تحصیل مهندسی در انگلستان

تحصیل مهندسی در انگلستان و بررسی شرایط تحصیل در این کشور

 • تحصیل مهندسی در انگلستان و مقدمه ای بر آن
 • تحصیل مهندسی در انگلستان و شرایط عمومی آن
 • تحصیل مهندسی در انگلستان در مقطع لیسانس
 • تحصیل مهندسی در انگلستان در مقطع فوق لیسانس

 • تحصیل مهندسی در انگلستان در مقطع دکتری ( PHD )
 • تحصیل مهندسی درانگلستان و هزینه های تحصیل
 • تحصیل مهندسی در انگلستان و هزینه های زندگی در آن
 • تحصیل مهندسی در انگلستان به همراه بورس تحصیلی
 • تحصیل مهندسی در انگلستان به زبان انگلیسی
 • تحصیل مهندسی درانگلستان و مدارک مورد نیاز
 • تحصیل مهندسی در انگلستان و وضعیت ویزای همراه
 • تحصیل مهندسی در انگلستان و وضعیت اقامت پس از تحصیل
 • تحصیل مهندسی در انگلستان و سخن پایانی
تحصیل مهندسی در انگلستان

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

تحصیل مهندسی در انگلستان و مقدمه ای بر آن

تحصیل مهندسی در انگلستان، شرایط و مدارک موردنیاز جهت تحصیل مهندسی در مقاطع مختلف در این کشور و هزینه های تحصیل و زندگی در انگلستان، در این مقاله مورد بررسی علمی قرار می گیرد. ممکن است سوالاتی از این قبیل برای شما، پیش بیاید: آیا تحصیل مهندسی در انگلستان، ویزای همراه دارد؟ وضعیت اقامت پس از تحصیل در این کشور، چگونه است؟ تحصیل مهندسی در انگلستان، به علت رشد اقتصاد در این کشور، بسیار پر رونق می باشد و انگلستان از نیروی کاری متخصص در زمینه مهندسی، حمایت می کند. از این رو افراد بسیاری در شاخه های مهندسی، تلاش می کنند تا بتوانند جهت کار به این کشور مهاجرت نمایند یا برای تحصیل در شاخه های مهندسی به انگلستان بیایند. چرا که نظام آموزشی این کشور، بسیار عالی می باشد. موسسه حقوقی ملک پور، همکار موسسه mie اتریش، می تواند شما را در اخذ شرایط برای تحصیل مهندسی در انگلستان، یاری نماید. در صورت هرگونه سوال و ابهام در خصوص تحصیل در این کشور و هزینه های مربوطه و شرایط و مدارک آن، می توانید با دفاتر موسسه حقوقی ملک پور، تماس حاصل نمایید و به صورت رایگان از مشاوره تلفنی ما بهره مند گردید.

فایل تصویری موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با تحصیل در انگلستان
فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با تحصیل در انگلستان

تحصیل مهندسی در انگلستان و شرایط عمومی آن

انگلستان، یکی از کشورهای بریتانیایی می باشد. این کشور دارای تعداد زیادی، جزیره کوچک و بزرگ است که جزیره من و جزیره وایت، از جمله این جزایر به حساب می آیند. پایتخت این کشور، لندن می باشد و حدود 130 هزار کیلومتر مربع، مساحت دارد. جمعیت آن، حدود 54 هزار نفر می باشد و پر آب ترین رود آن، رود تیمز است. تحصیل در این کشور، به علت نظام آموزشی بسیار قدرتمند آن، آرزوی بسیاری از جوانان در اکثر نقاط دنیا، می باشد. تحصیل مهندسی در انگلستان، یکی از بهترین موقعیت هایی است که یک فرد می تواند برای خود ایجاد کند. چرا که در این کشور هزاران فعالیت مهندسی به صورت گسترده همچون طراحی و ساخت و توسعه محصولات و خدمات، توسط مهندسان انجام می شود. مهندسین در این کشور و سایر کشورهای در حال توسعه، نقش بسیار مهمی را ایفا می کنند. بنابراین تحصیل در شاخه های مهندسی در این کشور توصیه می شود. در ادامه به برخی از موارد موردنیاز در رابطه با تحصیل مهندسی در انگلستان، که ممکن است مورد نیاز قرار گیرد، می پردازیم.

پرچم انگلیس
ویزای کار انگلستان

تحصیل مهندسی درانگلستان در مقاطع مختلف

تحصیل مهندسی در انگلستان در مقطع لیسانس

تحصیل مهندسی در انگلستان

یکی از مقاطعی که افراد، جهت مهاجرت به انگلستان تمایل دارند برای آن اقدام نمایند، لیسانس است. طول دوره این مقطع، برخلاف ایران که چهار ساله می باشد، حدود سه سال است و افراد با اخذ پذیرش دانشگاه های این کشور، این فرصت را دارند که در بهترین دانشگاه هایی که مورد تایید وزارت علوم نیز، قرار دارد تحصیل نمایند. جهت ورود به این به این مقطع، مدرک آیلتس ۵.۵ یا ۶ مورد نیاز می باشد. بسیاری از افراد به علت اقتصاد موفق این کشور و همینطور مدت زمان تحصیل که یک سال از ایران نیز کمتر می باشد، تحصیل مهندسی در انگلستان را انتخاب می کنند و پس از گذراندن این مقطع می توانند یا وارد بازار کار شوند و یا مقطع کارشناسی ارشد را ادامه دهند. نکته ی منفی، اینکه دانشجو حق بردن همراه را در این مقطع ندارد.

تحصیل مهندسی در انگلستان در مقطع فوق لیسانس

تحصیل مهندسی در انگلستان

یکی از مقاطعی که افراد بسیاری تمایل به اخذ پذیرش آن در چنین کشور پیشرفته ای دارند، مقطع کارشناسی ارشد می باشد. افراد پس از گذراندن مقطع کارشناسی، می توانند با تکمیل کردن سطح اطلاعات و پژوهش های خود، آینده ی خوبی را برای خود رقم بزنند. جهت اخذ پذیرش کارشناسی ارشد و تحصیل مهندسی در انگلستان، مدرک آیلتس ۶ تا ۶.۵ موردنیاز می باشد. البته این امکان برای کسانی که نمره زبان خوبی کسب نکردند، وجود دارد که بتوانید یک دوره pre sesional یا pre master، قبل از شروع دوره اصلی تحصیلی، در انگلستان بگذرانید و سطح زبان خود را به سطح موردنیاز برسانید. ذکر این نکته، حائز اهمیت است که طول دوره کارشناسی ارشد در انگلستان، یک ساله می باشد و طول دوره presesion، شش ماهه است. نکته ی قابل ذکر این است که دانشجو میتواند همسر و فرزند زیر ۱۸ سال خود را به عنوان همراه ببرد.

تحصیل مهندسی در انگلستان در مقطع دکتری ( PHD )

تحصیل مهندسی در انگلستان

 مهندسی در مقطع دکتری، یکی از مقاطع پرطرفدار جهت تحصیل در این کشور می باشد. افراد می توانند پس از گذراندن مقطع کارشناسی ارشد، برای این مرحله اقدام نمایند. طول دوره دکتری در انگلستان حدود سه سال می باشد که به نسبت کشورهای دیگر که چهار و پنج ساله است، کمتر می باشد. نکته ی قابل ذکر در این مقطع، این است که دانشجو می بایست سوپروایز داشته باشد تا بتواند، او را در تمامی مراحل تحصیل یاری کند. همچنین داشتن مدرک آیلتس ۶.۵ برای پذیرش دکتری، لازم می باشد. دانشجو در این مقطع، می تواند هفته ای سی ساعت را به کار مشغول شود و مقداری از هزینه های خود را کسب کند. در این مقطع، دانشجو میتواند همسر و فرزند زیر ۱۸ سال خود را به عنوان همراه به انگلستان ببرد و همسر او حق کار دارد. این نکته ی مثبتی جهت کم شدن هزینه های او، در شروع مهاجرت می باشد.

تحصیل مهندسی در انگلستان و هزینه های تحصیل

تحصیل مهندسی در انگلستان و زندگی در این کشور، نیازمند هایی است که باید درنظر گرفته شود. بسته به نوع دانشگاه و نوع رشته هزینه ها، متفاوت است. به طور کلی، هزینه دانشگاه در مقطع کارشناسی، سالیانه حدود ۲۰ هزار پوند می باشد و در مقطع کارشناسی ارشد حدود ۱۲ تا ۱۷ هزار پوند است که بستگی به نوع رشته هزینه ها بیشتر می شود. نکته ی قابل ذکر، این است که دولت انگلستان در مقاطع مختلف به افراد، حق کار میدهد که در مقطع کارشناسی، هفته ای ده ساعت و در مقطع کارشناسی ارشد، هفته ای ۲۰ ساعت و در مقطع دکتری، هفته ای ۳۰ ساعت، دانشجویان، حق کار دارند که می توانند بسیاری از هزینه های خود را تامین کنند. همچنین در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، نیز همسر افراد، در صورت متاهل بودن، حق کار تمام وقت دارد که ساعتی ۸ تا ۱۲ پوند به آن ها پرداخت می شود که کمک هزینه بسیار خوبی می باشد.

کار ضمن تحصیل در انگلستان
اعزام دانشجو به انگلستان

تحصیل مهندسی درانگلستان و هزینه های زندگی در آن

هزینه های زندگی در انگلستان، به دلیل کیفیت بالای زندگی و سطح آموزشی و اقتصاد، بالا می باشد. به خصوص در شهر لندن، پایتخت این کشور، هزینه های بسیار بالاتری دارد. بنابراین دانشجویان می بایست از لحاظ اقتصادی و مالی، بتوانند از عهده این مخارج بر بیایند. به صورت کلی در انگلستان در شهر لندن، هزینه های خوراک و پوشاک و مسکن، حدود ۱۲ هزار پوند در سال، می باشد که اگر در خارج از لندن باشید، این هزینه ها حدود ۹ هزار پوند می شود. برخی از هزینه های خوراک و رفت و امد و مسکن جهت تحصیل مهندسی در انگلستان را در جدول زیر، می توانید مشاهده نمایید.

هزینه زندگی در انگلستان

تحصیل مهندسی در انگلستان به همراه بورس تحصیلی

تحصیل مهندسی در انگلستان هزینه های زیادی در بر دارد. یکی از مواردی که کمک شایانی به دانشجویان می کند و آن ها می توانند از پس مخارج تحصیل بربیایند، اخذ بورسیه تحصیلی می باشد که تحت شرایط خاصی به دانشجو، اعطا می گردد و هزینه تحصیل و زندگی او با این کمک هزینه، بسیار مناسب می شود. برخی از این بورسیه ها، شامل موارد زیر می شود.

 • بورسیه تحصیلی دولتی

 • chevening

  این بورسیه، توسط دولت بریتانیا(FOC)، به دانشجویان نخبه اعطا میگردد و به مدت یک سال در کارشناسی ارشد، هزینه های زندگی و تحصیل دانشجو، به او داده می شود.

 • بورسیه متحدالمنافع

  این بورسیه به افرادی که در کشورهای متحدالمنافع زندگی میکنند و می خواهند در مقطع دکتری یا ارشد در انگلیس مشغول به تحصیل شوند، اعطا می گردد و آنها می توانند از هزینه غذا و پوشاک و زندگی و تحصیل، بهره مند گردند.

 • بورسیه تحصیلی دانشگاهی

 • Gates Cambridge scholarships

  این بورسیه به دانشجویان نخبه ای که از کشورهای دیگر، به دانشگاه کمبریج انگلیس می آیند، تعلق می گیرد و تمامی هزینه های تحصیل آنها را در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری، به عهده می گیرد.

 • Rhodes scholarships at university of oxford

  این بورسیه تمامی هزینه های تحصیل و زندگی و مخارج رفت و امد دانشجویان کشورهای دیگر را پوشش می دهد.

 • ISH_london Met scholarship scheme

  این بورسیه نیز هزینه های زندگی و تحصیل افراد را که از خارج از کشور،می آیند در نظر میگیرد. بورسیه های مختلف دیگری نیز وجود دارد که ما برخی از آنان را شرح دادیم.

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پور در رابطه با بورس تحصیلی انگلستان

تحصیل مهندسی در انگلستان به زبان انگلیسی

یکی از مزایای تحصیل مهندسی در انگلستان، برای دانشجویان سایر کشورها، این است که تمامی دانشگاه های معتبر انگلستان که رتبه های بالایی نیز در بین دانشگاه های سرتاسر جهان دارند، به زبان انگلیسی تدریس می نمایند و دانشجویان می بایست جهت اخذ پذیرش این دانشگاه ها، مدرک آیلتس ارائه نمایند. بسیاری از دانشگاه های انگلستان، این امکان را فراهم می کنند که فرد در صورتی که مدرک زبان انگلیسی با نمره موردنیاز را اخذ نکند و زبان انگلیسی خوبی نداشته باشد، بتواند در دوره های presesion شچکه مدت شش ماه است، قبل از شروع دوره اصلی خود، شرکت نماید و زبان خود را به حد ایده آل برساند، که این یکی از مزایای تحصیل مهندسی در انگلستان، می باشد . لیست برخی از دانشگاه های انگلستان به همراه رتبه آن ها را می توانید در جدول زیر مشاهده نمایید.

دانشگاه های برتر انگلیس

تحصیل مهندسی در انگلستان و مدارک مورد نیاز

مدارک مورد نیاز برای پذیرش از دانشگاه های انگلستان که می بایست توسط فرد، تهیه گردد. لیستی از این مدارک در زیر شرح داده شده است:

 • پاسپورت

 • چند قطعه عکس

 • نشان دادن تمکن مالی

 • مدرک اخذ پذیرش از دانشگاه موردنظر در انگلستان

 • مدرک اخذ ویزای انگلستان

 • کپی از مدارک و لیست ریزنمرات تا مقطع قبلی گذرانده شده

 • مدرک زبان آیلتس یا تافل که بسته به مقطع موردنظر متفاوت می باشد.

تحصیل مهندسی در انگلستان و وضعیت ویزای همراه

تحصیل مهندسی در انگلستان

یکی از مواردی که در مهاجرت افراد، تاثیرگذار است، این است که افرادی که متاهل هستند این امکان را داشته باشند که بتوانند همراه خود را با خود ببرند. تحصیل مهندسی در انگلستان در مقطع کارشناسی، اجازه بردن همراه را نمی دهد. مقطع کارشناسی ارشد، فرد می تواند ویزای همراه برای همسر و فرزند زیر ۱۸ سال خود اخذ نماید و همسر او به طور تمام وقت، امکان کار در این کشور را دارد. مقطع دکتری نیز فرد امکان اخذ ویزای همراه برای همسر و فرزند زیر ۱۸ سال خود را دارد و همسر او می تواند مدت ۴۰ ساعت در هفته یعنی به صورت تمام وقت کار کند. به پدر و مادر بچه های زیر ۱۷ سال و شش ماه که برای گذراندن مقاطع قبل از دیپلم به انگلستان می آیند، ویزای گاردین اعطا می گردد که با اخذ این ویزا پدر یا مادر می توانند تا اتمام تحصیل فرزند با هزینه خود، در کنار فرزندشان باشند. این مقاله که نگارش گردیده است به موسسه حقوقی ملک پور، تعلق دارد و امکان هرگونه کپی برداری از آن ممنوع است.

تحصیل مهندسی درانگلستان و وضعیت اقامت پس از تحصیل

تحصیل مهندسی در انگلستان

افرادی که در کشور انگلستان تحصیل می کنند، در صورتی که بخواهند اقامت این کشور را اخذ نمایند، می بایست دوره ی تحصیلی خود را به اتمام برسانند. این افراد می بایست در طول تحصیل خود، اقدام به جست و جوی کار مدنظر خود، مطابق با رشته تحصیلی که درس خوانده اند، نمایند. پس از آن حدود پنج سال می بایست در شغل مربوطه کار کنند و مالیات پرداخت نمایند. پس از پنج سال، این افراد می توانند برای اخذ اقامت دائم خود اقدام نمایند. پس از مدت یک سال از اخذ اقامت دائم، می توانند برای اخذ پاسپورت در انگلستان،اقدام نمایند. در واقع می توان گفت تحصیل مهندسی در انگلستان با پیدا کردن کار به اقامت منجر می گردد.

اقامت انگلستان
راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
تحصیل مهندسی درانگلستان و سخن پایانی

تحصیل مهندسی در انگلستان، بررسی ویزای همراه، وضعیت اقامت پس از تحصیل در این کشور و هزینه های تحصیل، در این مقاله مورد بررسی و تحلیل، قرار گرفت. در این مقاله، تلاش شد تا بتوانیم تمامی نکات موردنیاز شما جهت مهاجرت به انگلستان و تحصیل مهندسی انگلستان را بیان نماییم. پیشنهاد ما این است که در خصوص مهاجرت و تحصیل در یک کشور، با یک متخصص حقوقی معتبر، مشورت نمایید تا بتوانید با توجه به شرایطتان، بهترین انتخاب را داشته باشید. همانطور که دیدیم انگلستان، یکی از کشورهای پیشرفته با سیستم آموزشی بسیار عالی می باشد که همه روزه عده زیادی قصد مهاجرت به این کشور را دارند. تحصیل مهندسی در انگلستان، به علت سیستم اقتصادی بسیار قوی در این کشور، بسیار عالی است و به کسانی که تمایل دارند، آینده خوبی را برای خود رقم زنند پیشنهاد می شود به تحصیل در این کشور پیشرفته نیز فکر کنند. چرا که اکثر دانشگاه های این کشور، مورد پذیرش وزارت علوم قرار دارد. در صورت هرگونه سوال، می توانید با موسسه حقوقی ملک پور تماس بگیرید و پاسخ سوالات خود را به صورت تلفنی و رایگان، دریافت نمایید. همچنین می توانید در قسمت دیدگاه همین مقاله، نظرات و سوالات خود را مطرح نمایید تا در اسرع وقت، پاسخگوی شما باشیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *