میتوانند از تحصیل رایگان در آلمان و اتریش استفاده نمایند که والدین آنها اقامت این کشورها را دریافت کرده باشند. تفاوتی ندارد که اقامت والدین آنها از طریق اقامت کاری، تحصیلی و یا سرمایه گذاری باشد. سن ورود به مدرسه در این کشورها از 6 سالگی می باشد و دوره ی ابتدایی 4 ساله است. دانش آموزان تا 10 سالگی مشغول به تحصیل در این مقطع هستند و پس پایان آن وارد دوره ی متوسطه میشوند و ادامه ی تحصیل تا پایان دوره ی متوسطه در این کشورها اجباری است. دانش آموزان به زبان آلمانی تحصیل میکنند و در بسیار از مدارس این کشور، زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم نیز تدریس میشود. از آنجایی که سطح علمی مدارس این کشورها بسیار بالا است و فرزندان مهاجرین خارجی  میتوانند تحصیل رایگان در آلمان و اتریش را تجربه کنند، بسیار از افراد ای کشورها را به عنوان مقصد مهاجرتی خود انتخاب میکنند تا بتوانند یک آینده ی درخشان برای فرزندان خود فراهم بیاورند.

تحصیل رایگان در آلمان و اتریش در مقطع کارشناسی

تحصیل رایگان در آلمان و اتریش

کشورهای آلمان و اتریش، هرساله پذیرای تعداد زیادی از دانشجویانی هستند که قصد دارند برای شروع مقطع کارشناسی  به این کشورها مهاجرت کنند. شرایط تحصیل رایگان در آلمان و اتریش تقریبا یکسان است و در هر دو کشور، تنها دانشگاه های آلمانی زبان، هزینه ای بابت تحصیل دریافت نمیکنند. یکی از تفاوت های اصلی این دو کشور، موضوع گپ تحصیل است. کشور آلمان بسیار به موضوع گپ تحصیلی اهمیت میدهد و اگر متقاضی برای شروع مقطع تحصیلی، گپی بیشتر از 1-2 سال داشته باشد، شانس ویزای کمی دارد؛ این در حالی است که کشور اتریش و نظام آموزشی این کشور نسبت به موضوع گپ تحصیلی منعطف پذیرتر است و مانند کشور آلمان سختگیری نمیکند اما به هر حال گپ تحصیلی اگر زیاد باشد، شانس متقاضی برای کشور اتریش پایین خواهد بود. دانشجویان بین المللی اجازه دارند بین 10 تا 15 ساعت در این کشورها به کار دانشجویی بپردازند تا بتوانند هزینه های زندگی خود را تامین نمایند.

فایل تصویری موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با شرایط تحصیل در آلمان
فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با شرایط تحصیل در آلمان

تحصیل رایگان در آلمان و اتریش در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل رایگان در آلمان و اتریش

امکان تحصیل رایگان در آلمان و اتریش در مقطع کارشناسی ارشد نیز وجود دارد و دانشجویان میتوانند برای شروع و یا ادامه ی تحصیل در این مقطع اقدام کنند. واحدهای درسی در این مقطع تحصیلی نیز به زبان آلمانی است و فرد متقاضی باید حداقل مدرک B1 را دریافت نماید. دوره های تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد در این کشورها معمولا 2 ساله است و کاملا بستگی به رشته ی تحصیلی دانشجو دارد. دانشجویانی که برای این مقطع اقدام مینمایند حدود 15 تا 20 ساعت اجازه ی کار دانشجویی دارند. باید توجه داشت که هزینه های تحصیل در این کشورها کاملا رایگان نیست و هر ساله هزینه های بسیار ناچیزی، حدود 400 تا 700 یورو بابت خدمات دانشجویی باید پرداخت شود. دانشجویانی که از این مقطع فارغ التحصیل میشوند، به راحتی میتوانند وارد بازار کار شوند و از آنجایی که این کشورها بازار کاری خوبی دارند، دانشجویان نباید نگران کاریابی در این کشورها باشند.

تحصیل رایگان در آلمان و اتریش در مقطع دکتری

تحصیل رایگان در آلمان و اتریش

مقطع دکتری، یک دوره ی آموزشی- پژوهشی محسوب میشود و افرادی که بتوانند با یک استاد راهنما ارتباط برقرار نمایند و طرح و تز مناسبی ارائه دهند، میتوانند شرایط تحصیل رایگان در آلمان و اتریش را تجربه کنند. کشورهای آلمان و اتریش از نظر علمی بسیار پیشرفته هستند و هر ساله پروژه های بسیاری به دانشگاه های این کشور ارائه میشود که در پایان دوره به پروژه های بسیار موققی تبدیل میشوند. فردی که قصد ادامه ی تحصیل در مقطع دکتری را داشته باشد، باید در ابتدا با یک استاد راهنما و یا سوپروایزر ارتباط برقرار نماید که از طرح دانشجو حمایت نمایند. داشتن رزومه ی تحصیلی بسیار قوی برای گرفتن پذیرش بسیار حائز اهمیت است و داشتن تعداد قابل توجه ای از مقالات ISI از جمله ی آنهاست. از جمله موارد دیگر داشتن مدرک زبان آلمانی ( B2 به بالا ) و یا مدرک زبان آیلتس ( با نمره ی 7 آکادمیک ) است؛ زیرا دانشجوی دکتری باید از سطح زبان بالایی برخوردار است.

تحصیل رایگان در آلمان و اتریش به همراه بورسیه تحصیلی

بسیاری از دانشجویانی که قصد تحصیل در اروپا را دارند، تمایل دارند تا بتوانند از بورسیه های تحصیلی نیز استفاده نمایند. گرفتن بورسیه تحصیلی کار آسانی نیست و فرد متقاضی باید یک دانشجوی نخبه باشد تا دانشگاه های کشور آلمان و اتریش قانع شوند که هزینه های تحصیل و در برخی موارد هزینه های زندگی دانشجو را نیز مورد پوشش قرار دهند. بورسیه معمولا در مقاطع بالای تحصیلی مانند مقطع ارشد و یا دکتری ارائه میشود. این بورس های تحصیلی یا از طرف خود دولت های آلمان و اتریش ارائه میشود و یا از طرف دانشگاه های این کشور ها. در زیر با برخی از بورس های کشور آلمان و اتریش آشنا میشود.

مهاجرت از طریق تحصیل به کشور آلمان

بورسیه های تحصیلی اتریش

بورسیه های تحصیلی آلمان

تحصیل در آلمان

تحصیل رایگان در آلمان و اتریش و هزینه های تحصیل و زندگی در آلمان و اتریش

هزینه های زندگی در کشورهای مختلف، کاملا بستگی به نوع و سبک زندگی افراد دارد. افرادی که قصد تحصیل رایگان در آلمان و اتریش را دارند، باید هزینه های زندگی خود را تامین نمایند زیرا این هزینه ها بر عهده ی خود موکل است. هزینه های زندگی در کشورهایی مانند اتریش و آلمان به ابن علت که مهاجرپذیر هستند، بسیار مقرون به صرفه تر از کشورهایی مانند سوئد و یا سوئیس است. بیشتر هزینه ها بابت تهیه ی محل اقامت صرف میشود که دانشجویان میتوانند به صورت گروهی از امکانات اقامتی مخصوص دانشجویان و خوابگاه ها استفاده نمایند. در جدول زیر حدود هزینه های لازم برای زندگی در این کشورها مشخص شده است.

هزینه زندگی در اتریش

هزینه زندگی اتریش

هزینه زندگی در آلمان

هزینه زندگی در آلمان

تحصیل رایگان در آلمان و اتریش و کار دانشجویی

تحصیل رایگان در آلمان و اتریش

قوانین مهاجرتی این دو کشور به گونه ای است که به متقاضیان تحصیل رایگان در آلمان و اتریش، اجازه داده است که بتوانند در حین تحصیل خود در مقاطع دانشگاهی به کار و فعالیت به صورت نیمه وقت بپردازند تا بتوانند هزینه های زندگی خود را تامین نمایند. تعداد ساعات کار نیمه وقت در هر مقطع محدود است، زیرا که وظیفه و هدف اصلی دانشجویان، مطالعه و گذراندن واحدهای درسی می باشد و به همین علت این کشورهای این محدودیت را ایجاد کرده اند که دانشجویان برای تحصیل خود دچار مشکل نشوند. دانشجویان در مقطع لیسانس اجازه دارند که در هفته میان 10 تا 15 ساعت به کار بپردازند و این محدودیت برای دانشجویان مقطع ارشد میان 15 تا 20 ساعت می باشد.کار دانشجویس تنها بخشی از هزینه های زندگی یک دانشجو را پوشش میدهند و توصیه میشوند که دانشجویان حتما از یک پشتوانه مالی خوبی برخوردار باشند و بعد نسبت به تحصیل رایگان در آلمان و اتریش اقدام نمایند.

تحصیل رایگان در آلمان و اتریش و بررسی ویزای همراه

تحصیل رایگان در آلمان و اتریش

بسیاری از دانشجویانی که برای تحصیل رایگان در آلمان و اتریش اقدام میکنند، علاقه دارند که خانواده ی آنها بتوانند ویزای همراه دریافت نمایند. ویزای همراه تنها شامل همسر و فرزندان زیر 18 سال نفر اصلی می شود. کشورهای آلمان و اتریش شرایط صدور همزمان ویزای همراه را ایجاد نموده است، اما این کار توصیه نمیشود و بهتر است میان مهاجرا فرد اصلی و همراهان یک فاصله ی زمانی ایجاد شود که شانس ویزای آنها کم نشود. تحصیل برای فرزندان افرادی که اقامت کشورهای آلمان و اتریش را دریافت کرده اند، رایگان است و شخص همراه نیز اجازه ی کار و تحصیل خواهد داشت و این موضوع تفاوتی نمیکند که فرد اصلی از دانشگاه های ملی یا دانشگاه های اینترنشال و بین المللی پذیرش دریافت کرده باشد.

تحصیل رایگان در آلمان و اتریش و معرفی دانشگاه های برتر آلمان و اتریش

هر دو کشور آلمان و اتریش دارای برترین دانشگاه ها در رشته های مختلف می باشند. بیشتر دانشگاه های این کشورها از رتبه های بسیار خوبی در سطح جهانی برخوردار هستند و هرساله آمار بسیار خوبی از ورودی و خروجی دانشجو ها ارائه میدهند. از آنجایی که امکان تحصیل رایگان در آلمان و اتریش امکان پذیر است، هر سالع تعداد زیادی از نخبه ها تصمیم میگیرند که برای شروع و یا ادامه تحصیل این کشور را انتخاب نمایند. در جدول برخی از بهترین دانشگاه ها و رتبه های آنها را مشاهده میفرمایید:

دانشگاه های اتریش

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی اتریش

دانشگاه های آلمان

دانشگاههای آلمان

تحصیل رایگان در آلمان و اتریش و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی آلمان و اتریش

یکی از مهمترین موارد برای گرفتن پذیرش تحصیلی که باید بسیار به آن توجه کرد، ارائه و چیدمان مدارک به صورت صحیح است. این مدارک هم شامل مدارک هویتی می باشد و هم مدارک مربوط به سوابق تحصیلی و مدارک اخذ شده. موضوع بسیار مهم این است که گرفتن پذیرش تحصیلی و گرفتن ویزای تحصیلی، 2 پروسه ی بسیار متفاوت است. شما در ابتدا با توجه به شرایط و هدف خود برای تحصیل باید نسبت گرفتن پذیرش از یکی از دانشگاه های این دو کشور اقدام کنید و پس از آن که نامه ی پذیرش شما صادر شد، با در دست داشتن نامه ی پذیرش برای گرفتن ویزای تحصیل به سفارت مراجعه بفرمایید. برخی از مهمترین مدارک مورد نیاز شما در ذیل مطلب ارائه شده است:

تحصیل رایگان در آلمان و اتریش
 • ارائه ی پاسپورت معتبر که حداقل شش ماه اعتبار داشته باشد

 • تکمیل فرم های مربوط به دانشگاه و سفارت

 • ارائه 4 قطعه عکس که اخیرا گرفته شده باشد

 • ارائه ی مدرک زبان آلمانی و یا انگلیسی

 • ترجمه ی آخرین مدرک تحصیلی

 • ترجمه ی ریز نمرات

 • نامه ی تمکن مالی

 • ارائه ی پذیرش نامه از دانشگاه

تحصیل رایگان در آلمان و اتریش و موقعیت کار پس از تحصیل

دانشجویانی که برای تحصیل رایگان در آلمان و اتریش اقدام میکنند، در بیشتر موارد علاقه دارند که پس پایان تحصیلشان در این کشورها مشغول به کار شوند تا بتوانند از تخصصی که کسب کرده اند، استفاده نمایند. کشورهای آلمان و انریش نرخ بیکاری بسیار پایینی دارند و از آنجایی که کشورهای صنعتی محسوب میشوند، همواره به نیروی کار و متخصص نیاز دارد و به همین خاطر ویزای دانشجویانی که اقدام کرده اند را پس از تحصیلشان به مدت شش تا یکسال تمدید می نماید تا دانشجویان بتوانند به کاریابی بپردازند و وارد بازار کار شوند و پروژه ی اقامت دائمی آنها شروع شود. در نمودارهای زیر نرخ بیکاری این دو کشور را ملاحظه میفرمایید:

نرخ بیکاری اتریش

نرخ بیکاری اتریش

نرخ بیکاری آلمان

نرخ بیکاری در آلمان

تحصیل رایگان در آلمان و اتریش و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

دانشجویان تا زمانی که مشغول به تحصیل رایگان در آلمان و اتریش هستند، اجازه و اقامت تحصیلی دارند؛ اما این اقامت منجر به دریافت اقامت دائم و تابعیت نمیشود. قوانین مهاجرتی این کشورها به گونه ای است که متقاضیان باید پس از تحصیل باید به کاریابی بپردازند و یک شغل قانونی و تمام وقت پیدا کنند و حقوق ثابت دریافت نمایند. افرادی که حقوق دریافت میکنند، باید مالیات و هزینه های دولتی را نیز پرداخت نمایند و از زمانی روند دریافت اقامت دائم متقاضیان شروع میشود که فرد متقاضی مالیات های خود را مرتب پرداخت نماید. متقاضیان در ابتدا اقامت موقت یکساله دریافت میکنند و قابل تمدید است و پس از 5 سال تمدید اقامت میتوانند درخواست اقامت دائم بدهند و یکی، دو سال پس از آن نسبت به دریافت پاسپورت اقدام نمایند.

بورسیه تحصیلی در اتریش
راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
ویزای تحصیلی اتریش
تحصیل رایگان در آلمان و اتریش و سخن پایانی

تحصیل رایگان در آلمان و اتریش و شرایط مورد نیاز برای افرادی که قصد گرفتن پذیرش و تحصیل رایگان در آلمان و اتریش را دارند، در این مقاله مورد تحلیل جامع قرار دادیم. دانتسم که تنها دانشگاه های ملی امکان تحصیل رایگان در آلمان و اتریش را فراهم کرده اند که دوره های درسی را به زبان آلمانی ارائه میدهند و متقاضی تحصیل در این دو کشور باید مدرک زبان آلمانی داشته باشد. امکان تحصیل رایگان در آلمان و اتریش در تمامی مقاطع وجود دارد اما برخی از کشورها مثل آلمان نسبت به گپ تحصیلی دانشجو بسیار حساس هستند و نباید فاصله ی زیادی میان آخرین مدرک تحصیلی تا شروع مقطع جدید بوجد بیاید. شما عزیزان میتوانید برای بررسی شرایط خود جهت تحصیل رایگان در آلمان و اتریش با مشاورین موسسه ی حقوقی ملمپور ( MIE اتریش)تماس برقرار کنید و از مشاوره ی رایگان مشاورین استفاده نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *