تحصیل زبان آلمانی در مجارستان یا ترکیه

تحصیل زبان آلمانی در مجارستان یا ترکیه

تحصیل زبان آلمانی در مجارستان یا ترکیه

تحصیل زبان آلمانی در مجارستان یا ترکیه یکی از راههایی است که می تواند فرآیند اخذ ویزای کار آلمان را برای متقاضیان تسریع کند. برای آن دسته از عزیزانی که متقاضی مهاجرت به آلمان از طریق کار می باشند، گرفتن وقت از سفارت آلمان در ایران و بطور کلی اخذ ویزای کار آلمان یکی از دغدغه های اصلیشان است. به همین دلیل یکی از راههای پیشنهادی ما برای متقاضیان مهاجرت به آلمان از طریق ویزای کاری، گذراندن دوره ای برای تحصیل زبان آلمانی در مجارستان یا ترکیه می باشد تا هم زمان بتوانند برای انجام مصاحبه های کاری در آلمان نیز، بدون نگرانی وقت سفارت و اخذ ویزا در رفت و آمد باشند. خوشبختانه این ایده با استقبال زیادی از جانب دوستان متقاضیان مهاجرت به آلمان مواجه شد.

طبیعتا انتخاب برای تحصیل زبان آلمانی در مجارستان یا ترکیه، با نظرداشت برخی ویژگی های کشورهای یاد شده و نیز شرایط متقاضیان متفاوت خواهد بود. با توجه به سوالات  بی شمار شما دوستان گرامی در خصوص این موضوع، در این مقاله تلاش می کنیم با بررسی مقایسه ای از شرایط  دو کشور ترکیه و مجارستان، یاری رسان شما عزیزان  باشیم تا بتوانید برای تصمیم گیری تحصیل زبان آلمانی در مجارستان یا ترکیه، انتخابی مناسب ترو سودمند تر متناسب با شرایط خود داشته باشید.

در اینجا به ذکر مزایا و مشکلات تحصیل زبان آلمانی در مجارستان یا ترکیه می پردازیم و در پایان نیز پیشنهادات و جمع بندی کلی را در اختیار شما قرار خواهیم داد:

مزایا و مشکلات تحصیل زبان آلمانی در مجارستان یا ترکیه

مزایای تحصیل زبان آلمانی در مجارستان یا ترکیه:

       مزایای تحصیل زبان آلمانی در مجارستان

  • اقامت در یک کشور اروپایی و بهره مندی از مزایای آن.
  • امکان شرکت در مصاحبه های کاری بیشتر و در نتیجه بالا رفتن شانس یافتن کار در زمان کوتاه تر
  • فرصت زمانی یکسال و نیم برای پیدا کردن شغل : در صورت یکسال اقامت در مجارستان و نیز فرصت ۶ ماهه اقامت در آلمان برای یافتن کار، فرصت مناسبی برای یافتن شغل خواهد بود.

        مزایای تحصیل زبان آلمانی در ترکیه

  • هزینه پایین زندگی : با توجه به اختلاف قابل توجه هزینه ها در ترکیه نسبت به مجارستان، این شاخص از مهم ترین نقاط قوت تحصیل زبان آلمانی در ترکیه است.
  • عدم محدودیت برای همراهی همسر و فرزندان

 

فایل تصویری جناب آقای ملک پور (فارغ التحصیل حقوق عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین) در باب تحصیل زبان آلمانی در مجارستان یا ترکیه

فایل صوتی موسسه MIE  درخصوص  تحصیل زبان آلمانی در مجارستان یا ترکیه

 

مشکلات تحصیل زبان آلمانی در مجارستان یا ترکیه:

       مشکلات تحصیل زبان آلمانی مجارستان

  • هزینه بالای زندگی
  • امکان عدم همراهی همسر و فرزندان در صورت اقامت بیش از ۳ ماه متقاضی در مجارستان

       مشکلات تحصیل زبان آلمانی ترکیه

  • محدودیت و صرف زمان زیاد برای اخذ ویزای کار آلمان و مراجعه به آلمان در موارد مصاحبه کاری : اگرچه در ترکیه وقت سفارت آلمان سریع انجام می شود، ولیکن این شرایط قابل قیاس با شخصی که در مجارستان می باشد، نیست. پروسه زمانی برای اخذ ویزای کار آلمان، می تواند باعث از دست رفتن برخی فرضتهای کاری برای متقاضی باشد.
  • افزایش هزینه ها متناسب با افزایش مراجعات به آلمان برای مصاحبه های کاری در مقایسه با مجارستان.

نکته قابل توجه و مشترک برای هردو کشور مجارستان و ترکیه این است که به موجب  قانونی در حقوق بین الملل خصوصی چنانچه در کشوری بیش از ۶ ماه اقامت داشته باشید، می توان از سفارت همان کشور برای ویزای کار کشور مورد نظر – یعنی آلمان – اقدام کرد.

توجه داشته باشید این قانون صرفا شامل افرادی خواهد بود که دارای اقامت می باشند. به عنوان مثال چنانچه برای زبان آلمانی در مجارستان، اقامت دانشجویی – مثلا یک ساله دریافت کرده باشید – مشمول شرایط قانون یاد شده خواهید بود و می توانید از همانجا برای اخذ ویزای کار آلمان اقدام کنید. ولیکن افرادی که از طریق ویزا بیش از ۶ ماه اقامت دارند، مشمول این قانون نیستند.

  • جدول بررسی مقایسه ای تحصیل زبان آلمانی در مجارستان یا ترکیه

 برای مقایسه و تصمیم گیری بهتر در خصوص تحصیل زبان آلمانی در مجارستان یا ترکیه، در جدول زیر به مقایسه کلی شرایط این دو کشور پرداختیم:

جدول بررسی مقایسه ای تحصیل زبان آلمانی در مجارستان یا ترکیه

هزینه پایین زندگی همراهی همسر و فرزندان مراجعات مکرر و سریع به آلمان برای مصاحبه کاری اقامت در یک کشور اروپایی و بهره مندی از مزایای آن فرصت زمانی ۱ سال و نیم برای پیدا کردن شغل
مجارستان ــــــــــــــــــ بستگی دارد بله بله بله
ترکیه بله بله زمان بر است ـــــــــــــــــ کمتر است

 

پیشنهاد موسسه ملک پور تحصیل زبان آلمانی در مجارستان یا ترکیه

در خصوص تصمیم گیری برای تحصیل زبان آلمانی در مجارستان یا ترکیه، با وجود هزینه های پایین تر زندگی در ترکیه، پیشنهاد ما انتخاب مجارستان است . چرا که امکان مراجعات مکرر به آلمان برای انجام مصاحبه در کوتاه ترین زمان ممکن و بدون نیاز به اخذ ویزای کار آلمان وجود دارد و شما می توانید از همه فرصتهای شغلی متناسب با حرفه خود استفاده نمایید. این مسیله خود، شانس پیدا کردن شغل در آلمان را در زمان کوتاه تری برای شما فراهم می آورد. هر چند  هزینه زندگی و یا همراهی خانواده نیز از فاکتورهایی است که بسته به شرایط هر متقاضی باید مورد توجه قرار گیرد تا کشور مناسب یا شرایط خود را انتخاب کند.

در مجموع می توان گفت انتخاب کشور باید متناسب با بودجه و شرایط خود  متقاضی صورت گیرد. جهت اطلاع شما عزیزان، برای متقاضیان دارای مشاغل مهندسی؛ مشروط برآنکه بر حرفه خود مسلط باشند، مجارستان می تواند گزینه بهتری باشد و می توان گفت شانس این گروه افراد برای یافتن کار در آلمان – با توجه به بحران مهندسی – ظرف ۶ الی ۷ ماه  اقامت در مجارستان بسیار بالا خواهد بود. این موضوع برای گروه شغلی پرستاری و موارد دیگر نیز قابل بررسی خواهد بود.

امیدواریم توانسته باشیم در این مقاله در باب تحصیل زبان آلمانی در مجارستان یا ترکیه راهنمایی سودمندی را  در اختیار شما عزیزان قرار داده باشیم.

با سپاس فراوان از شما سروران که تا این لحظه ما را همراهی کردید، شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین موسسه MIE در سراسر ایران تماس حاصل فرمایید. مشاورین ما نهایت تلاش را برای یاری رسانی شما عزیزان خواهند کرد تا بتوانید با توجه به شرایط خود بهترین تصمیم برای  تحصیل زبان آلمانی در مجارستان یا ترکیه – بعنوان پلی برای یافتن شغل در آلمان – داشته باشید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *