تحصیل رایگان در آمریکا

تحصیل رایگان در آمریکا چگونه است و چه شرایطی دارد؟ آیا شما هم قصد تحصیل رایگان در آمریکا دارید؟ آمریکا امروزه برای جوانان یکی از بهترین انتخاب ها برای مهاجرت است ، تحصیل رایگان در آمریکا در حال حاضر یکی از موارد مورد تقاضای دانشجویان است . به آمریکا لقب سرزمین رویا ها و سرزمین فرصت ها را داده اند ، به گونه ای که شاید ورود به این خاک مقداری سخت و پیچیده به نظر برسد اما تلاش شده است پاسخ این سوال که آیا شما می توانید از طریق تحصیل رایگان در آمریکا اقامت این کشور را اخذ نمایید یا خیر .

تحصیل رایگان در آمریکا در نگاه اول شاید امکان پذیر نباشد ولکن اگر شما شرایط تحصیل رایگان در آمریکا را داشته باشید می توانید به راحتی و با رعایت قوانین مهاجرتی و ارائه مدارک مورد نیاز دانشگاه و سفارت وارد این کشور شوید و آینده خود را در دانشگاه های آمریکا رقم بزنید که در رابطه با تحصیل رایگان در آمریکا پیشنهاد می شود جهت برخورداری از اطلاعات بیشتر می توانید با موسسه مشاوره ای MIE تماس حاصل نمائید و از مشاوره رایگان تلفنی ما بهره مند شوید .

محدودیت  سنی یکی از شرایط تحصیل رایگان در آمریکا است ، به عبارت دیگر افرادی که برای تحصیل رایگان در آمریکا می خواهند اقدام کنند نباید گپ تحصیلی بالایی داشته باشند ، خیلی از سوالات شما دوستان اخیراً درباره گپ تحصیلی مارا بر این داشته است که در این فرصت به اسن سوال شما جواب بدهیم . گپ تحصیلی فاصله زمانی بین دو مقطع تحصیلی است که اگر شما به این علت روادیدتان مردود شود یک نکته خیلی منفی در پرونده خود ثب کرده اید و همچنین شانس مهاجرت خود را به مدت زیادی شاید از دست خواهید داد .

در حال حاضر افسر های ویزا آمریکا برای تحصیل رایگان در آمریکا روی این گزینه به شدت سختگیرانه نگاه می کنند و همچنین باید گفت باتوجه به سختگیرانه نگاه کردن افسر های ویزای آمریکا برای حتی ادامه تحصیل رایگان در آمریکا می تواند شما را از هدف نهایی خود بازدارد که توصیه می شود در این باره از مشاوره رایگان مشاورین ارشد موسسه مشاوره ای MIE تماس بگیرید و استفاده نمایید .

به طور کلی دانشگاه‌ های آمریکا به دو گروه ایالتی (state school) و خصوصی  (private school) تقسیم میشوند. دانشگاه های ایالتی معمولا بسیار ارزانتر هستند اما ممکن است برای پذیرش دانشجویان خارجی (international students) محدودیت ظرفیت داشته باشند و این محدودیت ظرفیت منجر شده است که با توجه به سیل عظیم تقاضا برای تحصیل رایگان در آمریکا سفارت و حتی دانشگاه های آمریکا با سختگیری بیشتری نسبت به پذیرش و ویزا نگاه کند .

برابر گزارش سال 2014 HSBC ایالات متحده جهت تحصیل رایگان در آمریکا  از نظر بالابودن هزینه های تحصیل بعد از استرالیا و سنگاپور در رتبه ی سوم قرار دارد. این نشریه هزینه های زندگی و تحصیل در امریکا را 36564 دلار اعلام کرد. اما با بررسی دقیق تر هزینه های تحصیل در ایالات متحده باید میان هزینه های عنوان شده و پرداخت واقعی تمایز قائل شد. طبق آمار سال 2011-2012 ، هشتاد و پنج درصد از دانشجویان دوره ی کارشناسی چهارساله در دانشگاه های امریکا به نوعی از کمک های مالی تحصیلی استفاده کرده اند. از این میزان سهم کالج های دولتی 83% و کالج های خصوصی غیر انتفاعی 89% می باشد.

در ابتدا جهت تبیین تحصیل رایگان در آمریکا  آمار و ارقام نشان می دهد . دانشگاه های دولتی و خصوصی امریکا از نظر هزینه های تحصیل  به چهار دسته تقسیم می گردند : ( این هزینه ممکن است بسته به دانشگاه و رشته متفاوت باشد . )

دسته ی اول دانشگاه ها و موسسات دولتی کم هزینه که شهریه ی آنها به طور میانگین 12000 دلار است

دسته ی دوم دانشگاه ها و موسسات دولتی پر هزینه که شهریه ی آنها به طور میانگین 25000 دلار است

دسته ی سوم دانشگاه ها و موسسات غیر دولتی و خصوصی کم هزینه که شهریه ی آنها به طور میانگین 18000 دلار است

دسته ی چهارم دانشگاه ها و موسسات غیر دولتی و خصوصی پر هزینه که شهریه ی آنها به طور میانگین 35000 دلار است

برای تمام دانشجویان بین المللی که به تحصیل رایگان در آمریکا می اندیشند این نکته ضروری است که چگونه مخارج تحصیل اولیه را پرداخت کنند. بعضی از کالج ها، دانشگاه ها ویا  کنسولگریهای امریکایی امکان استفاده از بورسیه را برای دانشجویان خارجی فراهم می نمایند. در این مقاله شما با برخی از طرح های دانشگاه ها و کالج هایی که بورسیه های تحصیلی ارائه می کنند و امکان تحصیل رایگان در آمریکا وجود دارد ، آشنا می شوید.

بورس دانشگاه برکلی برای دانشجوهای بین المللی

فرم درخواست بین المللی برکلی

زندگی یک هفته ای در کالج

انواع کمکهای دانشجویی فدرال

برنامه دانشجویان خارجی فولبرایت Fulbright

سازمان ایالات آمریکایی، صندوق لئو اس روئه پان آمریکا

بورس تحصیلی BrokerFish برای دانشجویان بین المللی

راهنمای بورس تحصیلی نهایی

اما در امریکا کالج هایی هستند که به دانشجویان خود امکان تحصیل رایگان در آمریکا را می دهند . دقت داشته باشید که این مهم باید با مشورت وکلای مهاجرتی انجام شود ، در حال حاضر قوانین مهاجرتی و قوانین اخذ پذیرش و ویزا مقداری تغییر یافته است که پیشنهاد می شود جهت برخورداری از اطلاعات بیشتر با مشاورین ارشد موسسه مشاوره ای MIE تماس حاصل نمایید و از مشاوره رایگان تلفنی مابهره مند شوید .

به عنوان مثال از کالج هایی که امکان تحصیل رایگان در آمریکا  را دارد ، کالج ازارکس Ozarks با احترام به ارزش های مسیحی و تعهد به مسئولیت های مالی این کالج یکی از بهترین کالج های منطقه به شمار می رود. طیف گسترده ای از رشته های تحصیلی از حسابداری تا آشپزی در این کالج تدریس می شود. این کالج با استفاده از کمک های مالی خیرخواهانه سالانه برای 1400 دانشجو تحصیل رایگان فراهم می سازد. اگرچه دانشجویان باید حداقل 15 ساعت در هفته و دو بازه ی 40 ساعتی داخل کمپ کار کنند تا بتوانند از مزیت تحصیل رایگان در آمریکا بهره مند شوند.

کالج Deep Springs یک مجموعه ی آموزشی واقع در کالیفرنیاست و یک مزرعه به حساب می آید. این کالج تنها دوره های آموزشی دو ساله علوم انسانی ارائه می کند و هر سال تنها 15 دانشجو را پذیرش می نماید. این کالج موسسه ای صمیمی است که آموزش را در سطح عالی ارائه می کند. هر دانشجویی که وارد این کالج می شود پاداش کامل مالی دریافت می کند که در حدود 50 هزار دلار است. بعلاوه می تواند از اتاق و امکانات حمل و نقل رایگان نیز استفاده کند. تنها شرط استفاده از تحصیل رایگان در آمریکا این کالج کار بصورت هفته ای 20 ساعت در مزرعه ی داخل کالج است.

کالج آلیس لوید Alice Lloyd که در گذرگاه KY پیپا به عنوان مدرسه ی تخصصی علوم انسانی غیر دولتی شناخته شده است. این کالج دوره های لیسانس چهار ساله در علوم، هنر و سایر گرایشات ارائه می نماید. همچنین دوره های آموزشی در حوزه ی حسابداری و علوم اجتماعی نیز در این دانشگاه تدریس می گردد. درحالیکه شهریه این کالج سالیانه 7 هزار دلار می باشد، دانشجویانی که حداقل 10 ساعت در هفته کار کنند نیازی به پرداخت شهریه ندارند، متقاضیان خوابگاه و حمل و نقل رایگان نیز باید حداقل 15 ساعت در هفته کار کنند.

دانشکده برآ Berea توسط اصلاح طلبان و مخالفان نظام برده داری  در سده ی 1800 تاسیس شد. این کالج نیز بر اساس سیستم کار دانشجویی امکان تحصیل رایگان برای دانشجویان را فراهم می سازد. حداقل میزان کار برای دانشجویانی که قصد دارند در این دانشگاه به صورت رایگان تحصیل کنند 10 ساعت در هفته می باشد. این دانشگاه به دانشجویان اجازه می دهد تا سقف 24500 دلار در هر سال از پرداخت شهریه معاف باشند.

موسسه موسیقی کورتیس به عنوان یکی از برجسته ترین مدارس هنر در ایالات متحده در کنار مدرسه Juliard برای دانشجویان امکان اجرای زنده در کنسرت را فراهم می کند. به طور سالیانه تنها 165 دانشجو مجاز به ورود به این مدرسه ی معتبر می شوند. این مجموعه با استفاده از کمک های مالی و اموال وقفی شهریه ی دانشجویان ممتاز و با استعداد را به طور کامل پرداخت می نماید و دانشجویان می توانند به صورت تحصیل رایگان در آمریکا اقدام نمایید .

کالج بارکلی دانشجویان را بر اساس آموزه های دین مسیحیت برای زندگی و خدمت به جامعه آماده می نماید. این مجموعه برنامه های آموزشی خود را با توجه به طرح های وزارت جوانان و براساس باورها و ارزشهای دینی مسیحیان تدارک می بیند. همه ی دانشجویان این کالج قابلیت استفاده از بورسیه کامل را دارند. تنها شرط برای بهره مند شدن از بورسیه کامل الزام دانشجویان به زندگی داخل کمپ کالج است.

آکادمی نظامی ایالات متحده (آکادمی ارتش، نیروی دریایی، گاردساحلی، تجار دریایی و نیروی هوایی) که شامل آموزش در سطوح عالی می شود و افراد گزینش شده قادر به ورود به این دوره ها هستند و در واقع از هر 15 نفر تنها 8 نفر پذیرفته می شوند.

موسسه وب یکی از مدارس فوق العاده معتبر ایالات متحده در حوزه مهندسی سازه های دریایی است و سالیانه حدوداً 80 دانشجو در دوره ی کارشناسی می پذیرد. فارغ التحصیلان این موسسه به طور 100 % بعد از فارغ التحصیلی وارد بازار کار می شوند. این موسسه تنها مرکز آموزش مهندسی دریایی است که بورسیه چهار ساله برای دانشجویان خود در نظر گرفته است.

در پایان شایان ذکر است دیگر یک رویا نیست و امروزه با وجود مفاخر و مشاهیری برجسته در کشور عزیزمان با آگاهی نسبت به حقوق بین الملل و قوانین مهاجرتی می توان برای تحصیل رایگان در آمریکا اقدام کرد ولکن شاید این عدم آگاهی شما نسبت به قوانین اخذ پذیرش و ویزا و اقدام با استفاده از تجارب عملی دوستان و آشنایانتان برای ادامه تحصیل رایگان در آمریکا سبب شود راه شما سخت تر و پیچیده تر شود که پیشنهاد می شود در این باره از مشاوره رایگان مشاورین ارشد موسسه مشاوره ای MIE تماس بگیرید و استفاده نمایید .

جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت https://miemohajerat.com مراجعه نمایید

منبع : https://www.topuniversities.com/student-info/student-finance/how-much-does-it-cost-study-us

https://learningpath.org/articles/10_Colleges_and_Universities_with_0_Tuition.html

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *