تحصیل مهندسی در اتریش

تحصیل مهندسی در اتریش و بررسی آن

 • تحصیل مهندسی در اتریش و مقدمه ای بر آن
 • تحصیل مهندسی در اتریش و شرایط عمومی
 • تحصیل مهندسی در اتریش و هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش
 • تحصیل مهندسی در اتریش و دانشگاه های دولتی
 • تحصیل مهندسی در اتریش و دانشگاه های خصوصی
 • تحصیل مهندسی در اتریش به همراه بورسیه تحصیلی
 • تحصیل مهندسی در اتریش و مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش
 • تحصیل مهندسی در اتریش و بررسی انواع دانشگاههای اتریش
 • تحصیل مهندسی در اتریش و معرفی دانشگاه های برتر
 • تحصیل مهندسی در اتریش و مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای آن
 • تحصیل مهندسی در اتریش و شرایط ویزای همراه
 • تحصیل مهندسی در اتریش و شرایط کار بعد از تحصیل
 • تحصیل مهندسی در اتریش و سخن پایانی
تحصیل مهندسی در اتریش

تحصیل مهندسی در اتریش و مقدمه ای بر آن

تحصیل مهندسی در اتریش، شرایط  تحصیل در این کشور و اخذ ویزای تحصیلی اتریش در این مقاله علمی مورد بررسی قرار خواهد گرفت. شرایط تحصیل مهندسی در اتریش برای دانشجویان بین المللی به چه صورت است؟ از آنجایی که تحصیل در دانشگاههای اتریش به صورت رایگان می باشد، بسیاری از دانشجویان بین المللی از سرتا سر جهان علاقه زیادی به تحصیل در اتریش دارند، بنابراین هر ساله تعداد زیادی از دانشجویان برای ادامه تحصیل در دانشگاههای اتریش درخواست می دهند. ما در این مقاله تحصیل مهندسی در اتریش و شرایط کلی آن را بصورت علمی بررسی می نماییم. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر می توانید با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش تماس حاصل نموده

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با تحصیل مهندسی عمران اتریش
فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با مهندسی مکانیک در اتریش

تحصیل مهندسی در اتریش و شرایط عمومی

اتریش کشوری است  ثروتمند و پیشرفته که در اروپای مرکزی واقع شده و پایتخت آن وین می باشد. این کشورازشمال با جمهوری چک وآلمان ، و از جنوب با اسلوونی و ایتالیا هم مرز است. مساحت آن 83.878 کیلومتر مربع و جمعیت آن 8.822.267 نفر است. اتریشبه علت اقتصاد بسیار قوی، کیفیت بالای زندگی ،تنوع فرهنگی و همچنین برترین دانشگاه های جهان یکی از بهترین مقصدها برای تحصیل و مهاجرت می باشد که سال 2017  پایتخت اتریش شهر وین رتبه اول جهان را از نظر کیفیت زندگی بدست آورده است .  تحصیل مهندسی در اتریش برای دانشجویان بین المللی که قصد دارند ادامه تحصیل داشته باشند ،ابتدا باید از یکی از دانشگاههای اتریش دریافت پذیرش نمایند و بعد برای ویزای تحصیلی کشور اتریش اقدام کنند.

برای تحصیل مهندسی در اتریش باید ویزای تحصیلی اتریش را دریافت نماییم. برای دریافت وقت سفارت برای ویزا پس از اخذ پذیرش، به سایت سفارت اتریش مراجعه و وقت مصاحبه رزرو می نماییم. در روز مصاحبه مدارک را ارائه نموده و مصاحبه انجام می شود. پس از مصاحبه در صورت مثبت بوده نتیجه به شما ویزای یک ساله داده می شود که قابل تمدید است. برای این امر باید هزینه یک سال تحصیلی خود را در حساب بانکی خودمان نشان دهیم.

همچنان که در دیگر کشور های پیشرفته، برای تحصیل مهندسی ابتدا به دانشجو علوم پایه ارائه می شود، در اتریش نیز به این صورت است که با درگیر کردن دانشجو در پروژه های مختلف عملی،  سطح علمی دانشجو سنجیده می شود و دانشجو به صورت کاملا عملی می آموزد که چگونه مسائل را حل کرده و راهی برای عبور از آن ها بیابد. در انتهای دوره تحصیل مهندسی، دانشجو با انجام پایان نامه و یا همکاری در بخش صنعت تحصیلات را به پایان می رساند.ارائه بیشتر رشته های مهندسی در کشور اتریش در کنار زبان آلمانی، به زبان انگلیسی نیز می باشد که این، شرایط تحصیل را برای دانشجویان خارجی اتریش راحت تر کرده است.

تحصیل مهندسی در اتریش و مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش

برای پذیرش در دانشگاههای اتریش و دریافت ویزای تحصیلی آنها،  مدارکی باید ترجمه و ارائه شود که این مدارک عبارتند از:

 • گذرنامه و کپی آن
 • ارائه عکس
 • ارائه گواهی دیپلم و پیش دانشگاهی و ترجمه این مدارک به زبان آلمانی
 • مدرک زبان آلمانی و ارائه آن برای دانشگاههای دولتی اتریش
 • مدرک زبان انگلیسی و آیلتس آکادمیک و ارائه آن برای دانشگاههای بین المللی
 • ارائه ریز نمرات آخرین مقطع تحصیلی و ترجمه آن ها به زبان آلمانی

در نظر داشته باشید که تمامی مدارک باید مهر و تایید دادگستری را داشته باشند.

تحصیل مهندسی در اتریش
تحصیل پزشکی در اتریش

تحصیل مهندسی در اتریش و بررسی انواع دانشگاهها

تحصیل در اتریش  به این علت که دانشگاه های اتریش در سطح جهان از رنکینگ بسیار بالایی برخوردار بوده اند و دانشگاههای مختلفی در این کشور وجود دارد، مورد تقاضای بسیاری از دانشجویان بین المللی قرار می گیرد، دانشگاه های اتریش شامل دانشگاههای دولتی و رایگان و دانشگاههای خصوصی می باشند. در جدول زیر رتبه بندی QS دانشگاه های برتر وین اعلام شده

دانشگاههای اتریش

تحصیل مهندسی در اتریش و دانشگاه های دولتی

دانشگاه ملی وین اتریش
 • تحصیل مهندسی در اتریش و دانشگاه های دولتی

  تحصیل مهندسی در اتریش و ورود به دانشگاههای رایگان و دولتی  این کشور که تحصیل در آنها رایگان می باشد، برای دانشجویان بین المللی غیر اتحادیه اروپا نیز امکان پذیر می باشد. برای ورود به این دانشگاهها باید مبلغی بابت شهریه پرداخت شود که این مبلغ تنها حدود 350 تا 750 یورو برای هر ترم می باشد، جهت پذیرش در دانشگاههای دولتی اتریش دانشجو

بایستی سطحی از زبان آلمانی را داشته باشد که یکی از شروط  تحصیل در اتریش در دانشگاههای دولتی و نسبتا رایگان، داشتن مدرک زبان آلمانی حداقل در سطح A2 می باشد.این نکته را در نظر داشته باشیم که پس از ورود به دانشگاه به دانشجو فرصت داده میشود تا سطح زبان خود را ارتقا دهد .

دانشگاه فنی وین از قدیمی ترین دانشگاه ها برای تحصیل مهندسی در اتریش می باشد، این دانشگاه در  مقاطع لیسانس و فوق لیسانس دانشجو می پذیرد. لیست دانشکده های دانشگاه فنی وین را در زیر می توانید مشاهده کنید.

 • دانشکده مهندسی عمران
 • دانشکده مهندسی معماری و شهرسازی
 • دانشکده مهندسی مکانیک
 • دانشکدده شیمی
 • دانشکده علوم رایانه
 • دانشکده ریاضی
 • دانشکده فیزیک
دانشگاه تکنیک وین اتریش
 • تحصیل مهندسی در اتریش و دانشگاه های خصوصی

  تحصیل مهندسی در دانشگاههای خصوصی اتریش برای بسیاری از دانشجویان آسان تر است، زیرا که برای تحصیل در دانشگاههای خصوصی، می توان مدرک زبان انگلیسی (آیلتس آکادمیک) را به جای مدرک زبان آلمانی ارائه داد که سطح لازم جهت پذیرش در دانشگاههای خصوصی اتریش حدود آیلتس 6 یا 6.5 می باشد .تفاوتی که بین دانشگاههای

 خصوصی و دانشگاههای دولتی وجود دارد در مبلغ هزینه های دانشگاهها است ، به این صورت که تحصیل در دانشگاههای خصوصی دارای شهریه و هزینه تحصیل می باشد که این شهریه بسته به دانشگاه و رشته متفاوت است و معمولا حدود شهریه دانشگاهها از 4.000 یورو تا 20.000 یورو می باشد.

ویزای تحصیلی اتریش

تحصیل مهندسی در اتریش و بورس دانشگاه وین

این نوع بورس تحصیلی در وین و مرکز سیستم های کوانتومی است که دانشجو را بر اساس دستاورد ها و پژوهش های علمی آن انتخاب می کنند. دانشگاه وین که از قدیمی ترین و بزرگترین دانشگاه های اروپاست این بورسیه را ارائه می نماید. در این نوع بورسیه حقوق ناخالص مبلغ 2000 یورو درهر ماه در نظر گرفته شده است.

در جدول زیر به برخی از بورسیه ها می پردازیم:

بورسیه تحصیلی در اتریش

تحصیل مهندسی در اتریش و مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای آن

برای تحصیل مهندسی در اتریش و ورود به دانشگاه های این کشور، نیاز به ویزای تحصیلی اتریش می باشد که در ابتدا مستلزم پذیرش از دانشگاههای اتریش است. پس از اینکه شخص مدارک تاییده شده را به سفارت ارائه نمود، در صورت تایید سفارت کشور اتریش، برای شخص ویزای یک ساله صادر خواهد شد که قابل تمدید است. مدارکی که باید به سفارت برای دریافت ویزای تحصیلی اتریش ارائه شود شامل:

 • پذیرش از دانشگاهای اتریش
 • تمکن مالی
 • گواهی اقامت ( مدرکی که نشان دهد خوابگاه یا منزلی برای اقامت خود اجاره کرده اید )
 • پاسپورت و گذرنامه با اعتبار
 • مدارک هویتی همانند شناسنامه، سند ازدواج ( در صورت نیاز برای دریافت اقامت همراه) به همراه ترجمه آلمانی
 • ارائه عدم سوء پیشینه
 • بیمه دانشجویی
 • ارائه عکس
فایل تصویری موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با اپلای و ویزای تحصیلی اتریش
فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با اپلای و ویزای تحصیلی اتریش

تحصیل مهندسی در اتریش و هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش

برای تحصیل مهندسی در اتریش ،دانشجویان میبایست هزینه های مدت تحصیل، مانند مسکن و خوراک ،  خوابگاه ، حمل و نقل را به صورت تمکن مالی به سفارت ارائه دهند. هزینه ها با توجه به شهرهای مختلف کشور اتریش و شرایط  زندگی فردی و بستگی به نوع زندگی و تعداد اعضای خانواده متفاوت می باشد، اما بطور میانگین برای هزینه زندگی حدود 800 یورو تا 1200 یورو باید درنظر گرفته شود .

زندگی در وین

در نمودار زیز توزیع هزینه ها با استفاده از مدل آماری نشان داده شده است.

هزینه تحصیل و زندگی در اتریش

تحصیل مهندسی در اتریش و شرایط ویزای همراه

تحصیل در اتریش برای دانشجویان این امکان را فراهم می کند که بتوانند برای همسر و فرزندان زیر 18 سال تقاضای ویزای همراه را داشته باشند، برای دریافت این ویزا می باید تمکن مالی در حساب فرد نشان داده شود و همراه سطح زبان A1 را داشته باشد. برای دریافت ویزای تحصیلی اتریش  بهتر است اول شخص اصلی اقدام کند، بعد از دریافت ویزای تحصیلی در خواست الحاق همراه را برای همسر و فرزندان زیر 18 سال خود درخواست دهد، در اصل بهتر است برای شانس ویزای بالاتر، فرد و خانواده هم زمان اقدام نکنند.

تحصیل مهندسی در اتریش و شرایط کار بعد از تحصیل

کار بعد از تحصیل یکی از مهمترین نکات در مهاجرت می باشد و ترجیحا بهتر هست همیشه بر روی کشورهایی تمرکز کنیم که از نظر نرخ بیکاری و تورم و سطح اشتغال،در بهترین حالت باشد. با توجه به نرخ بیکاری کشور اتریش و این که بخش صنعت در کشورهای صنعتی مثل اتریش و آلمان بسیار فعال است، شخص بعد از فارغ التحصیلی و تحصیل مهندسی در اتریش شرایط  کاری بسیار خوبی در تمام مشاغل فنی دارد که دانشجویان می توانند از آن بهره ببرند و درآمد مناسبی داشته باشند.

در نمودار زیر نرخ بیکاری کشور اتریش در سال 2018 و 2019 نشان داده شده است:

نمودار نرخ بیکاری اتریش
دفتر حقوقی ملک پور
روش های مهاجرت به اتریش

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

تحصیل مهندسی در اتریش و سخن پایانی

تحصیل مهندسی در اتریش و دانشگاه های اتریش و شرایط دریافت ویزای تحصیلی اتریش در این مقاله علمی مورد بحث و بررسی قرار گرفته شد. یکی از راه های مهاجرت به اتریش تحصیل می باشد که می توان از این طریق و کاریابی بعد از تحصیل اقامت این کشور را به دست آورد. با توجه به اینکه بسیاری از دانشگاه های معتبر و رایگان از جمله دانشگاه ملی وین در کشور اتریش واقع شده اند دانشجویان زیادی از سرتا سر جهان تمایل به تحصیل در این کشور زیبا را دارند. موسسه حقوقی ملک پور با داشتن 15 سال سابقه در امر مهاجرت و حقوق بین الملل در خصوص تحصیل مهندسی در اتریش و اخذ اقامت اتریش شما عزیزان را به صورت رایگان راهنمایی می نماید.شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در باب تحصیل مهندسی در اتریش و بررسی شرایط خود می توانید مقاله تحصیل مهندسی در اتریش را مطالعه بفرمایید و یا با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرموده و از مشاوران زبده موسسه ملکپور راهنمایی بگیرید.

6 پاسخ
  • farzin kargar
   farzin kargar گفته:

   باسلام و عرض ادب
   با توجه به اینکه در چه دانشگاهی قصد اخذ پذیرش دارید و در چه رشته ایی باشید متغییر است می توانید با مشاورین موسسه تماس گرفته و مشاوره تلفنی رایگان دریافت دارید
   تلفن:02149196000

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating: 5