تحصیل رایگان در انگلستان

آیا تصمیم به مهاجرت تحصیلی به کشور انگلستان را دارید؟ آیا به دنبال موسسه مهاجرتی معتبر جهت مهاجرت به انگلستان هستید؟ آیا می خواهید تحصیل رایگان در انگلستان داشته باشید؟ آیا به دنبال وکیل مهاجرت برای تحصیل رایگان در انگلستان هستید ؟ آیا امکان تحصیل رایگان در انگلستان وجود دارد ؟ شرایط تحصیل رایگان در انگلستان چگونه است؟ و چگونه می شود تحصیل رایگان در انگلستان را در روند مهاجرت خود قرار داد ؟ موسسه مشاوره ای MIE معتبرترین و با سابقه ترین موسسه در خاورمیانه مقاله ای را تحت عنوان تحصیل رایگان در انگلستان برای شما عزیزان نوشته است ، بنابراین اگر می خواهید در خصوص تحصیل رایگان در انگلستان اطلاعات مفیدی داشته باشید این مقاله را به دقت مطالعه نمایید و اگر با هرگونه سوال دیگری در خصوص تحصیل رایگان در انگلستان مواجه شدید می توانید با تمامی دفاتر همکار موسسه مشاوره ای MIE تماس بگیرید و از طریق کارشناسان و وکلای رسمی و حقوقدانان با تجربه ی این دفاتر به صورت رایگان و تلفنی مشاوره ی تخصصی دریافت کنید.
قبل از اینکه راه های تحصیل رایگان در انگلستان را بررسی کنیم به هزینه های تحصیل در دانشگاه های این کشور اشاره می کنیم. دانشگاه های انگلستان کمترین شهریه را از دانشجویان بین المللی در سال تحصیلی ۱۷-۲۰۱۶ اخذ نموده است که در یک نظرسنجی از دوره های کارشناسی ارشد و کارشناسی توسط مشخص شده است.
اگر چه هزینه تحصیل در انگلستان در رشته های مختلف متفاوت می باشد و تا حدی بستگی به این دارد که دوره تحصیلی در کلاس درس، آزمایشگاه یا به صورت بالینی برگزار شود، نتایج منتشر شده توسط موسسه آموزش عالی تایمز نشان می دهد که دانشگاه های انگلستان به طور متوسط در هر دوره تحصیلی بسیار کم هزینه هستند .
در مقطع کارشناسی و با برگزاری کلاس درس، دانشجویان بین المللی باید حداقل ۹۵۰۰ پوند پرداخت نمایند که به طور متوسط پایین ترین هزینه سالانه تحصیل است.
اما محدوده قیمت برای دانشجویان بین المللی مقطع کارشناسی ارشد بالاتر می باشد. دانشکده سلطنتی دامپزشکی دوره های تحصیلی با هزینه کمتر از ۹۰۰۰ پوند ارائه می دهد و در دانشکده سلطنتی مرکزی تئاتر و نمایش، دانشگاه لندن، دوره های تحصیلی برای دانشجوی بین المللی بین ۵۷۲۴ پوند و ۱۹۸۹۰ پوند هزینه دارد.
نتایج کامل بررسی شهریه ها همچنین شامل مقایسه هزینه تحصیلی دانشجویان مشغول به تحصیل در انگلستان و اتحادیه اروپا در کلاس درس، آزمایشگاه، به صورت بالینی و دوره های MBA می گردد.

بودجه بندی

در مقایسه میزان شهریه باید دید هزینه دریافت شده شامل چه چیزهایی می شود و شامل چه مواردی نمی شود. به عنوان مثال، برخی از موسسات ممکن است هزینه اضافی کتاب، امکانات تحصیل، امتحانات، و غیره را از شما دریافت کنند. شما باید در مورد این هزینه ها در وب سایت دانشگاه ها اطلاعات کسب کنید و در غیر اینصورت از دانشگاه محل تحصیل خود بپرسید.
هنگام بودجه بندی، هزینه های اضافی زیر را در نظر بگیرید:
•    سفر به انگلستان
•    محل اقامت
•    غذا
•    هزینه های زندگی روزانه
•    سفر و گشت و گذار در انگلستان
•    بهداشت و بیمه مسافرتی.
در زمینه بودجه بندی و زندگی با بودجه دانشجویی و مدیریت امور مالی خود حین تحصیل در انگلستان اطلاعات کسب کنید.
اگر قصد دارید حین تحصیل کار پاره وقت داشته باشید در مورد تعداد ساعاتی که مجاز به کار هستید اطلاعات کسب کنید که بستگی به وضعیت ویزا و مقطع تحصیلی شما دارد.

در صورت کلی در خصوص تحصیل رایگان در انگلستان اینگونه می توان بیان کرد که از آنجایی که سیستم نطام آموزشی انگلستان برای اتباع دیگر کشورها رایگان نبوده و بابت تحصیل در این کشور باید هزینه پرداخت گردد لذا اینگونه افراد با یک سری روش ها می توانند تحصیل رایگان در انگلستان داشته باشند ، بر فرض مثال از طریق گرفتن بورس های تحصیلی انگلستان و یا حداقل کمک هزینه های تحصیلی ، هزینه های تحصیلی خود را در انگلستان تقلیل دهند .
بورسیه های تحصیلی انگلستان در تمامی رشته ها و در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه کمبریج ارائه می شود که می تواند یکی از راه های تحصیل رایگان در انگلستان به شمار می آید و افرادی که قصد تحصیل رایگان در انگلستان را دارند در صورت داشتن شرایط تعریف شده ی این دانشگاه درخواست بورس تحصیلی داده و با دریافت مبلغ سالیانه ۳۵۰۰۰ پوند به صورت کامل از تحصیل رایگان در انگلستان برخوردار شوند .
راه دیگر برای تحصیل رایگان در انگلستان این است که زمانی که افراد در یک مقطع خاص در این کشور تحصیل می نمایند اگرچه در ابتدا بابت تحصیل هزینه پرداخت می نمایند اما این امکان وجود دارد که پس از فارغ التحصیلی زمانی که دولت انگلستان اجازه ی ماندن به شخص را می دهد تا کار متناسب با رشته ی تحصیلی خود را پیدا نماید ، و دانشجویان در آن فرجه ی زمانی که کار پیدا می کند و مالیات پرداخت می کند و اقامت دائم کشور انگلستان را به دست آورد ، بعد از اخذ اقامت کشور انگلستان در صورت ادامه تحصیل ، هزینه تحصیل برای شخص رایگان خواهد شد . زیرا افراد مقیم انگلستان می توانند از تحصیل رایگان در انگلستان نیز برخوردار گردند.

کمک هزینه و وام دانشجویی جهت تحصیل رایگان در انگلستان :

دانشجویان از اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا و سوئیس می توانند برای حمایت مالی از طرف دولت انگلیس، و در بعضی موارد از طرف دولت کشور خود درخواست دهند. کمک هزینه می تواند شامل وام کم بهره باشد که پس از شروع به کسب درآمد و پیدا کردن شغل پس از فارغ التحصیلی آن را پرداخت می نمایید. این وام ممکن است برخی از هزینه های زندگی و همچنین شهریه شما را پوشش دهد.
سطح و نوع حمایت مالی بستگی به محل تحصیل شما در انگلستان، ولز، ایرلند شمالی و یا اسکاتلند دارد و با توجه به شرایط شخصی و خانوادگی شما اعطا می گردد. در شرایط استثنایی، دانشجویان غیر اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا نیز می توانند برای کمک هزینه مالی درخواست نمایند.
بعضی از دوره های پزشکی مانند پرستاری یا مامایی تنها برای دانشجویان واجد شرایط NHS در دسترس هستند.
اگر فکر می کنید که واجد شرایط دریافت کمک هزینه تحصیلی و تحصیل رایگان در انگلستان می باشید، معمولا پس از نه ماه از شروع سال تحصیلی می توانید درخواست نمایید.

بورس های تحصیلی و حمایت های مالی دیگر برای تحصیل رایگان در انگلستان

تعدادی بورس تحصیلی و طرح های کمک مالی برای دانشجویان بین المللی در انگلستان وجود دارد. میزان تقاضا برای آن بالا می باشد، اما بهتر است تا حدودی در مورد آن اطلاعات کسب نمایید.
اما موسسه مشاوره ای MIE با داشتن بیش از ده سال سابقه و با داشتن تیم وکلا و حقوقدانان رسمی و مسلط در امور مهاجرتی و بین الملل مورد وثوق ترین موسسه در خاورمیانه می باشد که در رابطه با تحصیل رایگان در اروپا و تحصیل رایگان در انگلستان و تحصیل رایگان در آلمان و تحصیل رایگان در اتریش و . . . دارای اطلاعات جامع و علمی می باشد . لذا اگر قصد دارید اطلاعات بیشتری در خصوص تحصیل رایگان در انگلستان داشته باشید همواره می توانید با تمامی دفاتر همکار موسسه مشاوره ای MIE تماس حاصل نموده و مشاوره ی تخصصی به صورت تلفنی و رایگان دریافت کنید.

 

 

نگارنده: طاهره گهواره

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *