تحصیل رایگان در آلمان

بررسی شرایط تحصیل رایگان در این کشور

 • تحصیل رایگان در آلمان و مقدمه ای بر آن
 • تحصیل رایگان در آلمان و شرایط عمومی
 • تحصیل رایگان در آلمان در مدارس
 • تحصیل رایگان در آلمان در مقطع کارشناسی
 • تحصیل رایگان در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد
 • تحصیل رایگان در آلمان در مقطع دکتری
 • تحصیل رایگان در آلمان به همراه بورسیه تحصیلی
 • تحصیل رایگان در آلمان و هزینه های تحصیل و زندگی در آلمان
 • تحصیل رایگان در آلمان و کار دانشجویی
 • تحصیل رایگان در آلمان و بررسی ویزای همراه
 • تحصیل رایگان در آلمان و معرفی دانشگاه های برتر
 • تحصیل رایگان در آلمان و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی آلمان
 • تحصیل رایگان در آلمان و موقعیت کار پس از تحصیل
 • تحصیل رایگان در آلمان و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل
 • تحصیل رایگان در آلمان و سخن پایانی
تحصیل رایگان در آلمان

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

تحصیل رایگان در آلمان و مقدمه ای بر آن

تحصیل رایگان در آلمان و چگونگی داشتن تحصیل رایگان در این کشور به طور تخصصی مورد بررسی قرار خواهد گرفت. آیا از هزینه های تحصیل و زندگی در آلمان با خبر هستید؟ به جز آلمان در حال حاضر در اروپا کدام یک از کشورها تحصیل رایگان دارند؟ آیا تحصیل رایگان در آلمان، موجب اخذ پاسپورت آلمان می گردد؟ متقاضیان تحصیل رایگان در آلمان می بایست با شرایط این کشور و نحوه گرفتن پذیرش از دانشگاه های دولتی آن باخبر شوند با ما در این مقاله همراه باشید تا تمامی مراحل آن برای شما عزیزان توضیح دهیم. در ادامه نیز می توانید سوالات و ابهامات خود را در رابطه با این نوع مهاجرت و اخذ ویزای دانشجویی آلمان، با ما در میان بگذارید و در زیر همین مقاله یادداشت کنید تا مشاورین ما در اسرع وقت پاسخ سوالات شما را بدهند. برای گرفتن مشاوره تخصصی می توانید با مشاورین ما تماس بگیرید و شرایط اخذ این مشاوره‌ها را از آن ها پرس و جو کنید. مؤسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) با داشتن ۱۵ سال سابقه در امور مهاجرتی می توانند شما را در این راه یاری کند و بهترین مسیر را برای شما انتخاب نماید. همین حالا با شماره هایی که در سایت ما قرار داده شده است تماس بگیرید و از مشاوره رایگان ما بهره مند شوید.

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با شرایط تحصیل در آلمان
فایل تصویری موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با شرایط تحصیل در آلمان

تحصیل رایگان در آلمان و شرایط عمومی

به علت شرایطی که در حال حاضر در آلمان به وجود آمده است، هر ساله دانشجویان بین المللی بسیار زیادی برای داشتن تحصیل رایگان در آلمان به این کشور مهاجرت می‌کنند. ممکن است شما نیز در ذهن خود رویای تحصیل رایگان در آلمان را داشته باشید. بهتر است قبل از هرگونه تصمیم گیری با شرایط اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی مردم این کشور بیشتر آشنا شوید. آلمان کشوری واقع شده در اروپای مرکزی و غربی است که عضو اتحادیه اروپا می باشد. جمعیت آن حدود 81.083.600 و مساحتش  357.121 نیز کیلومتر است. به لحاظ موقعیت جغرافیایی این کشور با سوئیس، اتریش، دانمارک، لهستان و جمهوری چک همسایه است و از نظر امنیتی نیز کشور بسیار امنی می باشد و هزینه زندگی در آن نیز در مقایسه با کشورهایی مانند سوئیس مقرون به صرفه و مناسب می باشد. آلمان به ۱۶ ایالت تقسیم شده که یکی از بزرگ‌ترین ایالت‌های آن بایرن می باشد. واحد پول این کشور یورو و زبان رسمی آن نیز آلمانی است. حدود ۹۵ درصد مردم آن به زبان آلمانی تسلط دارند و همزمان می توانند انگلیسی نیز صحبت کنند. این کشور در حال حاضر یکی از قدرت‌های اقتصادی جهان شمرده می‌شود که توانسته است، نیروهای متخصص کاری بسیار زیادی را همه ساله به خود جذب کند و البته ناگفته نماند که به خاطر نظام تحصیلی و داشتن تحصیل رایگان در آلمان تبدیل، گزینه و انتخاب مناسبی برای دانشجویان بین المللی شده است. موسسه حقوقی ملک پور(mie اتریش) در این زمینه، می تواند کمک شایانی به شما بکند.

ویزای تحصیلی آلمان بدون مدرک زبان
ویزای تحصیلی آلمان بدون مدرک زبان

تحصیل رایگان در آلمان در مقاطع مختلف

تحصیل رایگان در آلمان در مدارس

تحصیل رایگان در آلمان

تحصیل در مدارس آلمان برای دانش آموزان خود این کشور به صورت رایگان و اجباری می باشد. اما آن دسته از کسانی که متقاضی تحصیل رایگان در آلمان  می باشند می بایست بدانند که این کشور خیلی سخت به بچه های زیر ۱۸ سال ویزا می دهد. دانش آموزان از سن هفت سالگی در مدارس ابتدایی ثبت نام می کنند و این دوره تا ۱۰ سالگی آنها طول می کشد و بعد از آن این شانس را دارند که وارد دبیرستان بشوند. بهتر است اگر متقاضی اعزام دانش آموزان برای ادامه تحصیل به کشورهای اروپایی می باشید، کشورهای دیگری مانند اتریش یا مجارستان را برای این منظور انتخاب کنید زیرا در پروسه ویزا به مشکل کمتری برمی‌خورید. والدین باید بدانند که برای اعزام دانش آموزان به اروپا یا هر کشور دیگری در سطح دنیا به آنها اقامت یا اجازه کار و تحصیل داده نمی شود. دانش آموزان به صورت ترمی کارنامه دریافت می کنند که نمرات آنها از ۱ تا ۶ نشانگر عملکرد آنها در طول سال تحصیلی می باشد.

تحصیل رایگان در آلمان در مقطع کارشناسی

تحصیل رایگان در آلمان

برای داشتن تحصیل رایگان در آلمان در مقطع لیسانس بهتر است بدانید که اکثر دوره هایی که در این مقطع  ارائه می‌شود به زبان آلمانی می باشد و بسته به رشته انتخابی فرد می بایست مدرک زبان آلمانی B1 یا B2را تهیه کند. به همین منظور می توانید پکیج های زبان آلمانی ما را که در وب سایت های ما قرار داده شده است  که توسط دکتر ملک پور شخصاً تدریس شده است تهیه نمایید و در کمتر از یک سال مدرک زبان آلمانی خود را بگیرید. برای شرکت در این مقطع و تحصیل رایگان در آلمان شخص می بایست دیپلم ۱۲ ساله به همراه مدرک پیش دانشگاهی و ریز نمرات آن را ارائه دهد. این مقطع به طور کلی بین ۳ تا ۴ سال به طول می انجامد و از تنوع رشته بسیار زیادی برای متقاضیان تحصیل رایگان در آلمان برخوردار است که می توان در لیست دانشگاه های این کشور به وضوح مشاهده کرد. خواندن و یادگرفتن زبان آلمانی نه تنها برای دانشجویان بلکه برای کسانی که متقاضی کار در این کشور می‌باشند لازم و مهم می‌باشد. دانشجویان در این مقطع اجازه کار کردن حدود ۲۰ ساعت در هفته را دارند و برای پیدا کردن کار نیز می توانند از خود دانشگاه کمک بگیرند.

تحصیل رایگان در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل رایگان در آلمان

آن دسته از متقاضیانی که خواستار تحصیل رایگان در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد می باشند، با شرایط بردن ویزای همراه، ارائه مدرک زبان، اجازه کار دانشجویی و میزان ساعت این کار می بایست قبل از هرگونه اقدامی آشنا شوند. تحصیل در این مقطع حدود دو سال به طول می‌انجامد و در حین این ۲ سال از همان ابتدا اجازه کار کردن برای دانشجویان و همراهانشان که شامل همسر می باشد، وجود دارد. تحصیل فرزندان نفر اصلی در صورتی که زیر ۱۸ سال باشند، به صورت رایگان است. این کورس ها هم به زبان آلمانی ارائه می شود و هم به زبان انگلیسی. در صورتی که شخص متقاضی تحصیل رایگان در آلمان بتواند در دانشگاه های دولتی این کشور پذیرش بگیرد، فقط می بایست هزینه زندگی خود را پرداخت کند و باید بتواند مدرک زبان آلمانی نیز در سطح ‌B2 ارائه دهد. البته مدرک زبان می تواند بسته به رشته تحصیلی متغیر نیز باشد.

تحصیل رایگان در آلمان در مقطع دکتری

تحصیل رایگان در آلمان

تحصیل رایگان در آلمان در مقطع دکترا نیز امکان پذیر می باشد و شانس ویزا شدن دانشجویان در این مقطع نسبت به مقاطع دیگر بالاتر نیز می باشد. دوره ها ممکن است یا به زبان آلمانی و یا به زبان انگلیسی ارائه شود. رزومه شخص باید برای دانشگاه ارسال گردد تا دانشگاه با بررسی این رزومه تصمیم بگیرد که آیا به متقاضی تحصیل رایگان در آلمان پذیرش ارائه می دهد یا خیر. متقاضیان تحصیل رایگان در آلمان در این مقطع بدون محدودیت اجازه کار کردن در طول دوره تحصیلی خود را دارند و می‌توانند همراهان خود را که شامل همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال است را با خود به همراه ببرند. همسر آنها در طول دوره تحصیل هم اجازه کارکردن به صورت تمام وقت را دارند و هم می توانند ادامه تحصیل بدهند. کودکان نیز در مدارس دولتی ثبت نام می شوند و بدون اینکه مجبور باشند هزینه ای پرداخت کنند، ادامه تحصیل خواهند داد.

تحصیل رایگان در آلمان به همراه بورسیه تحصیلی

اگر موفق به اخذ پذیرش در دانشگاه های دولتی آلمان نشدید، می توانید از بورسیه های تحصیلی که در این کشور وجود دارد برای دیگر دانشگاه ها استفاده نمایید. لیستی از این بورسیه ها برای شما آورده شده است. اگر متقاضی تحصیل رایگان در آلمان می باشید این قسمت می تواند برای شما جالب توجه باشد:

مهاجرت از طریق تحصیل به کشور آلمان

بورسیه های تحصیلی آلمان

تحصیل در آلمان

تحصیل رایگان در آلمان و هزینه های تحصیل و زندگی در آلمان

تحصیل رایگان در آلمان سالانه برای دانشجویان بین ۵۰۰ تا ۸۰۰ یورو فقط هزینه دارد و این در حالی است که دانشگاه های خصوصی آن شهریه های بالاتری ر دریافت می کنند که از ۱۰ هزار یورو شروع می شود به بالا. برخی از هزینه های زندگی و رفت و آمد در آلمان را می توانید در جدول زیر ببینید.

هزینه زندگی در آلمان

تحصیل رایگان در آلمان و کار دانشجویی

تحصیل رایگان در آلمان

متقاضیان تحصیل رایگان در آلمان باید بدانند که در مقاطع مختلف تحصیلی در صورتی که به سن قانونی رسیده باشند، اجازه کار دانشجویی در حین تحصیل خواهند داشت. اجازه کار دانشجویی در مقطع لیسانس حدود ۲۰ ساعت در هفته می باشد و در مقاطع بالاتر اجازه کار نسبت به آن مقطع بالاتر نیز می رود. به طور مثال در مقطع فوق لیسانس ۳۰ ساعت در هفته و در مقطع دکترا نیز بدون محدودیت اجازه کار به دانشجویان داده خواهد شد. آنها مجاز به انجام کارهای قانونی بدون محدودیت به لحاظ انتخاب شغلی می باشند.

در صورت بالا بودن نمرات دانشجو در حین تحصیل ممکن است خود آن دانشگاه نیز بخواهد آنها را وارد بازار کار کند و شغلی را به آنها پیشنهاد دهد. در بسیاری از موارد حتی دیده شده است که دانشجویان در همان دانشگاه بعد از اتمام تحصیل خود و یا در حین طول تحصیل استخدام می شوند. بنابراین خیلی تلاش شما در طول تحصیل می تواند اهمیت داشته باشد. دانشجویان به وسیله کار دانشجویی می توانند بخش قابل توجهی از هزینه های زندگی خود و یا همراهان خود را تهیه کنند.

تحصیل رایگان در آلمان و بررسی ویزای همراه

تحصیل رایگان در آلمان

آن دسته از کسانی که می خواهند تحصیل رایگان در آلمان داشته باشند در صورتی که متاهل نیز باشند، می‌خواهند همراهان خود را نیز با خود به همراه ببرند. از نظر قانونی این اجازه برای آنها در این کشور داده شده است اما باید بدانید که طبق قانون تعریف ویزای همراه چه اشخاصی می باشد. همراه شامل همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال می باشد و پدر و مادر شامل ویزای همراه نمی شوند. همسر باید به صورت قانونی و ثبت شده باشد. آن دسته از کسانی که دو همسره و یا چند همسر می باشند به لحاظ قانونی تنها اجازه بردن یکی از همسران خود را به این کشور خواهند داشت. در اروپا چند همسری جرم می باشد، بنابراین این اجازه را نیز به دانشجویان بین المللی نداده است. همراه اجازه کار کردن به صورت تمام وقت را خواهد داشت و فرزندان نیز به صورت رایگان در این کشور تحصیل خواهند کرد. شرایط بسیار خوبی برای مخصوصا فرزندان زیر ۱۸ سال وجود خواهد داشت و در طول تحصیل خود هم به زبان آلمانی و هم به زبان انگلیسی تسلط کامل پیدا خواهند کرد.

تحصیل رایگان در آلمان و معرفی دانشگاه های برتر

برای تحصیل رایگان در آلمان بهتر است با دانشگاه های برتر این کشور بیشتر آشنا شوید:

دانشگاههای آلمان

تحصیل رایگان در آلمان و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی آلمان

متقاضیان تحصیل رایگان در آلمان پس از اخذ پذیرش تحصیلی برای ویزا می بایست مدارک زیر را تهیه کنند:

تحصیل رایگان در آلمان
 • داشتن پاسپورت

 • ارائه پاسپورت های قبلی (در صورت وجود)

 • 2 قطعه عکس با پشت زمینه طوسی در اندازه 35 در 45 میلی متر

 • اخذ پذیرش از دانشگاه

 • اصل و ترجمه مدارک تحصیلی به همراه ریز نمرات

 • نامه تمکن مالی

 • بیمه دانشجویی با حداقل 3 ماه اعتبار

 • انگیزه نامه

 • سند ازدواج (درصورت متاهل بودن)

 • مدرک پرداخت هزینه بررسی پرونده توسط سفارت به مبلغ 60 یورو

 • مدرک زبان آلمانی (در صورت داشتن پذیرش از دانشگاه های دولتی)

 • مدرک زبان انگلیسی (در صورت داشتن پذیرش از دانشگاه های خصوصی)

تحصیل رایگان در آلمان و موقعیت کار پس از تحصیل

موقعیت کار پس از تحصیل در هر کشوری را می‌توان از نرخ بیکاری آن کشور متوجه شد. آن دسته از کسانی که این تیتر یعنی تحصیل رایگان در آلمان به گوششان خورده است قطعاً بعد از اتمام تحصیلشان قصد ماندن و کار کردن در این کشور را نیز خواهند داشت. شرایط فوق العاده برای کار در این کشور وجود دارد. آلمان یکی از قطب های اقتصادی بزرگ در سطح دنیا می باشد و موقعیت کاری بسیار زیادی برای همه فراهم نموده است و در سایت دولت رسمی خود لیست مشاغل مورد نیاز را ارائه داده تا متقاضیان در صورت دارا بودن شرایط برای ویزای کار این کشور اقدام نمایند. تصور کنید که این درحالی می باشد که دانشجویان و متقاضیان پیدا کردن کار، در خود این کشور فارغ التحصیل شده باشند. بدیهی است که شرایط بهتری برای کاریابی‌ آنها مهیا خواهد شد. بنابراین متقاضیان تحصیل رایگان در آلمان نباید نگرانی از جهت پیدا کردن کار پس از تحصیل را داشته باشند. نمودار نرخ بیکاری آلمان را می توانید ببینید.

نرخ بیکاری در آلمان

تحصیل رایگان در آلمان و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

همانگونه که مستحضر هستید برای گرفتن اقامت و تابعیت پس از تحصیل در آلمان می بایست ابتدا دانشجویان وارد بازار کار شوند، چند سالی کار کنند، به دولت مالیات بدهند و بعد از آن می توانند درخواست اقامت دائم و به ترتیب پاسپورت این کشور را بدهند. متقاضیان تحصیل رایگان در آلمان بعد از اتمام تحصیل خود اجازه اقامت پس از تحصیل به مدت شش ماه را خواهند داشت. اگر در طول این ۶ ماه بتوانند کار پیدا بکنند، ماندن آنها تضمین خواهد شد. همانطور که می دانید پروسه گرفتن اقامت دائم در اروپا حدود ۵ سال به طول می‌انجامد و یک سال بعد از آن نیز در صورتی که شرایط اخذ تابعیت را دارا باشند، می توانند درخواست تابعیت این کشور را نیز بکنند. تنها فرق تابعیت و اقامت دائم شرط حضور و اجازه شرکت در تصمیم گیری های سیاسی یک کشور می باشد.

ویزای آلمان
راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
تحصیل دکترا در آلمان
تحصیل مهندسی در آلمان
تحصیل رایگان در آلمان و سخن پایانی

تحصیل رایگان در آلمان و شرایط گرفتن پذیرش از دانشگاه های رایگان آلمان برای شما عزیزان توضیح داده شد. دانستیم که برای داشتن تحصیل رایگان در آلمان و کشورهای مشابه می بایست در آزمون های ورودی شرکت کنید و به زبان رسمی آن کشورها نیز تسلط بیابید. متقاضیان تحصیل رایگان در آلمان این مژده را برای تحصیل در این کشور دارند که موسسه حقوقی mie خدمات رایگانی را مانند مشاوره برای آنها در نظر گرفته است. همین حالا با شماره هایی که در این سایت قرار داده شده است تماس بگیرید و یا فرم پر کنید که در اسرع وقت از طریق واتس آپ با شما تماس برقرار نمایند. برای اطلاع از شرایط دیگر کشورهایی که تحصیل رایگان دارند میتوانید ویدیویی آموزش گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت که توسط گروه دکتر ملک پور تهیه و تدوین شده است و اجهاف کامل به تمامی کشورها و شرایط آنها پیدا نمایید. این ویدیو را می توانید به صورت قانونی از طریق وب سایت های ما خریداری نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با مشاورین ما نیز تماس بگیرید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *