تحصیل رایگان در استرالیا

تحصیل رایگان در استرالیا

آیا تحصیل رایگان در استرالیا امکان پذیر است؟ آیا قصد تحصیل رایگان در استرالیا را دارید؟ آیا تمایل دارید در ارتباط با تحصیل رایگان در استرالیا اطلاعات کسب نمایید؟ شرایط لازم برای تحصیل رایگان در استرالیا چیست؟ آیا تحصیل در استرالیا هزینه دارد؟ هزینه های تحصیل در کشور استرالیا چقدر است؟ هزینه های زندگی در کشور استرالیا چه میزان برآورد شده است؟ مدارک لازم برای تحصیل رایگان در استرالیا چیست؟ آیا با بورس های تحصیلی استرالیا آشنایی دارید؟ در صورتی که شما عزیزان تمایل به کسب اطلاعات درباره تحصیل رایگان در استرالیا دارید می توانید برای یافتن پاسخ سوالات خود در ارتباط با تحصیل رایگان در استرالیا با این مقاله همراه بوده و پاسخ سوالات خود را جویا شوید. در این مقاله تلاش شده است به برخی از سوالات مهم و کلیدی شما عزیزان درباره تحصیل رایگان در استرالیا پرداخته شود و اطلاعات مناسبی در این باب در اختیار شما عزیزان قرار گیرد.

در سال های اخیر تحصیل رایگان در استرالیا یکی از گزینه های اصلی والدین برای فرزندان خود بوده است و بسیاری از افراد طالب تحصیل فرزنداشان در این کشور می باشند. در حال حاضر تحصیل رایگان در استرالیا مورد تقاضای بسیاری از دانشجویان خواستار ادامه تحصیل می باشد و این افراد با رعایت شرایط و مدارک لازم برای تحصیل امکان اخذ ویزای تحصیلی و تحصیل در این کشور را خواهند داشت. از دلایل عمده انتخاب کشور استرالیا برای تحصیل می توان به برترین دانشگاه های موجود در این کشور، امکان تحصیل متقاضیان در دوره های تحصیلی پیشرفته، اعطای بورس تحصیلی به متقاضیان واجد شرایط و اساتید مجرب و حرفه ای دانشگاه های استرالیا اشاره کرد.

در ابتدای شرح تحصیل رایگان در استرالیا باید عنوان کرد که اکثرا در مقاطع دکترا افراد واجد شرایط برای اخذ بورسیه تحصیلی در استرالیا هستند و می توانند در دانشگاه های این کشور تحصیل رایگان در استرالیا داشته باشند. لذا این نکته حائز اهمیت است که برای اخذ بورسیه تحصیلی در مقطع دکترا، متقاضیان باید حتما شرایط لازم برای اخذ بورس را رعایت نموده و مدارک خود را تهیه نمایند که پس از درخواست، شرایط آن ها برای اعطای بورس تحصیلی مورد بررسی قرار می گیرد. دانشجویان مقاطع کارشناسی  و هم چنین کارشناسی ارشد در کشور استرالیا حق کار پاره وقت حین تحصیل را دارند و می توانند این از راه بخشی از هزینه های تحصیل خود را جبران نمایند .

محدودیت سنی برای اخذ امکان تحصیل رایگان در استرالیا یکی دیگر از شرایط خاص اخذ بورسیه تحصیلی در کشور استرالیا است، آنچه واضح است چنین می باشد که نظام آموزشی کشور استرالیا به صورت رایگان نیست و افراد متقاضی تحصیل رایگان در استرالیا باید با اخذ بورسیه تحصیلی در این کشور هزینه های تحصیل و زندگی خود را پرداخت کنند. لذا برای اخذ بورسیه فاصله ی تحصیلی یا به اصطلاح گپ تحصیلی افراد نباید بیش از ۵ سال باشد و یا به عبارت دیگر نباید برای اخذ ویزای تحصیلی و تحصیل رایگان در استرالیا بیش از ۵ سال از فارغ التحصیلی افراد گذشته باشد .در غیر این صورت شانس متقاضیان برای اخذ ویزای تحصیلی استرالیا کاهش می یابد.

داشتن مدرک زبان از دیگر شرایط مورد نیاز جهت تحصیل رایگان در استرالیا است، لازم به ذکر است باید مدرک زبان آیلتس ۷ به بالا داشته باشید تا بتوانید موفق به اخذ بورسیه تحصیلی در استرالیا شوید. از دیگر مدارک مورد نیاز برای اخذ بورسیه تحصیلی، داشتن انگیزه نامه و توصیه نامه از اساتید است که برای تحصیل رایگان در استرالیا الزامی می باشد.

کشور استرالیا بورسیه های مختلفی برای دانشجویان بین المللی در نظر گرفته است تا این افراد تحصیل رایگان در استرالیا داشته باشند و این سیاست کشور استرالیا است تا بعد از تحصیل در این کشور بتوانند از این فارغ التحصیلان نهایت استفاده را بکنند. بورسیه هایی از جمله  ALA , Ausaid , ADS و غیره که باید توجه بفرمایید به علت سطح علمی دانشگاه های ایران و محدودیت های دیگر بورس های دولتی کمتری در استرالیا است که شامل حال دانشجویان ایرانی شود.

بورس ALA در استرالیا به افراد مشخص اعطا می شود که این افراد باید جز نابغه ها، مخترعین و افرادی که شرایط خاص علمی دارند باشند. این بورسیه براساس رزومه و صلاحیت فرد به او داده می شود و این بدین معناست که بسیار رقابتی خواهد بود. بورس ALA  در استرالیا تمامی هزینه های فرد از قبیل شهریه کامل تحصیلی، هزینه کلاس های زبان، هزینه های زندگی، هزینه های جانبی و رفت و آمد را به شما پرداخت خواهد کرد.

بورس ALA در استرالیا به ادوار ارشد تحقیقاتی و تحصیلی و دکترا داده می شود. این بورس از طرف دولت استرالیا به فرد اعطا می گردد.

بورس ADS استرالیا به دانشجویان کشورهای در حال توسعه داده می شود. این نوع بورس نیز بر اساس صلاحیت دانشجویان متقاضی تحصیل رایگان در استرالیا اعطا می گردد. بورس ADS استرالیا توسط دولت استرالیا به افراد تعلق می گیرد. این بورس در کشور استرالیا به شدت رقابتی بوده و فقط به دانشجویان ارشد تحقیقاتی و تحصیلی و در مقطع دکتری اختصاص داده می شود. در این نوع بورس همانند ALA تمام هزینه های زندگی و تحصیلی فرد متقاضی بورس ADS استرالیا پوشش داده می شود.

دیگر بورس های کشور استرالیا را نیز می توان نام برد که این بورسیه ها به صورت جزئی می باشند و یا شامل شهریه دانشگاه می شود یا هزینه های خوابگاه را در بر می گیرد، این بورسیه ها هزینه های جزئی افراد را پوشش می دهد و شامل تمام هزینه های دانشجویان نخواهد شد.

دانشجویان ایرانی اکثرا می توانند برای اخذ امکان تحصیل رایگان در استرالیا از بورسیه تحصیلی IPRS استفاده نمایند که این بورسیه تحصیلی تنها شامل هزینه های تحصیل (شهریه دانشگاه) و بیمه افراد خواهد شد که باید دانشجویان هزینه های زندگی خود را که در ایالت های استرالیا مختلف است، خود پرداخت نمایند. لازم به ذکر است که شایستگی فرد برای اخذ بورسیه تحصیلی در استرالیا بسیار حائز اهمیت است. هزینه های زندگی به سبک زندگی شما در استرالیا باز می گردد اما به صورت میانگین زندگی دانشجویی در این کشور چیزی حدود ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰ دلار استرالیا می باشد که این هزینه ها تقریبا برای یک زندگی دانشجویی متوسط رو به بالا ذکر شده است .

مدارک مورد نیاز جهت اخذ بورسیه تحصیلی در کشور استرالیا و تحصیل رایگان در استرالیا عبارت است از:

  • داشتن مدرک زبان (حداقل آیلتس ۷ به بالا)
  • داشتن توصیه نامه از اساتید معتبر در دانشگاه
  • داشتن انگیزه نامه قوی و معتبر
  • داشتن رزومه فوق العاده (تالیف کتاب، مقاله های بین المللی ، ترجمه، سابقه کار مرتبط و …)

 

در پایان شایان ذکر است که دانشجویان متقاضی تحصیل رایگان در استرالیا می توانند در صورت داشتن رزومه علمی خوب برای این امر اقدام نمایند. در اغلب اوقات متقاضیان تحصیل رایگان در استرالیا در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد شانس بالایی ندارند و دانشجویان مقطع دکترا در استرالیا با توجه به رزومه قوی تر می توانند به تحصیل مشغول شده و بورس تحصیلی اخذ نمایند و تحصیل رایگان در استرالیا را تجربه نمایند. به طور کلی در این مقاله تلاش شد درباره تحصیل رایگان در استرالیا، هزینه های تحصیل رایگان در استرالیا، شرایط تحصیل رایگان در استرالیا، مدارک تحصیل رایگان در استرالیا و سایر موارد، اطلاعاتی در اختیار شما عزیزان قرار داده شود. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تحصیل رایگان در استرالیا با موسسه مشاوره ای MIE همکار موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان کارشناسان  این موسسه بهره مند شوید. اطلاعات صحیح و کامل در باب تحصیل رایگان در استرالیا شما را برای اخذ تصمیم قطعی برای مهاجرت به کشور استرالیا و تحصیل در استرالیا راهنمایی نموده و مسیر پیشرفت را برای شما عزیزان هموار می نماید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *